x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 70

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

bg@eagvs.com

Bulgaristan Vize Başvuru, Antalya

Euroasia GVS Antalya şubesi olarak hazırladığımız Bulgaristan vize başvurusu hakkında genel bilgileri içeren sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızın devamında Bulgaristan vize süreci ile ilgili önemli bilgileri sizler için açıkladık. Hazırladığımız tüm bilgilere bakabilir, daha detaylı bilgi için Euroasia GVS Antalya şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services  Antalya şubesi olarak Elmalı, Akseki, Manavgat, Aksu, Alanya, Demre, DöşemealtıFinike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kaş, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Korkuteli, KumlucaMuratpaşa, Serik ilçelerinden ve çevre illerden yapacağınız Bulgaristan vize başvurularını kabul etmekteyiz.

Bulgaristan vize başvurunuzu Euroasia GVS Antalya şubemiz ile yürütmek için +90 (242) 255 01 70 numaralı telefonumuzu kullanabilir ya da bg@eagvs.com adresine e-posta atabilirsiniz. 

Bulgaristan İçin Vize Gerekli mi? - Antalya

Bulgaristan seyahatiniz için vize almanız gereklidir. Ancak pasaport türünüze ve seyahat sürenize göre Bulgaristan vizesinden muaf olabilirsiniz. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri kısa süreli ya da uzun süreli Bulgaristan seyahatlerinde vizeye tabidir.

Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) sahipleri Bulgaristan’a yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerde Bulgaristan vizesinden muaf tutulmuşlardır. 90 günü aşan seyahatler uzun süreli vize kategorisine girdiği için bu pasaport türleri de Bulgaristan vizesine tabidir. 

Uzun ya da kısa süreli Bulgaristan seyahatlerinde ihtiyacınız olan vizeyi Euroasia GVS Antalya şubemiz aracılığıyla alabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Türleri Nelerdir? - Antalya

Bulgaristan vize başvurusunda bulunurken ilk önce seyahat amacınızı belirlemeli ve seyahat amacınıza uygun bir vize türü seçmelisiniz. Ardından seyahat sürenize göre belirlenen vize tipi ile Bulgaristan vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bulgaristan vizesi 90 güne kadar olan seyahatler ve 90 günden fazla olan seyahatlerle ikiye ayrılmaktadır. 90 güne kadar olan seyahatler C tipi vize kategorisinde değerlendirilirken; 90 günden fazla olan seyahatler ise D tipi vize kategorisinde değerlendirilmektedir. 

C tipi vize kategorisine başvuracak olan vatandaşlarımız seyahat amacına göre aşağıdaki vize türlerinden birine başvurabilir ve Bulgaristan vizelerini alabilirler:

Uzun süre Bulgaristan’da konaklamayı düşünen vatandaşlarımızın D tipi vize kategorisine başvurması gerekmektedir. D tipi vize ile Bulgaristan oturum izni alabilirsiniz. D tipi vize başvurusunu aşağıdaki durumda olan kişiler yapabilmektedir:

 • Bulgaristan vatandaşlarının aile üyesi olan kişiler
 • Bulgaristan’da eğitim gören ve Erasmus programı ile Bulgaristan’da bulunan öğrenciler
 • Bulgaristan’da ticaret yapan, iş ya da şirket sahibi olan kişiler
 • Aile Birleşimi nedeniyle vatandaşlık başvurusu yapanlar
 • 1978 ve daha öncesinde göç edenler 

Bulgaristan Vize Evrakları Nelerdir? - Antalya

Bulgaristan vize evrakları vize türünüze, vize tipinize ve mesleksel durumunuza göre değişmektedir. Bulgaristan vize başvuru evrakları tamamen durumunuza göre değişebilir ve Bulgaristan Konsolosluğu sizlerden ek evrak talebinde bulunabilir. Euroasia GVS Antalya şubesi ile yapacağınız vize başvurularında tüm evrak listesi tarafınıza ulaştırılmaktadır. Evraklarda yer alan bilgilerin birbiriyle uyumlu olmasına ve doğru olmasına özen göstermelisiniz. Aksi halde vize reddi alabilir ve planladığınız Bulgaristan seyahat tarihinden geri kalabilirsiniz.

Euroasia GVS Antalya şubesi olarak tarafınıza ulaştıracağımız evraklar ve sizin hazırlamanız gereken evraklar genel olarak şunlardır:

 • Pasaport: Bulgaristan vize başvurusunda vermeniz gereken evraklardan biri pasaporttur. Pasaportunuzun geçerlilik süresine dikkat etmelisiniz. Seyahat başlangıç ve bitiş tarihlerinden en az 3 ay fazla olması gerekmektedir. Ayrıca Bulgaristan vizesinin basılabilmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfa olması gerekmektedir.
 • Vize Başvuru Formu: Bulgaristan vize başvuru formu içerisinde kişisel bilgileriniz, pasaport bilgileriniz ve seyahatinizle ilgili birkaç soru bulunmaktadır. Tüm bu soruları Bulgaristan Konsolosluğu’nun yönergelerine göre doldurmalısınız. Seyahat amacınıza yönelik soruları doğru ve tam bir şekilde cevaplamalısınız. Vize başvuru formunu doldurduktan sonra şahsen imza ve tarih atmalısınız. 
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Bulgaristan Konsolosluğu tarafından yaptırılması öngörülen evraklar arasında seyahat sağlık sigortası yer almaktadır. Seyahat sağlık sigortasının teminatı 30.000 Euro’dur. Euroasia GVS Antalya şubemiz ile yaptırabileceğiniz seyahat sağlık sigortanızın sigorta bedeli şube servis bedelimiz içerisinde yer almaktadır. Şube yetkilimiz seyahat sağlık sigortanızı tüm Bulgaristan seyahat günlerinizi kapsayacak şekilde düzenleyecektir.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Tam vukuatlı nüfus kayıt örneğini e-devlet ya da nüfus müdürlüklerinden alabilirsiniz. Sadece kendinizin değil tüm ailenizin nüfus kayıt örneği olması gerektiğini unutmayınız!
 • Konaklama Belgeleri ve Davetiye: Bulgaristan seyahatinizde konaklayacağınız otelin rezervasyon bilgilerinin vize başvuru evraklarınız arasında olması gerekmektedir. Bulgaristan seyahatiniz için Bulgaristan’dan bir davetiye aldıysanız otel rezervasyonuna gerek yoktur. Davetiye gönderen kişinin bilgileri ve davetiyeyi vize başvuru evraklarınız arasına koyabilirsiniz.
 • Banka Dökümü: Bulgaristan Konsolosluğu tarafından kontrol edilen bir diğer evrak ise maddi durumunuzu gösteren evraklardır. Maddi evraklarınız Bulgaristan seyahatinizi karşılayabileceğinizin kanıtı olduğu için çok önemlidir. Bulgaristan seyahatiniz için banka hesabınızda en az 15.000 tl olması gerekmektedir.
 • Biyometrik Fotoğraf: Vize başvuru evraklarınızda kullanacağınız fotoğrafın beyaz arka fonda 35X45 mm formatında çekilmesi gerekmektedir. 
 • Mesleki Evraklar: Bulgaristan vize başvurusunda bulunan kişi çalışan ise çalışma belgelerini, emekli ise emekli belgelerini, öğrenci ise öğrenci belgesini hazırlamalıdır. Mesleki durumunuzu gösteren belgelerin güncel olması gerekmektedir. 

Bulgaristan Vize Başvurusu Nereye Yapılır? - Antalya

Bulgaristan vize başvurusu Türkiye sınırları içerisinde yer alan Bulgaristan Konsolosluklarına yapılmaktadır. Ankara, Bursa, İstanbul ve Edirne’de yer alan Bulgaristan Konsolosluklarının görev bölgeleri ve kabul ettikleri başvuru tipleri farklıdır. Euroasia GVS Antalya şubemiz başvurunuza en uygun Bulgaristan Konsolosluğunu seçerek vize başvurunuzu iletecektir. Vize başvurusunda şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Euroasia GVS Antalya şubemiz tüm işlemleri sizin adınıza tamamlayarak Bulgaristan vizenizi almaktadır. 

Unutmayınız ki, Bulgaristan’ın sınır kapısında vize verme uygulaması yoktur. Bulgaristan vizesine ihtiyacınız varsa Türkiye sınırları içerisinde Bulgaristan seyahatinizden önce almalısınız. 

Bulgaristan Vize Başvurusu Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanır? - Antalya

Bulgaristan vize başvurunuz Bulgaristan Konsoloslukları tarafından ortalama 7 ila 15 iş günü içerisinde değerlendirilmektedir. D tipi vize oturum izni içerdiği için daha fazla vakit isteyebilir. Normal vize başvurusunda mülakata gerek yokken D tipi vize başvurusunda Bulgaristan Konsolosluğuna gitmeniz gerekebilir. Bundan dolayı D tipi vize başvuruların açıklanması 45 ila 60 iş gününü bulabilir.

Euroasia GVS Antalya şubesi olarak vize başvurunuzu seyahat  tarihinizin en az 1 ay öncesine kadar tamamlamanızı önermekteyiz. Bulgaristan Konsolosluğu’nun yoğun olması gibi nedenlerle vize başvuru süreciniz uzayabilir. 

