x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Telefon/Faks

+90 (352) 353 30 28

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

bg@eagvs.com

Bulgaristan Vize Başvuru, Kayseri

Euroasia GVS Kayseri şube sayfamıza hoş geldiniz,

Bulgaristan vize türleri, Bulgaristan vize başvurusu ve evrakları hakkında bilgileri sizin için hazırladık. Sayfamızın devamına göz atarak Bulgaristan vize başvurusunda sık sorulan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Bulgaristan vize başvurusu hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Euroasia GVS Kayseri şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. Kayseri şubemiz için +90 (352) 353 30 28 numaralı telefonu kullanabilir ya da bg@eagvs.com adresine e-posta atabilirsiniz. Euroasia GVS Kayseri şubesi olarak Akkışla, Bünyan, Develi, Felahiye, Hacılar, İncesu, Kocasinan, Melikgazi, Özvatan, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Talas, Tomarza, Yahyalı, Yeşilhisar ilçelerinden ve çevre illerden yapacağınız Bulgaristan vize başvurularını kabul etmekte ve Bulgaristan Konsolosluğuna sunmaktayız. 

Bulgaristan İçin Vize Gerekli mi? - Kayseri

Bulgaristan için vize gerekmektedir. Avrupa Birliğine üye olan Bulgaristan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Kısa süreli ya da uzun süreli Bulgaristan seyahatlerin başvurmanız gereken vize türleri farklıdır. Kısa süreli Bulgaristan seyahatinizde pasaportunuza göre Bulgaristan vizesinden muaf olabilirsiniz. 

 • Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) sahibi iseniz kısa süreli seyahatlerde Bulgaristan vizesi almanıza gerek yoktur. 
 • Umuma Mahsus (Bordo Pasaport) sahibi iseniz kısa süreli ya da uzun süreli seyahatlerinizde Bulgaristan vizesi almak zorundasınız.

Euroasia GVS Kayseri şubesi ile iletişime geçerek durumunuzu bildirebilirsiniz. Şube yetkililerimiz Bulgaristan vizesi almanız gerekiyor ise yapmanız gereken vize işlemlerinizi sizlere iletecektir. 

Bulgaristan Vize Türleri Nelerdir? - Kayseri

Bulgaristan Konsoloslukları vize başvurularını genel olarak 2 başvuru tipi altında değerlendirmektedir. 90 güne kadar olan seyahatler C tipi vize başvurusunda değerlendirilirken; 90 günden fazla olan seyahatler D tipi vize başvurusunda değerlendirilmektedir. D tipi vize başvurusunda herkes bulunamaz. Bazı kriterlere sahip olmanız gerekmektedir. D tipi vize ile Bulgaristan oturum izni almaktasınız. 

D tipi vize başvurusunda bulunabilmek için;

 • Bulgaristan vatandaşının aile üyesi olmanız,
 • Aile Birleşimi ile Bulgaristan vatandaşlığına başvurmanız,
 • Bulgaristan’da eğitim görmek istemeniz,
 • Erasmus programı ile Bulgaristan’da eğitim görmeniz, 
 • 1978 ve daha öncesinde göç etmiş olmanız,
 • Bulgaristan’da şirket sahibi olmanız ya da ticaret yapıyor olmanız gerekmektedir.

C tipi vize başvurusunda ise seyahat amacına göre her Türkiye vatandaşı başvurabilir. Gerekli evraklar ve şartlar yerine getirildiği zaman Bulgaristan’a seyahat edebilirsiniz. C tipi içerisindeki vize türleri aşağıdaki gibidir:

Euroasia GVS Kayseri şubemiz ile iletişime geçebilir ve Bulgaristan vize türleri ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Evrakları Nelerdir? - Kayseri

Bulgaristan vize başvuru evraklarınızı Euroasia GVS Kayseri şubemiz ile iletişime geçerek edinebilirsiniz. Bu evraklar seyahat amacınıza göre belirlediğiniz vize türünüze, pasaport türünüze, Bulgaristan’da kalmak istediğiniz süreye ve mesleksel durumunuza göre belirlenmektedir. Tamamen durumunuza göre doldurulan evraklar genel olarak aşağıdakilerdir. Aşağıda yer alan evrakların yanı sıra Bulgaristan Konsolosluğu sizden ek evrak isteyebilir. Euroasia GVS Kayseri şubemiz vize başvurunuzda sizlere gerekli olan danışmanlık hizmetini vererek vize başvuru evraklarınızı doldurmada yardımcı olacaktır. 

