x
Dubai

Vize İşlemleri

Dubai

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 50

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Dubai Vize Başvurusu, Bursa

Merhaba, Euroasia Global Visa Services Bursa şubesi olarak, yapmayı düşündüğünüz Dubai vize başvuru süresince yanınızdayız. Bu yazımızda, Dubai vize ücretleri, Dubai vizesi için gerekli evraklar ve başvuru sürecini sizler için derledik. Dubai vizesi, online olarak başvurulan bir vize çeşididir. Bu sebeple pasaport üzerine bir işlem uygulanmaz. Başvuru işlemlerinde pasaportun yalnızca görseline ihtiyaç duyulur. Almış olduğunuz vize, barkod şeklinde, Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi’nin antetli kağıdına basılır.

Dubai vizesi Bursa başvuruları için pasaportunuzun kimlik bilgilerinin olduğu sayfayı ve fotoğrafınızı renkli olarak taratarak mail adresimize iletmeniz halinde işlemlerinize başlamaktayız. Dubai (BAE) vize başvuruları ortalama olarak 3-4 iş gününde sonuçlanmaktadır. BAE İkamet ve Yabancılar Ofisi tarafından dijital ortamda hazırlanan e vize belirtmiş olduğunuz mail adresinize iletilmektedir. Dubai vizesi yalnızca Bordo pasaportlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından ya da ülkemizde yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlardan istenmektedir. ​

Dubai Vizesi Bursa’dan Alınır mı?

Dubai vizesi Bursa ülkemizin her yerinde olduğu gibi online olarak alınmaktadır. Dolayısıyla Dubai vizesi Bursa vize almak son derece basit bir işlemdir. Dubai e-vize uygulaması olması sebebi ile vize başvurusu basit bir şekilde gerçekleşmektedir. İsteyenler için aracı firmalar da danışmanlık yapmaktadır. Evraklar normal bir vize alır gibi yine elektronik vizede de toplanmaktadır. Bu belgeler yalnızca kargo yolu ile iletilmek yerine elektronik ortamda yüklenmektedir. Belgelerin taratılıp yüklenmesi kısmında da danışman firmalar yardımcı olabilmektedir. Dubai elektronik vize olması sebebi ile pasaporta fiziki olarak işlenmemektedir. Pasaportun konsolosluğa gönderilmesi ya da parmak izi gibi şahsen yapılması gereken işlemler yapılmamaktadır. 18 yaşından küçük olan kişilerin muvafakatnameye ihtiyaçları bulunmaktadır. anne ve babası yanında olan çocukların muvafakatnameye ihtiyaçları olmamaktadır. Dubai’ye seyahat edecek olan kişiler Dubai Uluslararası Havalimanında göz taramasından geçmektedir. Dubai vizesi elektronik ortamda alındığı için 10 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Seyahatten bir müddet sonra başvuruların tamamlanması gerekmektedir. Tatil günlerinde ya da yoğun dönemlerde uzun sürebileceği göz önüne alınmalıdır. Ayrıca eksik belge sebebi ile reddedilmesi durumunda yeniden başvuru ve belgelerin tamamlanabilmesi için ek süreye de ihtiyaç duyulacaktır. Bu nedenle birkaç hafta daha önceden başvurmakta fayda vardır. 

Dubai vizesi diğer vizelerden farklı olarak pasaporta işlenmemektedir. E-posta yolu ile bir onay mektubu gelmektedir. Bu nedenle e-postaların mutlaka doğru olması ve kontrol edilmesi gerekmektedir. Dubai onay mektubu yani bir başka deyişle Dubai vizesi üzerinde bir barkod yani seri no bulunmaktadır. Ülkeye girişler bu seri no sayesinde gerçekleşmektedir. Eğer size gelen onay mektubunda barkod yoksa mutlaka araştırılması gerekmektedir. çünkü, barkodu olmayan vizeler ile Dubai’ye giriş imkansızdır. 

Dubai E Vize Bursa’dan Nasıl Alınır

Duba e vize Bursa'dan 4 gün içinde alınabilir. Dubai vizenizi Bursa'dan alabilmek için vize türüni seçtikten sonra Dubai vize ücretini yatırmanız, dekontla birlikte evrakları taratarak mail ortamına evrakları yüklemeniz gerekmektedir. Kişisel profil bilgileri doldurmak ve dekont yüklemek şeklindedir. Bu dört adım başarı ile tamamlandığında başvuru da başarı ile tamamlanmaktadır. Bilgilerde herhangi bir sorun ya da eksiklik olmadığı sürece kısa sürede e-posta ile dönüş yapılmaktadır. Dubai vizeleri genel olarak kısa sürede sonuçlanmaktadır. Fakat yine de acil durumlar için daha hızlı davranılması gerekebilmektedir.  Euroasia ile Dubai vizesi Bursa’dan alınabilmektedir. Tecrübeden kaynaklı evraklar daha doğru bir şekilde tamamlanmakta ve başvuru daha hızlı yapılmaktadır. Bu sayede başvuru sonucu da daha kısa sürede elinize geçmektedir. E-vize güvenilir bir vize uygulamasıdır. Fiziki anlamda pasaportunuza işlenmemiş olması sebebi ile endişe edilmemelidir. Onay mektubunda yer alan barkod ile giriş kolayca sağlanabilmektedir.

Dubai Vizesi Bursa Başvuru Merkezi Nerede?

Dubai Vizesi Bursa Başvuru Merkezi  Osmangazi'de bulunmaktadır. Dubai vize başvurunuzu tamamen dijital ortamda tamamlayabilirsiniz. Pasaport ve fotoğrafınızı renkli taratarak mail atmanız başvuru için yeterli olacaktır. Dubai vizesi için danışman firmalar ile de çalışmak mümkündür. Danışman firmalar online başvuru sırasında her türlü yardımı gerçekleştirmektedir. Her ne kadar başvurular online olsa da bazı durumlarda konsolosluk ile irtibata geçilmek zorunda kalınabilir. Özellikle vizenin reddedildiği durumlarda konsolosluk ile iletişime geçmek önemlidir.

Dubai vize reddinin sebepleri arasında yeniden vize almayı etkileyecek sebepler de bulunmaktadır. bu nedenle vize reddinin iyi araştırılması ve mümkünse telafi edilmesi gerekmektedir. vize reddi durumunda ücret geri iade edilmese de yeniden değerlendirilmesi itiraz sürecinden sonra talep edilebilir. Dubai vizesi her ne kadar hızlı bir şekilde sonuçlansa da olumsuz durumlar göz önüne alındığında erken davranmak gerekmektedir. Dubai Vizesi Bursa Başvuru Merkezi şu günlerde konsolosluk tatil olduğu için bu günlere yakın zamanlara dikkat etmektedir. 

Bursa’dan Dubai Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai Vize Başvurusu için umuma mahsus olan bordo pasaport sahiplerinden alınmaktadır. Dubai vizesi için gerekli evraklar şu şekilde listelemektedir. Vize başvuru formu doldurulmalıdır. Emirates rezervasyon numarası ya da fotokopisi gerekmektedir. Pasaportun resimli sayfası, geçerlilik süresinin yazdığı sayfa ve son sayfasının fotokopisi gerekmektedir. Bu fotokopi renkli olmalıdır. Ticari işlemler için şirket yazısı gerekmektedir. yazının içerisinde gidiş tarihi ve sebebi mutlaka belirtilmelidir. İsme kayıtlı cep telefonu ya da ev telefonu bilgisi gerekmektedir. 2 adet biyometrik, beyaz fonlu ve 4,3 * 5,5 fotoğraf gerekmektedir. Çalışanlar için SSK işe giriş belgesi bunlara ek olarak eklenmelidir. Öğrenciler için öğrenim gördükleri okuldan yazı gerekmektedir. Vize başvurularında ödenen ücretlerin iadesi olmamaktadır. Pasaportun en az 3 ay geçerli olması gerekmektedir.

Başvuru Türkiye’de ikamet eden kişiler tarafından yapılmaktadır. Dubai vizesi olumlu sonuçlanabileceği gibi olumsuz da sonuçlanabilmektedir. Vize süresini aşan kişiler için cezai işlem uygulanmaktadır. Bu işlem genel olarak fazla kalınan süre kadar paraya çevrilmektedir. Bu tür bir durum ile karşılaşanların bir sonraki Dubai vize başvuruları olumsuz sonuçlanmaktadır. Birden fazla Dubai vizesi başvurusu yapanların vizeleri ret ile sonuçlanmaktadır. Başka ülkeden ret alan kişiler ya da Dubai’de herhangi bir suç nedenine, olayına karışmış kişilerin vize başvuruları olumsuz değerlendirilmektedir. Dubai vizesinin reddedilmemesi için şu hususlara dikkat etmek gerekmektedir. Dubai’ye çıkışlarda vize tarihi aşılmamalıdır. Aksi halde bir daha vize alınamaz. Dubai vizesi olan kişiler yeniden vize başvurusu yapmamalıdır. Daha önce Dubai’ye gidenlerin vize çıkış kaşesi sistemde mutlaka görünmelidir.

Bursa'dan Alınabilecek Dubai Vize Türleri

 • Dubai 2022 Expo
 • Dubai turistik ve Ticari Vize
 • Dubai 30 gün çok girişli vize
 • Dubai 30 gün tek girişli vize
 • Dubai 90 gün tek girişli vize
 • Dubai 90 gün çok girişli vize
 • Dubai Transit vize
 • Dubai 96 saatlik transit vize
 • Dubai Cruise vizesi
 • Yabancılar için Dubai vizesi şeklindedir. Her vize türü için farklı bir belge istenebilmektedir. 

Dubai Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Dubai Vize randevusu alınmasına gerek bulunmamaktadır. Zaten online olarak elektronik vize alınabilmektedir. Bunun için şu adımların izlenmesi gerekmektedir. İnternet ortamında online başvuru formu doldurulmalıdır. Öncelikle kişisel bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Cinsiyet, Ad, Soyad, Meslek, E-mail adresi, Cep telefonu numarası, İkamet adresi bilgileri girilmelidir. Vize türü şunlardan biri seçilmelidir. 30 günlük tek girişli, 30 günlük çok girişli, 90 günlük tek girişli, 90 günlük çok girişli seçeneklerinden bir tanesi seçilmelidir. Gidiş tarihi, Dönüş tarihi seçilmelidir.

Dubai Vizesi Bursa Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Daha sonra evraklar yüklenmelidir. Yüklenecek evraklar; Pasaport, Vesikalık fotoğraf, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı ön yüzü, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı arka yüzü şeklindedir. Belgelerde yüklendikten sonra ödeme adıma sıra gelmektedir. Ödeme adımı için ödenecek tutarlar aşağıda Dubai 2023 vize ücretleri başlığında yer almaktadır. Ödeme işlemi de yapıldıktan sonra vize işlemi kısa sürede sonuçlanmaktadır. Vize mutlaka olumlu yanıtlanacak gibi bir durum söz konusu değildir. Vize olumsuz da sonuçlanabilir. Bunun sebepleri bulunmaktadır. Eğer eksik evrak sebebi ile vize olumsuz yanıtlanırsa bunun için evrakların yeniden düzenlenerek, tekrar değerlendirilmesi istenmelidir. Vide reddedildiğinde verilen ücret geri ödenmemektedir.

Dubai Vize Ücreti 2023 Fiyat Listesi

Dubai Vize Ücreti 2023 şu şekildedir. 30 günlük tek girişli vizesi ücreti; 125 dolardır. 30 günlük çok girişli vize ücreti; 225 dolardır. 90 günlük tek girişli vize ücreti; 235 dolardır. 90 günlük çok girişli Dubai vizesi ücreti; 600 dolardır. 48 saatlik tek girişli Dubai vizesi ücreti; 50 dolardır. 96 saatlik tek girişli Dubai vizesi ücreti; 79 dolardır. Cruise 30 günlük çok girişli Dubai vizesi ücreti; 115 dolardır. 24 saatte vize, çok girişli Dubai vizesi ücreti; 260 dolardır. Ödemeler peşin yapılabileceği gibi kredi kartı ile de yapılabilmektedir. Çocuklarda ya da yetişkinlerde ücret değişmemektedir. Online olması sebebi ile Dubai Vize Ücreti 2023 ek ücret ödenmemektedir.

BAE Konsolosluğu 2023 Resmi Tatil Günleri 

Dubai vizesi başvuru ücreti, gerekli vize evraklarında olduğu gibi kalacağınız süre ve başvuru yapacağınız seyahat kategorisine göre değişebilir. Güncel bilgi için şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Başvuru ücretimiz konsolosluk harcı, vize ücreti ve şubemizin danışmanlık servis bedelini kapsamaktadır.

BAE Konsolosluğu 2023 resmi tatil günleri aşağıdaki gibidir: 

 • 1 Ocak Miladi Yılbaşı Günü
 • Hicri Yılbaşı Tatili
 • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
 • Ramazan bayramı
 • Kurban bayramı
 • 29 Ekim Cumhuriyet bayramı
 • 30 Ağustos Zafer bayramı
 • Peygamberlerin doğum günü tatili
 • 6 Ağustos Birleşik Arap Emirlikleri Tahta Çıkma günü tatili,
 • 2 Aralık Birleşik Arap Emirlikleri Ulusal Bayram Tatili,
 • Miraç gecesi tatili
 • Mevlid kandili tatili
 • Birleşik Arap Emirlikleri Milli Günü Tatili,
 • Cumhuriyet Günü Havanı tatili günlerinde resmi olarak tatil olmakta ve çalışmamaktadır.

Dubai Vizesi İle İlgili Bilmeniz Gerekenler, Bursa

 • Dubai vizesi başvurunuzu planladığınız gezi tarihinizden en az 10 gün önceden yapmanız gerekir.
 • BAE Konsolosluğu, Dubai vizesi ile ülkeye seyahat eden kişileri Dubai Uluslararası Havalimanı’nda göz taramasından geçirilmesini talep eder.
 • Dubai/BAE vizesi başvurunuz onaylandığı takdirde vizeniz size e-posta olarak gönderilir.
 • Dubai vizesi bulunulan şehir fark etmeden yalnızca online olarak yapılır.
 • Dubai vizesi alabilmeniz için, pasaportunuzun seyahat dönüş tarihinden itibaren 6 ay daha geçerli olması gereklidir.