Bulgaristan Vizesi ile Schengen Ülkelerine Gidilir mi? - Antalya

Bulgaristan Avrupa Birliği üye ülkelerinden biridir. Fakat Schengen anlaşmasına tam olarak dahil değildir. Bundan dolayı Bulgaristan vizesi ile Schengen ülkelerine seyahat edemezsiniz. Fakat Schengen vizesi ile Bulgaristan’a seyahat edebilirsiniz. Fakat Bulgaristan seyahatiniz için özel olarak Bulgaristan vizesi almanızı önermekteyiz. Schengen vizesinde çıkan herhangi bir sıkıntı ikinci başvurunuzun vize reddi ile sonuçlanmasına neden olabilir. Bulgaristan Konsoloslukları Schengen vizesi vermemektedir. Bulgaristan Konsolosluklarından sadece Bulgaristan vizesi alabilirsiniz.

Euroasia GVS Antalya şubesine başvurarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

Bulgaristan Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gerekenler - Antalya

Bulgaristan konumu itibariyle arabalı seyahatleri cazip kılmaktadır. Birçok kişi Bulgaristan’a arabası ile seyahat etmek isteyebilir. Ancak arabalı seyahatlerde dikkat etmeniz gereken noktalar mevcuttur:

 • Bulgaristan’a sokmak istediğiniz aracın uluslararası sigortası olması gerekmektedir. Yeşil Sigorta olarak adlandırılan uluslararası araba sigortasını seyahatinizden önce mutlaka yaptırmalısınız. 
 • Bulgaristan’a seyahat edeceğiniz araç kendi üzerinize kayıtlı değilse aracı sadece ‘vekalet’ ile kullanabilirsiniz.
 • Bulgaristan sınırında aracınızda ‘Vinetka’ adındaki yol vergi pulunun bulunması gerekmektedir. Vinetka ücreti 1 haftalığına 30 TL olarak belirlenmiştir. Vinetka vergi pulunu aldıktan sonra aracınıza yapıştırmayı unutmayınız.
 • Yurtdışında araba kullanacağınız için ehliyetinizin uluslararası kullanıma açık olması gerekmektedir. Türkiye’de yeni sistemdeki ehliyetler çipli olduğu için uluslararası araba kullanımına açıktır. Ehliyetiniz eski ise Bulgaristan seyahatinizden önce mutlaka güncellemelisiniz.

Bulgaristan Vize Reddi - Antalya

Bulgaristan Konsoloslukları vize başvuru sonucunuzu vize reddi olarak açıkladığında itiraz edebilme hakkınız bulunmaktadır. Ancak bu sadece vize reddi aldıktan sonraki 15 gün için geçerlidir. Bulgaristan Konsolosluklarının vize başvuru evraklarınızı yeterli görmemesi ya da hatalı görmesi nedeniyle vize reddi alabilirsiniz. Vize reddi aldığınızda ikinci başvurunuzu vize reddi nedeninizi ortadan kaldırarak yapmalısınız. Euroasia GVS Antalya ofisi ile vize itirazı oluşturabilir ya da ikinci defa vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Bulgaristan vize prosedürlerini yakından takip eden ekibimiz tüm işlemlerinizi titizlikle yürütecektir.

Bulgaristan vize süreci ile ilgili tüm sorularınızı +90 (242) 255 01 70 numaralı telefonumuz ile bize ulaşarak sorabilirsiniz. Euroasia GVS Antalya şube yetkilimiz sunduğu profesyonel vize hizmeti ile tüm sorularınızı cevaplayacaktır. Bulgaristan vize başvurunuzu Euroasia GVS Antalya şubemiz aracılığıyla yapabilir ve vizenizi kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Bulgaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Bulgaristan Vizesi Antalya
Ş. KARADAŞ 14/12/18, 12:03 Cevabı Görüntüle
Merhaba,
Antalya’da yaşıyorum. Yılbaşını Ailece Bulgaristan Sofya’da geçirmeyi planlıyoruz. 9, 14 ve 16 yaşında üç çocuğumuz var. Seyahat başlangıç planımız 28.12.2018 ve otelimize henüz ödeme yapmadık.
Vizemiz bu tarihe yetişir mi?
Başvuru için ne yapmamız gerek, illa İstanbul a gelmeli miyiz?
Hangi evrakları hazırlamamız gerek?
Vizeye başvurmadan önce oteli ödememiz gerekir mi?
Vize işlemleri bize kaça mal olur?
Uçakla seyahat edicez. Vizemizi almadan biletlerimizi almamız mı gerekir?
Teşekkürler.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';