x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sokak. Turizm Sitesi 6. Blok D:4 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 14

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8:30-18.00
Cumartesi:10.00-14.00

Eposta

bg@eagvs.com

Bulgaristan Vize Başvuru, İstanbul

Döviz kurlarından etkilenmeden, en uygun fiyatla Bulgaristan vizenizi alın.2023 yılı kış aylarına özel Bulgaristan vizesi hizmet bedeli 100 TL’dir. Sınırlı kontenjan dahilinde olan kampayadan faydalanmak için bizi arayınız.

Bulgaristan Vize İşlemleri, İstanbul

Değerli Ziyaretçimiz Euroasia GVS İstanbul Şube Sayfasına Hoş Geldiniz,

Bulgaristan vizesine İstanbul’dan Beşiktaş, Etiler, Ulus’ta bulunan merkez ofisimiz üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. İstanbul’un Beşiktaş, Şişli-Mecidiyeköy, Sarıyer, Fatih, Bakırköy, Beylikdüzü, Üsküdar, Kadıköy, Maltepe, Tuzla gibi merkez ilçeleri ve İzmit, Sakarya, Çanakkale gibi çevre illerden de evraklarınızı İstanbul merkez ofisimize posta ile göndererek vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul, Çanakkale, Kocaeli veya Sakarya'da ikamet ediyorsanız +90 (212) 963 50 14 numaralı hattı arayarak İstanbul merkez ofisimiz ile iletişime geçiniz.

Bulgaristan vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 10 iş günüdür.

Bulgaristan vize başvurunuzu ikamet ettiniz bölgeye göre yapmalısınız. İkamet ettiğiniz bölgeye göre talep edilen evraklarda ve başvuru sonuçlanma sürelerinde farklılıklar bulunabilir. İstanbul ve çevre illerde ikamet ediyorsanız Çağrı Merkezi’ni arayarak başvurunuzuEuroasia GVS İstanbul Merkez Ofisi aracılığıyla başlatabilirsiniz.

Bulgaristan vize başvurularında parmak izi tarama prosedürü bulunmamaktadır. Dolayısıyla vize başvurularınızda şahsen Bulgaristan Konsolosluğu Vize Ofisinde veya parmak izi işlem merkezinde bulunmanıza gerek kalmaksızın işlemlerinizi vize servisimiz kolaylaştırılmış işlem hizmetinden faydalanarak tamamlayabilirsiniz.

Web sitemizi inceleyin, sizler için 2023 yılı güncel Bulgaristan vize başvuru bilgilerini derledik.

İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Çanakkale’de ikamet ediyorsanız, Bulgaristan’a turistik, ticari/iş gezisi, aile ziyareti gibi amaçlarla seyahat edecekseniz sayfamızın devamında Bulgaristan vize işlemleri, Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar ve vize başvuru süreçleri ile ilgili yapılması gerekenler hakkında ön bilgi edinmeniz faydalı olacaktır. Bulgaristan vizesi hızlı başvuru işlemleriniz için +90 (212) 963 50 14 numaralı telefonumuzu arayabilir veya başvuru talebinizi bg@eagvs.com mail adresimize iletebilirsiniz.

Bulgaristan Konsoloslukları Görev Bölgeleri

Bulgaristan Konsolosluklarının bölge ayrımı bulunmaktadır. Bulgaristan Konsoloslukları Bölge ayrımı şu şekildedir:

 • İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğu Görev Bölgesi: İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Çanakkale
 • Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği Görev Bölgesi: Adana, Adiyaman, Ardahan, Afyon, Agri, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aksaray, Bayburt, Batman, Bartin, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankiri, Çorum, Diyarbakir, Düzce, Elazig, Erzincan, Erzurum, Eskisehir, Gaziantep, Giresun, Gümüshane, Hakkari, Hatay, Isparta, Içel(Mersin), Igdir, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Karabük, Kirklareli, Kirsehir, Kirikkale, Kilis, Konya, Kütahya, Malatya, Kahramanmaras, Mardin, Mus, Nevsehir, Nigde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Sirnak, Tokat, Trabzon, Tunceli, Sanliurfa, Usak, Van, Yozgat, Zonguldak
 • Bursa Bulgaristan Konsolosluğu Görev Bölgesi: Bursa, Bilecik, Balıkesir, Muğla, Denizli, Aydın, Manisa, İzmir Yalova 
 • Edirne Bulgaristan Konsolosluğu Görev Bölgesi: Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çorlu.

