x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 34

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

bg@eagvs.com

Bulgaristan Vize Başvuru, Tekirdağ

Değerli Ziyaretçimiz Euroasia GVS Tekirdağ Şube Sayfasına Hoş Geldiniz,

Tekirdağ ve çevre bölgelerde vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız sayfamızda yer alan bilgileri dikkatli bir şekilde okuyarak, detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Euroasia GVS olarak Tekirdağ Bulgaristan vizesi sayfamızı sizler için hazırladık. 2023 yılı Bulgaristan vize başvuru prosedürlerini derledik. Sayfamızda yer alan bilgiler ve talimatlar, belgelerinizi doğru ve tam bir şekilde hazırlamanızda yardımcı olacaktır.

Bulgaristan vizesine Tekirdağ merkez ilçelerinden ve Çorlu, Çerkezköy, Ergene, Hayrabolu, Kapaklı, Malkara, Marmaraereğlisi, Muratlı, Saray, Süleymanpasa, Şarköy’den başvurunuzu kolaylaştırılmış işlem hizmetimizden faydalanarak Euroasia GVS aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz.

Seyahat türünüze (turist, ticari, aile/akraba/arkadaş ziyareti) ve mesleksel durumunuza göre talep edilen evraklarda ve evrak formatlarında farklılıklar olabilir. Kişisel durumunuza uygun evrak listesini destek hattımıza bağlanarak, seyahat amacınızı ve mesleksel durumunuzu yetkilimize izah ederek temin edebilirsiniz.

Tekirdağ merkez, Çorlu ve çevre bölgelerden yapılan Bulgar vizesi başvurularının işlem süreleri ortalama 5 iş günüdür.

bulgaristan vizesi tekirdağ

Bulgaristan Vizesi Almak Artık Çok Kolay

Bulgaristan vizenizi aşağıdaki adımları izleyerek 5 iş günü içerisinde temin edebilirsiniz.

 1. Evraklarınızı seyahat amacınıza uygun olarak Bulgaristan turistik vize, Bulgaristan ticari vize, Bulgaristan aile ziyaret vizesi başlıklarında belirtilen evrak listelerini referans alarak hazırlayınız.
 2.  Bulgaristan vize ücretini ödeyiniz. Vize ücretleri faydalanmak istediğiniz hizmetlerimize bağlı olarak değişmektedir. Çağrı Merkezi’ni arayarak 2023 yılı güncel vize ücretleri ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.
 3. Vizeniz işlemden çıktığında sizi bilgilendirmekte, pasaportunuzu belirtmiş olduğunuz iş veya ev adresinize güvenli şekilde iletmekteyiz.

Bulgaristan Vizesi Hızlı Başvuru

Evraklarınızı Kargo/Kurye İle Göndermeniz İşlemlerinizi Başlatmamız İçin Yeterli Olacaktır.

Bulgaristan’a acil seyahat etmenizi gerektiren durumlarda yetkilimizi bilgilendirerek, Bulgaristan acil vize başvuruları konusunda destek alabilirsiniz. Başvuru talebi ve detaylı bilgi için +90 (282) 255 50 34 numaralı telefonumuzu arayabilir veya talebinizi bg@eagvs.com e-mail adresimize iletebilirsiniz. Yetkililerimiz en kısa sürede göndermiş olduğunuz maillere geri dönüş yapacaklardır.

Bulgaristan vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) prosedürü bulunmamaktadır. Bu sebeple Tekirdağ ve çevresinde ikamet ediyorsanız Tekirdağ’ın bağlı bulunduğu Bulgaristan Edirne Konsolosluğu Vize Ofisi’ne şahsen gelmenize gerek kalmaksızın işlemlerinizi Euroasia GVS ile evraklarınızı ofisimize kargo ile göndererek başlatabilirsiniz.
Turistik, ticari, aile, akraba, arkadaş ziyareti gibi kısa süreli seyahat amaçlarıyla yapacağınız tüm vize başvurularınızda işlemlerinizi sizin adınıza yürütmekte, işlemleriniz sonuçlandığında pasaportunuzu ikamet adresinize göndermekteyiz.
tekirdağ bulgaristan vizesi

Bulgaristan Konsoloslukları Görev Bölgeleri

Bulgaristan vize işlemlerinde Bulgaristan Konsolosluklarının bölge ayrımı bulunmaktadır. Vize başvurunuzu ikamet ettiğiniz bölgeye göre yapmanız gerekecektir. Tekirdağ ve çevre bölgelerde ikamet edenlerin vize başvurularını değerlendirme ve karara bağlama yetkisi Bulgaristan Edirne Konsolosluğuna aittir.Türkiye’de faaliyet gösteren Bulgaristan diplomatik temsilciliklerinin görev bölgeleri farklıdır. Bulgaristan Konsoloslukları bölge ayrımı şu şekildedir:
 • Edirne Bulgaristan Konsolosluğu Görev Bölgesi: Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çorlu.
 • İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğu Görev Bölgesi: İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Çanakkale
 • Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği Görev Bölgesi: Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Karabük.
 • Bursa Bulgaristan Konsolosluğu Görev Bölgesi: Tüm Türkiye

