x
Dubai

Vize İşlemleri

Dubai

DUBAİ EXPO 2020

dubai expo 2020

Dubai Expo 2020, 20 Ekim 2020-10 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşecek. Paris’te yapılan Expo 2020 oylamasında ikinci turda 36 oy alan İzmir elenirken, üçüncü turda 116 oy alan Dubai kazanmıştı. World Expo Orta Doğu’da ilk kez düzenleneceği için Birleşik Arap Emirlikleri’nin büyük hazırlık yürütürek, son teknolojiyle geliştirdiği sergi salonlarına dünyanın hemen her ülkesinden araştırmacı, girişimci, mimar, mühendis ve iş insanlarının akın etmesi bekleniyor. 

Dubai Expo 2020 Hakkında 

“Dünya Sergisi” olarak bilinen Expo dünyanın en eski ve en kapsamlı uluslararası etkinliklerinin başında geliyor. 5 yılda bir düzenleniyor ve 6 ay sürüyor. Expo katılımcıları arasında tüm dünya devletleri, uluslararası kuruluşlar ve sivil toplum örgütleri yer alıyor.

Expo küresel çapta daha yaşanılır bir dünya için bir araya getirilen organizasyonlardan oluşuyor. Expo’larda kültürler ve dünyanın geleceği için yeni projeler sergileniyor. Daha yaşanılır bir dünya için yedi kıtadan insanı bir araya getirmeyi hedefleyen Expo’larda, yeni geliştirilen teknololik ürünler ve yeni projeler sergileniyor.

Expo, Dünya Sergileri'nin organizasyonu ile ilgili düzenlemeler, merkezi Paris’te olan, 167 kayıtlı üyesi bulunan Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) tarafından yürütülüyor. Expo’da yeni buluşlar, fikirler, bilimsel ve teknolojik gelişmeler tanıtılıyor. Expo’nun hedefinin modern teknolojiye ve sanayiye ivme kazandırmak ve küresel çapta yenilikçi, öncü bir değişime yol açmak olduğu biliniyor.

Expo 2020 Ne Zaman

EXPO 2020 ne zaman sorusu bugünlerde en çok merak edilen soruların başında geliyor. Expo'nun 20 Ekim 2020-10 Nisan 2021 arasında hazırlıkları süren devasa sergi alanında gerçekleştirileceği Expo 2020 resmi web sitesinde duyuruldu.

Expo 2020 Oylaması

EXPO düzenleneceği ülkenin kültürü, ekonomisi ve turizmi açısından Olimpiyatlar kadar önemli bir fırsat kapısını açıyor. Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) yürüttüğü oylamaya Türkiye İzmir ile katıldı ancak oy çokluğu ile Dubai kazandı.

Expo 2020’nin hangi kentte düzenleneceğini belirlemek üzere toplanan Uluslararası Sergiler Bürosu Genel Kurulu’nda yapılan oylamada Dubai, 116 oy alarak EXPO’ya ev sahipliği yapmaya hak kazandı. Expo’ya ev sahipliği yapabilmek için ön koşulun çok kültürlü bir topluma sahip olma olduğu biliniyor. 

Expo’nun Tarihi

İlk EXPO 1851 yılında Londra’da yapıldı. Dünya iletişim tarihinde pek çok önemli gelişme ilk kez Expo’da sergilendi; telefon icadı ilk kez 1876 yılında Philadelphia Expo’sunda, mikrofon ilk kez 1878 yılında Paris Expo'sunda, faks makinesi ilk kez 1904 yılında Saint-Louis Expo’sunda ve televizyon ilk kez 1939 New York Expo’sunda sergilendi.

Dubai Expo 2020’nin bu yılki mottosu “connecting minds, creating the future” (fikirleri buluşturmak, geleceği yaratmak) oldu. Dubai Expo 2020’de dikkatleri sürdürülebilirlik, geçişkenlik ve fırsat gibi önemli küresel konulara çekmeyi planlıyor.  Expo dünyanın her bölgesinden insanların fikirlerini, kültürlerini ve deneyimlerini paylaşmak üzere buluşturma tutkusunu paylaşıyor.

Expo 2020 Dubai Vize Başvurusu

Expo 2020 7 ay sürecek. Dubai tüm vize kategorilerinden Expo 2020 başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için +90 (212) 963 39 80 Dubai vize başvurunuzu Euroasia GVS ile 48-72 saat içerisinde en uygun fiyatla ve en hızlı şekilde gerçekleştiriyoruz. Dubai vizesi başvuru talebinizi tarafımıza seyahatinizden 1 hafta öncesinden iletmeniz yeterli oluyor.  Dubai Expo 2020 katılımı için yapacağınız vize başvurularınızda pasaportunuzun ön yüzünün renkli olarak scan edilen görüntüsünü, nüfus cüzdanınızın önlü arkalı renki scan ettirilmiş görüntüsünü ve vesikalık fotoğrafınızın scan edilen görüntüsünü ask@eagvs.com e-mail adresimize iletebilirsiniz. /Evrim

dubai vize ücreti

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES