x
Dubai

Vize İşlemleri

Dubai

Dubai Uçuş Seferleri 2021

Türkiye Cumhuriyeti ve Dubai Emirlikleri arasında son dönemde yapılan anlaşmaların da etkisiyle Dubai Türkiye’den çok sayıda turistik ve ticari amaçlı ziyaret gerçekleştiren konuk ağırlamaktadır. Bunun sonucunda Türkiye’den yapılan Dubai uçuş seferleri de ciddi bir artış göstermiştir. Türkiye’nin bir çok şehrinden Dubai’ye aktarmalı ve aktarmasız uçuş seferi bulmak mümkündür. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanından hafta içi ve hafta sonu her gün sadece Türk Hava Yollarının yaptığı 3 uçuş dışında Pegasus, Emirates gibi farklı firmaların da uçuşu bulunmakta. İstanbul’dan yapılan uçuşların büyük kısmı aktarmasız olmasına karşın diğer illerden yapılan neredeyse bütün uçuşlar İstanbul aktarmalı yapılmaktadır. İstanbul dışında Dubai uçuş seferleri Ankara, İzmir, Dalaman, Bodrum, Adana, Diyarbakır, Kayseri, Konya, Antalya ve Trabzon’dan da yapılmaktadır. 

Dubai Vizesi THY

Türkiye’den Dubai’ye seyahat etmek isteyen T.C. Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi ise vize almak zorundadır. Bu işlem için farklı yollardan vize almak mümkündür. Online olarak kişisel başvuru ile Dubai vizesi alınabileceği gibi farklı havayolu firmalarının başvurusu ile de vize alınabilmektedir. Bu firmalardan biri de Türk Hava Yollarıdır. Dubai vizesi THY başvurusu yapacakların hazırlaması gereken bazı evraklar bulunmakta ve bu şekilde alınan vizenin kalış süreleri ile ilgili bazı farklılıklar vardır. Dubai vizesi THY ile alınacaksa, vize alacak kişinin T.C. vatandaşı ve türkiye’de yaşıyor olması gerekiyor. Yapılacak başvuru için yapılan ödeme makbuzu 15 gün içerisinde kullanılmadığı durumda iptal ediliyor.Başvuru sonucunda alınan vize ile ülkede en fazla 29 gün kalınıyor ve 15 günden fazla kalındığında aradan 30 gün geçmeden tekrar giriş yapılamıyor.

THY Dubai Vizesi İçin Gereklİ Evraklar

THY Dubai vizesi için gerekli evraklar hazırlanırken istenen belgeler doğru bir şekilde hazırlanmalı ve istenen şartların uygunluğu kontrol edilmelidir. Böylece yaptığınız başvurunun iptal olma ihtimali en aza inmiş olur. THY Dubai vizesi için gerekli evraklar ve şartlar şunlardır:

 • Dubai vizesine THY ile başvuracakların T.C. vatandaşı T.C. pasaportu sahibi olması ayrıca Türkiye’de ikamet etmesi gereklidir çünkü evrak teslimi Türkiye merkezli yapılmaktadır.
 • Ödeme makbuzu ödeme yapıldıldıktan sonraki 15 gün içinde online başvuru için kullanılmadığı durumda iptal edilir.
 • Pasaport ve resminizin okunaklı şekilde şekilde taranmış hali.
 • Başvuru yapılırken Türkiye ve Dubai için resmi tatil yada bayram olmadığına dikkat edilmeli.
 • 18 yaşından küçükler için başvuru yapılmadan önce anne ve babanın vize almış olması gerekir çünkü bebek ve çocukların tek girişine izin verilmemektedir.
 • Başvurular seyahatten en az 7 gün önce yapılmalı ve gidiş dönüşün mutlaka THY ile yapılmalıdır.

Dubai Vizesi Emirates

Dubai için turistik vize başvurusu yapmak isteyenler için hava yolu firmaları ile başvuru yapmak mümkün. Bunun yapılabildiği firmalardan biri de Emirates.  Dubai vizesi Emirates ile yapılmak istendiğinde firmanın başvuru sahiplerinden talep ettiği evraklar eksiksiz olarak tamamlanmalıdır.Ayrıca Dubai vizesi Emirates aracılığıyla yapılıyorsa hangi ülkede yaşıyor olursanız olun (yasaklı ülkeler hariç) Emirates ofisleri aracılığıyla başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak müracaat sırasında başvuru sahiplerinin yaptığı hatalı belge tamamlama işlemlerinde firma sorumluluk kabul etmemektedir.

