x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 06

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

bg@eagvs.com

Bulgaristan Vize Başvurusu, Adana

 

En uygun fiyatla Bulgaristan vizenizi alın. 2023 yılı kış aylarına özel Bansko'ya kış turizmi maksatlı gidecek otel rezervasyonu bulunan kişiler için Bulgaristan vizesi hizmet bedeli 30€'dur. Sınırlı kontenjan dahilinde olan kampayadan faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz, 

Euroasia GVS Adana Şube Sayfasına Hoş Geldiniz,

Adana ve çevresinden yapacağınız Bulgaristan vize başvurularınız için detaylı bilgi sayfamızın devamında yer almaktadır. Sorunsuz ve kolay bir başvuru için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilir, seyahat amacınıza uygun olarak hangi vize türüne başvuru yapmanız gerektiği hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Bulgaristan vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak için anasayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Seyhan, Çukurova, Yüreğir, Gazipaşa, Ziyapaşa, Turgut Özal, Barajyolu, Kazımkarabekir, Şakirpaşa, Yeşilyurt ve çevre semtlerden başvurularınızı Euroasia GVS ile rahatlıkla tamamlayabilirsiniz.

Bulgaristan vize başvuruları için parmak izi uygulaması olmadığından kısa süreli başvurularınız için şahsen gelmenize gerek yoktur, evraklarınızı ofis adreslerimize kargo ile gönderebilir, bulunduğunuz semtten rahatça başvuru desteği alabilirsiniz. 

Adana ve çevre illerden yapılan kısa süreli Bulgaristan vize başvuruları yaklaşık 10 günde sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluk biriminin yoğunluğuna göre verilen ortalama süreler değişebilir.

Bulgaristan’a planladığınız seyahatler için hangi evrakları hazırlamanız gerektiği konusunda yetkililerimizden destek alabilirsiniz. Seyahat amacınıza ve mesleğinize uygun güncel evrak listesini e-posta aracılığı ile talep edebileceğiniz gibi sms yolu ile de talep edebilmeniz mümkündür. Tek tıkla hazırlamanız gereken evrak listeleri talebiniz halinde vermiş olduğunuz iletişim numarasına gönderilmektedir. Whatsapp destek hattımız sayesinde bizlere kolayca ulaşabilir, evrak hazırlama sürecinde de bizlerden kolayca yardım alabilirsiniz.

Bulgaristan Konsoloslukları Görev Bölgesi

Bulgaristan vize başvuru işlemlerini Adana ve çevre illerden tamamlamak isteyen başvuru sahipleri, konsoloslukların bölge ayrımına dikkat etmelidir. Fakat EAGVS olarak tüm illere İstanbul üzerinden başvuru gerçekleştirebiliyoruz. Yetki alanları aşağıdaki gibidir;

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Yetki Alanı: Adana, Adıyaman, Ardahan, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aksaray, Bayburt, Batman, Bartın, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, İçel(Mersin), Iğdır, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Karabük, Kırklareli, Kırşehir, Kırıkkale, Kilis, Konya, Kütahya, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu Yetki Alanı: Yetki Alanı: İstanbul, Çanakkale, Kocaeli, Sakarya

Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğu Yetki Alanı: Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve ilçeleridir.

Bulgaristan Bursa Konsolosluğu Yetki Alanı: Bursa, Bilecik, Balıkesir, Muğla, Denizli, Aydın, Manisa, İzmir ve Yalova.

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar, Adana

Vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklar kişinin ikamet şehrine ve mesleki durumuna göre değişmektedir. Yanlış ya da eksik bir evrakla vize başvurusu yapmamak için iletişim numaralarımızı arayarak müşteri temsilcilerimizden hizmet alabilirsiniz. Bulgaristan vizesine Adana ve çevresinden başvurmak isteyen kişilerin hazırlaması gereken evraklar aşağıdaki gibidir;

