x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 58

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

bg@eagvs.com

Bulgaristan Vize Başvurusu, Bursa

bulgaristan vizesi bursa

Değerli ziyaretçilerimiz hoş geldiniz, ziyaret etmekte olduğunuz Bulgaristan vizesi Bursa sayfamızın devamında güncel Bulgaristan vize ücreti 2023 bilgisini, vize değerlendirme süresini ve vize başvurunuzda hazırlayacağınız evraklar ve vize başvuru süreçleri ile ilgili yapılması gerekenler hakkında ön bilgi edinmeniz faydalı olacaktır. Vize başvurularınızda şahsi sorularınızı +90 (224) 322 01 58 telefonumuza iletebilirsiniz. Şimdiden iyi yolculuklar dileriz...

Bursa’da Bulgaristan Konsolosluğu bulunmaktadır. Bursa’da ve çevre illerde ikamet ediyorsanız Euroasia GVS Bursa ofisi ile işlemlerinizi zahmetsizce tamamlayabilirsiniz. Bulgar vize başvurularında, başvuranın şahsen konsolosluk ofisinde bulunması gerekmediğinden evraklarınızı kargo ile göndermeniz işlemlerinizi başlatmamız için yeterli olacaktır. Bulgaristan vizeniz işlemden çıktığında operasyon yetkililerimiz tarafından teslim alınmakta kargo ile bulunduğunuz yere iletilmektedir. Dilerseniz ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu bizzat teslim alabilirsiniz. 

Bulgaristan Vizesi Bursa Başvuru Merkezi Nerede?

Bulgaristan Vizesi Bursa Başvuru Merkezi Osmangazi/Bursa'da bulunmaktadır. EAGVS Bursa ofisimiz iletişim bilgileri sayfamızda bulunmaktadır. Kısa süreli (c tipi) ve uzun süreli (d tipi) Bulgar vizesini EAGVS Bulgaristan Vizesi Bursa Başvuru Merkezi kanalı ile en hzlı şekilde alabilirsiniz. Bursa Bulgaristan Konsolosluğu’ndan 5 ila 7 gün arasında vize verilebilmektedir. Reddedilen başvurularda ücret iadesi yapılmamaktadır. Bu nedenle iade talebinde bulunmak sonuç alınmayacak bir işlem olacaktır. Bulgaristan Konsolosluğu Bursa dışında, İstanbul, Ankara ve Edirne’de bulunmaktadır. genel olarak uzun süreli başvurular için Ankara’ya başvurulmaktadır. Uzun süreli başvurulara D tipi vize denilmektedir. Edirne konsolosluğuna sadece Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da ikamet eden vatandaşlar başvururken, diğer illerde bulunan konsolosluklara Türkiye’nin her yerinden başvuru yapılabilmektedir. Bulgaristan vize başvurusu yaparken bazı hususlara dikkat etmek gerekmektedir. Bu hususlar aşağıdaki şekilde sıralanabilmektedir.

