x
Dubai

Vize İşlemleri

Dubai

Dubai Başkonsolosluğu İstanbul

Dubai İstanbul Başkonsolosluğu Vize Başvurusu

Birleşik Arap Emirliklerinin bir diğer dış temsilciliği Dubai İstanbul Başkonsolosluğudur. Başkonsolosluk, iki ülke arasındaki ekonomik, sosyal ve kültürel ilişkileri desteklemek adına faaliyetlerini sürdürmektedir.

İstanbul Başkonsolosluğu, İstanbul ve çevre illerde yaşayan Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlarına konsolosluk hizmeti sunmakta, yabancı vatandaşlar için konsolosluk resmi evrak ve evrak tasdik hizmetleri de sunmaktadır.

Önemli: Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve Türkiye'de ikamet eden veya çalışan yabancı vatandaşlar için e-vize uygulamaktadır. Başvurular online olarak yalnızca yetkiili seyahat acenteleri tarafından yapılmaktadır, Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği Ankara ve Birleşik Arap Emirlikleri İstanbul Başkonsolosluğu'ndan bu nedenle vize başvuru işlemi gerçekleştirilememektedir. Vize başvuruları BAE İkamet Genel Müdürlüğü online başvuru portalına yalnızca yetkili acenteler tarafından başvuranın pasaport bilgileri referans alınarak işlenmekte, başvurular 2-3 BAE iş gününde sonuçlanmaktadır. Cuma, Cumaresi, Pazar BAE İkamet Genel Müdürlüğü hizmet vermemektedir.

Dubai İstanbul Başkonsolosluğu Görev Bölgesi

Birleşik Arap Emirliği dış temsilciliklerinin herhangi bir görev alanı kısıtlaması bulunmamaktadır. Bu nedenle başta İstanbul olmak üzere Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Bursa, Bolu gibi çevre illerden ya da diğer illerden gelen başvuruları kabul edebilmektedir. Vize başvuruları yalnızca yetkili acenteler tarafından BAE İkamet ve Genel Müdürlüğü'ne yapılır. Dış temsilcilikler yalnızca konsolosluk işlemlerini yürütmektedir. 

Dubai İstanbul Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Khalifa A.M. A. Almarzooqı / Başkonsolos
Adres: Konaklar Mahallesi, Meşeli Sok. No:11, Beşiktaş/İSTANBUL
Telefon: +90 212 317 92 57
Faks: +90 212 278 05 70
E-Posta: istanbul@uaeconsulate.com.tr

BAE/Dubai İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri

Dubai İstanbul Başkonsolosluğu hafta  içi her gün 09:00-16:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Başkonsoloslukta işlem yapabilmek için yanınızda size ait bir kimlik belgesi bulunmak zorundadır.

BAE/Dubai İstanbul Başkonsolosluğu Vize Başvurusu

İstanbul Dubai Başkonsolosluğu görev alanı kısıtlaması yoktur. Ancak başvurular e-vize başvuru portalı sayesinde kısa süre içerisinde halledilebilmektedir. BAE vize başvuruları için konsolosluk randevu vermemekte ve başvuruları işleme almamaktadır. Vize başvuruları için pasaport, nüfus cüzdanı ve imzalı taahhütname belgesinin taratılarak online forma eklenmesi veya e-posta ile ilgili birime iletilmesi yeterli olmaktadır. Seyahat amacınıza göre (Dubai Turistik Vize, Ticari, Transit gibi) tarafınızdan istenen belgeleri taratıp, tarafımıza ulaştırarak vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  Dubai vize başvuruları genellikle 36-72 saat içinde sonuçlanmaktadır. Vizeniz çıktıktan sonra pasaportunuza basılmayacak, Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi tarafından antetli ve barkotlu çıktı alınması yeterli olacaktır.

Dubai İstanbul Başkonsolosluğu Vize Başvuru Formu

Dubai vize başvurunuz öncesinde elektronik olarak doldurmanız gereken Dubai Vize Başvuru Formu bulunur. Form resmi başvuru formu değildir. Acentemiz tarafından işlemlerinizi kolaylaştırmak amacıyla hazırlanmıştır. Dubai online vize başvuru formu doldurulması aşamasında girilen tüm bilgilerin eksiksiz ve gerçeğe uygun giriş yapılması önemlidir. Formun doldurulması ve gerekli evrakların tarafımıza gönderilmesinin ardından vize süreci başlamaktadır.

Dubai İstanbul Başkonsolosluğu Konsolosluk Hizmetleri

İstanbul Dubai Başkonsolosluğu, Birleşik Arap Emirliği vatandaşlarına bazı konsolosluk hizmetleri sunmaktadır. Bu hizmetlerden en çok talep edileni, Pasaport süresinin uzatılmasıdır. Pasaportlarının süresi dolan Birleşik Arap Emirliği vatandaşları, İstanbul başkonsolosluğuna başvurarak sürelerinin uzatılmasını isteyebilirler.

Diğer konsolosluk hizmetleri hakkında bilgi almak için, Dubai İstanbul Başkonsolosluğu ile iletişim kurabilirsiniz.

Dubai İstanbul Başkonsolosluğu 2023 Yılı Resmi Tatil Günleri

İstanbul Başkonsolosluğu aşağıdaki tarihlerde görev yapmayacaktır. Konsolosluk  işlemleri veya evrak tasdik hizmet taleplerinizi planlarken bu tarihleri gözetmenizi önermekteyiz.

  • Yeni Yıl
  • Miraç Kandili
  • Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayraım
  • Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
  • Ramazan Bayramı
  • Tahta Çıkma Günü
  • Kurban Bayramı
  • Cumhuriyet Bayramı
  • Mevlut Kandili

Dubai İstanbul Başkonsolosluğu Nerede

daha fazla göster

Dubai ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Çalışma Vizesi
Cruise Vize
Öğrenci Vizesi
Oturum İzni
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';