x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 04 25

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

bg@eagvs.com

Bulgaristan Vize Başvuru, İzmir

bulgaristan vizesi izmir

Değerli ziyaretçilerimiz hoş geldiniz, web sayfamız İzmir’den yapacağınız Bulgaristan vize başvuruları hakkında merak ettiğiniz pek çok sorunun karşılığını bulmak ve sizlere vize başvurularınızda faydalı bilgi sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Ziyaret etmekte olduğunuz Bulgaristan vizesi İzmir sayfamızdan güncel Bulgaristan vize ücreti 2023 bilgisini, vize değerlendirme süresini ve vize başvurunuzda hazırlayacağınız evraklar ve vize başvuru süreçleri ile ilgili yapılması gerekenler hakkında ön bilgi edinmeniz faydalı olacaktır. Şimdiden iyi yolculuklar dileriz...

Bulgaristan vizesine İzmir, Aydın, Muğla, Uşak, Manisa, Denizli, Bursa, Bilecik, Balıkesir ve Yalova illerinden Euroasia GVS ile başvuru yapabilirsiniz. Bulgaristan vizesine merkez ofisimizden Türkiye’nin tüm illerinden başvuru yapabilirsiniz. Bulgar vize başvurularında, başvuranın şahsen konsolosluk ofisinde bulunması gerekmediğinden evraklarınızı kargo ile göndermeniz işlemlerinizi başlatmamız için yeterli olacaktır.Bulgaristan vizeniz işlemden çıktığında operasyon yetkililerimiz tarafından teslim alınmakta kargo ile bulunduğunuz yere iletilmektedir. Dilerseniz ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu bizzat teslim alabilirsiniz.

İzmir ve İzmir çevresindeki illerde ikamet ediyorsanız Çağrı Merkezi’ni arayarak başvurunuzu Euroasia GVS İzmir Merkez Ofisimiz aracılığıyla vakit kaybetmeden başlatabilirsiniz. İzmir veya çevre bölgelerden yapacağınız başvurular için +90 (232) 335 04 25 numaralı destek hattımıza bağlanarak ayrıntılı bilgi alabilir, ücretsiz bilgilendirme e-maili talep edebilirsiniz.

Bulgaristan vize başvurularında dijital parmak izi tarama işlemi var mı?

Bulgaristan vize başvurularında dijital parmak izi tarama prosedürü bulunmamaktadır. Vize başvurularınızda şahsen bulunmanıza gerek kalmaksızın işlemlerinizi tamamlamaktayız. 
İzmir veya  Aydın, Muğla, Uşak, Manisa, Denizli, Bursa, Bilecik, Balıkesir illerinde ikamet ediyorsanız Bulgaristan turistik vize, Bulgaristan ticari vize ve Bulgaristan aile ziyareti vizesi sayfalarından gerekli evrakları görüntüleyebilirsiniz. Evrakları ofisimize posta/kargo/kurye ile iletmeniz veya bizzat ofisimizi ziyaret ederek iletmeniz işlemleriniz için yeterli olacaktır.

Reşit olmayanların Bulgar vize işlemleri nasıl yapılır?

Reşit olmayan her bir kişi için ayrı başvuru yapılmalıdır. Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar reşit olmayanlar için (18 yaş altı) ebeveynleri veya yasal vasileri tarafından imzalanmış muvaffakatname aslının ibraz edilmesi gereklidir. Çocuk anne ve babasıyla birlikte seyahat ediyor olsa dahi muvafakatnamenin sunulması gerekmektedir. 

Bulgaristan vize başvuruları için seyahat sağlık sigortası gerekiyor mu?

