x

Dubai Para Birimi

Dubai para birimi Emirlik Dirhemi’dir. AED veya Dhs diye yazılır. Dubai para birimi olan Dirhem ABD dolarına endekslidir, bu nedenle dolar karşısında stabil bir kura sahiptir. 

Dubai’de Dolar Geçer Mi

Birleşik Arap Emirlikleri para birimlerini dolara sabitlemişlerdir. 1 USD= 3,67 AED şeklinde değişmeyen bir kur değeri bulunmaktadır. Bu nedenle Dubai’de dolarla harcama yapılabilmektedir.  Dubai’deki döviz bürolarında alış fiyatı ortalama 3.65-3.68 arasında değişmektedir. En yakın döviz bürosunda paranızı kolayca bozdurabilirsiniz. 

Dubai’den dönmeden hemen önce kalan dirhemlerinizi dolara çevirmenizi tavsiye ederiz. Dirhem’i Türkiye’de bozduracak döviz bürosuna nadir rastlanmaktadır. Dubai’deki dövüz büroları ortalama olarak 2 dirhem komisyon bedeli kesmektedir. Paranızı dönüştürmeden önce komisyon tutarını sormanızı tavsiye ederiz.
Dubai’de döviz bürolarının oranları arasında pek fazla fark yoktur, birbirine yakındır. Dubai döviz bürolarının başlıacaları Al Ansari, Al Ghurair, Al Rostamani, Al Fardan, UAE, Sharaf’tır.

Dubai'de bankadan para çekemediğiniz takdirde toplu ulaşım dahil çoğu şeyi kredi kartıyla ödeyebilirsiniz. Kartınızdan çekimi yapılırken dirhemi tercih ettiğinizi belirtmeniz sizin için daha avantajlı olacaktır.

100 Dirhem Kaç TL

Güncel AED-TL serbest piyasa kuru aşağıdaki gibidir: 
1 Dirhem= 1, 58 TL
100 Dirhem= 158, 15 TL

Dubai Pahalı Bir Şehir Mi

Dubai, her şeyin pahalısına ve en ihtişamlısına sahip bir şehir. Bütçenize göre değişebilecek fiyatlarda yerel restoranları tercih ederseniz, daha uygun fiyatlarda yemek yiyebilirsiniz. Dubai’de vergi muafiyeti uygulanmaktadır. Vergi muafiyeti nedeniyle, ülkemizde de olan uluslararası markaları Türkiye’den daha uygun fiyata satın alabilirsiniz. Dubai’de resmi dil Arapça, bununla birlikte kent nüfusunun %85’i yabancı uyruklu olduğu için hakim gündelik dil İngilizce. 
Dubai’nin teknolojik ürün konusunda vergi muafiyeti Türkiye’ye nazaran daha ucuz olduğunu söyleyebiliriz. Dubai Uzakdoğuya yakın olduğu için Uzakdığu’dan getirilen teknolojik ürünler Dubai’de gümrüksüz ve vergisiz olarak satılabilmektedir. Özellikle mobil telefon pazarında en fazla rağbet gösterilen şehirlerden biri Dubai'dir. SLR kamera, notebook gibi ürünler de diğer tercih sebepleri arasında yerini alıyor. 

Dubai halkının genelde şahsi aracı olduğundan toplu ulaşım ağı gelişebilmiş değil. Bölgeye giden yabancı turistlerin bir kısmı bu sebeple araba kiralamayı veya taksi kullanmayı tercih ediyor. Dubai’de taksi fiyatları pahalı olmadığından turistler tarafından taksi de sıklıkla tercih ediliyor. 

Dubai Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul Dubai arası ortalama 4,5 saat sürüyor. En uygun fiyatlı uçak biletleri Pegasus Airlines ve FlyDubai havayolu şirketlerinden bulunuyor. Dubai’ye en uygun fiyatlı uçak bileti 500-800 TL arasında değişiyor. İstanbul – Dubai arası 4,5 saat sürüyor. Uçak bileti fiyatları genelde en ucuz FlyDubai havayolu firmasında. Kişi başı 600 TL’ye bile bilet bulabilirsiniz. 

24-48 saat içerisinde sonuçlanan Dubai vize başvuruları için +90 (212) 963 39 80 numaralı merkez ofis hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

dubai para birimi

 

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES