x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

+90 (332) 225 40 25

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

bg@eagvs.com

Bulgaristan Vize Başvuru, Konya

Bulgaristan vizesine ihtiyaç duyan ve Bulgaristan vize süreci ile ilgili bilgi edinmek isteyen vatandaşlarımız için hazırladığımız Euroasia Global Visa Services Konya şube sayfamıza hoş geldiniz. EAGVS olarak Türkiye’nin farklı noktalarında hizmet vermekte ve sizlere en kolay Bulgaristan vize sürecini sunmaktayız. Euroasia Global Visa Services Konya şubesi olarak Ereğli, Hüyük, Ahırlı, Akören, Akşehir, Altınekin, Beyşehir, Bozkır, Cihanbeyli, Çeltik, Çumra, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Emirgazi, Güneysınır, Hadim, Halkapınar, Ilgın, Kadınhanı, Karapınar, Karatay, Kulu, Meram, Sarayönü, Selçuklu, Seydişehir, Taşkent, Tuzlukçu, Yalıhüyük, Yunak ilçeleri ve çevre illerden yapacağınız Bulgaristan vize başvurularını kabul etmekteyiz. Euroasia GVS Konya şubemiz ile iletişime geçmek için +90 (332) 225 40 25 numaralı telefonumuzu kullanabilirsiniz. Telefon numaramızın yanı sıra bg@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz. Ofis yetkililerimiz sizlere en kısa sürede cevap vererek tüm sorunlarınızı çözecektir.

Bulgaristan İçin Vize Gerekli mi? - Konya

Bir Avrupa Birliği ülkesi olan Bulgaristan konumu itibari ile birçok vatandaşımızın yurtdışı seyahat listesinde görünen ülkedir. Sınır kapısı Edirne ilimizde yer alan Bulgaristan ülkelerine seyahat planı olan kişilerden vize istemektedir. Bulgaristan vizesine Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) sahipleri dahil değildir. Bu pasaport türleri 90 güne kadar olan Bulgaristan seyahatlerinde vizeden muaf tutulmuşlardır. 90 günü aşan seyahatlerde ise Bulgaristan vizesi almaları gerekebilir. 

Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri ise kısa süreli ya da uzun süreli fark etmeksizin Bulgaristan vizesine tabidir. Euroasia GVS Konya şubesi olarak Bulgaristan seyahatlerine ihtiyacınız olan vizeyi sizlere en kısa ve kolay yoldan vermekteyiz.

Bulgaristan Vize Türleri Nelerdir? - Konya

Bulgaristan vizesi almanız gerekiyorsa Bulgaristan Konsolosluklarına vize talebinde bulunmak zorundasınız. Bulgaristan Konsolosluklarına vize talebinde bulunabilmek için ise seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Hangi amaçla Bulgaristan’da bulunacağınız çok önemlidir. Seyahat amacınıza uygun olmayan bir vize türüne başvurursanız vize reddi ile karşılaşabilirsiniz. Bulgaristan vize başvurusunda vize türünden sonra vize tipini belirlemek de önemlidir. 90 günü aşmayan seyahatlerde C tipi vizeye; 90 günü aşan seyahatlerde ise D tipi vizeye başvurmalısınız.

C tipi Bulgaristan vizesinde seyahat amacınıza uygun olarak aşağıda yer alan vize türlerinden biri ile Bulgaristan vize başvurunuzu yapabilirsiniz:

D tipi vize başvurusu uzun süreli Bulgaristan seyahatleri içindir. Bu vize tipinde başvuran kişiye Bulgaristan oturum izni verilmektedir. D tipi vize başvurusunda bulunabilmek için Bulgaristan vatandaşlarından birinin aile üyesi olmak zorundasınız. D tipi vize sadece bu kritere bağlı değildir. Diğer kriterler Bulgaristan’da eğitim görmek, Erasmus programı ile Bulgaristan’da bulunmak, Bulgaristan’da ticaret yapmak, Bulgaristan’da iş sahibi olmak, Bulgaristan vatandaşlığına Aile Birleşimi için başvurmak, 1978 ve daha öncesinde Bulgaristan’dan göç etmiş olmak olarak sıralanabilir. Siz de bu kriterlere sahipseniz D tipi vizeye başvurabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Evrakları Nelerdir? - Konya

