x
Dubai

Vize İşlemleri

Dubai

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 39 80

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ask@eagvs.com

Dubai Vize Başvurusu, İstanbul

Dubai vizesi alarak Dubai’ye seyahat etmek isteyen siz değerli ziyaretçilerimize EAGVS İstanbul şubesi olarak başvuru süreci ile ilgili bilgilendirmeler hazırladık. Dubai vize başvurusu sürecini adım adım derlediğimiz EAGVS İstanbul şubesi sayfamıza hoş geldiniz.

İstanbul’dan başvuru yapacağınız Dubai vizesi başvuruları için, özel olarak yetkili bir konsolosluk bulunmaz. Bunun sebebi, Dubai vizesi başvurularının bölge fark etmeden online olarak yapılmasıdır. Dubai vizesi başvuru formu, başvuru süreci, vize ücretleri gibi merak edilen konularda ihtiyacınız olan tüm bilgiyi bu yazımızın devamında bulabilirsiniz. Merak ettiğiniz diğer konular için bizlere ask@eagvs.com e-posta adresimize e-posta atarak ya da +90 (212) 963 39 80 numaramızı arayarak ulaşabilirsiniz.

Dubai Vizesi Kimler İçin Gereklidir? İstanbul

Avrupa Birliği vatandaşları ve Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport ve Diplomatik Pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde yapacakları Dubai gezilerinde vize uygulamasından muaftırlar.  Dubai vizesi başvurusunda bulunmadan ülkeye giriş yapabilmektedirler. Dubai vizesi, Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi bireylerin tümü için gereklidir. Aynı zamanda Türkiye vatandaşları için vize uygulaması nasılsa ve Türkiye’de oturum izni bulunan yabancı uyruklu bireyler içinde aynı şekildedir. Yabancı uyruklu bireyler Dubai vizesi için Türkiye’den başvuru yapabilirler. Yalnız bu durumla ilgili bir istisna söz konusudur. Afganistan, Suriye, Filistin veya İsrail vatandaşları Türkiye’de oturma izinleri bulunsa dahi Dubai vizesi başvurusunda bulunamaz.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır? İstanbul

Dubai vizesi alınırken pasaport üzerine bir işlem yapılmaz. Dubai vizesi online olarak başvurulan bir vize türüdür. Bu sebeple, başvuru süresinde pasaportun aslına ihtiyaç duyulmaz. Başvuru sırasında yalnızca pasaportun görseline ihtiyaç duyulur. Belge ve evrakların tümü, tarayıcı ile taratılarak bilgisayar ortamında dosyalanır ve sisteme yüklenerek başvuru yapılır. Onay alan vize başvurusu, barkod şeklinde Birleşik Arap Emirlikleri antetli kağıdına basılır. Bu barkod vize görevi görür. Dubai vizesi başvurunuzun onaylanması için pasaportunuzun, planlanan seyahatin dönüş tarihinden itibaren 6 ay daha geçerliliğini koruyor olması gerekir.

Dubai Vizesi Başvuru İşlemleri, İstanbul

Dubai vizesi başvurunuzun sonucunu beklerken seyahatinizin aksamaya uğramaması amacıyla, planlanan seyahatten en az 10 gün önce vize başvurusunda bulunmanız önerilir. Dubai vizesi başvurusu diğer vizeler gibi değildir. Online olarak yapıldığından kolay ve zahmetsizdir. Bu süreci daha da kolaylaştırmak adına başvuru sürecinizle ilgili tüm adımları sizler için derledik.

Seyahat amacının belirlenmesi; Dubai vizesi başvuru süreci, her vize gibi hangi kategoriden ve hangi süreler için başvuru yapılacağı belirlenerek başlar. Euroasia Global Visa Services İstanbul şubesi olarak bizler Dubai Turistik Vizesi, Dubai Ticari Vizesi, Dubai Transit Vizesi gibi vize kategorilerinde sizlere hizmet vermekteyiz. Detaylı bilgi ve gerekli belgeleri öğrenmek için ilgili olduğunuz kategori üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz. Aklınıza takılan sorular için şubemizle iletişime geçebilirsiniz.
Dubai gezinizin süresine göre de vize kategorileri bulunur. Bunlar 30 Gün içinde Tek Girişli Kısa Dönem, 30 Gün içinde Çok Girişli Kısa Dönem, 90 Gün içinde Tek Girişli Uzun Dönem ve 90 Gün içinde Çok Girişli Uzun Dönem olarak ayrılır. 
Vize başvuru süreci, başvuru kategorinizin belirlenmesinin ardından gerekli belgelerin hazırlığı ile devam eder.

