x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan Multi Vize

Multi vize, çok girişli vize anlamına gelmektdir. Bulgaristan vatandaşı ile evli olanlara vize harcı talep edilmeksizin verilen kısa süreli (C tipi) vize türüdür. Bu vize 1 yıl içinde 90 gün çok girişli olarak verilmektedir. Bulgaristan multi vize başvurusu yapmak için kişinin Bulgaristan evlilik cüzdanına sahip olması şarttır. Yazımızın devamında multi vize evrakları ve vize prosedürü hakkında detaylı bilgileri okuyabilirsiniz.

Çok girişli Bulgaristan vize başvurunuzu Türkiye’nin neresinde yaşıyor olursanız olun sizin adınıza gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için evraklarınızı ofisimize göndermeniz yeterlidir. Multi vize başvuru evrak listesi için yetkililerimizi arayabilirsiniz. 

Bulgaristan Multi Vize

Bulgaristan Multi Vize İçin Gerekli Evrak Listesi

 1. Pasaport: Seyahat dönüşü en az 6 ay daha geçerliliği olmalı. 
 2. Biometrik Fotoğraf: 35x45 mm ölçülerinde, arka fonu beyaz ve güncel olmalı. 
 3. Evlilik Cüzdanı: Bulgaristan resmi makamları tarafından onaylı Bulgaristan Evlilik Cüzdanı. (Grajdanski Brak)
 4. Tam Tekmil Nüfus Kayıt Örneği: Aile bilgilerini içermeli, kaşeli ve ıslak imzalı olmalı. 
 5. Banka Hesap Özeti: En az 5000 TL bakiyesi olan banka hesabının dökümü. 
 6. Türkiye Evlilik Cüzdanı
 7. Bulgaristan Pasaportu Fotokopisi
 8. Liçna Kartı Fotokopisi 
 9. İsim Denklik Belgesi: Bulgaristan Vatandaşı olan kişiye ait (Türkiye'deki ve Bulgaristan'daki ismi farkı ise) İsim Denklik Belgesi Nüfus Müdürlüğü’nden alınmalı. 
 10. İkametgâh Belgesi 
 11. TC Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Bulgaristan vatandaşı aynı zamanda T.C vatandaşı ise nüfus cüzdanı fotokopisi, sadece Bulgaristan vatandaşıysa Türkiye’den ikamet izni fotokopisi alınmalı. 

NOT: Güncel vize başvuru evrakları arasında değişiklik olabilir, vize başvuru belgelerinde karışıklık yaşanmaması için mutlaka temsilcilerimizden destek alın.

Ek Hizmetlerimiz:

Bulgaristan multi vize başvurularında Bulgaristan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği'ne sunulması gereken evraklardan biri seyahat sağlık sigortasıdır. Bulgaristan'da kalınacak günü kapsayacak 30 bin Euro teminatlı seyahat sağlık Sigortasını ofisimizden yaptırabilirsiniz. Ayrıca Bulgaristan'a kendi aracınızla gidecekseniz 'Yeşil Sigorta' yaptırmanız zorunludur. 

Bulgaristan Multi Vize

Bulgaristan Multi Vize Başvuru Prosedürü

1. Evraklarınızı kargoyla ofisimize gönderin:

Bulgaristan multi vize başvurusunda Bulgaristan Konsolosluğu ya da Bulgaristan Büyükelçiliği’ne şahsen başvuru yapma zorunluluğu yoktur. Bu nedenle vize evraklarını kargoyla ofisimize gönderdiğinizde sizin gelmenize gerek kalmadan yetkililerimiz başvurunuzu gerçekleştirebiliyor. Euroasia Global Visa Services olarak bizim İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne, Bursa, Gaziantep ve Antalya’da ofislerimiz bulunmaktadır. Bu şehirlerden ya da Türkiye’nin değişik şehirlerinden çok girişli vize evraklarınızı İstanbul ofisimize gönderdiğinizde sizin adınıza başvurunuzu yapıyoruz. 

2. Yetkilimiz sizi telefonla arayacak:

Evraklarınız ofisimize ulaştığında yetkilimiz hemen kontrollerini yapıp, sizi bilgilendirecektir. Eksik veya hatalı evraklarınızı tamamlamanızı isteyecektir. Evraklarınız eksiksiz ise belgeleriniz geldiği gün ya da en geç bir gün sonra Bulgaristan Konsoloslukları ya da Büyükelçiliği’ne başvurunuz yapılacaktır. 

3. Multi vize başvurusu nereye yapılır:

Bulgaristan multi vize başvurularını değerlendirme yetkisi sadece Bulgaristan Konsoloslukları ve Bulgaristan Büyükelçiliği’ndedir. Bu iki temsilcilikte çok girişli vize başvurularında bölge ayırımı yapmamaktadır. Yani Türkiye’nin hangi şehrinde yaşıyorsanız yaşayın, istediğiniz yerden başvurunuzu gerçekleştirebiliriz. Başvuru için randevu almanıza da gerek yoktur. 

4. Multi vize kaç günde çıkar:

Çok girişli Bulgaristan vizesi ortalama 5-7 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre konsolosluklar veya Büyükelçiliğin resmi tatil günleri ve yoğunluğu nedeniyle uzayabilmektedir. 

5. Pasaportunuzu size gönderiyoruz:

Bulgaristan multi vize başvurusu sonuçlandıktan sonra pasaportunuz ofisimize gelmektedir. İsterseniz pasaportunuzu kendiniz gelerek ofisimizden alabilirsiniz, isterseniz de yetkilimiz vermiş olduğunuz iş ya da ev adresinize kargo ile gönderebilir. 

6. Vizenizi kontrol edin: 

Pasaportunuz elinize ulaştığında multi vizenizin olduğu sayfayı kontrol edin. Vizenizdeki fotoğraf size mi ait, isminiz ve soy isminiz doğru yazılmış mı, multi vize başlangıç ve bitiş tarihleri doğru işlenmiş mi kontrol edin. Eğer bir hata ile karşılaşırsanız zaman kaybetmeden yetkilimizi bilgilendirmenizi öneririz. 

ÖNEMLİ: Vize başvuru evraklarınızda ve vize başvuru esnasında herhangi bir problemle karşılaşmamanız adına yetkililerimiz tüm vize işlemleri süreçlerinde size destek olacaktır. 

Bulgaristan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Bulgaristan Evlilik Üzerinden Multi Vize
G. MÜMİNOĞLU 13/02/19, 14:39 Cevabı Görüntüle
Eşim TC vatandaşı BG Grajdanski Brak belgesini aldık. Multi vizeye başvuracağız ancak pasaport süresi ile ilgili tereddüde düştük. Eşimin pasaportunun 2019 aralıkta süresi doluyor. Bu pasaport ile mart ayında baş vursak vize çıkar mı? Çıkarsa 1 yıllık mı çıkar? 1 yıllık çıkarsa daha sonra alacağımız pasaportla eski pasaporttaki vizeyi tarihi dolana kadar kullanabilir miyiz?
Teşekkürler.
Yazıdırılabilir Versiyonu
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Çalışma İzni
English