Bursa'dan Bulgaristan Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği ya da İstanbul, Bursa, Edirne Bulgaristan Konsolosluklara başvuran kişilerin vize için öngörülen bütün şartlara uygun olması zorunludur.
 • Bulgaristan vize başvuru formları doldurulurken dikkat edilmelidir. Büyükelçiliğe sunulan, başkonsolosluğa sunulan ve Bursa Konsolosluğu'na sunulan formlar arasında farklılıklar olabilmektedir. Buna dikkat etmek gerekmektedir.
 • Bulgaristan’a seyahat edecek olan kişilerin, ülkeye seyahat amaçlarına uygun bir şekilde evraklarını sunmak zorunluluğu bulunmaktadır.
 • Evrakların yanı sıra konsolosluğun istemiş olduğu form da eksiksiz ve doğru şekilde doldurulmalıdır.
 • Sunulan bütün evrakların güncel, bir başka deyişle yeni tarihli olması gerekmektedir.
 • Pasaportların seyahat süresinden en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
 • Pasaportlarda vize işlemleri için en az 2 boş sayfanın olması gerekmektedir.
 • 6 ay geçerliliği olmayan ya da 2 sayfası boş olmayan pasaportların yenilenmesi istenmektedir.
 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları ile Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşlar konsolosluklara vize başvurusunda bulunabilmektedir. Yabancı uyruklu vatandaşların oturum izin belgesi bulunması ve bunu konsolosluğa sunması mecburidir. Oturma izninin vizenin son geçerlilik tarihinden itibaren en az 3 ay daha devam ediyor olması zorunluluğu bulunmaktadır.
 • 18 yaşından küçük olan bir başka deyişle reşit olmayan kişilerin başvuruları ebeveyn ya da yasal vasilerinin refakatinde gerçekleşmektedir.
 • Başvuru formunun Türkçe doldurulmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.
 • Hangi ilin konsolosluğuna başvurulacaksa o il için hazırlanmış olan formun indirilmiş olması ve doldurulması zorunludur. Bu konuda çok dikkatli davranılması ve aracı firmalardan destek alınması gerekmektedir.

Bulgaristan vizesi ile Schengen ülkelerine seyahat edilebilir mi?

Bulgaristan vizesi ile ilgili en çok sorulan sorulardan biri de Bulgaristan vizesinin Schengen ülkelerinde geçerli olup olmayacağıdır. Bulgaristan vizesinin Schengen bölgesinde geçerliliği yoktur. Bununla birlikte çok girişli Schengen vizesi ile Bulgaristan’a giriş yapıbilmektedir. Schengen ülkelerine seyahat edilemez. Bulgaristan vizesi ile sadece Bulgaristan sınırlarında seyahat edilebilir. Ancak vizeniz çok girişli ise Romanya ve Hırvatistan'a da bu vize ile seyahat edebilrsiniz. 

Schengen vizesi ile Bulgaristan'a seyahat edilebilir mi?

Schengen vizesi ile Bulgaristan'a seyahat edilebilmektedir. 

Bursa’dan yapılan Bulgar vize başvuruları kaç günde sonuçlanır?

Bulgaristan vizesi sonuçlanma süresi 5-10 iş günü arasında değişmektedir. Bulgaristan turist vizesi ortalama olarak 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bulgaristan’ın ve Türkiye’nin milli ve dini bayramları öncesinde ve yılbaşından önce yapılan başvurularda yoğunluk olabilmektedir. Bu nedenle başvuruların işlem süreleri uzayabilmektedir.

Bulgaristan turistik vize başvurularında uçak bileti veya otel rezervasyonu satın alınması zorunlu mudur? 

Bulgaristan turistik vize başvurularında kaşeli ve imzalı otel rezervasyon belgesini ibraz etmek zorunludur. Online olarak yapılan rezervasyonları Bulgar vize başvurularında kullanılamamaktadır. Ancak otel rezarvasyonun satın alma işlemi ile yapılması zorunlu değildir. Kaşeli otel konfirmasyon belgesinin ibraz edilmesi gerekmektedir. Uçak/otobüs bileti veya seyahat edilecek araçla ilgili herhangi bir belgenin ibrazı Bulgar vize başvuruları için gerekli değildir. 

Bursa Bulgaristan vize ücreti 2023

Bulgaristan vize başvurularının değerlendirilmesi için konsolosluk birimlerinin belirlediği harç ücretleri ve seyahat sağlık sigortası, kaşeli rezervasyon belgelerinin hazırlanması gibi ek giderler bulunmaktadır. İkamet bölgesi fark etmeksizin Türkiye’nin her bölgesinde konsolosluk harç ücreti 80 €’dur. Konsolosluk harcının dışında, her başvurudan başvuru yapılan birime bağlı olarak ve faydalanılan hizmetlere bağlı olarak 15 / 45 € arasında değişen hizmet harcı alınmaktadır. Bulgaristan vize başvurularında ibrazı zorunlu olan seyahat sağlık sigortası, ulaşım rezervasyon belgeleri, turistik vize başvurularında otel konfirmasyon belgesi, ek hizmet bedelleri karşılığında vize hizmet merkezlerinden ve turizm seyahat acentelerinden yaptırılabilmektedir. 12 yaş altındaki çocuklar Bulgaristan vizesi konsolosluk harç ücretinden muaftır. Ancak yaş ayrımı olmaksızın işlem bedeli uygulanır. Arap, Irak, Suriye vatandaşları da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tabi olduğu vize prosedürlerine tabidir. Yabancı uyruklu vatandaşlar da başvuru yapılan kurumların tüm ek hizmet (seyahat sağlık sigortası, otel konfirmasyon belgesi, uçak/otel rezervasyonları, danışmanlık ücretleri) kapsamından faydalanabilirler.

 • Bulgaristan Vize Ücreti 2023 vizenin tipine göre farklılık göstermektedir. 
 • Ukrayna, Rusya, Karadağ, Moldova, Bosna – Hersek, Gürcistan, Ermenistan, Arnavutluk ve Azerbaycan olmaktadır. Makedonya ve Sırbistan ülkelerinin vatandaşı olanlar konsolosluk harç ücretinden muaf tutulmaktadır.
 • Sırbistan, Makedonya, Karadağ, Arnavutluk ve Bosna – Herkes ülkeleri vatandaşı olup, biyometrik pasaporta sahip olanlardan Bulgaristan vize istememektedir.
 • 1 yaş ile 12 yaş arasındaki çocuklardan vize harcı alınmamaktadır.
 • Direkt olarak konsolosluğa başvuru yapılması şartı bulunan durumlarda (d vize) Bulgaristan vize harç bedelleri Garanti Bankasına yatırılmaktadır. 

Bulgaristan vize başvurularında dijital parmak izi tarama işlemi var mı?

Bulgaristan vize başvurularında dijital parmak izi tarama prosedürü bulunmamaktadır. Vize başvurularınızda şahsen bulunmanıza gerek kalmaksızın işlemlerinizi tamamlamaktayız.  Bursa veya  Aydın, Muğla, Uşak, Manisa, Denizli, Bilecik, Balıkesir illerinde ikamet ediyorsanız Bulgaristan turistik vize, ticari vize ve aile/arkadaş ziyareti vizesi sayfalarımızdan seyahat amacınıza göre gerekli evrakları görüntüleyebilirsiniz. Evrakları ofisimize kargo/kurye ile iletmeniz veya bizzat ofisimizi ziyaret ederek iletmeniz işlemleriniz için yeterli olacaktır.

Reşit olmayanların Bulgar vize işlemleri nasıl yapılır?

Reşit olmayanlar için (18 yaş altı) ebeveynleri veya yasal vasileri tarafından imzalanmış muvaffakatname aslının ibraz edilmesi gereklidir. Çocuk anne ve babasıyla birlikte seyahat ediyor olsa dahi muvafakatnamenin sunulması gerekmektedir. 

Bulgaristan vize başvuruları için seyahat sağlık sigortası gerekiyor mu?

Bulgaristan vize başvurularında seyahat sürenizi kapsayan seyahat sağlık sigortasının yaptırılması gerekmektedir. 

Bulgaristan vize başvurularında seyahat Sigortası süresi ne kadar olmalı? 

Seyahat sigortası poliçesi seyahat sürenizi kapsayacak şekilde düzenlenmelidir. 10 günlük vize istediğinizde Bulgaristan Konsolosluğu ya da Bulgaristan  Büyükelçiliği 30 gün içinde 10 gün süreli vize verebilir. Bunun için sigortanızın 30 gün olması gerekir. Aksi taktirde çoğu Bulgar vizesi 6 gün içinde 6 gün vize vermektedir. Avrupa ülkelerine ise sık sık seyahat ediyorsanız, seyahat sigortanızı 1 yıllık yaptırırsanız eğer sigortanızı tüm vize başvurularınızda kullanırsınız.

Şahsi aracımla yapacağım Bulgaristan seyahatinde hangi evrakları hazırlamalıyım?

BG vize başvurularında araçla ilgili belge göstermek zorunlu değildir, ancak sınır geçişi sırasında belgeleri ve yeşil sigortanız sınır görevlilerine sunmanız zorunludur. Vize başvurunuz için seyahat amacınıza göre (turist, ticari, aile ziyareti) vize başvuru evraklarınızı hazırlamalısınız. Bulgaristan turistik, ticari/iş gezisi, aile/akraba/arkadaş ziyareti vize başvurularınız veya uzun süreli Bulgaristan D vize başvuru süreci hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için +90 (224) 322 01 58 numaralı hattımızdan bizi arayınız.

Bulgaristan transit vize için gerekli belgeler nelerdir?

Bulgaristan transit vize için eksiksiz olarak doldurulmuş Bulgaristan vize başvuru formu, 1 yıl geçerliliği bulunan pasaport, 1 adet arka beyaz fonlu biyometrik fotoğraf, vukuatlı nüfus kayıt örneği, seyahat sağlık sigortası gerekli evraklar arasındadır. 2023 yılı güncel Bulgaristan vizesi gerekli evrak listesi talebinizi bg@eagvs.com mail adresimize iletebilirsiniz. Yetkililerimiz en kısa süre içerisinde sizlere güncel Bulgaristan vize ücret bilgisinin ve evrak listesinin yer aldığı bilgi e-mailini tarafınıza iletecektir. 

Bulgaristan D vize nedir, Bulgaristan D vize çeşitleri nedir? 

Evlilik oturum vizesi, Öğrencilere D vize, temsilik açma ile alınan D vize, 10 Bulgar vatandaşını istihdam eden şirket sahiplerine oturum vizesi, Bulgaristan vatandaşı çocuğu olana D vize, çalışma izni D vize, süresiz oturma izni almak için D vize, emekli olan ve Bulgaristan'da yaşamak isteyenlere oturma vizesi D vize ve bunlar dışında bir çok oturma izni hakkı alabileceğiniz Bulgaristan D vize çeşitleri vardır.

Bulgaristan D vizesi (oturum vizesi) kaç günde veriliyor?

Bursa’dan D vize başvurusunda bulunmak için +90 (224) 322 01 58 numaralı hattımızı arayarak bilgi alabilirsiniz. Bulgaristan D vize için gerekli evrakların hazırlanması, kontrolü ve 45-60 gün boyunca takibini yapmaktayız. Bulgaristan d vize başvuruları Bulgaristan Konsolosluğuna direkt olarak yapılmaktadır. 

Yabancı vatandaşlar nasıl Bulgaristan vize başvurusunda bulunabilir?

Türkiye ikamet izni bulunan yabancı vatandaşlar vize başvurularını vize servisimiz aracılığıyla yapabilirler. Türkiye’de ikamet eden yabancı vatandaşlar ülkesinde vize başvurusu yapabileceği konsolosluk yoksa ülkesine en yakın Bulgaristan Konsolosluğu'na başvurabiliyor. İran, Irak, Suriye ve Türkiye'deki Bulgaristan Konsolosluklarından başvurulabilirler.

Bulgaristan vizesi ile hangi ülkelere seyahat edebilirim?

Bulgaristan vizesi "çok girişli" ise Romanya ve Hırvatistan’a da seyahat edilebilir. Bunun için çok girişli multi vize olması gerekir. Tek girişli vize ile Romanya ve Hırvatistan'a giriş yapılamamaktadır. 

Şahsi aracım ile Bulgaristan’a gidebilir miyim?

