x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Adres

Kükürtlü Mahallesi, Kükürtlü Cd., 16080 Osmangazi/Bursa

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 58

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Bulgaristan Vize Başvurusu, Bursa

Değerli ziyaretçilerimiz hoş geldiniz, ziyaret etmekte olduğunuz Bulgaristan vizesi Bursa sayfamızın devamında güncel Bulgaristan vize ücreti 2019 bilgisini, vize değerlendirme süresini ve vize başvurunuzda hazırlayacağınız evraklar ve vize başvuru süreçleri ile ilgili yapılması gerekenler hakkında ön bilgi edinmeniz faydalı olacaktır. Vize başvurularınızda şahsi sorularınızı (0224) 322 01 58 telefonumuza iletebilirsiniz. Şimdiden iyi yolculuklar dileriz...

Bulgaristan vizesi nasıl alınır? Euroasia GVS’nin Bulgaristan vize başvurularında sağladığı işlem kolaylığı nedir?

Bursa’da Bulgaristan Konsolosluğu bulunmaktadır. Bursa’da ve çevre illerde ikamet ediyorsanız Euroasia GVS Bursa ofisi ile işlemlerinizi zahmetsizce tamamlayabilirsiniz. Bulgar vize başvurularında, başvuranın şahsen konsolosluk ofisinde bulunması gerekmediğinden evraklarınızı kargo ile göndermeniz işlemlerinizi başlatmamız için yeterli olacaktır. Bulgaristan vizeniz işlemden çıktığında operasyon yetkililerimiz tarafından teslim alınmakta kargo ile bulunduğunuz yere iletilmektedir. Dilerseniz ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu bizzat teslim alabilirsiniz. 

Bulgaristan vizesi ile Schengen ülkelerine seyahat edilebilir mi?

Bulgaristan vizesi ile ilgili en çok sorulan sorulardan biri de Bulgaristan vizesinin Schengen ülkelerinde geçerli olup olmayacağıdır. Bulgaristan vizesinin Schengen bölgesinde geçerliliği yoktur. Bununla birlikte çok girişli Schengen vizesi ile Bulgaristan’a giriş yapıbilmektedir. Schengen ülkelerine seyahat edilemez. Bulgaristan vizesi ile sadece Bulgaristan sınırlarında seyahat edilebilir. Ancak vizeniz çok girişli ise Romanya ve Hırvatistan'a da bu vize ile seyahat edebilrsiniz. 

Schengen vizesi ile Bulgaristan'a seyahat edilebilir mi?

Schengen vizesi ile Bulgaristan'a seyahat edilebilmektedir. 

Bursa’dan yapılan Bulgar vize başvuruları kaç günde sonuçlanır?

Bulgaristan vizesi sonuçlanma süresi 5-10 iş günü arasında değişmektedir. Bulgaristan turist vizesi ortalama olarak 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bulgaristan’ın ve Türkiye’nin milli ve dini bayramları öncesinde ve yılbaşından önce yapılan başvurularda yoğunluk olabilmektedir. Bu nedenle başvuruların işlem süreleri uzayabilmektedir.

Bulgaristan turistik vize başvurularında uçak bileti veya otel rezervasyonu satın alınması zorunlu mudur? 

Bulgaristan turistik vize başvurularında kaşeli ve imzalı otel rezervasyon belgesini ibraz etmek zorunludur. Online olarak yapılan rezervasyonları Bulgar vize başvurularında kullanılamamaktadır. Ancak otel rezarvasyonun satın alma işlemi ile yapılması zorunlu değildir. Kaşeli otel konfirmasyon belgesinin ibraz edilmesi gerekmektedir. Uçak/otobüs bileti veya seyahat edilecek araçla ilgili herhangi bir belgenin ibrazı Bulgar vize başvuruları için gerekli değildir. 


Bursa Bulgaristan vize ücreti 2019

Bulgaristan vize başvurularının değerlendirilmesi için konsolosluk birimlerinin belirlediği harç ücretleri ve seyahat sağlık sigortası, kaşeli rezervasyon belgelerinin hazırlanması gibi ek giderler bulunmaktadır. İkamet bölgesi fark etmeksizin Türkiye’nin her bölgesinde konsolosluk harç ücreti 60 €’dur. Konsolosluk harcının dışında, her başvurudan başvuru yapılan birime bağlı olarak ve faydalanılan hizmetlere bağlı olarak 15 / 45 € arasında değişen hizmet harcı alınmaktadır. Bulgaristan vize başvurularında ibrazı zorunlu olan seyahat sağlık sigortası, ulaşım rezervasyon belgeleri, turistik vize başvurularında otel konfirmasyon belgesi, ek hizmet bedelleri karşılığında vize hizmet merkezlerinden ve turizm seyahat acentelerinden yaptırılabilmektedir. 12 yaş altındaki çocuklar Bulgaristan vizesi konsolosluk harç ücretinden muaftır. Ancak yaş ayrımı olmaksızın işlem bedeli uygulanır. Arap, Irak, Suriye vatandaşları da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tabi olduğu vize prosedürlerine tabidir. Yabancı uyruklu vatandaşlar da başvuru yapılan kurumların tüm ek hizmet (seyahat sağlık sigortası, otel konfirmasyon belgesi, uçak/otel rezervasyonları, danışmanlık ücretleri) kapsamından faydalanabilirler.


Bulgaristan vize başvurularında dijital parmak izi tarama işlemi var mı?

Bulgaristan vize başvurularında dijital parmak izi tarama prosedürü bulunmamaktadır. Vize başvurularınızda şahsen bulunmanıza gerek kalmaksızın işlemlerinizi tamamlamaktayız.  Bursa veya  Aydın, Muğla, Uşak, Manisa, Denizli, Bilecik, Balıkesir illerinde ikamet ediyorsanız Bulgaristan turistik vize, ticari vize ve aile/arkadaş ziyareti vizesi sayfalarımızdan seyahat amacınıza göre gerekli evrakları görüntüleyebilirsiniz. Evrakları ofisimize kargo/kurye ile iletmeniz veya bizzat ofisimizi ziyaret ederek iletmeniz işlemleriniz için yeterli olacaktır.


Reşit olmayanların Bulgar vize işlemleri nasıl yapılır?

Reşit olmayanlar için (18 yaş altı) ebeveynleri veya yasal vasileri tarafından imzalanmış muvaffakatname aslının ibraz edilmesi gereklidir. Çocuk anne ve babasıyla birlikte seyahat ediyor olsa dahi muvafakatnamenin sunulması gerekmektedir. 
 

Bulgaristan vize başvuruları için seyahat sağlık sigortası gerekiyor mu?

Bulgaristan vize başvurularında seyahat sürenizi kapsayan seyahat sağlık sigortasının yaptırılması gerekmektedir. 

Bulgaristan vize başvurularında seyahat Sigortası süresi ne kadar olmalı? 

Seyahat sigortası poliçesi seyahat sürenizi kapsayacak şekilde düzenlenmelidir. 10 günlük vize istediğinizde Bulgaristan Konsolosluğu ya da Bulgaristan  Büyükelçiliği 30 gün içinde 10 gün süreli vize verebilir. Bunun için sigortanızın 30 gün olması gerekir. Aksi taktirde çoğu Bulgar vizesi 6 gün içinde 6 gün vize vermektedir. Avrupa ülkelerine ise sık sık seyahat ediyorsanız, seyahat sigortanızı 1 yıllık yaptırırsanız eğer sigortanızı tüm vize başvurularınızda kullanırsınız.

Şahsi aracımla yapacağım Bulgaristan seyahatinde hangi evrakları hazırlamalıyım?

BG vize başvurularında araçla ilgili belge göstermek zorunlu değildir, ancak sınır geçişi sırasında belgeleri ve yeşil sigortanız sınır görevlilerine sunmanız zorunludur. Vize başvurunuz için seyahat amacınıza göre (turist, ticari, aile ziyareti) vize başvuru evraklarınızı hazırlamalısınız. Bulgaristan turistik, ticari/iş gezisi, aile/akraba/arkadaş ziyareti vize başvurularınız veya uzun süreli Bulgaristan D vize başvuru süreci hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için (0224) 322 01 58 numaralı hattımızdan bizi arayınız.


Bulgaristan transit vize için gerekli belgeler nelerdir?

