x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Hızlı Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bulgaristan vize başvurusu nasıl yapılır, Bulgaristan vizesi kaç günde çıkar gibi sorularınızın cevaplarını sayfamızda bulabilirsiniz. Bulgaristan oturum izni ve Bulgaristan vatandaşlık için sorularınızı müşteri temsilcimize yöneltebilirsiniz. Bulgaristan’a seyahat etmek istiyor ancak prosedürü bilmiyorsanız Euroasia Global Visa Services bir telefon uzağınızda. Yetkililerimizle yapacağınız telefon görüşmelerinde vize prosedürleriyle ilgili bilgi ve destek alabilirsiniz. Yine web sitemizi inceleyerek güncel vize evrakları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 

hizli bulgaristan vizesi

1. Evraklarınızı kargoyla bize ulaştırın

Bulgaristan vize türünüze (ruristik vize, ticari vize, transit vize, ziyaret vizesi) karar verdikten sonra kişisel veya mesleki durumunuzla ilgili hazırlamanız gereken güncel vize evrak listesini, web sitemizden ya da yetkililerimizden telefonla öğrenebilirsiniz. Hazırladığınız bu evrakları hangi şehirde yaşıyor olursanız olun kargo ile İstanbul ofisimize göndererek Bulgaristan vize başvurusu yapabilirsiniz. 

2. Bilgilendirme için telefonumuzu bekleyin

Vize evraklarınız ofisimize ulaştığında yetkililerimiz tarafından titizlikle kontrolleri yapılacaktır. Eğer hatalı ya da eksik evrakınız varsa yetkilimizden bir uyarı maili ya da telefonu alacaksınız. Yetkilimiz size düzeltmeniz ya da tamamlamanız gereken vize belgelerini bildirecektir. 

3. Bulgaristan vize ücretinizi ödeyin

Evraklarınız tamamlandığında size sıra vize ücretini (vize harcını) ödenmesine geliyor. Yetkilimiz size şahsi durumunuz ve vize türünüze göre ödemeniz gereken vize ücretiyle ilgili bilgi maili gönderecektir. Belirtilen bu ücret; vize harç bedeli, vize merkezi hizmet bedeli ve ofisimizin alacağı danışmanlık bedelinin karşılığıdır. Bu ücreti banka hesap numaramıza TL karşılığı olarak yatırabileceğiniz gibi dilerseniz de evraklarınızla birlikte ofisimize döviz olarak gönderebilirsiniz. 

Bulgaristan vize ücreti Ne Kadar?

Bulgaristan vize ücreti vize türünüze göre değişiklik göstermektedir. Euroaisa Global Visa Services yetkililerini arayarak ödemeniz gereken güncel vize ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Size sunulan vize ücreti; konsolosluk vize harcı (vize türüne göre değişir) vize merkezi hizmet bedeli ve ofisimizin danışmanlık hizmetini karşılamaktadır. Bizim hizmetlerimiz arasında, zorunlu seyahat sağlık sigortası, yeşil sigorta, hotel rezervasyonu, evraklarınızın düzenlenip Konsolosluğa sunulacak hale getirilmesi vardır. 

parmak izi

Parmak izi uygulaması yok

Bulgaristan Schengen üyesi ülkeler arasında yer almadığından henüz parmak izi taraması (biyometri işlemi) uygulamasına geçmemiştir. Bu nedenle  Bulgaristan  Konsolosluğu ve Bulgaristan Büyükelçiliği'nde parmak izi alınmadığından vize için şahsen başvuru yapılmamaktadır. Başvurunuz için evraklarınızı size en yakın ofisimize ya da İstanbul ofisimize kargoyla gönderdiğiniz takdirde sizin gelmenize gerek kalmadan vize başvurularınızı biz yapabiliyoruz. 

Bulgaristan Vizesi Çıktıktan Sonra;

  • Pasaportunuzu size gönderiyoruz

Bulgaristan vizesiniz çıktıktan sonra Bulgaristan Konsolosluğu'ndan alıyoruz. Sizler isterseniz pasaportunuzu ofisimize şahsen uğrayarak teslim alabilirsiniz. Talebiniz halinde yetkilimiz ev ya da iş adresinize kargo yoluyla gönderecektir.  

  • Vizenizi aldıktan sonra kontrol edin

Bulgaristan pasaportunuz elinize geçtiğinde ilk önce vizenizi kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Bulgaristan vizesindeki fotoğraf size mi ait, vizeniz üzerinde isim ve soy isminiz doğru yazıyor mu, vizeniz istediğiniz tarihte başlayıp bitiyor mu, multi giriş isteğiniz onaylanmış mı gibi bilgileri teyit edin. Eğer vizenizde bir yanlışlık, eksiklik varsa zaman kaybetmeden Euroasia Global Visa Services yetkililerimizle iletişime geçip bilgi verin. 

Bulgaristan'a ilk defa gidecekler için Bulgaristan'a nasıl gidilir ve nereler gezilir yazısı son derece faydalı olacaktır. 

Bulgaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Cevabı Görüntüle
N. Yılmaz 19/02/19, 01:17
Bgde evlilik onaylatmak icin isim denklik belgesi alamıyorum onun yerine vukuatli nüfus kayıt örnegi yeterli midir?
Cevabı Görüntüle
G. MÜMİNOĞLU 13/02/19, 14:39
Eşim TC vatandaşı BG Grajdanski Brak belgesini aldık. Multi vizeye başvuracağız ancak pasaport süresi ile ilgili tereddüde düştük. Eşimin pasaportunun 2019 aralıkta süresi doluyor. Bu pasaport ile mart ayında baş vursak vize çıkar mı? Çıkarsa 1 yıllık mı çıkar? 1 yıllık çıkarsa daha sonra alacağımız pasaportla eski pasaporttaki vizeyi tarihi dolana kadar kullanabilir miyiz?
Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
T. tülin 09/02/19, 19:03
Dedem 1941 göçmeni ve vefat etti.isim denklik belgesi ve doğum belgesini aldık kaçak geldiği için belki halen bulgaristan vatandaşı gözüküyor bilemiyoruz ama 1950 öncesi göçmenlere vatandaşlık verilmeyeceğine dair yeni bir kanun çıktığı bilgisini aldık.doğru mudur?eğer hallen vatandaşsa da alamaz mıyız.teşekkrler
Cevabı Görüntüle
A. Yılmaz 09/02/19, 14:32
Merhabalar, ben Plovdiv'de mühendislik son sınıf öğrencisiyim. Öğrenci oturumuna sahibim. Bir firmada çalışıyorum. Öğrenciliğim sonlandığında çalışma izni ile oturum almaya devam edebilir miyim?
Cevabı Görüntüle
B. Kılıç 31/01/19, 13:23
Merhaba Tc vatandaşıyım Bulgaristan'da çalışma izni kartı ile çalışıyordum işten ayrıldım
Işyeri çıķışımı verdikten sonra o kartın süresi bitene kadar burada kalabilirmiyim?
Yazıdırılabilir Versiyonu
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Çalışma İzni
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
Alarga Danışmanlık Turizm Tic. Ltd. Şti.
Tursab Belge No