x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan turistik vize

k.p 06/04/21, 16:37
Bulgaristan turistik vize nasıl alınır? Ben ve eşim gezmeye gitmek istiyoruz. Başvuru işlemleri nasıl yapmamız gerekiyor?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Bulgaristan Turist Vizesi, Bulgaristan’a turistik amaçlı seyahat edecek kişiler ve Bulgaristan’da yaşayan aile, arkadaş, akraba ziyaretleri için yapılacak seyahatleri kapsayan bir vize uygulamasıdır. Bulgaristan turist vizesi başvuruları genelde Konsolosluklar ile anlaşmalı aracı kurumlar vasıtasıyla yapılmaktadır. EAGVS aracılığı ile yapılan tüm Bulgaristan “C” tipi vizelerde parmak izi alınma zorunluluğu olmadığından şahsen konsolosluğa gitmeniz gerekmemektedir. Bulgaristan Konsolosluğu'nda akreditasyonu olan EAGVS  Bulgar turist vizesi başvurularında işlemleri sizlerin adına gerçekleştirme yetkisine sahiptir. Öncelikle yapmanız gereken EAGVS Bulgaristan Departmanı temsilcilerimizden güncel vize belge listesi talep etmek sonra bu belge listesi ile beraber Bulgar turist vizesi,  seyahat sağlık sigortası ve aracı kurum ücretleri total olarak tarafınıza bildirilir. Aşağıda belirttiğimiz Bulgaristan turist vizesi belgelerini eksiksiz olarak hazırlamanız gerekmektedir. 

  • Pasaport (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli) 
  • Biyometrik Fotoğraf (iki adet, güncel)
  • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (kaşeli imzalı ve güncel olmalıdır) 
  • Muvafakatname (18 yaşından küçük yolcular için, Noter onaylı) 
  • Konfirme Edilmiş Hotel Rezervasyonu 
  • 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası 
  • Banka Hesap Özeti (Seyahat, konaklama vb. masraflarınızı karşılamaya yeterli bakiyenizin banka hesabınızda olmalıdır)
  • Bulgaristan vize başvuru formu  
  • Mesleki durumunuzu ve bilgilerinizi içeren evraklarınız
  • Bulgaristan'a kayak için gidecek olan vatandaşların mutlaka 30.000 Euro teminatlı Kayak Sigortası yaptırmaları gerekmektedir.

Bulgaristan Turist Vizesi başvuru işlemleri, başvuru yapılan tarih itibari ile maksimum 5-7 iş gününde sonuçlandırılmaktadır. Resmi tatiller ve konsolosluğun iş yoğunluğunun fazla olduğu dönemlerde bu süre değişiklik gösterebilmektedir.  

Bulgaristan Turist vize ücreti: Konsolosluk vize harcı, Dış Sağlayıcı firma ücreti, seyahat sigortası, Otel Rezervasyonu, başvuru dilekçesi ve başvuru formu kargo dahil olmak üzere Bulgaristan Turistik vize hizmetleri 150€'dur. 

Evraklarınızı size en yakın olan şubemize getirebilir, dilerseniz kargo ile de tarafımıza ulaştırabilirsiniz. Sizlere yardımcı olup işlerinizi kolaylaştırmaktan mutluluk duyacağız. Daha detaylı bilgi için Bulgar Departmanı vize uzmanlarımızdan destek ve yardım alabilirsiniz.0850 241 04 48

Bulgaristan turistik vize

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
POI