x
Dubai

Vize İşlemleri

Dubai

Dubai Havalimanları

Dubai’de iki adet havalimanı bulunmaktadır. İki havaalanında dünya standartlarında hava kargı taşıma kabiliyetine sahiptir. Dubai Uluslararası Havalimanı (DBX) ve Dubai Maktoum Uluslararası Havalimanı (DWC) bulunmaktadır. Dubai havalimanları hem yolcu hem de uçak kargoda giderek artan rağbet sebebiyle hem insan taşımacılığında hem de kargo taşımacılığında  dünyanın en büyük hava kargo ve yolcu merkezlerinden biridir. Dubai havalimanı (DXB) dünyanın en işlek hava yolu ağına sahip havalimanıdır. 

Dubai Uluslararası Havalimanı (DXB)

Son yıllarda artan turistik ve sanayi faaliyetleri ile kullanımı hızla artmış havalimanlarının başında gelmektedir. Dubai Havalimanı yılda ortalama 80 milyon yolcuyu ağırlamaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri'nin en kalabalık emirliği olan Dubai'de bulunan oldukça faal havalimanıdır. Türkiye’den de dünyanın farklı bölgelerinden de Dubai üzerinden başka bir ülkeye aktarma yapan yolcu sayısı fazladır. Dünyanın yolcu sayısı bakımından en işlek 6. havalimanı olan Dubai Uluslararası Havalimanı (DXB), yalnızca uluslararası yolcular referans alındığında listenin ilk sırasında yer almaktadır. 
DXB, Dubai Sivil Havacılık bölümü tarafından işletilmektedir. Dubai’nin uluslararası havayolu ağıi emirlikleri ana üssü Emirates SkyCargo'dur. Dubai, Orta Doğu ve Afrika'da en büyük havayolu kargo taşımacılığı merkezidir. Emirates Havayolları şirketi havalimanındaki bütün yolcu trafiğinin %60'ını ve bütün hava aracı hareketlerinin %38'ini üstlenmektedir. 

Dubai Maktoum Uluslararası Havalimanı (DWC)

Dubai Maktoum Uluslararası Havalimanı (DWC) henüz faaliyete geçmemiştir. Havalimanın yolcu taşımacılığına 2020’nin ortalarında başlaması beklenmektedir. DWC havalimanı Dubai şehir merkezinin 37 km kadar güney batısında bulunmaktadır. DWC Dubai South (Dubai World Central) adlı devasa projenin kalbi niteliğini taşımaktadır.  Dubai Maktoum Uluslararası Havalimanı tamamlanmasıyla yılda 12 milyon ton kargoya ve 160 ile 260 milyon arasında yolcuya ev sahipliği yapacağı tahmin edilmektedir. Dubai El Maktum Havalimanı, taşımcılık, lojistik, havacılık, ticaret, fuarcılık alanlarından oluşuyor. 36 milyar USD'ye mâl olması beklenen devasa projenin 2020 yılında faaliyete geçmesi bekleniyor. Uluslararası kargo bölümü faaliyete geçmiş olsa da beş pist ve üç terminalli proje için henüz net bir açılış tarihi belirtilmemiştir. 

Dubai Uçuş Seferleri

Türkiye’den THY’nin, Pegasus’un, Fly Dubai’nin ve Emirates’in Dubai’ye her gün uçuş seferi bulunmaktadır. Hava yolu şirketi bazında Dubai Uçuş Seferleri için ilgili sayfamızı ziyaret ediniz. 

 

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES