x
Dubai

Vize İşlemleri

Dubai

Telefon/Faks

+90 (342) 255 50 56

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Dubai Vize Başvuru, Gaziantep

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubesi olarak sizler için hazırladığımız Dubai vize başvurularıyla ilgili güncel ve detaylı bilgiler hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır? Gaziantep

Dubai vizesi, diğer vizeler gibi bir başvuru sürecine sahip değildir. Başvurular online olarak yapılır. Pasaportunuzun aslına gerek duyulmadan ve belgeler bilgisayar üzerinden hazırlanır. Dubai vizesi, e-posta yoluyla alınan barkod şeklinde bir vizedir.

Dubai Vizesi İle İlgili Bilmeniz Gerekenler, Gaziantep

 • Dubai Konsolosluğu, vize alarak Dubai’ye seyahat eden ziyaretçilerin tümünün Dubai Uluslararası Havalimanı’nda göz taramasından geçirilmesini zorunlu kılmıştır.
 • Dubai vizesi başvurusunun planlanan gezi tarihinden en az 10 gün önce yapılması tavsiye edilir.
 • Dubai vizesi ikamet edilen bölge fark etmeden sadece internet üzerinden yapılır.
 • Dubai vizesi başvurusu yapabilmeniz için pasaport geçerlilik süresinin seyahat bitişinden sonra en az 6 ay daha devam etmesi gerekir.
 • Dubai vizesi başvurusu onaylandığı takdirde, barkod şeklinde hazırlanır ve e-posta yoluyla gönderilir.

Dubai Vizesi Kimler İçin Gereklidir? Gaziantep 

Öncelikle, Türkiye’de oturum izni olan her ülke vatandaşı Türkiye üzerinden Dubai vizesi başvurusunda bulunamaz. Türkiye oturum izniyle Dubai vizesi başvurusunda bulunamayacak ülke vatandaşları Suriye, Filistin, İsrail ve Afganistan vatandaşlarıdır. Sayılan ülkelerin vatandaşları Türkiye oturum izniyle Dubai vize başvurusu yapamazlar. Bunun dışında bütün Orta Doğu ülkeleri vatandaşları Türkiye oturumuna sahip olmaları kaydıyla Türkiye üzerinden Dubai vizesi başvurusunda bulunabilirler.  Peki kimler Dubai vizesinden muaf tutulurlar? Avrupa Birliği vatandaşları Dubai vizesi alma zorunluluğu olmadan ülkeye seyahat edebilirler. Ayrıca tüm Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport ve Diplomatik Pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmayacak şekilde yapacakları Dubai gezilerinde vize işlemlerinden muaftır. Dubai vizesi, Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi tüm bireyler için mecburidir.

Dubai Vizesi Başvuru İşlemleri, Gaziantep

EAGVS Gaziantep Şubemiz aracılığıyla sizlere 

Dubai vizesi başvurusu için ilk olarak seyahat kategorisi daha sonra seyahat süresi kategorisi belirlenir. 
Dubai’de geçireceğiniz süreye göre kategoriler:

 • 30 Gün içinde Tek Girişli Kısa Dönem: Ülkeye bir kere giriş hakkı ve bu girişte 30 gün kalma şansı sağlar.  
 • 30 Gün içinde Çok Girişli Kısa Dönem: 2 ay süre ile ülkede kalma hakkı ve bu 2 ay içindeki 30 günlük bir dönemde çok kez giriş-çıkış yapma hakkı sağlar.
 • 90 Gün içinde Tek Girişli Uzun Dönem: Bu vize tipiyle başvuran ziyaretçiler 1 ay bekleme süresine tabi tutulur. Bekleme süresinden sonra 1 kere ülkeye giriş yapma ve 90 gün ülkede zaman geçirebilme hakkı sağlar.
 • 90 Gün içinde Çok Girişli Uzun Dönem: Ülkede 90 gün geçirebilme ve bu sürede dilediğiniz kadar giriş- çıkış yapma hakkı sağlar.

Dubai Vizesi Başvuru Adımları 

 • Başvuru kategorinizin belirlenmesi: Seçmiş olduğunuz seyahat kategorisine göre istenen belgeler sizlerin bilgisine sunulur.
 • Belgelerin Hazırlanması: Dubai vizesi başvurusunun online olarak yapılmasından dolayı hazırlanan belgeler tarayıcı kullanılarak bilgisayara aktarılır. Daha sonra, uzmanlarımız bu belgeleri başvuru dosyası şeklinde düzenler. 
 • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvuru dosyanızın konsolosluk tarafından incelenmeye alınabilmesi için, danışmanlık hizmetleri ve konsolosluk harcı gibi giderlerin dahil olduğu başvuru ücretinin şubemize gelerek ya da havale veya EFT yoluyla ödenmesi gerekir.
 • Başvuru Süreci ve Başvurunun Sonuçlanması: Bu süre ortalama olarak 3 gün sürer ve süreç boyunca şubemizle iletişime geçerek başvuru dosyanızın ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz. Başvurunuz karara bağlandıktan sonra vize barkodunuz e-posta yoluyla sizlere ulaştırılır.

Dubai Vize Ücreti Ne Kadar? Gaziantep

Duba vize ücretleri, başvurulan kategori ve ülkede geçirilecek süreye göre değişiklikler gösterir. En güncel bilgi için EAGVS Gaziantep şubemizle iletişime geçmenizi öneririz. Başvuru ücreti konsolosluk harcı, vize ücreti ve şubemizin danışmanlık servis bedeli gibi giderleri kapsamaktadır.

Dubai Vizesi Başvurusu Ne Zaman Karara Bağlanır? Gaziantep

Dubai vizesi başvuru sonuçları genellikle 3-5 iş günü içerisinde çıkar. Bu süreç konsolosluk yoğunluğuna göre değişiklik gösterdiği gibi eksik ya da yanlış belge olması nedeniyle de uzayabilir. EAGVS Gaziantep şubesi olarak, başvuru sonuçlanma sürecini uzatmamak adına başvuru dosyanızı özenle hazırlar ve onay alacak bir başvuruyu sizler için hazırlarız.

Dubai Vizesi Başvurusunda Şahsen Bulunmam Gerekir Mi? Gaziantep

Dubai vizesi başvurularında şahsen bulunmanız gerekmez çünkü başvurular online olarak yapılır ve konsolosluk, başvuruda bulunan bireyleri mülakata çağırmaz. Dubai seyahatinizde şahsen bulunmanız gereken tek protokol, Dubai’ye giriş yaptıktan sonra havalimanında tabii tutulacağınız göz taraması uygulamasıdır.
Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle +90 (342) 255 50 56 numaralı telefonumuzdan veya gaziantep@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dubai ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';