x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Adres

Akdeniz Mah. Cumhuriyet Bulv. No:109 Kat 3 D: 303 Pasaport, Konak, İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 04 25

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Bulgaristan Vize Başvuru, İzmir

Değerli Ziyaretçilerimiz hoş geldiniz, web sayfamız İzmir’den yapacağınız Bulgaristan vize başvuruları hakkında merak ettiğiniz pek çok sorunun karşılığını bulmak ve sizlere vize başvurularınızda faydalı bilgi sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Ziyaret etmekte olduğunuz Bulgaristan vizesi İzmir sayfamızdan güncel Bulgaristan vize ücreti 2019 bilgisini, vize değerlendirme süresini ve vize başvurunuzda hazırlayacağınız evraklar ve vize başvuru süreçleri ile ilgili yapılması gerekenler hakkında ön bilgi edinmeniz faydalı olacaktır. Şimdiden iyi yolculuklar dileriz...

Bulgaristan vizesi nasıl alınır? Euroasia GVS’nin Bulgaristan vize başvurularında sağladığı işlem kolaylığı nedir?

Bulgaristan vizesine İzmir, Aydın, Muğla, Uşak, Manisa, Denizli, Bursa, Bilecik, Balıkesir ve Yalova illerinden Euroasia GVS ile başvuru yapabilirsiniz. Bulgaristan vizesine merkez ofisimizden Türkiye’nin tüm illerinden başvuru yapabilirsiniz. Bulgar vize başvurularında, başvuranın şahsen konsolosluk ofisinde bulunması gerekmediğinden evraklarınızı kargo ile göndermeniz işlemlerinizi başlatmamız için yeterli olacaktır. Bulgaristan vizeniz işlemden çıktığında operasyon yetkililerimiz tarafından teslim alınmakta kargo ile bulunduğunuz yere iletilmektedir. Dilerseniz ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu bizzat teslim alabilirsiniz. 

İzmir ve İzmir çevresindeki illerde ikamet ediyorsanız Çağrı Merkezi’ni arayarak başvurunuzu Euroasia GVS Izmir Merkez Ofisimiz aracılığıyla vakit kayvetmeden başlatabilirsiniz. İzmir veya çevre bölgelerden yapacağınız başvurular için +90 (232) 335 03 64 numaralı destek hattımıza bağlanarak ayrıntılı bilgi alabilir, ücretsiz bilgilendirme e-maili talep edebilirsiniz.

Bulgaristan vize başvurularında dijital parmak izi tarama işlemi var mı?

Bulgaristan vize başvurularında dijital parmak izi tarama prosedürü bulunmamaktadır. Vize başvurularınızda şahsen bulunmanıza gerek kalmaksızın işlemlerinizi tamamlamaktayız. 
İzmir veya  Aydın, Muğla, Uşak, Manisa, Denizli, Bursa, Bilecik, Balıkesir illerinde ikamet ediyorsanız Bulgaristan turistik vize, Bulgaristan ticari vize ve Bulgaristan aile ziyareti vizesi sayfalarından gerekli evrakları görüntüleyebilirsiniz. Evrakları ofisimize posta/kargo/kurye ile iletmeniz veya bizzat ofisimizi ziyaret ederek iletmeniz işlemleriniz için yeterli olacaktır.

Reşit olmayanların Bulgar vize işlemleri nasıl yapılır?

Reşit olmayan her bir kişi için ayrı başvuru yapılmalıdır. Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar reşit olmayanlar için (18 yaş altı) ebeveynleri veya yasal vasileri tarafından imzalanmış muvaffakatname aslının ibraz edilmesi gereklidir. Çocuk anne ve babasıyla birlikte seyahat ediyor olsa dahi muvafakatnamenin sunulması gerekmektedir. 

Bulgaristan vize başvuruları için seyahat sağlık sigortası gerekiyor mu?

Bulgaristan vize başvurularında seyahat sağlık sigortasının yaptırılarak, seyahat tarihlerinizi kapsayan sigorta poliçesinin sunulması gerekir. Detaylı bilgiyi Bulgar departmanı yetkilimizden alınız.

bulgaristan vizesi izmir

Bulgaristan Vizesi Sonuçlanma Süresi?

Bulgaristan vizesi sonuçlanma süresi 5-10 iş günü arasında değişmektedir. Bulgaristan turist vizesi ortalama olarak 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bulgaristan’ın ve Türkiye’nin milli ve dini bayramları öncesinde ve yılbaşından önce yapılan başvurularda yoğunluk olabilmektedir. Bu nedenle başvuruların işlem süreleri uzayabilmektedir.

Bulgaristan turistik vize başvurularında uçak bileti veya otel rezervasyonu satın alınması zorunlu mudur? 

Bulgaristan turistik vize başvurularında kaşeli ve imzalı otel rezervasyon belgesini ibraz etmek zorunludur. Online olarak yapılan rezervasyon dokümanları kabul edilmemektedir. Ancak otel ödendi belgesi gerekli değildir. Uçak/otobüs bileti veya seyahat edilecek araçla ilgili herhangi bir belge gerekli değildir.

Bulgaristan vize ücreti 2019

Bulgaristan vize başvurularının değerlendirilmesi için konsolosluk birimlerinin belirlediği harç ücretleri ve seyahat sağlık sigortası, kaşeli rezervasyon belgelerinin hazırlanması gibi ek giderler bulunmaktadır. İkamet bölgesi fark etmeksizin Türkiye’nin her bölgesinde konsolosluk harç ücreti 60 €’dur. Konsolosluk harcının dışında, her başvurudan başvuru yapılan birime bağlı olarak ve faydalanılan hizmetlere bağlı olarak 15 / 45 € arasında değişen hizmet harcı alınmaktadır. Bulgaristan vize başvurularında ibrazı zorunlu olan seyahat sağlık sigortası, ulaşım rezervasyon belgeleri, turistik vize başvurularında otel konfirmasyon belgesi, ek hizmet bedelleri karşılığında vize hizmet merkezlerinden ve turizm seyahat acentelerinden yaptırılabilmektedir. 12 yaş altındaki çocuklar Bulgaristan vizesi konsolosluk harç ücretinden muaftır. Ancak yaş ayrımı olmaksızın işlem bedeli uygulanır. Arap, Irak, Suriye vatandaşları da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tabi olduğu vize prosedürlerine tabidir. Yabancı uyruklu vatandaşlar da başvuru yapılan kurumların tüm ek hizmet (seyahat sağlık sigortası, otel konfirmasyon belgesi, uçak/otel rezervasyonları, danışmanlık ücretleri) kapsamından faydalanabilirler.

Şahsi aracımla yapacağım Bulgaristan seyahatinde hangi evrakları hazırlamalıyım?

BG vize başvurularında araçla ilgili belge göstermek zorunlu değildir, ancak sınır geçişi sırasında belgeleri ve yeşil sigortanız sınır görevlilerine sunmanız zorunludur. Vize başvurunuz için seyahat amacınıza göre (turist, ticari, aile ziyareti) vize başvuru evraklarınızı hazırlamalısınız.

Bulgaristan turistik, ticari/iş gezisi, aile/akraba/arkadaş ziyareti vize başvurularınız veya uzun süreli Bulgaristan D vize başvuru süreci hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için (0232) 335 04 25  numaralı hattımızdan bizi arayınız.

bulgaristan vizesi izmir

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES