x
Dubai

Vize İşlemleri

Dubai

Dubai Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur

Dubai e-vize başvuru formu yalnızca yetkili seyahat acenteler tarafında Göçmenlik Ofisi online başvuru portalından yolcunun pasaport bilgileri referans alınarak doldurulmaktadır. EAGVS Dubai vize başvuru formu sayfasında yer alan kısa formu doldurmanızla birlikte bilgilerinizi Göçmenlik Ofisi'ne aynı gün içerisinde iletmekteyiz. Dubai vizenizi EAGVS ayrıcalığıyla 2 iş günü içerisinde e-vize olarak edinebilirsiniz.

Bilgi ve başvuru için danışma hattımız: +90 (212) 963 39 80

Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı olan Dubai Emirliği’ne seyahat etmek isteyen bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi T.C vatandaşları Dubai seyahatleri öncesinde vize başvurusu yapmalıdır ve bu vize başvuru işlemi sırasında öncelikle Dubai vize başvuru formu doldurmaları gerekir. Yine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup gri (hizmet) pasaport, kırmızı (geçici)pasaport, yeşil (şahsi) pasaport, siyah (diplomatik) pasaport sahibi bireyler 180 günlük süre içinde 90 günü aşmayacak şekilde yapacakları seyahatler için Dubai vize başvurusu yapmaları gerekmemektedir. Altı (6) ay içerisinde ve üç ayı geçecek şekilde planlanmış seyahatler için bu kişilerinde başvuru formu doldurmaları gerekir.  Ancak bordo (umuma mahsus) pasaport sahipleri Dubai vize olmadan bölgeye seyahat edemezler. Dubai e-vize formuna aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dubai vize formu doldurulmasının sebebi ise başvuru yapan kişinin vize işlemleri sırasında verdiği bilgilerin teyidi içindir. Bu sebeple Dubai vize başvuru formu doldurulurken verilen bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğuna özen gösterilmelidir. Verilen bilgilerin eksik ya da hatalı olması vize başvurunuzun iptaline sebep olduğu gibi ayrıca para ve zaman kaybı yaşamanıza da sebep olur. Bu sorunlarla karşılaşmamak için Dubai vize başvuru formu örneğini istenen bilgilerle hatasız ve eksik bilgi olmayacak şekilde doldurmak gerekir. Dubai vize başvuru formu örneğini Dubai Konsolosluğu’nun resmi internet sitesinden bulabilirsiniz.

Dubai’ye yapacağınız seyahat türüne göre (turistik yada ticari) dolduracağınız başvuru formu farklılık göstermemektedir. Turistik seyahat yapmayı planlayan kişilerin Dubai turistik vize başvuru formu örneğini edinmenize gerek kalmaksızın formunuzu online vize başvuru formu sayfamızdan 3 dakika içinde doldurarak kaydedebilirsiniz. Bu formda kişi ile ilgili bilgiler detaylı şekilde istenmektedir ve verilen bilgilerin vize başvurusu sırasında verilen bilgileri destekleyici şekilde olması beklenmektedir. Eğer ticari vize başvuru yapacaksanız da Dubai ticari vize başvuru formu örneği edinmenize gerek kalmaksızın 3 dakika içinde Dubai e-vize formu sayfamızdan temel pasaport bilgilerinizi girerek başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz. Bu formu doldururken de bilgilerinizin başvuru sürecinde kullandıklarınızla birebir aynı ve eksiksiz olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi durumda vize başvurunuz reddedilecektir. Yolculuğunuz öncesinde bu tip sorunlar yaşamamak için bilgilerinizin eşleştiğine dikkat etmelisiniz.

dubai vize ücreti

Dubai ticari vize başvuru formu ve Dubai turistik vize başvuru formu diye ayrı formlar yoktur. Pasaport bilgilerinin online başvuru sistemine işlendiği Dubai e-vize başvuru formu her kategoriden başvuru için geçerli olmaktadır. 

Unutulmamalıdır ki her ülkenin kendine has vize uygulamaları bulunmaktadır ve bu uygulamalara uymak vize başvuru sahibinin sorumluluğundadır. Bu form üzerinde istenen bilgilerin eksik ve hatalı doldurulmasının sorumluluğu tamamen kişiye aittir ve Dubai Konsolosluğu’nun bu konuda herhangi bir yükümlülüğü yoktur. Başvuru sürecinin olumlu sonuçlanması ve ülkeye girişte bir sorunla karşılaşmamak için başvuru formundaki bilgilerin doğruluğundan emin olunup doldurulması gerekir.

Dubai vizesi bir e-vize olduğu için bu evrak bilgisayar ortamında doldurulur. Evrak istenilen şekilde doldurulduktan sonra ise vize başvuru sürecinde istenen evraklar da tam olarak doldurulmalıdır. Bu evraklar ve vize başvuru formunda istenen bilgiler karşılaştırılıp son kez kontrol edildikten sonra bilgiler tutarlıysa başvuru işlemi gerçekleştirilmelidir. 

Dubai vize başvuruları hakkında soru ve görüşlerinizi +90 (212) 963 39 80 numaralı hattımızı arayarak iletebilirsiniz. 

Dubai ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Dubai Vize Dilekçe
B. Taşkın 16/09/19, 16:37 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, iki hafta sonrası için Dubai bileti aldım ama vize başvurusu ne kadar sürede sonuçlanır emin olamadım. Bunun dışında birkaç sorum olacak. Dubai vize dilekçe talebinde bulunuyor mu ve Dubai vize dilekçe örneği nereden temin edebilirim? Dubai vize dilekçe örneği İngilizce mi doldurulmalı? Ben Dubai’ye turist olarak gideceğim için Dubai vize talep dilekçesi örneği turistik vize başvurusu için mi doldurulmalı? Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar.
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Çalışma Vizesi
Cruise Vize
Öğrenci Vizesi
Oturum İzni