x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Telefon/Faks

+90 (252) 275 01 08

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

bg@eagvs.com

Bulgaristan Vize Başvuru , Bodrum

Değerli Ziyaretçilerimiz hoş geldiniz, ziyaret etmekte olduğunuz Bulgaristan vizesi Bodrum sayfamızı Bodrum’dan yapacağınız vize başvurularında işlemlerinizi kolaylaştırması amacıyla hazırladık. Sayfamızın devamında Bulgaristan vize ücreti 2023 bilgisini, vize sonuçlanma süresi ve vize başvurunuzda hazırlayacağınız evraklar ve vize başvuru süreçleri ile ilgili yapılması gerekenler hakkında ön bilgi edinmeniz faydalı olacaktır. Bodrum’dan Bulgar vizesi başvuru sürecinizi başlatmak +90 (252) 275 01 08 telefonumuza iletebilirsiniz. Şimdiden iyi yolculuklar dileriz...

Bodrum'dan Bulgaristan vizesi nasıl alınır? Euroasia GVS’nin Bulgaristan vize başvurularında sağladığı işlem kolaylığı nedir?

Bodrum’da ve Muğla’nın Fethiye, Datça, Dalaman, Milas gibi diğer ilçelerinde ikamet ediyorsanız Euroasia GVS Bodrum ofisi ile Bulgaristan vize işlemlerinizi zahmetsizce tamamlayabilirsiniz. Bulgar vize başvurularında, başvuranın şahsen konsolosluk ofisinde bulunması gerekmediğinden evraklarınızı kargo ile göndermeniz işlemlerinizi başlatmamız için yeterli olacaktır. Bulgaristan vizeniz işlemden çıktığında operasyon yetkililerimiz tarafından teslim alınmakta kargo ile bulunduğunuz yere iletilmektedir. Dilerseniz ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu bizzat teslim alabilirsiniz. Bulgaristan vize başvuruları konsoloslukların bulunduğu iller haricinde kalan bölgelerde daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir. Bu nedenle İstanbul, Ankara, Bursa ve Edirne dışından yapılan başvuruları kimi durumlarda İstanbul merkez ofisimizden yürütmekteyiz.  

Bodrum’dan yapılan Bulgar vize başvuruları kaç günde sonuçlanır?

Bulgaristan vizesi sonuçlanma süresi 5-10 iş günü arasında değişmektedir. Bulgaristan turist vizesi ortalama olarak 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Tatil günleri öncesinde yapılan başvurularda yoğunluk olabilmektedir. Bu nedenle başvuruların işlem süreleri uzayabilmektedir.

Bodrum’dan yapılan başvurularda Bulgaristan vize ücreti ne kadar? (2023)

Bulgaristan vize başvurularının değerlendirilmesi için konsolosluk birimlerinin belirlediği harç ücretleri ve seyahat sağlık sigortası, kaşeli rezervasyon belgelerinin hazırlanması gibi ek giderler bulunmaktadır. İkamet bölgesi fark etmeksizin Türkiye’nin her ili için Bulgaristan konsolosluk harç ücreti 80 €’dur. Konsolosluk harcının dışında, her başvuru için başvuru yapılan birime bağlı olarak ve yararlanılan hizmetlere bağlı olarak 15-45 € arasında değişen hizmet harcı bulunmaktadır. Bulgaristan vize başvurularında ibrazı zorunlu olan seyahat sağlık sigortası, ulaşım rezervasyon belgeleri, turistik vize başvurularında otel konfirmasyon belgesi, ek hizmet bedelleri karşılığında vize hizmet merkezlerinden ve turizm seyahat acentelerinden yaptırılabilmektedir. 12 yaş altındaki çocuklar Bulgaristan vizesi konsolosluk harç ücretinden muaftır. Ancak yaş ayrımı olmaksızın işlem bedeli uygulanır. Arap, Irak, Suriye vatandaşları da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tabi olduğu vize prosedürlerine tabidir. Yabancı uyruklu vatandaşlar da başvuru yapılan kurumların tüm ek hizmet (seyahat sağlık sigortası, otel konfirmasyon belgesi, uçak/otel rezervasyon işlemleri, danışmanlık ücretleri) kapsamından faydalanabilirler.

Bulgaristan turist vize başvurularında uçak bileti veya otel rezervasyonu satın alınması zorunlu mu?