Bulgaristan transit vize için eksiksiz olarak doldurulmuş Bulgaristan vize başvuru formu, 1 yıl geçerliliği bulunan pasaport, 1 adet arka beyaz fonlu biyometrik fotoğraf, vukuatlı nüfus kayıt örneği, seyahat sağlık sigortası gerekli evraklar arasındadır. 2019 yılı güncel Bulgaristan vizesi gerekli evrak listesi talebinizi bursa@eagvs.com mail adresimize iletebilirsiniz. Yetkililerimiz en kısa süre içerisinde sizlere güncel Bulgaristan vize ücret bilgisinin ve evrak listesinin yer aldığı bilgi e-mailini tarafınıza iletecektir. 


Bulgaristan D vize nedir, Bulgaristan D vize çeşitleri nedir? 

Evlilik oturum vizesi, Öğrencilere D vize, temsilik açma ile alınan D vize, 10 Bulgar vatandaşını istihdam etmekten oturum vizesi, Bulgaristan vatandaşı çocuğu olana D vize, çalışma izni D vize, süresiz oturma izni almak için D vize, emekli olan ve Bulgaristan'da yaşamak isteyenlere oturma vizesi D vize ve bunlar dışında bir çok oturma izni hakkı alabileceğiniz Bulgaristan D vize çeşitleri vardır.


Bulgaristan D vizesi (oturum vizesi) kaç günde veriliyor?

Bursa’dan D vize başvurusunda bulunmak için (0224) 322 01 58 numaralı hattımızı arayarak bilgi alabilirsiniz. Bulgaristan D vize için gerekli evrakların hazırlanması, kontrolü ve 45-60 gün boyunca takibini yapmaktayız. Bulgaristan d vize başvuruları Bulgaristan Konsolosluğuna direkt olarak yapılmaktadır. 


Yabancı vatandaşlar nasıl Bulgaristan vize başvurusunda bulunabilir?

Türkiye ikamet izni bulunan yabancı vatandaşlar vize başvurularını vize servisimiz aracılığıyla yapabilirler. Türkiye’de ikamet eden yabancı vatandaşlar ülkesinde vize başvurusu yapabileceği konsolosluk yoksa ülkesine en yakın Bulgaristan Konsolosluğu'na başvurabiliyor. İran, Irak, Suriye ve Türkiye'deki Bulgaristan Konsolosluklarından başvurulabilirler.


Bulgaristan vizesi ile hangi ülkelere seyahat edebilirim?

Bulgaristan vizesi "çok girişli" ise Romanya ve Hırvatistan’a da seyahat edilebilir. Bunun için çok girişli multi vize olması gerekir. Tek girişli vize ile Romanya ve Hırvatistan'a giriş yapılamamaktadır. 

Şahsi aracım ile Bulgaristan’a gidebilir miyim?

Şahsi aracınızla Bulgaristan'a gidebilirsiniz. Fakat aracınızla Bulgaristan'a gidebilmek için bazı işlemleri tamamlamanız gerekecektir. Araç ile Bulgaristan’a gidecekler ‘yeşil sigorta’ ve ‘uluslararası ehliyet’ yaptırmalı. Ehliyetiniz çipli ise uluslararası ehliyet yaptırmanıza gerek yoktur. Bulgaristan sınırından geçebilmek için aracınızın mutlaka yeşil pasaportu olmalıdır. Bulgaristan'da olası biz kaza durumunda, Bulgaristan için yaptırdığınız yeşil sigortayı ve ehliyetinizi vererek karşı tarafın tüm masraflarını karşılayabilirsiniz. Eğer araç sizin adınıza kayıtlı değilse noterden vekâletname almanız gerekecektir.

Çipli ehliyet ile Bulgaristan’a araç ile seyahat edilebilir mi?

Çipli ehliyet ile Bulgaristan’a seyahat edebilirsiniz. Çipli ehliyet için gerekli evraklarla birlikte Trafik Şube Müdürlüğü'nden randevu alınarak başvuru yapabilirsiniz. Çipli ehliyet başvuruları 5-10 gün içinde sonuçlanmaktadır. 

bulgaristan vizesi bursa

 

 

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES