x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 04 48

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

bg@eagvs.com

Bulgaristan Vizesi-Edirne

Döviz kurlarındaki dalgalanmalar sizi etkilemesin. Bulgaristan vizenizi Euoriasia GVS ile en uygun fiyatla alın. 2023 yılı kış aylarına özel indirimlerimizden faydalanabilirsiniz. Sınırlı kontenjan dahilinde olan ve yalnızca İstanbul ve Edirne ofislerimiz için geçerli olan kampayamızdan yararlanmak için bizi arayınız

Bulgaristan Vize İşlemleri, Edirne


Değerli Ziyaretçimiz Euroasia GVS Edirne Şube Sayfasına Hoş Geldiniz, 

Euroasia GVS olarak Edirne Bulgaristan vizesi sayfamızı sizler için hazırladık. 2023 yılı Bulgaristan vize başvuru prosedürlerini derledik. Bulgaristan vize başvurularınızda ön bilgi edinmek amacıyla sayfamızı inceleyebilir, Edirne’de bulunan şube bilgilerimize sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Bulgaristan vizesine Edirne merkez ilçelerinden ve  Meriç, Keşan, Enez, İpsala, Çorlu, Lüleburgaz, Malkara, Babaeski ilçelerinden Kırklareli, Çorlu ve Tekirdağ gibi çevre illerden başvuru yapacaksanız işlemlerinizi Euroasia GVS Edirne Şubesi aracılığıyla başlatabilirsiniz. 
Seyahat amacınıza ve mesleksel durumunuza göre talep edilen evraklarda ve evrak formatlarında farklılıklar olabilir. Şahsi durumunuza en uygun evrak listesini ofisimizi arayarak, seyahat amacınızı ve mesleksel durumunuzu yetkilimize izah ederek temin edebilirsiniz. 
Bulgaristan vize başvurularında Bulgaristan diplomatik temsilciliklerinin bölge ayrımı bulunmaktadır. Vize başvurunuzu ikamet ettiğiniz bölgeye göre yapmanız gerekecektir.  Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Çorlu’da ikamet ediyorsanız +90 850 241 04 48 numaralı hattımızı arayarak Edirne ofisimiz ile iletişime geçiniz. 
Edirne’den yapılan Bulgar vizesi işlem süreleri ortalama 5 iş günüdür. 
Bulgaristan vize başvurularında biyometrik veri beyanı (parmak izi beyanı) prosedürü bulunmamaktadır. Bu nedenle başvuru merkezinde, vize başvuru sahibinin şahsen bulunma zorunluluğu yoktur. Bulgaristan turist, ticari ve aile ziyareti amacıyla yapacağınız vize başvurunuzu sizin adınıza yapmakta ve tüm süreci sizin adınıza yürütmekteyiz.
Bulgaristan vize başvurularınızda şahsen bulunmanıza gerek kalmadan, kolaylaştırılmış işlem hizmetimizden yararlanmak için evraklarınızı Edirne ofisimize iletmeniz yeterli olacaktır. Bulgaristan vizesi hızlı başvuru için +90 850 241 04 48 numaralı telefonumuzu arayabilir veya başvuru talebinizi bg@eagvs.com e-mail adresimize iletebilirsiniz.

Bulgaristan Konsoloslukları Görev Bölgeleri

Türkiye’de bulunan Bulgaristan diplomatik temsilciliklerinin görev bölgeleri farklıdır. Bulgaristan Konsoloslukları bölge ayrımı şu şekildedir:
Edirne Bulgaristan Konsolosluğu Görev Bölgesi: Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çorlu.
İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğu Görev Bölgesi: İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Çanakkale
Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği Görev Bölgesi: Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Karabük.
Bursa Bulgaristan Konsolosluğu Görev Bölgesi: Bursa, Bilecik, Balikesir, Mugla, Denizli, Aydin, Manisa, Izmir ve Yalova

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar, Edirne

Kişisel Evraklar:
Pasaport: Pasaportunuz en az 9 ay geçerliliğe sahip olmalıdır.
2 adet biyometrik fotoğraf
Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Aile bilgilerini eksiksiz içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği e-devlet portalından temin edilebilir
İkametgah: E-devlet portalından temin edilebilir.
Banka Hesap Cüzdanı/Dökümü Aslı: Banka hesap dökümü bankadan kaşeli ve imzalı olacak şekilde temin edilmeli, hesabın içerisinde en az 15.000 TL bulunmalıdır. 
Mesleksel Evraklar

Bulgaristan turist vize başvurularında şahsi durumunuza göre aşağıdaki evraklar yeterli olabiliyorken; ticari ve aile ziyaret vize başvurularında daha fazla mesleksel evrak talep edilebilir. Şahsi durumunuza uygun doğru ve eksiksiz evrak listesini yetkilimizden bilgi e-maili olarak istemeniz faydalı olacaktır.