Bulgaristan turistik vize başvurularında kaşeli ve imzalı otel rezervasyon belgesini ibraz etmek zorunludur. Online olarak yapılan rezervasyonları Bulgar vize başvurularında kullanılamamaktadır. Ancak otel rezarvasyonun satın alma işlemi ile yapılması zorunlu değildir. Kaşeli otel konfirmasyon belgesinin ibraz edilmesi gerekmektedir. Ulaşım aracı ile herhangi bir belgenin ibrazı Bulgar vize başvuruları için gerekli değildir. 

Bulgaristan vize başvurularında parmak izi tarama işlemi var mı?

Bulgaristan vize başvurularında dijital parmak izi tarama prosedürü bulunmamaktadır. Vize başvurularınızda şahsen bulunmanıza gerek kalmaksızın işlemlerinizi tamamlamaktayız.Bodrum veya Aydın, Muğla, Uşak, Manisa, Denizli, Bilecik, Balıkesir illerinde ikamet ediyorsanız Bulgaristan turistik vize, ticari vize ve aile/arkadaş ziyareti vizesi sayfalarımızdan seyahat amacınıza göre gerekli evrakları görüntüleyebilirsiniz. Evrakları ofisimize kargo/kurye ile iletmeniz veya bizzat ofisimizi ziyaret ederek iletmeniz işlemleriniz için yeterli olacaktır.

bulgaristan vizesi bodrum


Reşit olmayanların Bulgar vize işlemleri nasıl yapılır?

18 yaşından küçük başvuru sahipleri için ebeveynleri veya yasal vasileri tarafından imzalanmış muvaffakatname aslının ibraz edilmesi gereklidir. Çocuk anne ve babasıyla birlikte seyahat ediyor olsa dahi muvafakatnamenin sunulması gerekmektedir.

Bulgaristan vize başvuruları için seyahat sağlık sigortası gerekiyor mu?

Bulgaristan vize başvurularında seyahat sürenizi kapsayan seyahat sağlık sigortasının yaptırılması gerekmektedir.

Şahsi aracımla yapacağım Bulgaristan seyahatinde hangi evrakları hazırlamalıyım?

Bulgar vize başvurularında araçla ilgili belge göstermek zorunlu değildir, ancak sınır geçişi sırasında belgeleri ve yeşil sigortanız sınır görevlilerine sunmanız zorunludur. Bulgaristan vize işlemlerinizde seyahat amacınıza göre (turist, ticari, aile/arkadaş ziyareti) vize başvuru evraklarınızı hazırlamalısınız.

Bulgaristan transit vize için gerekli belgeler nelerdir?

Bulgaristan transit vize için eksiksiz olarak doldurulmuş Bulgaristan vize başvuru formu, 1 yıl geçerliliği bulunan pasaport, 1 adet arka beyaz fonlu biyometrik fotoğraf, vukuatlı nüfus kayıt örneği, seyahat sağlık sigortası gerekli evraklar arasındadır. 2023 yılı güncel Bulgaristan vizesi gerekli evrak listesi talebinizi bg@eagvs.com mail adresimize iletebilirsiniz. Yetkililerimiz en kısa süre içerisinde sizlere güncel Bulgaristan vize ücret bilgisinin ve evrak listesinin yer aldığı bilgi e-mailini tarafınıza iletecektir. 

Bulgaristan D vize nedir, Bulgaristan D vize türleri nedir?

Aile birleşimi , evlilik, eğitim , temsilik açma, 10 Bulgar vatandaşını istihdam etmekten oturum vizesi, Bulgaristan vatandaşı çocukları için, çalışma izni, süresiz oturma izni için, emekli olan ve Bulgaristan'da yaşamak isteyenlere oturma vizesi D vize ve bunlar dışında bir çok oturma izni hakkı alabileceğiniz Bulgaristan D vize türleri vardır.

Bulgaristan D vizesi (oturum vizesi) kaç günde çıkmaktadır?

Bodrum’dan D vize başvurusunda bulunmak için +90 (252) 275 01 08 numaralı hattımızı arayarak bilgi alabilirsiniz. Bulgaristan D vize için gerekli evrakların hazırlanması, kontrolü ve 45-60 gün boyunca takibini yapmaktayız. Bulgaristan d vize başvuruları Bulgaristan Konsolosluğuna direkt olarak yapılmaktadır. 