Dubai Vizesi Kimler İçin Gereklidir? Bursa 

Öncelikle, her ülke vatandaşı Türkiye üzerinden Dubai vizesine başvuru yapamaz. Suriye, Filistin, İsrail ve Afganistan vatandaşları, Türkiye oturumu ile Dubai vize başvurusunda bulunamazlar. Bu ülkeler hariç tüm Orta Doğu ülkeleri vatandaşları Türkiye oturumuna sahiplerse Dubai vize başvurusunda bulunabilirler. Ayrıca Dubai vizesi, Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahiplerinin tümü için zorunlu bir vize türüdür.
Avrupa Birliği vatandaşları, Dubai vizesi almadan Dubai’ye giriş yapabilirler. Aynı zamanda Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport ve Diplomatik Pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatlerinde Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) vize işlemlerinden muaftır.

2023 Yılı Dubai Vizesi Başvuru İşlemleri, Bursa

Başvuru süreci, hemen hemen her ülkede olduğu gibi hangi kategori üzerinden vize başvurusu yapacağınıza karar vermekle başlar. EAGVS Bursa Şubemiz aracılığıyla sizlere:

Dubai vizesi, ülkede geçirilecek süreye göre de değişiklik gösterebilir.

 • 30 Gün içinde Tek Girişli Kısa Dönem: Bir sefer için ülkeye giriş ve en fazla 30 gün kalış sağlar.  
 • 30 Gün içinde Çok Girişli Kısa Dönem: 2 ay süresi ile 30 gün için çok girişli olarak kullanım sağlar.
 • 90 Gün içinde Tek Girişli Uzun Dönem: Bir sefer ülkeye giriş yapmak ve maksimum 90 gün ülke içerisinde kalmak içindir. Bu vize tipiyle başvuran ziyaretçiler 1 ay bekleme süresine tabi tutulur.
 • 90 Gün içinde Çok Girişli Uzun Dönem: 90 gün içinde çoklu giriş yapabilmenizi sağlar. 

Dubai Vizesi Başvuru Adımları 

Başvuru kategorisinin belirlenmesi: Uzmanlarımız eşliğinde başvuruda bulunmanız gereken kategoriyi belirledikten sonra, sıra belgelerin hazırlığına gelir.
Belgelerin Hazırlanması: Dubai vizesi başvurusu online olarak yapılır. Bu yüzden hazırlanan belgeler tarayıcı ile bilgisayar ortamına atıldıktan sonra, uzman ekibimiz tarafından başvuru dosyası şeklinde derlenir. EAGVS Bursa şubesi olarak bu işlemleri sizinle birlikte yürütür ve ihtiyacınız olan bilgileri sizlere sağlarız. 

 • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun sisteme yüklenerek işleme alınabilmesi için başvuru harcı ve danışmanlık ücretinin ödenmesi gerekir. Bunu şubemize gelerek ya da havale/EFT yoluyla halledebilirsiniz. Daha sonrasında başvuru süreci başlar.
 • Başvuru Süreci ve Başvurunun Sonuçlanması: Başvuru sürecini takip edebilmek adına dilediğiniz zaman ofisimizle iletişime geçebilirsiniz. Başvurunun sonuçlanması halinde sonuç başvuru sahibinin e-posta adresine gönderilir.

Dubai Vizesi Başvurusu Ne Zaman Kararlaştırılır? Bursa

Dubai vizesi başvuru sonucu genellikle 72 saat içinde karara bağlanır. Başvurunuzun onaylanması ardından hemen hemen 1-3 iş günü içerisinde vize barkodunuzu taşıyan e-posta, belirttiğiniz e-posta adresine gönderilir. Belgelerinizin eksik ya da yanlış olması durumunda bu süre normal olarak uzar. Neyse ki sürekli onay alan dosyalar hazırlama konusunda uzmanlaşmış ekip üyelerimiz, böyle bir durumla karşılaşmanızı engeller. Başvuru sonuçlanması süresinde, yabancı uyruklu bireylerin sonuç alma süresinde farklılıklar gözlenebilir. Ayrıca konsolosluk yoğunluğu da başvurunun sonuçlanma süresini etkileyebilir.

Dubai Vizesi Başvurusunda Şahsen Bulunmam Gerekir mi? Bursa

Dubai vizesi başvurusu, internet üzerinden sisteme yüklenen belgeler ile yapılır. Online olarak alınan bir vize türü olduğundan, başvuru esnasında şahsen konsoloslukta bulunmanızı gerektirecek bir durum söz konusu değildir.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle +90 (224) 322 01 50 numaralı telefonumuzdan veya bursa@eagvs.com mail adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dubai ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';