x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Adres

Altunizade, Kısıklı Cd. No: 21/1
Daire:5 34662
Üsküdar / İstanbul

Telefon/Faks

+90 (216) 706 36 48

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

bg@eagvs.com

Bulgaristan Vize Başvuru, Altunizade

En uygun fiyatla Bulgaristan vizenizi alın. 2023 yılı kış aylarına özel Bansko'ya kış turizmi maksatlı gidecek otel rezervasyonu bulunan kişiler için Bulgaristan vizesi hizmet bedeli 30€'dur. Sınırlı kontenjan dahilinde olan kampayadan faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvurusu Altunizade sayfamıza hoş geldiniz. Sayfanın devamında Altunizade'den Bulgaristan vizesi başvurusu için bilinmesi gereken tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Altunizade Bulgaristan Başvuru şartları nelerdir?

Bulgaristan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen başvuru merkezine akredite olan EAGVS Altunizade'den Bulgaristan'a vize başvuruları için aranan şartlar; geçerli bir pasaporta sahip olmanız ve pasaport geçerlilik tarihinizin en az 6 ay olması oldukça önemli olmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahibi vatandaşları ve Türkiye’de ikamet izni bulunan diğer ülke vatandaşları EAGVS Bulgaristan vizesi Altunizade şubelerimiz ile sizlere başvuru türünüze ve seyahat amacınıza uygun vize tipine göre gerekli prosedürler konusunda danışmanlık hizmeti verebilmektedir. Başvuru işleminizin gerçekleşebilmesi için talep edilen belgeler statü durumunuza göre belirlenecektir.

Bulgaristan Konsolosluğu başvuruları kısa süreli ve uzun süreli vize kategorisinde değerlendirmektedir.

Bulgaristan vizesi türleri; turistik vize, ticari vize, transit vize, aile veya arkadaş ziyareti vize, Bulgar vatandaşı eşler üzerinden multi vize gibi vize türleri 90 gün altı kısa süreli vize kategorisinde yer alan kısa süreli vize başvuruları olmaktadır.

90 gün üzeri uzun süreli kategorisi ise oturum izni gerektiren vize türü olmaktadır. Bulgaristan aile birleşimi, öğrenim, çalışma izni gibi birçok vize türüne yer verilmektedir. Her iki vize tipi başvuru hakkına sahip olabilmeniz için gereken şartları karşılamanız beklenecektir.

EAGVS vize danışmanlık şirketi olarak birçok evrak hazırlama sürecinde siz değerli misafirlerimize kolaylık sağlayarak destek olabilmekteyiz.

Altunizade Bulgaristan vizesi süreleri gibi birçok hususta alanında uzman danışmanlarımız tarafından ivedilikle bilgilendirileceksiniz.

Bulgaristan vizesi Altunizade Başvuru Evrakları

  • Son 10 yıl içerisinde alınmış, içerisinde karşılıklı olarak en az 2 sayfası boş bulunan, geçerliliği 6 aydan az olmamak şekilde devam eden pasaportunuz
  • 2 adet biometrik ölçülerde yeni çekilmiş 35x45 fotoğraf
  • Seyahat sağlık poliçesi (kurumumuz eagvs tarafından yapılabilecektir.)
  • Güncel banka hesap dökümleri (en az içerisinde 20.000 TL bakiye olmalıdır.)
  • Kimlik kartı kopyası
  • Otel rezervasyonu (tarafımızda yapılabilecektir.)
  • Araç ile seyahat edilmesi halinde araç ruhsatı ve geçerli uluslararası ehliyet)
  • Aşı kartınız
  • Vize ücreti
  • Ulaşım rezervasyonları (kurumumuz tarafından yapılabilmektedir.

Bulgaristan vizesi Altunizade başvuru evrakları, çalışan, devlet memurları, işveren, serbest meslek sahipleri için istenilen şirket evrakları ve maaş bordroları da çalışma belgeleri olmaktadır.

Bulgaristan vizesi Altunizade Vize ücreti

Bulgaristan Konsolosluğu vize başvuruları kabul edebilmesi için tüm başvuru sahiplerinden yaş, milliyet ve başvuru türüne göre belirlemiş olduğu vize harç ücreti bulunmaktadır. Aynı zamanda başvuru işlem ücreti olarak ödemeniz gereken koordinasyon ücreti de bulunmaktadır. Başvuru sahiplerinin 12 yaş altı olması halinde vize ücreti 90 Euro olmaktadır.  12 yaş üzeri bordo pasaport sahibi vatandaşların vize harç ücreti, başvuru merkezi ücreti, seyahat poliçesi ve danışmanlık ücreti 170 Euro olmaktadır. Bulgaristan vizesi ödemeleri yalnızca Euro para biriminde ve nakit olarak kabul edilebilmektedir.

Altunizade Bulgaristan Vizesi Sonuçlanma Süresi

Altunizade'den Bulgaristan'a vize almak için süreci EAGVS temsilcileri tarafından başvuru işleminiz için tarafınıza gerekli evrak listesi ulaştırılarak başlamaktadır. Hazırlamış olduğunuz belgeleri bize iletmeniz halinde en yakın tarihe randevunuz oluşturulacaktır. Randevular ortalama 2 iş günü evraklarınız eksizsiz olması halinde alınmış olabilmektedir. Vize sonuçlanma süreleri yaklaşık 10 iş günü içerisinde olabilmektedir. Ancak bazı yoğun dönemlerde bu süre uzayabilmektedir. Seyahat planı ve başvuru planınız arasında en az 15 günü olmasına özen göstermelisiniz. Başvurular yalnızca Bulgaristan Konsolosluğuna yapılabilmektedir. 

Bulgaristan Vize Başvurusu Altunizade için bilgilendirmeye çalıştık. Bulgaristan vizesi başvuruları için bizleri arayabilirsiniz. +90 216 706 36 48

Bulgaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.