Bulgaristan vize başvurularında seyahat sağlık sigortasının yaptırılarak, seyahat tarihlerinizi kapsayan sigorta poliçesinin sunulması gerekir. Detaylı bilgiyi Bulgar departmanı yetkilimizden alınız.

bulgaristan vizesi izmir

Bulgaristan Vizesi İzmir 2023 Yılı Başvuru Süreci Hakkında

Başvuru formuna kişisel bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Bulgaristan vize başvuru formu 2023 yılında yenilenmiştir. Başvuru formunu müşteri temsilcisinden isteyiniz. Bulgaristan vizesi İzmir’den seyahat amacına uygun şekilde gerekmektedir. Bu nedenle öncelikle seyahat amacının belirlenmesi gerekmektedir. Bulgaristan vize çeşitleri şu şekildedir.

 • Bulgaristan turistik vize
 • Bulgaristan ticari vize
 • Bulgaristan aile ve arkadaş ziyareti vizesi
 • Bulgaristan vatandaşı eş ziyaret vizesi
 • Bulgaristan transit vize
 • Bulgaristan şoför vizesi
 • Bulgaristan resmi ziyaret vizesi

Vize türlerine farklı evraklar istenebilmektedir. Bulgaristan için kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır.  Umama mahsus olan bordo pasaport sahiplerinin Bulgaristan için vize almaları zorunludur. Bu işlemlerin hızlı ve kolay bir şekilde hallolması için EAGVS İzmir ofisi size tüm süreçte destek sağlayacaktır. Vize için evrakların eksiksiz olması çok önemlidir. Yeşil yani hususi pasaport sahipleri 90 güne kadar olan ziyaretleri için vize almamaktadır. Bulgaristan vizesinin Schengen vizesi içerisine dahil olup olmadığı konusunda çok fazla soru bulunmaktadır. Bulgaristan vizesi Schengen vizelerine dahil değildir. Bu nedenle ayrı bir şekilde alınması gerekmektedir. Fakat Schengen üyesi ülkeler ve Amerika, İngiltere, Kanada ve İsviçre’de oturma iznine sahip olan kişilerin bu ülkeye vizesiz giriş hakkı bulunmaktadır.

Bulgaristan Vizesi İzmir’den Alınır mı?

Bulgaristan vizesi İzmir'den alınabilmektedir. Bulgaristan vizesi almak için konsolosluğa şahsen başvuru yapmak zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu nedenle de İzmir’den de vize başvurusu yapılabilmektedir. Evrakların kargo ile konsolosluklardan herhangi birine iletilmesi gerekmektedir. Bulgaristan vize başvuruları için parmak izi sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla hiçbir adımında şahsen bulunulması gerekmemektedir. İzmir’in ilçelerinde yani Urla, Torbalı, Selçuk, Seferihisar, Ödemiş, Narlıdere, Menemen, Menderes, Konak, Kiraz, Kınık, Kemalpaşa, Karşıyaka, Karaburun, Karabağlar, Güzelbahçe, Gaziemir, Foça, Dikili, Çiğli, Çeşme, Buca, Bornova, Beydağ, Bergama, Bayraklı, Bayındır, Balçova, Aliağa, ilçelerinde ikamet edenler ve Muğla, Uşak, Manisa, Aydın ve Denizli’de ikamet edenler Bulgaristan vize başvurularını İzmir’den yapabilmektedir. Bulgaristan konumu itibari ile ülkemizden çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Bu nedenle ülkemizin her yerinden Bulgaristan vize başvurusu için talep gelmektedir. Şahsen başvurunun yapılmaması, posta yolu ile halledebilir olması büyük bir avantajdır. EAGVS Bulgaristan vizesinin daha hızlı, daha kolay bir şekilde alınabilmesi için vatandaşlara büyük bir kolaylık sağlamaktadır. İzmir’den Bulgaristan vizesi alabilmek için bize +90 (232) 335 04 25 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz. EAGVS her konuda destek olmanın yanı sıra vize işlemlerini takip etmekte ve pasaportunuzu belirtmiş olduğunuz ev veya iş adresinize iletmektedir.

Bulgaristan Vizesi İzmir Başvuru Merkezi Nerede?