Şahsi aracınızla Bulgaristan'a gidebilirsiniz. Fakat aracınızla Bulgaristan'a gidebilmek için bazı işlemleri tamamlamanız gerekecektir. Araç ile Bulgaristan’a gidecekler ‘yeşil sigorta’ ve ‘uluslararası ehliyet’ yaptırmalı. Ehliyetiniz çipli ise uluslararası ehliyet yaptırmanıza gerek yoktur. Bulgaristan sınırından geçebilmek için aracınızın mutlaka yeşil pasaportu olmalıdır. Bulgaristan'da olası biz kaza durumunda, Bulgaristan için yaptırdığınız yeşil sigortayı ve ehliyetinizi vererek karşı tarafın tüm masraflarını karşılayabilirsiniz. Eğer araç sizin adınıza kayıtlı değilse noterden vekâletname almanız gerekecektir.

Çipli ehliyet ile Bulgaristan’a araç ile seyahat edilebilir mi?

Çipli ehliyet ile Bulgaristan’a seyahat edebilirsiniz. Çipli ehliyet için gerekli evraklarla birlikte Trafik Şube Müdürlüğü'nden randevu alınarak başvuru yapabilirsiniz. Çipli ehliyet başvuruları 5-10 gün içinde sonuçlanmaktadır. 

Ülkemizde dört çeşit pasaport türü bulunmaktadır. Bunlardan hususi (yeşil), hizmet (gri) ve diplomatik (siyah) pasaport sahiplerinin belli bir süre için Bulgaristan’a seyahatlerinde vize almalarına gerek bulunmamaktadır. Fakat umuma mahsus olan bordo pasaport sahiplerinin Bulgaristan için mutlaka pasaport almasına gerek bulunmaktadır. Bulgaristan konum olarak ülkemize yakın olması sebebi ile her yıl binlerce Türk vatandaşı Bulgaristan’ı ziyaret etmektedir. Fakat Bulgaristan kapı vizesi uygulaması bulunmamaktadır. Vize başvurusu yapabilmek için konsolosluklara başvurmak gerekmektedir. Bulgaristan vize türleri; turistik vize, ticari bize, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, Bulgaristan vatandaşı eş ziyareti, transit vize, şoför vizesi, resmi ziyaret vizesi, öğrenci vizesi şeklindedir. Her vize türünün başvuru evrakları birbirinden farklıdır. Bulgaristan vizesi en çok Schengen vizesi ile karıştırılmaktadır. Schengen vizesine sahip olan kişilerin vizeye ihtiyaç duymadan Bulgaristan’a giriş yapabilecekleri düşünülmektedir. Bu yanlış bir düşüncedir. Yalnızca Schengen vize hakkına sahip olan Avrupa ülkelerinin vatandaşları Bulgaristan’a vizesiz giriş yapabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerli bir durum değildir.

Bulgaristan Bursa Konsolosluğu Vize Başvurusu

Bulgaristan vizesi Bursa için Bursa Bulgaristan Konsolosluğu bulunmaktadır. sadece Bursa’da ikamet eden Türk vatandaşları değil, ülkemizin her yerinden buraya vize başvurusu için gelinebilmektedir. Bursa Bulgaristan Konsolosluğu Adalet mahallesi, Aydın sokak numara 1’de yer almaktadır. Bulgaristan vizesi Bursa konsolosluğu pazartesi gününden Cuma gününe kadar saat 09.00 ile 17.30 arasında çalışmaktadır. Fakat vize başvuruları yalnızca 09.00 ile 12.00 saatleri arasında alınabilmektedir. 

Bulgaristan Konsolosluğu 2023 Resmi Tatil Günleri

Hem ülkemizi hem de Bulgaristan’ı ilgilendiren tüm resmi ve dini günlerde Bulgaristan konsolosluğu tatil olmaktadır. Bu günlere yakın zamanlarda Bulgaristan seyahati gerçekleşecek ise tatil günlerinin ve iş yoğunluğunun dikkate alınması ve ona göre erken randevu alınması gerekmektedir.

