x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Telefon/Faks

+90 (342) 255 50 60

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

bg@eagvs.com

Bulgaristan Vize Başvuru, Gaziantep

Bulgaristan vize prosedürlerini yakından takip eden ve sizlere profesyonel bir vize hizmeti sunan Euroasia GVS Gaziantep şube sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızın devamında Bulgaristan vize türleri, vize evrakları ve vize reddi ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz. Aradığınız bilgileri bulamamanız ya da daha fazla bilgi almak istemeniz durumunda Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. Euroasia GVS Gaziantep şubesi olarak Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkamil, Yavuzeli ilçelerinden ve çevre illerden yapacağınız Bulgaristan vize başvurularını kabul etmekteyiz. Bizimle iletişime geçmek ve danışmanlık hizmeti almak için +90 (342) 255 50 60 numaralı telefonumuzu kullanabilir ya da bg@eagvs.com adresine e-posta atabilirsiniz.

Bulgaristan İçin Vize Gerekli mi? - Gaziantep

Bulgaristan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahat sürelerine ve pasaport türlerine göre vize talebinde bulunmaktadır. Bulgaristan seyahatinizde sahip olduğunuz pasaport ve Bulgaristan’da kalmak istediğiniz süreye göre Bulgaristan vizesinden muaf olabilirsiniz. 

Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ve Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) sahibi iseniz 90 güne kadar olan Bulgaristan seyahatlerinizde vize almak zorunda değilsiniz.

Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi iseniz Bulgaristan vizesine tabisiniz. Kısa süreli ya da uzun süreli Bulgaristan seyahatlerinizde ihtiyacınız olan vizeyi Euroasia GVS Gaziantep şubesi ile alabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Türleri Nelerdir? - Gaziantep

Avrupa Birliği üye ülkelerinden biri olan Bulgaristan için vize gerekmektedir. Bazı pasaport türleri kısa süreli seyahatlerinde Bulgaristan vizesinden muaf iken, uzun süreli seyahatlerde Bulgaristan vizesine tabi olabilir. Bulgaristan Konsoloslukları kısa süreli Bulgaristan seyahatlerini C tipi vize kategorisinde değerlendirmektedir. Uzun süreli Bulgaristan seyahatleri ise D tipi vize kategorisine girmektedir. 

Bulgaristan vize başvurusunda bulunurken Bulgaristan’da ne kadar konaklayacağınıza karar vermeli ve vize tipinizi seçmelisiniz. Ardından Bulgaristan’a yapacağınız seyahatin amacını belirlemelisiniz. Bulgaristan vize başvurusunda seyahat amacına göre vize türü seçilmektedir.

Bulgaristan seyahatiniz kısa süreli ise C tipi vize kategorisindeki vize türlerine başvurabilirsiniz:

Bulgaristan seyahatiniz uzun süreli ise D tipi vize kategorisine başvurabilir ve oturum izni alabilirsiniz. Bulgaristan D tipi vize kategorisine başvurabilmek için bazı kriterlere sahip olmanız gerekmektedir. D tipi Bulgaristan vizesine aşağıdaki kriterlere sahip kişiler başvurabilmektedir:

 • Bulgaristan vatandaşlarının aile üyelerinden biri iseniz;
 • Bulgaristan’da eğitim görmek istiyorsanız;
 • Erasmus programı ile Bulgaristan’da konaklamanız gerekiyorsa;
 • Bulgaristan’da bir iş sahibi iseniz ya da ticaret yapacaksanız;
 • Aile birleşimi ile Bulgaristan vatandaşı olmak için başvuruda bulunduysanız;
 • 1978 ve daha öncesinde göç edenler arasında iseniz D tipi Bulgaristan vize başvurusunda bulunabilirsiniz. 

Bulgaristan Vize Evrakları Nelerdir? - Gaziantep

Bulgaristan seyahatiniz için vize başvurusunda bulunduğunuzda vize türünüze göre evrak doldurmak zorundasınız. Bu evraklar Bulgaristan’da kalmak istediğiniz süreye göre de farklılık göstermektedir. Bulgaristan evraklarına etki eden bir diğer unsur ise mesleksel durumunuzdur. Euroasia GVS Gaziantep şubemizi arayabilir ve durumunuzu bildirebilirsiniz. Şube yetkilimiz doldurmanız gereken tüm evrakları tarafınıza ulaştıracaktır.

Bulgaristan vizesinde doldurmanız gereken evraklar durumunuza göre farklılık gösterse de genel evraklar aşağıdakilerdir:

 • Pasaport: Bulgaristan vize başvurusunda aslını vermeniz gereken belgelerden biri pasaporttur. Pasaportunuz içerisinde yer alan sayfalarda 2 adet boş sayfanın olduğundan emin olmasınız. Bulgaristan vize onay pasaport sayfalarına iliştirilmektedir. Ayrıca geçerlilik süresinin de Bulgaristan yolculuğunuzun bitiş süresinden en az 3 ay fazla olmalıdır. 
 • Vize Başvuru Formu: Bulgaristan vize başvuru formu Türkçe dilinde doldurabilen bir evraktır. Seyahat amacınız, adınız, soyadınız, cinsiyetiniz, medeni durumunuz, pasaport bilgileriniz ve vize tipiniz bu evrakta yer alır. Vize yetkilisinin sizi tanıması açısından çok önemlidir. Bundan dolayı vize başvuru formunu doldururken hatalı bilgi vermemeye özen göstermelisiniz. 
 • Seyahat Sağlık Sigortası: 30.000 Euro teminatı bulunan seyahat sağlık sigortasını Euroasia GVS Konya şubemiz ile iletişime geçerek yaptırabilirsiniz. Sigorta bedeli şube servis bedelimiz içerisinde yer almaktadır. Euroasia GVS Konya şube servis bedelimizi öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Ofis yetkilimiz seyahat sağlık sigortanızı tüm Bulgaristan seyahat günlerinizi içerecek şekilde yaptıracaktır. 
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: İkamet ettiğiniz ilin nüfus kayıt müdürlüklerinden ya da e-devletten alabileceğiniz nüfus kayıt örneği vize başvuru evraklarınızda yer almalıdır. Tüm ailenizin nüfus kayıt örneğini almanız gerektiğini göz önünde bulundurmalısınız. 
 • Konaklama Belgeleri ve Davetiye: Bulgaristan vize başvuru evraklarınız arasında otel rezervasyon bilgileriniz yer almalıdır. Vize yetkilisi Bulgaristan’da nerede konaklayacağınızı bilmek istemektedir. Bulgaristan’da oturan biri tarafından davetiye aldıysanız, davetiye bilgilerini ve gönderen kişinin adını, soyadını ve diğer gerekli bilgileri mutlaka eklemelisiniz. 
 • Banka Hesap Dökümü: Bulgaristan Konsolosluğu banka hesap dökümünde en az 5000 TL para olmasını öngörmektedir. Maddi evraklarınızda yaşanan bir sorun vize reddi almanıza neden olacağı için tüm evraklarınızı düzgün bir şekilde vermelisiniz. 
 • Biyometrik Fotoğraf: Bulgaristan vize başvurunuzda evraklarınıza iliştirmeniz gereken fotoğrafın beyaz arka fonlu 35X45 mm boyutunda olması gerekmektedir. 
 • Mesleki Evraklar: Bulgaristan vize başvurusunda mesleki durumunuza göre Bulgaristan Konsolosluğuna sunmanız gereken evraklar vardır. SGK giriş belgesi, maaş bordrosu gibi evraklar ya da şirket sahibi iseniz işiniz hakkında gerekli olan evraklar Bulgaristan Konsolosluğuna sunulmalıdır. Emekli iseniz emekli belgelerinizi ve öğrenci iseniz öğrenci belgenizi sunabilirsiniz. Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile iletişime geçerek mesleki evraklar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. 

Bulgaristan Vize Başvurusu Nereye Yapılır? - Gaziantep

Türkiye sınırları içerisinde 4 adet Bulgaristan temsilciliği bulunmaktadır. Bulgaristan vize başvurunuzu bu temsilciliklerden size en uygun olanını seçerek yapabilirsiniz. 

Bulgaristan Konsolosluklarının görev bölgelerini, çalışma saatlerini ve resmi tatillerini sitemizden inceleyebilirsiniz. Bulgaristan vize başvurusunda şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Bulgaristan vize başvurunuzu Euroasia GVS Gaziantep şubesi aracılığıyla yaparak vizenizi kolay bir şekilde alabilirsiniz. 

Bulgaristan Vize Başvurusu Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanır? - Gaziantep

Uzun süreli Bulgaristan vizesi haricindeki vize başvuruları Bulgaristan Konsolosluğu tarafından 5 ila 15 iş günü arasında açıklanmaktadır. Uzun süreli vize başvuruları ise 45 ila 60 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Bulgaristan Konsolosluklarının yoğun ya da resmi tatilde olduğu dönemlerde bu süreler uzayabilir. Vize başvurunuzu seyahat tarihinizin en az 1 ay öncesinden tamamlamalısınız. Euroasia GVS Gaziantep şubemiz vize sürecinizi takip ederek sizi bilgilendirecektir. Bulgaristan vizeniz onaylandığında pasaportunuzu şube yetkilimiz tarafından teslim alınarak adresinize gönderilmektedir. Bulgaristan vize başvurunuzu Euroasia GVS Gaziantep şubesi ile yapmak için lütfen iletişime geçiniz.

Bulgaristan Vizesi ile Schengen Ülkelerine Gidilir mi? - Gaziantep

Bulgaristan seyahatinde bulunmak isteyen ve Schengen vizesi olan vatandaşlarımız Schengen vizesi ile Bulgaristan’a seyahat edebilirler. Ancak Bulgaristan vizesi ile Schengen ülkelerini ziyaret edemezler. Bunun nedeni ise Bulgaristan’ın Schengen anlaşmasında yer almamasıdır. Avrupa Birliğine üye olan Bulgaristan Schengen bölgesinde değildir dolayısıyla Schengen vizesi vermemektedir. Bulgaristan Pasaportuna sahip kişiler Avrupa Birliği üye ülkelerine vizesiz olarak seyahat edebilirler. Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile iletişime geçerek Bulgaristan ve Schengen vizesi ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları şube yetkilimize yöneltebilirsiniz.

Bulgaristan Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gerekenler - Gaziantep

Sınır kapısı Edirne’de yer alan Bulgaristan’a arabayla seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız aşağıdaki hususlarda dikkatli olması gerekmektedir:

 • Bulgaristan’a seyahat edeceğiniz aracın kendi üzerine kayıtlı olması gerekmektedir. Bir başkası adına ya da bir şirket adına olan arabaları sadece ‘vekalet’ ile kullanabilirsiniz. 
 • Kullanacağınız aracın mutlaka Yeşil Sigortası olması gerekmektedir. Uluslararası araba sigortası anlamına gelen Yeşil Sigortayı seyahatinizden önce yaptırmalısınız.
 • Türkiye’de yeni sistemdeki ehliyetler yurtdışında araba kullanmaya imkan vermektedir. Eski sistemdeki ehliyetlerin ise böyle bir özelliği bulunmamaktadır. Ehliyetiniz eski ise Bulgaristan seyahatinizden önce mutlaka güncellemelisiniz. 
 • Bulgaristan’a sokmak istediğiniz araçta ‘vinetka’ adındaki yol vergi pulunu mutlaka bulundurmalısınız. Vinetka yol vergi pulunun ücreti 1 haftalığına 30 TL olarak belirlenmiştir. Vinetka pulunuzu aracınıza yaptırmalısınız. 

Bulgaristan Vize Reddi - Gaziantep

Bulgaristan vize başvuru evraklarınızda bir hata ya da eksiklik vize reddi almanıza neden olabilir. Bunun yanı sıra maddi evraklarınızdaki bir sıkıntı, pasaportunuzun geçerlilik tarihinin uyumlu olmaması, mesleki evraklarınızdaki yetersizlik de vize reddine neden olabilmektedir. Bulgaristan Konsolosluğu vize reddini açıkladığında bu karara itiraz edebilme hakkınız bulunmaktadır. Ancak bunun için 15 gün vaktiniz vardır. Vize reddi aldığınızda Bulgaristan vize başvuru ücretiniz geri iade edilmez. Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile iletişime geçerek vize ret itirazı oluşturabilirsiniz. Bulgaristan vize başvurunuzu vize reddi nedeninizi düzelterek tekrardan yapabilirsiniz.

Bulgaristan vize başvurusunu Euroasia GVS Gaziantep şubesi ile yapmak ve danışmanlık hizmeti almak için +90 (342) 255 50 60 numaralı telefonumuzu kullanabilirsiniz. Şube yetkilimiz Bulgaristan vize başvuru ücretini ve şubemizin servis bedelini tarafınıza iletecektir. Bu ücreti banka hesabımıza havale yoluyla ya da şubemize bizzat gelerek bırakabilir ve Bulgaristan vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bulgaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Bulgaristan Vizesi Gaziantep
F. çiğdem bakalov 08/12/18, 00:14 Cevabı Görüntüle
Merhaba eşim Bulgar vatandaşı ben türk vatandaşıyim, eşimin türk vatandaşlığına başvuru yapmasi için doğum belgesi ve evlenme belgesinin apostil yapılması lazım, belgeler bizde yani Türkiye'de ama bı yıl önce alındı, Bulgaristan' a gidip yeniletmek için nasıl vize alabiliriz? Gaziantep'te Bulgaristan konsolosluğu yok sizin aracılığınızla bu işlemleri yapabilir miyiz?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';