Emirates Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Emirates dubai vizesi için gerekli evraklar hazırlanırken başvuru yapacak her kişi için evraklar ayrı ayrı hazırlanmalı ve hazır bulundurulması gereken evrakların eksiksiz istenene uygun olduğuna dikkat edilmelidir. Emirates Dubai vizesi için gereken evraklar şunlardır:
 • Başvuru yapacak kişinin beyaz zemin üzerine renkli çekilmiş fotoğrafı.
 • Seyahat bitiş tarihine kadar en az 6 ay geçerlilik süresi bulunan ve yıpranmamış pasaportun renkli taranmış hali
 • Arapça yada İngilizce olarak doldurulmuş, kişinin kimlik ve ikamet bilgileriyle seyahati boyunca konaklayacağı yerin adresini bulunduran başvuru formu (Emirates seyahat ofislerinden temin edilebilir) ve Emirates firmasından alınmış uçak biletinin fotokopisi.

Emirates firması ile yaptığınız vize başvurusu sonucu aldığınız vize  Dubai’de 60 gün boyunca geçerlidir. Dubai uçuş seferleri Emirates firmasının da yoğun uçuşu bulunduğu için gidiş dönüş tarihlerinizi belirlerken sorun yaşamazsınız.

Dubai Vizesi Pegasus

Dubai ziyareti yapmak isteyenlere Birleşik arap Emirlikleri’nin sağladığı olanaklardan biri olan havayolu firmaları ile vize alma işlemini Pegasus firması ile de yapabilirsiniz. Dubai vizesi Pegasus firması aracılığıyla alınmak istendiğinde başvuru sahipleri Pegasus firmasının başvuru için istediği evrakları eksiksiz doldurmalı ve evraklarda hata yapılmadığına dikkat edilmelidir. Dubai vizesi Pegasus ile yapılırken belge eksikliği yada başvuru sahibinden kaynaklanan hatalarda firma sorumluluk kabul etmemektedir. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması ve vize reddini en aza indirmek için istenen koşullara ve gereken evrakların doğruluğuna emin olmak için müracaattan önce son kez kontrol edilmesi planlarınızın aksamaması açısından önemlidir.

Pegasus Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Pegasus Dubai vizesi için gerekli evraklar hazırlanırken başvuru koşullarına uygunluğun da kontrol edilmesi gerekir. Mesela 28 yaş altı çocuklar için başvuru yapılmadan önce ebeveynlerin kesinlikle önceden vize almış olmaları gereklidir çünkü Birleşik Arap Emirlikleri çocuk ve bebeklerin ülkeye tek girişlerine izin vermemektedir. Bu ve benzeri durumları yaşamamak için ve sorunsuz şekilde vize başvuru sürecini tamamlamak için detaylı şekilde gereken koşul ve evrakları incelemelisiniz. Pegasus Dubai vizesi için gerekli  evraklar ve koşullar şöyledir:

 • Ailece yapılacak başvurularda her kişi için ayrı başvuru formu doldurulmalı
 • Başvuru sahibinin fotoğraf ve pasaportunun renkli taranmış çıktısı
 • Başvuru yapılacak pasaportun sayfaları yıpranmamış olmalı ve en az 6 aylık kullanım süresi olmalı
 • Pegasus firmasından alınmış bilet fotokopisi
 • Yatırılan başvuru ödemesinin makbuzu

Bu belgelerle yapılan başvurularda evrak eksikliği olmadığı koşullarda kolaylıkla vizenizi alabilirsiniz. Türkiye’den yapılan Dubai uçuş seferleri Pegasus firması ile kolayca yapılabilmektedir.

Abu Dabi Uçuş Seferleri

Dubai dışında yine Birleşik Arap Emirliklerinde bulunan Abu Dhabi için de başta İstanbul olmak üzere Bodrum, Antalya, Adana, Trabzon ve Bursa’dan da uçuş bulunmaktadır. Ancak Abu Dhabi uçuş seferleri de sadece İstanbul için aktarmasız yapılmaktadır. Diğer lokasyonlardan uçuş yapmayı planlayanlar ancak aktarmalı olarak ulaşabilir.

 

Euroasia GVS ile alacağınız Dubai e-vizelerini Dubai'deki tüm havayolları şirketleri ve havalimanları için kullanabilirsiniz. 48-36 saat içerisinde sonuçlanan Dubai e-vize başvurusu için Dubai vizesi İstanbul ofisimize ulaşabilirsiniz. 
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES