x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Telefon/Faks

+90 (462) 215 60 14

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

bg@eagvs.com

Bulgaristan Vize Başvuru, Trabzon

Bulgaristan vize başvurusunu yetkili seyahat ve turizm acentalarından biri olan Euroasia GVS Trabzon şubesi ile yapabilir ve sorunsuz bir vize süreci geçirebilirsiniz. Bulgaristan vize sürecine hakim olan departman yetkililerimiz vizenizi zahmetsiz bir şekilde almanızı sağlayacaktır. EAGVS Trabzon şubemiz ile iletişime geçmek için telefon numaramızı kullanabilir ya da adresine e-posta atabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services Trabzon şubesine, Trabzon Merkez, Maçka, Hayrat, Akçaabat, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Köprübaşı, Of, Ortahisar, Şalpazarı, Sürmene, Tonya, Vakfıkebir, Yomra ilçeleri ve çevre illerinden Bulgaristan vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Bulgaristan vize başvurusunda doldurmanız gereken evrakları öğrenmek için bizimle iletişime geçebilir ve danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Bulgaristan İçin Vize Gerekli mi? - Trabzon

Bulgaristan vize talebinde bulunan bir ülkedir. Yükselen ekonomisi ve sahip olduğu kültür mirası ile yurtdışı seyahatlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Bulgaristan vizesine pasaport türünüze göre başvurmaktasınız. Seyahat amacınız ve Bulgaristan’da kalmak istediğiniz süre hangi tür Bulgaristan vizesine başvurmanız gerektiğini belirlemektedir.

90 güne kadar olan Bulgaristan seyahatlerinde;

 • Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) sahipleri vizeden muaftır,
 • Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) sahipleri vizeden muaftır,
 • Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) sahipleri vizeden muaftır,
 • Umuma Mahsus (Bordo Pasaport) sahipleri vizeye tabidir.

Euroasia GVS Trabzon şubesi ile Bulgaristan vize başvurunuzu yapmak için lütfen iletişime geçiniz. Şube yetkilimiz vize sürecinizi en hızlı ve kolay yoldan tamamlayarak Bulgaristan vizenizi alacaktır. 

Bulgaristan Vize Türleri Nelerdir? - Trabzon

Bulgaristan vize başvurusunda seçmeniz gereken vize türü tamamen seyahat amacınıza uygun olmalıdır. Seyahat amacınızı belirlemek vize başvurusundaki ilk adımdır. Örneğin Bulgaristan’da eğitim görmek istiyorsanız D tipi vizeye başvurmanız gerekmektedir. Euroasia GVS Trabzon şubemiz size bu konuda yardımcı olabilmektedir. Şubemizi arayarak seyahat amacınızı belirtebilir ve hangi tür vizeye başvurmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Bulgaristan vize başvurusunda 90 güne kadar olan kısa süreli seyahatler C tipi vize başvurusu altında değerlendirilmektedir. Bulgaristan’da 90 güne kadar aşağıdaki vize türlerinden birine başvurabilirsiniz:

Bulgaristan vize başvurusunda 90 günden fazla olan seyahatler D tipi vize başvurusu altında değerlendirilmektedir. Bulgaristan için oturum izni D tipi vize ile birlikte verilmektedir. D tipi vize başvurusunda bulunabilmek için aşağıda verilen durumlardan birisine sahip olmalısınız:

 • 1978 ve öncesinde Bulgaristan’dan Türkiye’ye göç etmiş kişiler
 • Bulgaristan vatandaşlarının aile üyesi olan kişiler
 • Bulgaristan’da üniversite ya da diğer eğitim kurumlarında okumak isteyenler
 • Bulgaristan’da Erasmus programı ile bulunacak olanlar
 • Bulgaristan’da iş kuracak olan ya da iş sahibi olanlar
 • Bulgaristan vatandaşlanlığına Aile Birleşime ile başvuracaklar olanlar

Bulgaristan Vize Evrakları Nelerdir? - Trabzon

Bulgaristan vize başvurusunda bulacağınız evraklar vize türünüze göre belirlenmektedir. Ayrıca Bulgaristan’da konaklamak istediğiniz süre de vize başvuru evraklarınızı belirmektedir. Vize başvuru evraklarınız seyahat amacınıza ve mesleksel durumunuza göre doldurulmaktadır. Bulgaristan Konsolosluğunun yönergelerine göre doldurulmayan ve birbiri ile uyumlu olmayan vize başvuru evrakları vize reddine neden olabilmektedir.