 • Pasaport: Bulgaristan Konsolosluğuna vize onay için sunmanız gereken pasaportunuzun geçerlilik tarihine dikkat etmelisiniz. Ayrıca pasaportunuzda 2 adet boş sayfa olması gerekmektedir. 
 • Vize Başvuru Formu: Bulgaristan vize başvuru formu içerisinde adınız, soyadınız, cinsiyetiniz, medeni durumunuz, pasaport numaranız, seyahat süreniz, vize türünüz ve seyahatinizle ilgili birkaç soru yer almaktadır. Türkçe dilinde doldurabileceğiniz bu evrakta birbiri ile uyumlu bilgiler vermek zorundasınız. Aksi halde vize reddi alabilir ve planladığınız Bulgaristan seyahat tarihinden geri kalabilirsiniz. 
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Euroasia GVS Kayseri şubesi ile yapacağınız Bulgaristan vize başvurularında seyahat sağlık sigortasını yaptırmaktayız. 30.000 Euro teminatı bulunan seyahat sağlık sigortasının sigorta bedeli şube servis bedelimiz içerisinde yer alır. Seyahat sağlık sigortanızın tüm Bulgaristan seyahat günlerinizi kapsaması gerekmektedir. 
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Nüfus kayıt müdürlüklerinden ya da e-devlet üzerinden aile bireyleriniz ve kendiniz için tam vukuatlı nüfus kayıt örneği almalı ve vize başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınız. 
 • Konaklama Belgeleri ve Davetiye: Bulgaristan’da konaklayacağınız otelin rezervasyon bilgisini vize başvuru evraklarınız ile birlikte sunulmalıdır. Otel rezervasyonlarınızı Bulgaristan vize başvurunuzu konsolosluğa iletmeden yapmalısınız. 
 • Banka Dökümü: Bulgaristan vize başvurusunda maddi evraklarınız büyük önem taşımaktadır. Banka hesap dökümünde en az 15.000 TL para olması gerekmektedir. Bu miktar seyahat günlerinize göre artabilir. 
 • Biyometrik Fotoğraf: Bulgaristan vize başvurusunda kullanacağınız fotoğrafın 35X45 mm boyutunda ve beyaz arka fonda olması gerekmektedir. 
 • Mesleki Evraklar: Bulgaristan Konsolosluğu mesleki evraklarınızı doğru ve tam bir şekilde talep etmektedir. Herhangi eksik bir belge vize reddine neden olabilir. Sigorta belgeniz, maaş bordronuz, emekli iseniz emekli belgeniz ya da öğrenci iseniz öğrenci belgeniz mesleki evrak olarak konsolosluğa sunulmalıdır. Euroasia GVS Kayseri şubemizi arayabilir ve mesleki durumunuzu iletebilirsiniz. Şube yetkilimiz doldurmanız gereken mesleki evrakları tarafınıza ulaştıracaktır. 

Bulgaristan Vize Başvurusu Nereye Yapılır? - Kayseri

Bulgaristan vize başvurusu Türkiye sınırları içerisinde 4 farklı ilde yer alan Bulgaristan Konsolosluklarına yapılmaktadır. Bulgaristan vize başvurunuzu konsolosluğa iletmeden önce sitemizden çalışma saatlerini, görev yerlerini ve resmi tatil günlerini öğrenebilirsiniz. 

Bulgaristan vize tipinize ve oturduğunuz şehre göre iletmeniz gereken Bulgaristan vize başvurusunda Euroasia GVS Kayseri şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Euroasia GVS Kayseri şubemize iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz. 

Bulgaristan Vize Başvurusu Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanır? - Kayseri

Bulgaristan vize başvurusu tüm evraklarınızın tam ve doğru bir şekilde Bulgaristan Konsolosluğuna iletildiğinde 5 ile 15 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. D tipi vize başvurularında ise bu süre uzayabilmektedir. D tipi vize oturum izni de verdiği için Bulgaristan Konsolosluğu tarafından mülakata çağırılabilirsiniz. Uzun süreli D tipi vize başvurularının açıklanma süresi 45 ila 60 gün arasındadır. Bulgaristan Konsoloslukları vize başvurularını seyahat tarihinden 3 ay öncesine kadar kabul etmektedir. Vize başvurunuzu mümkün olduğunca erken yapmalı ve seyahat planlarınızdan geri kalma riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Euroasia GVS Kayseri şubemiz Bulgaristan vize başvurularınızı konsolosluğa iletmekte ve takibini yapmaktadır. 