EAGVS Bulgaristan Vizesi İzmir Başvuru Merkezi Konak'ta yer almaktadır. Hafta içi ve Cumartesi 10.00-14.00 arası başvurular kabul edilmektedir. Azmir’de Bulgaristan Konsolosluğu bulunmamaktadır. Bulgaristan konsolosluğu Ankara, İstanbul, Edirne ve Bursa’da yer almaktadır. Ankara’daki konsoloslukta yalnızca uzun süreli olan D tipi vize başvuruları alınmaktadır. Bulgaristan İstanbul Konsolosluğunda tüm Türkiye’nin Bulgaristan vize başvuruları kabul edilmektedir. Edirne Konsolosluğunda sadece Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli illerinde ikamet edenler başvuru yapabilmektedir. Bursa konsolosluğuna da İstanbul gibi tüm Türkiye’den başvuru kabul edilmektedir. Dolayısıyla İzmir’de ikamet eden vatandaşlar İstanbul ya da Bursa için başvuru yapabilmektedir. Uzun süreli vize için ise konsolosluğun olduğu illerden başvuru yapılmaktadır. 

İzmir’den Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bulgaristan vizeleri A, B-C Tipi ve D tipi şeklinde ayrılmaktadır. C tipi vizeler turist/ticari/transit vize olarak geçmektedir. 90 güne kadar vize alınabilmektedir. D tipi vizeler ise uzun süreli vize kategorisine girmektedir. Bu tip vizeler için randevu almak zorunlu sayılabilmektedir. Diğer vizeler için uzun sıralar olmadığı sürece randevu almadan da işlem yapılabilmektedir. Uzun süreli Bulgaristan vizeleri için genel olarak randevu alınmaktadır. D vizede başvuru yapmak için konsolosluklara şahsen gitmeniz gerecektir.

 • Bulgaristan Vize Başvurusu için evrakların tamamlanması gerekmektedir. Evraklar vize türüne göre farklılık göstermektedir. Bulgaristan Vize Başvurusu için gerekli olan evraklar şu şekilde sıralanmaktadır.
 • Pasaportun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
 • İki adet, beyaz fon üzerinde, güncel olan biyometrik fotoğraf 3,5*4,5 cm boyutlarında olması gerekmektedir.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği güncel, kaşeli ve imzalı olmalıdır.
 • Konaklama için rezervasyon olması gerekmektedir.
 • Seyahat ve konaklama ücretini karşılayacak kadar banka hesap özetinin bildirilmesi gerekmektedir. (En az 15.000 tl bakiyesi bulunan)
 • Bulgaristan vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.
 • 18 yaşından küçük kişiler için noter onaylı muvafakatname gerekmektedir.
 • Mesleki bilgilerin içerdiği evraklar gerekmektedir. Şirket sahipleri için imza sirküleri, çalışanlar için maaş bordrosu, emekliler için emekli belgesi, öğrenci olanlar için ise öğrenci belgesi gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası olmalıdır. Seyahat tarihlerini kapsayacak şekilde 30.000€ teminatlı bir poliçeye sahip olmanız gerekmektedir. 
 • Ticari vize için, ticari davetiye, şirketin faaliyet belgesi, şirket sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası, şirketin banka cüzdanına ait bir örnek, çalışan için SGK dökümü ve işe giriş bildirgesi gerekmektedir.
 • Aile ziyareti için davetiye aslı gerekmektedir.
 • Bütün evraklar vize türüne göre düzenlenmelidir. Eksik belge olmamalıdır. Vize başvuru formu mutlaka doldurulmalıdır. Seyahat sağlık sigortası da bulunmalıdır. Başvuru evrakları imzalanmalı ve tarih atılmalıdır. Vize başvuru formu içerisinde pasaport bilgileri, seyahat bilgileri ve kişisel bilgiler yer almaktadır. Bulgaristan’dan çok girişli vize de alınabilmektedir. Çok girişli vizeler için Romanya ve Hırvatistan’a giriş yapılabilmektedir.

Bulgaristan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Bulgaristan vizesi İzmir'den yapılacak başvurularda randevu zorunlu değildir. Kısa süreli başvurularda randevu alımı zorunlu değilken, uzun süreli vize başvurularında randevu almak gerekebilir. Bulgaristan d vize randevu konusunda müşteri temsilcimizden bilgi alabilirsiniz. 