Bulgaristan vize başvurusunda Bulgaristan Konsolosluğuna sunmanız gereken evraklar genel olarak aşağıdakilerdir. Unutmayınız ki durumunuza göre doldurmanız gereken ek evraklar olabilir. Euroasia GVS Trabzon şubemiz ile iletişime geçerek durumunuza göre belirlenen tüm evrakları öğrenebilirsiniz.

 • Pasaport: Bulgaristan Konsolosluğu pasaportunuzdan 2 adet boş sayfa talep etmektedir. Pasaportunuzda yeterli sayıda boş sayfa yok ise vize reddi alabilirsiniz. Pasaportunuzun eski ve yıpranmış olmamasına da dikkat etmelisiniz. 
 • Vize Başvuru Formu: Bulgaristan vize başvuru formu tüm vize türlerinde gerekli bir evraktır. Vize başvuru formunuz ile seyahat amacınızı, pasaport bilgilerinizi ve kişisel bilgilerinizi vize yetkilisine sunmuş olursunuz. Türkçe olarak doldurabilirsiniz. Vize başvuru formunu şahsen doldurmalı ve imza/tarih atmalısınız. 
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Bulgaristan seyahatiniz için gerekli olan seyahat sağlık sigortası olmadan vize reddi alabilirsiniz. Seyahat sağlık sigortanız tüm Bulgaristan seyahat günlerinizi kapsayacak şekilde düzenlenir ve 30.000 Euro teminatı bulunmaktadır. Euroasia GVS Trabzon şubemiz seyahat sağlık sigortanızı yaptırmaktadır.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Vize başvuru evraklarınız arasında olması gereken bir başka evrak nüfus kayıt örneğidir. Nüfus kayıt örneğinin sadece kendinizin değil tüm ailenizi kapsaması gerektiğini unutmayınız. Nüfus müdürlükleri ve e-devletten alabilir ve vize başvuru evraklarınız arasına koyabilirsiniz.
 • Konaklama Belgeleri ve Davetiye: Bulgaristan seyahatinizde konsolosluğa Bulgaristan’da konaklayacağınız yerlerin bilgisini vermek zorundasınız. Bunun için seyahatinizden önce otel rezervasyonu yaptırmalısınız. Bulgaristan’da konaklayan biri size davetiye gönderdiyse otel rezervasyonunuzu eklemenize gerek yoktur. Davetiye ve gönderen bilgilerini eklemeniz yeterlidir.
 • Banka Dökümü: Bulgaristan Konsolosluğu banka hesap dökümünde en az 15.000 TL görmek istemektedir. Maddi şartları yerine getirmezseniz vize reddi alabilirsiniz.
 • Biyometrik Fotoğraf: 35X45 mm formatında ve beyaz arka fonda olması gereken biyometrik fotoğrafınız vize başvuru evraklarınızda kullanılacaktır.
 • Mesleki Evraklar: Bulgaristan vize başvurusunda mesleki durumunuzu belirten evrakları sunmak zorundasınız. Mesleki durumunuza göre çalışma belgesi, emekli belgesi ya da öğrenci belgesi Bulgaristan Konsolosluğuna sunulmak zorundadır.

Bulgaristan Vize Başvurusu Nereye Yapılır? - Trabzon

Türkiye’de 4 adet Bulgaristan temsilciliği bulunmaktadır. Bulgaristan vize başvurunuzu başvuru tipinize ve başvuru türünüze göre konsolosluğa iletmelisiniz. Aşağıda belirttiğimiz konsoloslukların görev alanları ve kabul ettikleri Bulgaristan vize türleri farklıdır. D tipi vize başvurusu sadece Bulgaristan Ankara Büyükelçiliğine yapılabilmektedir.

Euroasia GVS Trabzon şubemiz başvuru tipinize göre başvurulması gereken Bulgaristan Konsolosluğunu size iletecektir. Bulgaristan vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapmak için lütfen iletişime geçiniz.