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar, Tekirdağ

Kişisel Evraklar
 • Pasaport: Pasaportunuz en az 9 ay geçerliliğe sahip olmalıdır.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Aile bilgilerini eksiksiz içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği e-devlet portalından temin edilebilir
 • İkametgah: E-devlet portalından temin edilebilir.
 • Banka Hesap Cüzdanı/Dökümü Aslı: Banka hesap dökümü bankadan kaşeli ve imzalı olacak şekilde temin edilmeli, hesabın içerisinde en az 15.000 TL bulunmalıdır.
Mesleksel Evraklar
Bulgaristan turist vize başvurularında şahsi durumunuza göre aşağıdaki evraklar yeterli olabiliyorken; ticari ve aile ziyaret vize başvurularında daha fazla mesleksel evrak talep edilebilir. Şahsi durumunuza uygun doğru ve eksiksiz evrak listesini yetkilimizden bilgi e-maili olarak istemeniz faydalı olacaktır.
 • Şirket Sahipleri: İmza sirküleri
 • Şirket Çalışanları: Son ayın maaş Bordrosu
 • Emekliler: Emeklilik belgesi
 • Öğrenciler: Öğrenci belgesi
 • Reşit Olmayanlar:18 yaşından küçük çocuk anne ve babası ile birlikte seyahat ediyor olsa dahi için anne ve baba tarafından imzalanmış muvaffakatnamenin aslı sunulmalıdır.

Bulgaristan Turist Vizesi Başvurusuna Özel Evraklar

Hotel Konfirmasyon Belgesi: Hotelin antetli kağıdına hazırlanacak evrak, seyahat tarihlerinizi, pasaport numaranızı, isim ve soyisminizi içermelidir. Hotel Konfirmasyon belgesi orijinal olarak, kaşeli ve ıslak imzalı şekilde temin edilmelidir. Hotel Konfirmasyon belgesi online yapılan bir rezervasyon belgesi değildir. Hotel Konfirmasyon belgenizi sizin adınıza, seyahat sürenizi kapsayacak şekilde temin etmekteyiz.

Bulgaristan Ticari Vize Başvurusuna Özel Evraklar

 • Vize talep dilekçesi: Şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben, kaşe ve imzası bulunan dilekçe (dilekçe örneğini sayfanın altında bulabilirsiniz)
 • Şirketten istenen belgeler: Vergi Levhası (Güncel), Faaliyet Belgesi (Son 3 ay içerisinde alınmış), Ticari Sicil Gazetesi, Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi
 • Ticari Davetiye Aslı: Bulgaristan Yabancılar Şubesi onaylı
 • Uzun süreli ticari vize talebinde bulunacaksanız davetiye almış olduğunuz Bulgaristan firması ile ilişkinizi gösterir fatura, gümrük beyannamesi, sözleşme veya anlaşma evraklarını ibraz etmelisiniz.

Bulgaristan ticari vize başvurularında pasaportun geçerlilik süresi en az 1,5 yıl olmalıdır.

Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi Başvurularına Özel Evraklar

Davetiye: Bulgaristan Yabancılar Şubesi onaylı davetiyenin aslı sunulmalıdır.

Tekirdağ'dan Yapılan Bulgaristan Vize Başvurularının Sonuçlanma Süresi

Bulgaristan vize işlemleri ortalama olarak 5 iş günü sürmektedir. Bu süre Bugaristan Konsolosluğunun yoğun olduğu zamanlarda 10 iş gününü bulabilir. Başvurular 15 gün öncesinden yapılmasını tavsiye ederiz. Bulgaristan Cumhuriyeti’nin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi tatil günlerinde Bulgaristan Konsoloslukları hizmet vermemektedir. Resmi tatil günleri öncesinde yapılan başvuru zamanlarında ise Bulgaristan Konsoloslukları vize talebi artışından dolayı yoğun olabilmekte, bu nedenle başvuruların işlem süreleri uzayabilmektedir.

Bulgaristan Vize Ücreti 2023

Bulgaristan vize ücretleri, Bulgaristan Konsolosluk harcı ve Euroasia GVS hizmet bedelinden oluşmaktadır. Bulgaristan vize başvuruları direkt konsolosluklara yapılabildiği için aracı kurum servis bedeli bulunmamaktadır. Euroasia GVS hizmet bedeli talep ettiğiniz, opsiyonel ek hizmetlere bağlı olarak değişmektedir. 2023 yılına ait Bulgaristan vize ücret detaylarını Çağrı Merkezi’ni arayarak bilgilendirme e-maili olarak talep edebilirsiniz. Bulgairstan Konsoloslukları gerekli görmeleri halinde ek belgeler talep etme hakkına sahip olduğu gibi vizeyi reddetme reddetme haklarına da sahiptirler. Bulgaristan vize reddi durumunda vize ücreti iade edilmemektedir.

Vize türü (turist, ticari, aile ziyaret) fark etmeksizin Bulgaristan vize başvurularında seyahat sağlık sigortası, ibrazı zorunlu evraklar arasındadır. Seyahat sağlık sigortanızı vize servisimiz aracılığıyla temin edebilirsiniz.

Tekirdağ ve çevre bölgelerden yapacağınız Bulgaristan turistik, ticari/iş gezisi, aile/akraba/arkadaş ziyareti vize işlemleri ve Bulgaristan D vize (uzun ikamet süreli vize) başvuru süreci hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bizi arayınız.

tekirdağ bulgaristan vizesi

Bulgaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Bulgaristan Vizesi Tekirdağ
F. Pekuslu 12/12/18, 10:37 Cevabı Görüntüle
Tekirdağ ın Malkara ilcesinde ikamet etmekteyim, turistik amaçlı yazın ve kışın farklı donemlerde Bulgaristan a seyahat etmekteyiz, ancak her seferinde 5-10 günlük vizeler verilmekte, buda bizim için her seferinde masraf demek, schengen de uzun süreli bir vize alabilir miyiz? Bu vize ile Bulgaristan'a seyahat edilebiliyor diye biliyorum, yardımcı olursanız sevinirim.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';