 • 01-02 Ocak  Yeni Yıl
 • 3 Mart 2023 Kurtuluş günü
 • 07 Nisan Kutsal Cuma
 • 09 Nisan Paskalya Pazarı
 • 10 Nisan Paskalya 
 • 20 Nisan Ramazan Bayramı Arifesi (13.00'den itibaren)
 • 21 Nisan Ramazan Bayramı 1. Günü
 • 22 Nisan Ramazan Bayramı 2. Günü
 • 23 Nisan Ramazan Bayramı 3. Günü/Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 01 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
 • 06-08 Mayıs Aziz George Günü
 • 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
 • 24 Mayıs Kültür ve Okuryazarlık Günü
 • 27 Haziran Kurban Bayramı Arifesi (13.00'den itibaren)
 • 28 Haziran Kurban Bayramı 1. Günü
 • 29 Haziran Kurban Bayramı 2. Günü
 • 30 Haziran Kurban Bayramı 3. Günü
 • 01 Temmuz  Kurban Bayramı 4. Günü
 • 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
 • 30 Ağustos Zafer Bayramı
 • 28 Ekim Cumhuriyet Bayramı Arifesi (13.00'den itibaren)
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
 • 24 Aralık Noel Arifesi
 • 25 Aralık 1. Noel Bayramı Günü
 • 26 Aralık 2. Noel Bayramı Günü
 • 31 Aralık Pazar Yılbaşı

Bursa’dan Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bulgaristan Vize Başvurusu için evrakların tamamlanması gerekmektedir. Evraklar vize türüne göre farklılık göstermektedir. Bulgaristan Vize Başvurusu evraklar vize türüne göre düzenlenmelidir. Eksik ya da hatalı belge olmamalıdır. Vize başvuru formunun önceden doldurulması gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortası da bulunmalıdır. Başvuru evrakları imzalı ve tarih atılmış şekilde olmalıdır. Vize başvuru formu içerisinde pasaport bilgileri, seyahat bilgileri ve kişisel bilgiler yer almaktadır. Bulgaristan’dan çok girişli vize de alınabilmektedir. Çok girişli vizeler için Romanya ve Hırvatistan’a giriş yapılabilmektedir.  Vukuatlı nüfus kayıt örneği güncel, kaşeli ve imzalı olmalıdır. Konaklama için rezervasyon olması gerekmektedir. Seyahat ve konaklama ücretini karşılayacak kadar banka hesap özetinin bildirilmesi gerekmektedir. Bulgaristan vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. 18 yaşından küçük kişiler için noter onaylı muvafakatname gerekmektedir. Mesleki bilgilerin içerdiği evraklar gerekmektedir. Şirket sahipleri için imza sirküleri, çalışanlar için maaş bordrosu, emekliler için emekli belgesi, öğrenci olanlar için ise öğrenci belgesi gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortası olmalıdır. Ticari vize için, ticari davetiye, şirketin faaliyet belgesi, şirket sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası, şirketin banka cüzdanına ait bir örnek, çalışan için SGK dökümü ve işe giriş bildirgesi gerekmektedir. Aile ziyareti için davetiye gerekmektedir.

Bulgaristan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Bulgaristan'a yapılacak turistik, ticari ve ziyaret amaçlı seyahatlerde vize için randevu alınmasına gerek yoktur. Bursa ofisimize seyahat amacınıza uygun evrakları ilettiğiniz takdirde işlemlere vakit kaybetmeden başlamaktayız. D vize için randevu talep edilebilmektedir. D vize randevu talebi oluşturmak konusunda destek almak için Bursa ofisimiz yetkilisiyle iletişime geçiniz.

Bulgaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Bulgaristan Vizesi Bursa
M. karanfil 14/12/18, 19:12 Cevabı Görüntüle
Bursa'da ikamet ediyorum. Davetiyem var ama gelir belgem yok. Turistik yada ziyaret amaçlı vize almak istiyorum. Nolur yardımcı olun.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';