Kişisel Evraklar

  1. Pasaport: Seyahat için kullanılacak pasaportun en az 6 ay geçerliliğinin bulunması gerekir. 
  2. Biometrik Fotoğraf: 3,5x4,5 ölçülerinde biometrik fotoğraf başvuru için hazır bulundurulmalıdır.
  3. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: E devlet şifreniz ile nüfus kayıt örneğinizi kolaylıkla temin edebilirsiniz. 
  4. Banka Hesap Dökümü: Başvuru için sunulması gereken evraklardandır. Seyahatinizin süresiyle orantılı olarak bakiyeli banka hesap dökümü ıslak imzalı ve kaşeli olarak sunulmalıdır. Banka hesabınızda minimum 15.000/20.000 tl bakiyesi bulunmasını tavsiye ediyoruz.
  5. İkametgah: İkametgah belgenizi de e devlet şifreniz ile zahmetsizce temin edebilirsiniz.
  6. Seyahat Sağlık Sigortası: Vize başvurularınız için Bulgaristan'da geçerli 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası sunulması zorunludur. Seyahat sağlık sigortanızı ofisimizden temin edebilirsiniz.

Mesleki Evraklar

  1. Şirket Çalışanı/Şirket Sahipleri: Başvuruda bulunacak kişi şirket sahibi ya da çalışan ise şirket evrakları ve vize talep dilekçesini sunmalıdır.
  2. Öğrenciler: Öğrenci Belgesi
  3. Emekliler: Emeklilik Belgesi
  4. Reşit Olmayan Başvuru Sahipleri: Bulgaristan vizesine başvuruda bulunacak 18 yaşından küçük çocukların anne ve babadan imzalı noter onaylı muvafakatname sunması gerekir.

Bulgaristan Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Adana ve çevre şehirlerde ikamet eden vize başvuru sahipleri işlemlerinin Euroasia GVS ile gerçekleştirebilir. Bulgaristan vize başvurusu için şahsen bulunmanıza gerek kalmadan işlemlerinizi ofislerimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Evraklarınızı kargo ile gönderebilir, sonuçlandığında yine kargo ile teslim alabilirsiniz.

Bulgaristan D Vize (Oturum Vizesi) Başvurusu Adana

Bulgaristan’da 90 günden uzun süre ikamet etmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Bulgaristan d vizeye; Bulgar vatandaşı eşi olanlar (Bulgar evlilik cüzdanına sahip olmak şartıyla), Bulgaristan’da şirket sahibi ya da şirket ortağı olanlar, öğrenciler, emekliler, eski Bulgar göçmenleri, yatırımcılar başvuruda bulunabilir. 

Adana ve çevre illerden Bulgaristan oturum vizesine başvuruda bulunacak kişiler bizlerden danışmanlık talep edebilir. D vize için hazırlamanız gereken evraklar ve başvuru süreci hakkında sizlere hizmet vermekteyiz. Başvurular, şahsen kişi tarafından yapılmaktadır. Bizler başvuru öncesinde dosya hazırlama konusunda danışmanlık vermekteyiz. Başvuru sahibi eksiksiz bir şekilde hazırlanmış olan dosyasını konsoloslukta şahsen teslim etmelidir. 

D vize başvurularının sonuçlanması yaklaşık 45-50 gün sürmektedir. Bu süreçte konsolosluk yetkilileri kişilerden ek evrak talebinde bulunabilir.

Bulgaristan Vizesi Sonuçlanma Süresi Adana

Adana’dan kısa süreli Bulgaristan vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin işlemleri yaklaşık 10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Bu süreler konsolosluğun yoğunluğuna göre değişebilir. Seyahatinize en fazla 15 gün kala başvuru işlemlerinizi tamamlamanızı tavsiye ederiz. 

Bulgaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Adana Bulgaristan Vizesi
H. Cemal 29/12/18, 13:16 Cevabı Görüntüle
ben adana'dan hakan bulgaristan'a vize almak istiyorum daha önce yurtdışına çıkmadım, arkadaşımın yanında çalışıyorum, resmi olarak iş bilgim yok, kız arkadaşım bulgaristan'da okuyor, görmeye gitmek istiyorum. vize çıkar mı? başvurular ankara'dan mı yapılıyor? çalışmadığın için vize vermezler diyorlar doğru mu? kız arkadaşım ile birlikte oradan Almanyayı gezip geri gelmek istiyoruz?Cevaplarmısınız
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';