Bulgaristan Vizesi Sonuçlanma Süresi?

Bulgaristan vizesi sonuçlanma süresi 5-7 iş günü arasında değişmektedir. Bulgaristan turist vizesi ortalama olarak 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bulgaristan’ın ve Türkiye’nin milli ve dini bayramları öncesinde ve yılbaşından önce yapılan başvurularda yoğunluk olabilmektedir. Bu nedenle başvuruların işlem süreleri uzayabilmektedir.

Bulgaristan turistik vize başvurularında uçak bileti veya otel rezervasyonu satın alınması zorunlu mudur? 

Bulgaristan turistik vize başvurularında kaşeli ve imzalı otel rezervasyon belgesini ibraz etmek zorunludur. Online olarak yapılan rezervasyon dokümanları kabul edilmemektedir. Ancak otel ödendi belgesi gerekli değildir. Uçak/otobüs bileti veya seyahat edilecek araçla ilgili herhangi bir belge gerekli değildir.

Bulgaristan vize ücreti 2023

Bulgaristan vize başvurularının değerlendirilmesi için konsolosluk birimlerinin belirlediği harç ücretleri ve seyahat sağlık sigortası, kaşeli rezervasyon belgelerinin hazırlanması gibi ek giderler bulunmaktadır. İkamet bölgesi fark etmeksizin Türkiye’nin her bölgesinde konsolosluk harç ücreti 80 €’dur. Konsolosluk harcının dışında, her başvurudan başvuru yapılan birime bağlı olarak ve faydalanılan hizmetlere bağlı olarak 15 / 45 € arasında değişen hizmet harcı alınmaktadır. Bulgaristan vize başvurularında ibrazı zorunlu olan seyahat sağlık sigortası, ulaşım rezervasyon belgeleri, turistik vize başvurularında otel konfirmasyon belgesi, ek hizmet bedelleri karşılığında vize hizmet merkezlerinden ve turizm seyahat acentelerinden yaptırılabilmektedir. 12 yaş altındaki çocuklar Bulgaristan vizesi konsolosluk harç ücretinden muaftır. Ancak yaş ayrımı olmaksızın işlem bedeli uygulanır. Arap, Irak, Suriye vatandaşları da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tabi olduğu vize prosedürlerine tabidir. Yabancı uyruklu vatandaşlar da başvuru yapılan kurumların tüm ek hizmet (seyahat sağlık sigortası, otel konfirmasyon belgesi, uçak/otel rezervasyonları, danışmanlık ücretleri) kapsamından faydalanabilirler.

Şahsi aracımla yapacağım Bulgaristan seyahatinde hangi evrakları hazırlamalıyım?

BG vize başvurularında araçla ilgili belge göstermek zorunlu değildir, ancak sınır geçişi sırasında belgeleri ve yeşil sigortanız sınır görevlilerine sunmanız zorunludur. Vize başvurunuz için seyahat amacınıza göre (turist, ticari, aile ziyareti) vize başvuru evraklarınızı hazırlamalısınız.

Bulgaristan turistik, ticari/iş gezisi, aile/akraba/arkadaş ziyareti vize başvurularınız veya uzun süreli Bulgaristan D vize başvuru süreci hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için +90 (232) 335 04 25 numaralı hattımızdan bizi arayınız.

bulgaristan vizesi izmir

Bulgaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Bulgaristan Vizesi İzmir
N. Şarkaya 04/12/18, 01:23 Cevabı Görüntüle
Merhaba, İzmir'den yazıyorum.2008 yılından bu güne emekliyim.( d ) vizesi alarak bulgaristanda uzun süreli oturum izni almak istiyorum.bu izni aldıktan sonra bulgar vatandaşı olabilme imkanım varmıdır.varsa bunun şartı nedir.ayrıca ( d ) vizesi diğer avrupa birliği ülkelerine de seyahat serbestisi tanıyormu.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';