x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan Uçak Seferleri

Bulgaristan Uçak Seferleri

 

Bulgaristan seyahatlerinizi havayolları vasıtasıyla tamamlayabilirsiniz. İstanbul-Bulgaristan seyahatiniz için hemen hemen istediğiniz her tarihe kolayca bilet rezervasyonu yaptırabilirsiniz. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Adana, Gaziantep, Çorlu, Erzurum, Erzincan, Van, Trabzon, Hatay illerinden Sofya, Burgaz, Plovdiv (Filibe), Varna  şehirlerine uçuşlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye’de havaalanı bulunan hemen her şehirden Bulgaristan’a uçak bileti bulunabilir. İzmir, Antalya, Adana ve diğer illerden yapılan uçuşlar İstanbul’dan Bulgaristan’a aktarma yapılmaktadır. İstanbul Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanından Bulgaristan’a uçuş seferi düzenleyen havayolu firmaları arasında Turkish Airlines (THY), Anadolujet, Qatar Airways, Pegasus tarafından işletilen KLM Royal Dutch Airlines, Aeroflot, Atlas Global, Aegean Air, Air France, Lufthansa vb. bulunmaktadır. Sayılan firmalar uçuşlarını aktarmalı olarak gerçekleştirirken bazıları ise doğrudan Sofya ve Varna havaalanlarına aktarmasız uçmaktadır. Yazımızın devamında sizler için yararlı olabileceğini düşündüğümüz bazı ulaşım ipuçlarından bahsettik. Ancak seyahatlerinizi gerçekleştirirken tercih ettiğiniz firmanın web sitesinden, iletişim numaralarından ya da bilet satış ofislerinden uçuş detaylarını öğrenmeyi unutmayınız.

Bulgaristan'a gerçekleştireceğiniz seyahatlerinizde vizeye ihtiyacınız varsa, vize servisimiz çağrı merkezine bağlanarak talebinizi iletebilir, Bulgaristan vize başvuruları, vize çıkış süresi ve fiyatını öğrenebilir, dilerseniz uçak ve konaklama rezervasyonlarınızı yetkilimize iletebilirsiniz. 

Bulgaristan-İstanbul Uçak Saatleri

Bulgaristan’dan İstanbul’a ya da İstanbul’dan Bulgaristan’a 10.45, 16.50, 19.35, 22.20, 14.45, 20.00, 8.35, 6.55, 16.30 gibi istediğiniz her saate uçak bileti bulmanız mümkündür. İnternetten bilet rezervasyonu yaparken uçuş sürelerini de görebilirsiniz. Bulgaristan ile Türkiye arasında 1 saat fark olmasından dolayı kalkış ve iniş saatleri de ona göre düzenlenmiştir. Örneğin uçuş süresi 1 saat 20 dakika olan ve Türkiye saatiyle İstanbul’dan 14.45’te hareket edecek bir uçak Sofya’ya indiğinde saatler 15.05’i gösterecektir.

Bulgaristan uçak bileti THY, Bulgaristan uçak bileti Pegasus firmaların web sitelerinden ya da bilet satış ofislerinden temin edilebilir. Onur Air, Anadolujet, Aegean Air, Air France, Lufthansa, Air Serbia, Aeroflot, Atlas Global da Sofya, Varna, Plovdiv’deki havaalanlarına sefer düzenleyen diğer firmaların bazılarıdır. Vize sonuçlanma durumuna göre bilet üzerinde değişiklik yapmak isterseniz satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce firmanın bilet değişikliği hakkındaki koşulları okumanızı tavsiye ederiz. Bazı firmalar bilet üzerinde değişiklik yapma hakkını sadece iç hat uçuşları ile sınırlarken bazı firmalar ise dış hatlar için değişiklik seçeneğini sunabilir. Vize başlangıç tarihi, geçerlilik tarihi ya da başvurunun ret olması durumunda satın aldığınız biletlerde tarih değişikliği yapmanız gerekebilir. Herhangi bir sorun yaşamamanız adına uçak biletlerinizi vize başvuru sonucunuz açıklandığında almanızı tavsiye ederiz.

Bulgaristan-İstanbul arası sefer düzenleyen uçaklar Sofya ve Varna Havaalanlarından hemen hemen her saatler İstanbul’a aktarmalı uçuş düzenlemektedir. Aktarmalı uçuşlarda seyahat sürelerini göz ardı etmeyiniz. Seyahat tarihlerinize uygun olan seçeneğe göre firmaların web sitelerinden online bilet alabilirsiniz. Bulgaristan vize süreniz bittiğinde ülkeden ayrılmanız gerekir. Dolayısıyla ulaşım belgelerinizi vize tarihlerinize göre önceden ayarlamanızda fayda vardır.

Bulgaristan Havalimanları

Bulgaristan’da yer alan havalimanları arasında Burgaz (BOJ), Varna (VAR), Plovdiv (Filibe) (PDV), Gorna Oryahovitsa (GOZ), Sofya (SOF) Ruse (ROU) bulunmaktadır. Bulgaristan’dan İstanbul’a seyahat için Sofya ve Varna Havalimanları tercih edilebilir. Bulgaristan uçak bileti THY ile İstanbul’a aktarmasız seferler düzenlenmektedir. Aktarmasız uçuş bulmakta sıkıntı yaşamamanız için yolculuk tarihinizden önce bilet işlemlerinizi tamamlamanızı tavsiye ederiz.

Bulgaristan Uçak Bileti Fiyatları

Bulgaristan’a yapılacak yolculuklar için uçak bileti fiyatları değişkendir. 470 liraya uçak bileti bulunabileceği gibi 5 bin, 10 bin, 20 bin TL’ye de uçak bileti bulunmaktadır. Bilet fiyatları tercih edeceğiniz sınıfa, havayolu şirketine ve seyahat zamanına göre çok çeşitlilik gösterir. Seyahatinizi gerçekleştirmeyi düşündüğünüz havayolu şirketinin web sayfasından istediğiniz uçuş özelliklerine göre fiyat seçeneğini görebilirsiniz.

Sofya İstanbul uçak bileti fiyatı, Bulgaristan uçak bileti Pegasus, Bulgaristan uçak bileti THY ile ilgili detaylı bilgi almak ve Bulgaristan vize başvurunuz için bizi arayabilir, vize servisi yetkilimizle birlikte  uçuş fiyatlarına göre bilet alabilir, firmalar arası bilet fiyat karşılaştırması yapıp sen uygun bileti satın alabilirsiniz.

Bulgaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
Transit Vize İşlemleri
Çalışma İzni
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Dilekçesi
Vize Başvuru Formu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';