x
Dubai

Vize İşlemleri

Dubai

Telefon/Faks

+90 (850) 460 17 58

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

bodrum@eagvs.com

Dubai Vize Başvuru İşlemleri, Bodrum

Euroasia Global Visa Services Bodrum şubesi sayfamıza hoş geldiniz. Bu yazımızda sizlere Dubai vizesi başvuru işlemleri hakkında kapsamlı bilgiler hazırladık. Bizlerle yukarıda verilen bilgilerden iletişime geçebilirsiniz.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır? Bodrum

Dubai konsolosluğu, bireysel olarak başvuru kabul etmemektedir. Yalnızca Dubai Konsolosluğu tarafından yetki verilmiş aracı kuruluşlar sizler adına başvuruda bulunabilmektedir. Bizde bu kuruluşlardan biri olarak Dubai vizesi başvuru sürecinizi kolaylaştırmak için sizlere EAGVS Bodrum şubesi olarak hizmet vermekteyiz.

Dubai Vizesi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler, Bodrum

 • Uluslararası Havalimanı’nda göz taraması uygulaması yapılır ve bu uygulama Dubai konsolosluğu tarafından, ülkeye giriş yapan tüm yabancılar için zorunlu tutulmuş bir uygulamadır.
 • Dubai vizesi için pasaportun aslına gerekmez çünkü bu vize e-posta yoluyla gönderilen bir barkod şeklindedir. Başvuru süresince pasaportun taratılmış görselinin elinizde bulunması yeterlidir.
 • Dubai vizesi başvurularının seyahatten 10 gün önceden yapılması, seyahatinizi aksatmamak için tavsiye edilir.
 • Dubai vizesi başvurusu yapabilmek için pasaportunuzun geçerliliğinin seyahat sonrasında en az 6 ay daha devam etmesi gereklidir.

Dubai Vizesi Kimler İçin Gereklidir? Bodrum 

Dubai vizesi, Umuma Mahsus (Bordo) pasaportlu kişiler için alınması zorunlu bir vizedir. Bunun dışında, bazı durumlarda Dubai vizesi zorunlu tutulmaz. Avrupa Birliği vatandaşları, vizesiz Dubai’ye giriş yapabilirler. Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport ve Diplomatik Pasaport sahipleri için de aynı durum geçerlidir fakat seyahatlerinin 90 günü aşmaması şartı vardır.
Yabancı uyruklu vatandaşların durumu biraz farklıdır. Bu kişilerin Türkiye’de oturum izni sahibi olmaları ve ayrıca Dubai vizesi başvurusu yapmadan önce 90 gün Türkiye’de bulunmuş olmaları ve Dubai dönüşünde oturum izinlerinin 3 ay daha devam ediyor olması gereklidir. 
Türkiye oturum izinleri bulunsa bile Türkiye’den Dubai vizesi başvurusu yapması mümkün olmayan bazı ülke vatandaşları vardır. Suriye, Filistin, İsrail ve Afganistan vatandaşları Türkiye’den Dubai vizesi başvurusu yapamaz. Kalan tüm Orta Doğu ülkeleri vatandaşları ise vizesi başvurularını Türkiye’de yapabilirler. 

Dubai Vizesi Başvuru İşlemleri, Bodrum

EAGVS Bodrum Şubesi olarak sizlere 3 farklı vize kategorisinde danışmanlık sunmaktayız. Bunlar:

 • Dubai Turistik Vizesi
 • Dubai Ticari Vizesi
 • Dubai Transit Vizesi kategorileridir. Dubai vizesi, Dubai’de kalacağınız süre, ülkeye yapacağınız giriş ve çıkış sayısı gibi etkenlere bağlı olarak da değişir. “30 gün içinde tek girişli kısa dönem, 30 gün içinde çok girişli kısa dönem, 90 gün içinde tek girişli uzun dönem ve 90 gün içinde çok girişli uzun dönemden” istediğiniz ve size uygun olan hangisiyse uzmanlarımız eşliğinde seçebilirsiniz.

Dubai Vizesi Başvuru Adımları 

 • Başvuru kategorinizin belirlenmesi: Vize başvuru kategorinizi uygun şekilde belirlemek, hazırlanacak belgeleri belirlemek için önemli bir adımdır ve bu adımda EAGVS Bodrum şubesi olarak sizlere destek veririz. Yetkililerimizden biri kategori belirlenmesinde sizlere yardımcı olur.
 • Belgelerin Hazırlanması: Kategorinizi belirleyen danışmanımız, başvuracağınız vize kategorisi doğrultusunda sizlere gerekli belgeleri sunar. Bu belgeleri öğrendikten sonra bilgisayar üzerinde hazırlayarak bize göndermenizle, belge kontrol süreci başlatılır.
 • Belgelerin Kontrol Edilmesi: Hazırlayıp bize yolladığınız belgeler, bir yanlışlık veya eksiklik olmaması için uzmanlarımız tarafından kontrol edilir ve sonrasında başvuru dosyası biçiminde derlenir. Bu işlemlerin tümü bilgisayar üstünde yapılır.
 • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun sisteme yüklenip değerlendirilmeye alınması için, istenen ücreti ödemeniz gerekir. Bu ücreti yetkililerimiz tarafından öğrendikten sonra size belirtilmiş banka hesabına yatırabilir veya şubemize gelerek elden ödeyebilirsiniz. Ödeme yapmanız halinde, başvuru dosyanız sisteme yüklenir.
 • Başvuru Süreci ve Başvurunun Sonuçlanması: Sisteme yüklenmiş başvuru dosyanız, Dubai Konsolosluğu tarafından incelenir. Eğer eksik veya yanlış bir belge tespit edilirse bizler aracılığıyla bilgilendirilir ve gerekli düzeltmeler yapılır. Süreç boyunca şubemizle iletişime geçerek başvurunuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Başvuru karara bağlandığında, sistemde kayıtlı e-posta adresinize barkod şeklinde bir vize gönderilir.

Dubai Vize Ücreti Ne Kadar? Bodrum

Dubai vizesi başvuru ücretinin kapsadığı ücretler EAGVS danışmanlık hizmeti bedeli, işlem ücretleri ve konsolosluk harcıdır. Bu ücret, başvuru yapacağınız seyahat kategorisi, istenen vize geçerliliği süresi, vize üzerinde bulunması istenen giriş-çıkış hakkı gibi etkenlere bağlı olarak değişir. Ayrıca yabancı uyruklu bireyler için konsolosluk tarafından istenen ücret farklıdır. Doğru bilgi için lütfen şubemizle iletişime geçiniz.

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar? Bodrum

Dubai vizesi başvuruları çoğu zaman 3 günde karara bağlanır. Başvurunun sonuçlanma süresi bazı faktörlere göre uzayabilir. Yanlış veya eksik evraklar, resmi tatil günleri ve konsolosluğun yoğunluk durumu vize başvuru sonucu süresini olumsuz yönde etkiler.

Dubai Vizesi Başvurusunda Şahsen Bulunmam Gerekir mi? Bodrum

Dubai Konsolosluğu, vize başvurusu yapan kişileri mülakata çağırmaz. Zaten online başvurulan bir vize türü olduğundan Dubai vizesi başvuru süresince şahsen bulunmanız gereken bir durumla karşılaşmazsınız. Şahsi olarak yapacağınız tek uygulama, Dubai’ye vardıktan sonra Dubai Uluslararası Havalimanı’nda yapılacak olan zorunlu göz taraması uygulamasıdır.

Dubai Vizesi Başvurum Reddedilirse İtiraz Edebilir miyim? Bodrum

İtiraz edemeyeceğiniz bazı başvuru reddi sebepleri vardır. Bunlar:

 • Daha önceki Dubai seyahatinde, ülkede kalacağınızı belirttiğiniz süreyi aşmanız
 • Dubai’de oturum izni hakkına sahipken vize başvurusu yapmayı denemeniz
 • Önceki bir Dubai seyahatinde ülkeden çıktığınız halde çıkış kaşeniz sistemde yoksa 
 • Geçerli bir Dubai vizesi elinizde bulunuyorken yeni bir Dubai vizesine başvurmak istediyseniz 

başvurunuz reddedilir. Dubai Konsolosluğu reddedilen başvuruların ücretini iade etmez. Bu gibi olumsuzluklarla karşılaşmamanız için EAGVS Bodrum şubesi olarak sizlere yardımcı olmaktayız.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle +90 (850) 460 17 58 numaralı telefonumuzdan veya bodrum@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dubai ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';