Yabancı vatandaşların Bulgaristan vize başvuru süreci nasıl işler? (Suriye, İran, Irak)

Türkiye ikamet izni bulunan yabancı vatandaşlar vize başvurularını vize servisimiz aracılığıyla yapabilirler. Türkiye’de ikamet eden yabancı vatandaşlar ülkesinde vize başvurusu yapabileceği konsolosluk yoksa ülkesine en yakın Bulgaristan Konsolosluğu'na başvurabiliyor. İran, Irak, Suriye ve Türkiye'deki Bulgaristan Konsolosluklarından başvurulabilirler.

Bulgaristan vizesi ile Schengen ülkelerine seyahat edilebilir mi?

Bulgaristan vizesi ile ilgili en çok sorulan sorulardan biri de Bulgaristan vizesinin Schengen ülkelerinde geçerli olup olmayacağıdır. Bulgaristan vizesinin Schengen bölgesinde geçerliliği yoktur. Bununla birlikte çok girişli Schengen vizesi ile Bulgaristan’a giriş yapıbilmektedir. Schengen ülkelerine seyahat edilemez. Bulgaristan vizesi ile sadece Bulgaristan sınırlarında seyahat edilebilir. Ancak vizeniz çok girişli ise Romanya ve Hırvatistan'a da bu vize ile seyahat edilebilir.

Bulgaristan vizesi ile hangi ülkelere seyahat edebilirim?

Bulgaristan vizesi "çok girişli" ise Romanya ve Hırvatistan’a da seyahat edilebilir. Bunun için çok girişli multi vize olması gerekir. Tek girişli vize ile Romanya ve Hırvatistan'a giriş yapılamamaktadır.

Şahsi aracım ile Bulgaristan’a gidebilir miyim?

Şahsi aracınızla Bulgaristan'a gidebilirsiniz. Fakat aracınızla Bulgaristan'a gidebilmek için bazı işlemleri tamamlamanız gerekecektir. Araç ile Bulgaristan’a gidecekler ‘yeşil sigorta’ ve ‘uluslararası ehliyet’ yaptırmalı. Ehliyetiniz çipli ise uluslararası ehliyet yaptırmanıza gerek yoktur. Bulgaristan sınırından geçebilmek için aracınızın mutlaka yeşil pasaportu olmalıdır. Bulgaristan'da olası biz kaza durumunda, Bulgaristan için yaptırdığınız yeşil sigortayı ve ehliyetinizi vererek karşı tarafın tüm masraflarını karşılayabilirsiniz. Eğer araç sizin adınıza kayıtlı değilse noterden vekâletname almanız gerekecektir.

Çipli ehliyet ile Bulgaristan’a araç ile seyahat edilebilir mi?

Çipli ehliyet ile Bulgaristan’a seyahat edebilirsiniz. Çipli ehliyet için gerekli evraklarla birlikte Nüfus Müdürlüğü'nden randevu alınarak başvuru yapabilirsiniz. Çipli ehliyet başvuruları 5-10 gün içinde sonuçlanmaktadır.

Seyahat Sigortası süresi ne kadar olmalı? Seyahat sigortası önemli mi?

Seyahat sigortası seyahat sürenizden uzun kestirilmeli. 10 günlük vize istediğinizde Bulgaristan Konsolosluğu ya da Bulgaristan Büyükelçiliği 30 gün içinde 10 gün süreli vize verebilir. Bunun için sigortanızın 30 gün olması gerekir. Aksi taktirde çoğu Bulgar vizesi 6 gün içinde 6 gün vize vermektedir. Avrupa ülkelerine ise sık sık seyahat ediyorsanız, seyahat sigortanızı 1 yıllık yaptırırsanız eğer sigortanızı tüm vize başvurularınızda kullanırsınız.

Bulgaristan turistik, ticari/iş gezisi, aile/akraba/arkadaş ziyareti vize başvurularınız veya uzun süreli Bulgaristan D vize başvuru süreci hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için +90 (252) 275 01 08 numaralı destek hattımızdan bizi arayınız.

bulgaristan vizesi bodrum

Bulgaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Bulgaristan Vizesi Bodrum
n. düzenli 25/11/18, 19:31 Cevabı Görüntüle
bulgaristan vizesi almak istiyorum. günübirlik gidip dönecegım. babam bulgaristan vatandası. bende müracaat için gidecegım.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';