  • Belgelerin İncelenmesi ve Hazırlanması: Bu süreçte sizinle ilgilenen yetkilimiz sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Bildiğiniz üzere Dubai vizesi internet üzerinden başvuru yapılan bir vize türü olduğundan, bizlere ulaştırdığınız belgeleri bilgisayar ortamında başvuruya uygun şekilde dosyalanır. 
  • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvuru ücreti, başvuracağınız kategoriye göre değişiklik gösterebilir. Şubemiz ile iletişime geçerek vize ücreti, danışmanlık servisi bedeli ve konsolosluk harcının içinde olduğu ücreti öğrendikten sonra dilerseniz şubemize gelerek dilerseniz banka aracılığıyla ücreti ödeyebilirsiniz. Bu adımı tamamlamanız halinde vize başvurunuz işleme alınır.
  • Başvuru takibi ve Başvurunun Sonuçlanması: Tüm belgeler konsolosluk tarafından incelenmeye alınmasıyla başvuru onay süreci başlar. Bu süreç başladığında yetkililerimiz ile dilediğiniz zaman görüşerek başvurunuzun durumuyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Başvurunuzun karara bağlanmasının ardından başvurunun onaylanması halinde vize barkodunuz size e-posta yoluyla iletilir.

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar? İstanbul

Dubai vizesi başvuruları online olarak değerlendirilir ve karara bağlanır. Karara bağlanma süresi genelde 3 iş günüdür. Bu süreyi uzatma ihtimali olan bazı sebepler vardır. Konsolosluk yoğunluğu, belgelerde hata veya eksiklik süreyi uzatır. EAGVS İstanbul şubesi olarak, sorunsuz ve hızlı bir vize süreci için yanınızdayız.

Dubai Vize Ücreti Nedir? İstanbul

Dubai vize ücretleri, 2022 yılı itibariyle güncellenmiştir. En güncel fiyatı öğrenmek için EAGVS İstanbul şubemizle iletişime geçebilir böyle danışmanlık servis bedeli, konsolosluk harcı, Dubai vize ücreti ve ilgili diğer tüm giderlerin dahil olduğu en güncel fiyatı öğrenebilirsiniz. 

Dubai Vizesi Başvurusunda Şahsen Bulunmam Gerekir mi? İstanbul

Dubai vizesi için başvuru süresinde şahsen bulunmanız gerekmez. Şahsen bulunacağınız tek uygulama göz tarama uygulamasıdır. Dubai Konsolosluğu, Dubai vizesi ile ülkeye seyahat eden kişileri Dubai Uluslararası Havalimanı’nda göz taramasından geçirir. Bunun dışında şahsen bulunacağınız hiçbir başvuru süreci yoktur.

Dubai Vizesi Başvurum Reddedilirse Tekrar Başvuruda Bulunabilir miyim? İstanbul

Başvurunuzun reddedilmesi bu sebeplerden birine bağlı değilse itiraz hakkınız mevcuttur. Bunlar:

  • Bir önceki Dubai seyahatinizde kalış süresinin başvuruda belirtilen süreyi aşmış olması
  • Kısa veya Uzun süreli Dubai oturma hakkı sahibiyken tekrar vize başvurusu yapılması
  • Geçerli ve süresi devam eden bir Dubai vizesi bulunuyorken yeni bir başvuruda bulunulması
  • Daha önceden yapılmış Dubai turistik ziyaretlerinizde vize çıkış kaşenizin sistemde gözükmüyor olması  

olarak listelenebilir. Bu durumlar söz konusuysa itiraz hakkınız olmaz. Dubai turistik vize başvurularınızın reddedilmesi durumunda itiraz edebilir veya tekrar başvuru yapabilirsiniz. Reddedilen başvurularınızda başvuru ücretleriniz konsolosluk tarafından geri ödenmez. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamanız için EAGVS İstanbul şubesi olarak sizlere hizmet vermekteyiz.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle +90 (212) 963 39 80 numaralı telefonumuzdan veya ask@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dubai ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Dubai Vize Ofisi
S. Erkoç 30/09/19, 14:55 Cevabı Görüntüle
Merhaba bir arkadaşımızı ziyaret etmek ve aynı zamanda tatil için iki kişi Dubai’ye gitmek istiyoruz Dubai vize işlemleri, gerekli belgeleri ve fiyatları hakkında bilgiyi tarafıma mail iletebilir misiniz? Dubai vize ofisi açık adresi tam olarak nedir acaba
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';