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar, İstanbul

Kişisel Evraklar

 • Pasaport: Pasaportun en az 9 ay geçerliliği bulunmalıdır
 • 2 adet biyometrik fotoğraf 3,5*4,5 cm boyutlarında arka fonu beyaz, istenilen koşullara uygun çektirilmiş fotoğraf
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Aile bilgilerini içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği e-devlet "nüfus aile" seçilerek portalından temin edilebilir.
 • Banka Hesap Cüzdanı/Dökümü Aslı: Banka hesap dökümü bankadan kaşeli ve imzalı olacak şekilde temin edilmeli, hesabın içerisinde en az 15.000 TL bulunmalıdır.

Mesleksel Evraklar

 • Şirket Sahipleri: İmza sirküleri
 • Şirket Çalışanları: Son ayın maaş Bordrosu
 • Emekliler: Emeklilik belgesi
 • Öğrenciler: Öğrenci belgesi
 • Reşit Olmayanlar:18 yaşından küçük çocuk anne ve babası ile birlikte seyahat ediyor olsa dahi için anne ve baba tarafından imzalanmış noter tasdikli muvafakatnamenin aslı sunulmalıdır.

Kısa süreli Bulgaristan vize başvurularınızda seyahat sağlık sigortası ibrazı zorunlu evraklardan biridir. Seyahat sağlık sigortanızı vize servisimiz aracılığıyla temin edebilirsiniz.

Bulgaristan Turist Vizesi Başvurusuna Özel Evraklar

Hotel Konfirmasyon Belgesi: Hotelin antetli kağıdına hazırlanacak belgede, seyahat tarihleri, seyahat edecek kişinin ismi ve soy ismi bulunmalıdır. Hotel Konfirmasyon belgesi kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır. Hotel Konfirmasyon belgenizi sizin adınıza, seyahat sürenizi kapsayacak şekilde temin etmekteyiz.

Bulgaristan Ticari Vize Başvurusuna Özel Evraklar

Vize talep dilekçesi: Şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben, kaşe ve imzası bulunan dilekçe (dilekçe örneğini sayfanın altında bulabilirsiniz)
Şirketten istenen belgeler: Vergi Levhası (Güncel), Faaliyet Belgesi (Son 3 ay içerisinde alınmış), Ticari Sicil Gazetesi, Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi
Ticari Davetiye Aslı: Bulgaristan Yabancılar Şubesi onaylı 
Uzun süreli ticari vize talebinde bulunacaksanız davetiye almış olduğunuz Bulgaristan firması ile ilişkinizi gösterir fatura, gümrük beyannamesi, sözleşme veya anlaşma evraklarını ibraz etmelisiniz.
Not: Bulgaristan ticari vize başvurularında pasaportun geçerlilik süresi en az 1,5 yıl olmalıdır. 

Bulgaristan  Aile Ziyaret Vizesi Başvurularına Özel  Evraklar

Davetiye: Bulgaristan Yabancılar Şubesi onaylı davetiyenin aslı sunulmalıdır. 

Bulgaristan Vizesi Sonuçlanma Süresi

Bulgaristan vize başvuruları ortalama olarak 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bulgaristan Cumhuriyeti’nin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi tatil günlerinde Bulgaristan Konsoloslukları kapalı olacaktır. Resmi tatil günleri öncesinde yapılan başvuru zamanlarında ise Bulgaristan Konsoloslukları vize talebi artışından dolayı yoğun olabilmekte, bu nedenle başvuruların işlem süreleri uzayabilmektedir.

Bulgaristan turistik, ticari/iş gezisi, aile/akraba/arkadaş ziyareti vize başvurularınız ve D vize başvuru süreci hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bizi arayınız.

Bulgaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Bulgaristan Vizesi İstanbul
s. vatansever 17/12/18, 01:13 Cevabı Görüntüle
kış tatili için şubat ayında Bulgaristan vizesine başvurmak istiyorum. Bulgaristan vizesi İstanbul Merkezinize randevu almadan gelebiliyor muyum? vize ücretini ve hizmet bedelini elden mi veriyorum yoksa banka hesabına mı yatırıyorum? üniversiteden mezunum şu an çalışmıyorum babamı referans göstermeyi düşünüyorum gerekli evrakların listesini atabilirseniz sevinirim iyi çalışmalar.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';