Bulgaristan vize başvurusunda bulunabilmek için durumunuza göre belirlenen evrakları tam ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Evraklara yazacağınız bilgilerin birbiriyle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Kısa süreli ya da uzun süreli vize başvurularında doldurmanız gereken evraklar farklıdır. Ayrıca vize türlerine göre evraklar birbiri ile değişmektedir. Fakat Bulgaristan vize başvurusunda genel olarak doldurmanız gereken evraklar aşağıdaki gibidir:

 • Pasaport: Bulgaristan vize başvurusunda vize onayı için vermeniz gereken pasaportunuzun geçerlilik süresine ve sayfa sayısına dikkat etmelisiniz. Pasaportunuzda 2 adet boş sayfa bulunmalı ve geçerlilik süresi seyahat bitiş süresinden en az 3 ay fazla olmalıdır.
 • Vize Başvuru Formu: Bulgaristan vize başvurusunda vize türünüz ne olursa olsun vize başvuru formunu doldurmak zorundasınız. Bulgaristan vize başvuru formu kişisel bilgilerinizi ve seyahat bilgilerinizi içermektedir. Pasaport türünüz ve numaranız da bu evrak içerisinde yer almaktadır. Vize başvuru formunda hata yapmamak ve vize reddi almamak adına Euroasia GVS Konya şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Euroasia GVS Konya şubemiz aracılığıyla seyahat sağlık sigortanızı yaptırabilirsiniz. Seyahat sağlık sigortanız Bulgaristan seyahat günlerinizin tamamını kapsamalıdır. 30.000 Euro güvencesi bulunan seyahat sağlık sigortası evrakınız vize başvuru evraklarınız arasında mutlaka yer almalıdır.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Nüfus kayıt müdürlükleri ve e-devlet aracılığıyla alabileceğiniz nüfus kayıt örneği tüm ailenizi içermelidir. Sadece kendinizin nüfus kayıt örneğini sunarsanız vize reddi alabilirsiniz.
 • Konaklama Belgeleri ve Davetiye: Bulgaristan Konsolosluğunun vize başvuru evraklarınızda öngördüğü bir diğer evrak ise konaklama belgelerinizdir. Bulgaristan seyahatinizde konaklayacağınız otelin rezervasyon bilgilerini mutlaka vize başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınız. Bulgaristan’da ikamet eden biri size davetiye gönderdiyse otel rezervasyonuna gerek yoktur. Davetiyeyi ve gönderen kişinin bilgilerini eklemeniz yeterli olacaktır.
 • Banka Hesap Dökümü: Bulgaristan seyahatinizi karşılayabileceğinizin bir kanıtı olarak banka hesap dökümünü vize başvuru evraklarınız içerisinde bulundurmak zorundasınız. Seyahat süresine göre belirlenen tutar en az 15.000 TL olarak belirlenmiştir. Banka hesabınızda yeterli para yok ise vize reddi alabilirsiniz.
 • Biyometrik Fotoğraf: Sadece Beyaz arka fonda 35X45 mm boyut ile düzenlenen biyometrik fotoğrafları vize başvuru evraklarınızda kullanabilirsiniz.
 • Mesleki Evraklar: Bulgaristan vize başvurunuzda mesleki durumunuzu belirtmeniz önemlidir. Bir şirkette çalışıyorsanız ya da şirket sahibi iseniz vize başvurusunda gerekli evrakları hazırlamalısınız. Vize başvurusunda bulunan kişi emekli ise emekli olduğunu belirten belgeleri, öğrenci ise öğrenci belgesini hazırlamalıdır. Euroasia GVS Konya şubemiz mesleki evraklarınız konusunda sizlere gerekli olan danışmanlık hizmetini sunacaktır.

Bulgaristan Vize Başvurusu Nereye Yapılır? - Konya

Bulgaristan vize başvuru evraklarınızı tam ve doğru bir şekilde hazırladıktan sonra Türkiye sınırları içerisinde yer alan Bulgaristan Konsolosluklarına vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ankara, Bursa, İstanbul ve Edirne’de yer alan Bulgaristan Konsoloslukları vize tipine göre başvuru kabul etmektedir. Görev bölgeleri ise birbirinden farklı olabilmektedir. Euroasia GVS Konya şubemiz ile iletişime geçerek Bulgaristan Konsoloslukları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvurusu Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanır? - Konya