Bulgaristan Vize Başvurusu Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanır? - Trabzon

Değerli ziyaretçimiz Bulgaristan Konsoloslukları vize başvurularını 5 ila 15 iş günü arasında değerlendirmekte ve açıklamaktadır. Ancak tahmin edersiniz ki bu süreç bazı etkenlerden dolayı uzayabilir. Bulgaristan Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir ya da size vize reddi verebilir. Bu durumda ikinci defa başvuru yapmanız ya da istenen evrakları yetiştirmeniz uzun bir vize sürecine neden olabilir. Bulgaristan vize başvurunuzu planladığınız seyahat tarihinin 1 ay öncesinden yapmalısınız.

D tipi vize başvuruları uzun süreli vize kategorisinde değerlendirildiği için 45-60 gün içerisinde açıklanmaktadır. Bulgaristan Konsolosluğu oturum izni verileceği durumlarda sizi mülakata çağırabilir. Euroasia GVS Trabzon şubesi vize başvurunuzu yapabilir ve vizenizi hızlı bir şekilde alabilirsiniz. 

Bulgaristan Vizesi ile Schengen Ülkelerine Gidilir Mi? - Trabzon

Bulgaristan 1 Ocak 2007 tarihinde Avrupa Birliğine üye devletlerden biri haline gelmiştir. Fakat Schengen anlaşmasına katılmamıştır. Bulgaristan Konsolosluklarına vize için başvurduğunuzda Schengen vizesi alamazsınız. Sadece Bulgaristan vizesi alabilirsiniz. Schengen vizeniz varsa Bulgaristan’a giriş yapabilirsiniz. Bulgaristan pasaportuna sahip tüm kişiler AB ülkelerine vizesiz bir şekilde giriş çıkış yapabilirler. Euroasia GVS Trabzon şubesi ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bulgaristan Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gerekenler - Trabzon

Bulgaristan seyahatinizi araba ile gerçekleştirmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken yerler vardır. Sınır kapısının Edirne ilimizde yer alması nedeniyle birçok vatandaşımız Bulgaristan’a arabasıyla gitmeyi düşünebilir. Bulgaristan’ araba ile girmek istiyorsanız arabanızın Yeşil Sigortası olması gerekmektedir. Ayrıca aracın kendi üzerinize kayıtlı olması, bir başkası adına kayıtlı ise ‘vekalet’ almanız gerekebilmektedir. Aracınıza ‘vinetka’ adındaki taşıt pulunu yapıştırmanız ve Bulgaristan yollarını yol vergi pulu ile kullanmalısınız. Bu pulun ücreti 1 haftalığına 30 TL olarak belirlenmiştir. Bulgaristan seyahatinizde aracı kullanan kişinin ehliyetinin de Türkiye’deki yeni sistemdeki ehliyetlerden olması gerekmektedir. Çipsiz eski ehliyetlerle yurtdışında araba kullanamazsınız. Euroasia GVS Trabzon şubemiz ile iletişime geçerek Bulgaristan seyahatinde bilmeniz gereken her şeyi öğrenebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Reddi - Trabzon

Bulgaristan vize reddi nedenleri kişiden kişiye farklılık gösterse de en genel vize reddi nedenleri şunlardır:

 • Bulgaristan Konsolosluğu vize başvuru evraklarınızda bir hata ya da eksiklik tespit etmiş olabilir.
 • Vize yetkilisi maddi durumunuzu yeterli görmeyebilir.
 • Maddi evraklarınızda ya da banka hesap dökümünde bir sıkıntı çıkabilir.
 • Pasaportunuz eski ve yıpranmış olması da vize reddine neden olabilmektedir.

Vize reddi almamak için tüm bu hususları göz önünde bulundurmalısınız. Vize reddi aldıysanız buna 15 gün içerisinde itiraz edebilirsiniz. Vize başvuru ücreti geri yatmamaktadır. Euroasia GVS Trabzon şubemiz ile iletişime geçerek vize itirazını oluşturabilirsiniz.

Euroasia GVS Trabzon şubemiz ile iletişime geçerek 2023 yılı Bulgaristan vize başvuru ücretini öğrenebilirsiniz. Şube yetkililerine merak ettiğiniz tüm soruları sorabilirsiniz. Euroasia GVS Trabzon şubemiz ile iletişime geçerek vize başvurunuzu tamamlayabilir ve Bulgaristan vizesini alarak planladığınız seyahate çıkabilirsiniz.

Bulgaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';