Bulgaristan Vizesi ile Schengen Ülkelerine Gidilir mi? - Kayseri

Bulgaristan vizesi Schengen vizesi ile bir değildir. Bulgaristan Avrupa Birliğine üye ülkelerden biridir. Bulgaristan pasaportuna sahip kişiler tüm Avrupa Birliği üye ülkelerine vizesiz seyahat edebilirler. Avrupa Birliğine üye devletin vatandaşları da Bulgaristan’a vizesiz bir şekilde seyahat edebilirler. Ancak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bulgaristan vizeleri ile Schengen ülkelerine seyahat edemezler. Bulgaristan Schengen anlaşmasına dahil değildir. Schengen vizeniz varsa Bulgaristan’a seyahat edebilirsiniz. Euroasia GVS Kayseri şubemizden daha ayrıntılı bilgi edinebilir, Bulgaristan seyahatinizi ona göre planlayabilirsiniz. 

 

Bulgaristan Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gerekenler - Kayseri

Edirne ilimizde yer alan sınır kapısı ile Bulgaristan’a araba ile seyahat edebilirsiniz. Bulgaristan’ın konumu arabalı seyahatlere uygundur. Ancak seyahatinizden önce bilmeniz ya da Euroasia GVS Kayseri şubesi olarak hatırlatmak istediğimiz birkaç etken vardır:

 • Aracınız uluslararası seyahat sigortasına yani Yeşil Sigortaya sahip değilse yaptırmalısınız. Aracınızda bu sigorta yoksa yurtdışında araba kullanamazsınız. Ayrıca ehliyetinizin de yurtdışında araba kullanımına uygun olması gerekmektedir. Ehliyetiniz eski ise güncellemeli ve yeni sistemdeki çipli ehliyetlerden edinmelisiniz.
 • Bulgaristan yol vergisi için ‘Vinetka’ adındaki taşıt pulunu satın almak zorundasınız. 1 haftalığına 30 TL vereceğiniz bu taşıt pulunu aracınıza yapıştırmalısınız. Taşıt pulu olmayan araçlar ülkeye geri kabul edilmez. 
 • Bulgaristan’a süreceğiniz araç kendi üzerinize kayıtlı olmalıdır. Aracı kiraladıysanız ya da bir başkası adına kayıtlı ise sınırda ‘vekalet’ alıp almadığınız sorulacaktır. Bir başkası adına kayıtlı olan araçlar sadece ‘vekalet’ ile kullanılabilir. 

Bulgaristan Vize Reddi - Kayseri

Bulgaristan vize reddi size bir mektup ile açıklanmaktadır. Vize reddinizi açıklayan mektup tarafınıza ulaştıktan 15 gün içinde vize itirazında bulunabilirsiniz. Bulgaristan Konsolosluğu vize reddi olarak birden fazla sebep öne sürebilir. Vize reddi Bulgaristan vize başvuru ücretinizin yanmasına sebep olur. Maalesef ki vize başvuru ücreti geri iade edilmez. Vize reddi almanıza neden olan gerekçeyi ortadan kaldırarak ikinci defa vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Vize reddi almak hem zaman açısından hem de para açısından büyük bir kayıptır. Bulgaristan vize başvurunuzu en başından profesyonel vize hizmeti veren bir şirket ile yapmalısınız. Euroasia GVS Kayseri şubemiz Bulgaristan prosedürlerini yakından takip ederek olası bir vize reddinin önüne geçmektedir. Bulgaristan vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapmak için iletişime geçebilirsiniz. 

Euroasia GVS Kayseri şubemiz sizlere sorunsuz ve kolay bir Bulgaristan vize süreci sunmaktadır. 2023 yılı güncel vize ücretini şubemiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Sayfamızda bulamadığınız tüm bilgileri şube yetkilimize yöneltebilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Bulgaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';