Bulgaristan Konsolosluklarının yoğunluğuna göre değişebilen vizenizin onaylanma süresi genel olarak 5 ila 15 iş günü arasındadır. Uzun süreli Bulgaristan vize başvurularında ise bu durum daha farklı olabilmektedir. D tipi vize başvurusu oturum iznini de içerdiği için değerlendirme süresi daha uzundur. Bazı durumlarda Bulgaristan Konsolosluğu mülakata çağırabilir. Tüm bu süreç göz önüne alındığında uzun süreli vize başvurusunun sonucu 45 ila 60 iş günü arasında açıklanmaktadır. Euroasia GVS Konya şubesi aracılığıyla yapacağınız Bulgaristan vize başvurusunda, şube yetkilimiz başvurunuzu yakından takip etmektedir. Vizeniz onaylandığında pasaportunuzu teslim alarak adresinize kargo ya da kurye yoluyla göndermekteyiz.

Bulgaristan Vizesi ile Schengen Ülkelerine Gidilir mi? - Konya

Bulgaristan vizesi ile Schengen ülkelerine gitme hakkınız bulunmamaktadır. Bulgaristan Avrupa Birliği üyesidir fakat Schengen anlaşmasına tam olarak dahil değildir. Bulgaristan Konsolosluklarından Schengen vizesi alamazsınız. Bir başka Schengen ülkesi için aldığınız Schengen vizesi ile Bulgaristan’ı ziyaret edebilirsiniz. Euroasia GVS Konya şubemiz ile iletişime geçerek Bulgaristan ve Schengen vizesi arasındaki farkı daha detaylı dinleyebilir ve Bulgaristan çok girişli vize hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bulgaristan Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gerekenler - Konya

Bulgaristan seyahatinde dikkat etmeniz bazı etkenler bulunmaktadır. Özellikle araba ile giriş yapacaksanız aşağıdaki hususları mutlaka göz önünde bulundurmalısınız:

 • Bulgaristan’a girişini yapacağınız araç başkası üzerine ya da bir şirket üzerine kayıtlı ise aracı sadece ‘vekalet’ ile kullanabilme hakkınız bulunmaktadır. Araç kendi üzerinize kayıtlı değilse ‘vekalet’ almayı unutmayınız.
 • ‘Vinetka’ adındaki yol vergi pulunu satın alıp aracınıza yapıştırmalısınız. Vergi pulu olmayan araçlar sınır giriş ve çıkışlarda sorun yaşatabilir. ‘Vinetka’ ücreti 1 haftalık 30 TL olarak belirtilmektedir. 
 • Yurtdışında geçerli olan Yeşil Sigortayı aracınıza seyahatinizden önce yaptırmayı unutmayınız. Uluslararası sigortası olmayan araçlar da sınır giriş ve çıkışlarda problem yaratabilmektedirler.
 • Bulgaristan seyahatine başlamadan önce ehliyetinizin güncel olduğundan emin olunuz. Eski sistemdeki ehliyetler uluslararası araba kullanımına uygun değildir.
 • Bulgaristan sınırında seyahat sağlık sigortası gibi evraklarınızı hazırda bulundurmalısınız. Sınır yetkilisi vize evraklarını kontrol etmek isteyebilir.

Bulgaristan Vize Reddi - Konya

Bulgaristan Konsolosluklarına ilettiğiniz vize başvuru sonucunuz vize reddi olarak açıklanabilir. Bunun nedeni tamamen durumunuza bağlıdır. Vize yetkilisi vize başvuru evraklarınızda hatalı ya da eksik bilgi tespit etmiş olabilir, pasaportunuz eski ve yıpranmış olabilir ya da maddi durumunuz yeterli görülmeyebilir. Vize reddine itiraz edebilme hakkınız bulunmaktadır. Bulgaristan Konsolosluğu vize sonucunuzu açıkladıktan 15 gün içerisinde itiraz dilekçesini oluşturabilir ve konsolosluğa sunabilirsiniz. Euroasia GVS Konya şubemizle iletişime geçerek vize reddi ve itirazı hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Euroasia GVS Konya şubesi ile iletişime geçerek 2023 yılı güncel Bulgaristan vize ücretini öğrenebilirsiniz. Bulgaristan vize başvurunuzu Euroasia GVS Konya şubemiz aracılığıyla gerçekleştirebilir ve sorunsuz bir vize süreci geçirebilirsiniz. +90 (332) 225 40 25 numaralı telefonumuzu arayabilir, Bulgaristan vize başvurusu hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bulgaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';