Şirket Sahipleri: İmza sirküleri
Şirket Çalışanları: Son ayın maaş Bordrosu
Emekliler: Emeklilik belgesi
Öğrenciler: Öğrenci belgesi
Reşit Olmayanlar:18 yaşından küçük çocuk anne ve babası ile birlikte seyahat ediyor olsa dahi için anne ve baba tarafından imzalanmış muvaffakatnamenin aslı sunulmalıdır.

Vize türü (turist, ticari, aile ziyaret) fark etmeksizin Bulgaristan vize başvurularında seyahat sağlık sigortası, ibrazı zorunlu evraklar arasındadır. Seyahat sağlık sigrortanızı vize servisimiz aracılığıyla temin edebilirsiniz.

Bulgaristan Turist Vizesi Başvurusuna Özel Evraklar


Hotel Konfirmasyon Belgesi: Hotelin antetli kağıdına hazırlanacak evrak, seyahat tarihlerinizi, seyahat eden kişinin ismi ve soyisminizi içermelidir. Hotel Konfirmasyon belgesi orijinal olarak, kaşeli ve ıslak imzalı şekilde temin edilmelidir. Hotel Konfirmasyon belgesi online yapılan bir rezervasyon belgesi değildir. Hotel Konfirmasyon belgenizi sizin adınıza, seyahat sürenizi kapsayacak şekilde temin etmekteyiz.

Bulgaristan Ticari Vize Başvurusuna Özel Evraklar

Vize talep dilekçesi: Şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben, kaşe ve imzası bulunan dilekçe (dilekçe örneğini sayfanın altında bulabilirsiniz)
Şirketten istenen belgeler: Vergi Levhası (Güncel), Faaliyet Belgesi (Son 3 ay içerisinde alınmış), Ticari Sicil Gazetesi, Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi
Ticari Davetiye Aslı: Bulgaristan Yabancılar Şubesi onaylı 
Uzun süreli ticari vize talebinde bulunacaksanız davetiye almış olduğunuz Bulgaristan firması ile ilişkinizi gösterir fatura, gümrük beyannamesi, sözleşme veya anlaşma evraklarını ibraz etmelisiniz.
Not: Bulgaristan ticari vize başvurularında pasaportun geçerlilik süresi en az 1,5 yıl olmalıdır. 

Bulgaristan  Aile Ziyaret Vizesi Başvurularına Özel  Evraklar

Davetiye: Bulgaristan Yabancılar Şubesi onaylı davetiyenin aslı sunulmalıdır. 

Edirne'den Yapılan Bulgaristan Vize Başvuruları Sonuçlanma Süresi

Bulgaristan vize başvuruları ortalama olarak 5-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre Bugaristan Konsolosluklarının yoğun olduğu zamanlarda 10 iş gününü bulabilir. Bulgaristan Cumhuriyeti’nin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi tatil günlerinde Bulgaristan Konsoloslukları kapalı olacaktır. Resmi tatil günleri öncesinde yapılan başvuru zamanlarında ise Bulgaristan Konsoloslukları vize talebi artışından dolayı yoğun olabilmekte, bu nedenle başvuruların işlem süreleri uzayabilmektedir.

Bulgaristan turistik, ticari/iş gezisi, aile/akraba/arkadaş ziyareti vize işlemleri ve Bulgaristan D vize (uzun süreli vize) başvuru süreci hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için bizi arayınız. 

edirne bulgaristan vizesi

 

Bulgaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Bulgaristan Vize Edirne
DK 07/04/21, 11:05 Cevabı Görüntüle
Bulgaristan vize Edirne için başvuru merkezi neresi? Nereden ve nasıl vize başvurusunda bulunacağız?
Bulgaristan Vizesi Edirne
D. Olurdeniz 11/12/18, 13:22 Cevabı Görüntüle
ocak ayinda tatil icin bulgaristana gitmeyi planliyoruz. Daha onr alinmis bir vizemiz var ama cok ugrastirdilar. Bu sefer sizin araciliginiz ile alsak
1vizemiz kac gunde cikar?
konsolosluga yeniden gitmemiz gerekir mi?
danismanlik ucreti ne kadar oderiz?

cevaplarsaniz sevinirim. tesekkurler.