x
Dubai

Vize İşlemleri

Dubai

Dubai Vize Reddi

Dubai Göçmenlik Ofisi yetkilileri gerekli incelemeleri gerçekleştirdikten sonra Duba vize reddi verebilmektedirler. Dubai vize reddi nedenlerine sayfamızın devamında detaylı olarak yer verdik. 

Dubai vize başvurusu Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi web portalından yalnızca yetkili acenteler tarafından yapılabilmektedir. Euroasia GVS Emirates Havayolları Türkiye yetkili acentesi ile iş ortaklığı bulunan acentelerden biridir.  Dubai vizesi için ayrıntılı bilgi: +90 (212) 963 39 80

Dubai’de vize kullanım gerekliliklerine uymayarak vize süresini aşan kişiler Dubai Göçmenlik Ofisine kaçak olarak bildirilir ve söz konusu kişinin bir sonraki Dubai vize başvurusu reddedilir.

Suriye, Bangladeş ve Afganistan asıllı olup Türkiye’de yaşayan kişilerin Dubai vize reddi alma oranı yüksektir. Ancak Suriye, Bangladeş ve Afganistan asıllı kişilerin aynı zamanda Türkiye vatandaşlıkları varsa vize başvurusu yapabilirler. 

Türk vatandaşlarının Dubai vize başvurularının reddedilmesi düşük bir ihtimaldir. Dubai vize başvurunuzu vize servisi yetkililerimizin yönlendirmelerine göre yapmanız gerekecektir. Aksi takdirde vize başvurunuz ret ile sonuçlanabilir. 

dubai vize reddi

Dubai vizesi pasaporta işlenmemektedir. Dubai vizesi e-vizedir. Dubai Göçmenlik Ofisi’nin talep ettiği evraklar vize türüne göre değişmektedir. 

Vize başvurusu için gerekli evraklar tarayıcı ile renkli olarak taratılarak mail ortamında gönderilmeli veya Dubai online vize başvuru formu doldurulmalıdır. 

Dubai online vize başvuru formu kaydedildikten sonra başvuru süreci başlamakta ve başvuru sonucu online sistem üzerinden pasaport sahibinin e-posta adresine iletilmektedir. 

Dubai’ye seyahat eden kişiler aldıkları vizenin belirlediği sınırlılıklara göre ülkede kalma hakkına sahiptirler. Her vize türüne bağlı olarak konaklama süresi değişiklik gösterebilmektedir. 

Dubai Vizesi Neden Reddedilir

 • Dubai vize süresini aşan kişilere cezai işlem uygulanır. Bununla birlikte Dubai’den çıkış yapılırken ülkede kalınan fazla gün sayısı kadar para cezası kesilir. Bu kişilerin güncel vize başvuruları reddedilebilir.
 • Dubai vize başvurusu önceden alınan vizelerin kullanımlarına dikkat edilmediyse reddedilebilir. 
 • Vize süresini aşan kişiler hakkında cezai işlem uygulanmakla beraber Dubai’den çıkış yapılırken fazla kalınan süre kadar para cezası kesilmektedir. Kalış süresini aşan kişiler Dubai Göçmenlik Ofisine kaçak olarak rapor edilir ve bir sonraki Dubai vize başvurusu ret ile sonuçlanabilmektedir.
 • Dubai vize başvuru sahibi başka bir ülkeden ret almış ise veya ülkenin düzenini tehdit edici bir suç işlemişse, Dubai Göçmenlik Ofisi vize başvurularını ret ile sonuçlandıracağı unutulmamalıdır. 
 • Dubai (BAE) için kısa süreli vize, oturum izni veya çalışma izniniz varsa Dubai için yapacağınız vize başvurunuz reddedilir. 
 • Dubai vize başvurusu yaptıktan sonra başvuru neticelenmeden yeni bir vize başvurusu yaparsanız her iki vize başvurunuz da reddedilebilir. 
 • Daha önceki Dubai seyahatinizde ülkeden çıkış kaşeniz Göçmenlik Ofisi sisteminde gözükmez ise vize başvurunuz reddedilebilir. 
 • Daha önceki Dubai turistik vize seyahatinizde Dubai Göçmenlik Ofisi  vize çıkış kaşenizi sistemde görmediği zaman da vize başvurunuz ret  ile sonuçlanmaktadır.
 • Dubai vize başvurunuz ülkenin güvenliğini tehdit edebileceğiniz gerekçesiyle reddedilebilir. 
 • Dubai için çok sık turistik vize alıyorsanız vize başvurunuz reddedilebilir. 
 • Örneğin 1 yıllık zaman dilimi içerisinde 5-6 kez kısa süreli turist vizesi aldınız ve bu vize ile sürekli ülkeye seyahat ediyorsanız, bir süre sonra seyahat amacınızın turistik olmadığı düşünülebilir. BAE güvenlik birimleri tarafından inandırıcı bulunmadığından, vize reddi alabilirsiniz.

https://www.eagvs.com/dubai/dubai-vize-ucreti

Dubai Vize Reddi İtiraz 

Dubai vizesi e-vizedir, başvuru online olarak yapılır ve vize mail ortamında iletilir. Vize Dubai Göçmenlik Ofisi tarafından mail ortamında gönderildiği için Dubai vize reddi itiraz hakkınız bulunmaz. Ancak başvurunuzu yeniden yapma hakkınız bulunur. 

Dubai Vize Reddi Alan Kişi Yeni Başvuru Yapabilir Mi

Dubai vize reddi almış kişi yeni bir başvuru yapma hakkına sahiptir. İkinci başvuruda da Dubai vize reddi almamak için ilk başvurunun neden reddedildiğinin tespit edilmesi gerekmektedir. 

Dubai Vize Türleri 

 • 30 Gün Tek Giriş
 • 90 Gün Çok Giriş
 • 30 Gün Çok Giriş
 • 90 Gün Tek Giriş
 • 24 saatte Dubai Vizesi 
 • 48 Saatlik Dubai Transit Vize 
 • 96 Saatlik Dubai Vizesi
 • Dubai Cruise Vize 
 • Dubai 14 Günlük “Service” Vizesi
 • Yabancılar İçin Dubai Vize
Size en uygun kategorideki vize türünüzü seçerek vize işlemlerinizi vakit kaybetmeden başlatabilirsiniz. Daha önce Dubai vize reddi aldıysanız yenileyeceğiniz başvurunuzda vize yetkililerimizden profesyonel destek alabilirsiniz. 
Dubai vizesi için ayrıntılı bilgi: +90 (212) 963 39 80

dubai vize reddi

Dubai ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Dubai Vize Reddi 2020
A. Amine 12/09/19, 11:52 Cevabı Görüntüle
Merhaba,
Dubai’de abimi ziyaret amaçlı hem gezmek hem de aile ziyareti amaçlı seyahat etmek istiyorum. Suriye vatandaşıyım. 2 yıl önce vize başvurusunda bulunmuştum ancak Dubai vize reddi almıştım. Ancak şimdi abim Dubai’de küçük bir restoran işletiyor. Onun referansıyla başvuru yapsam çıkma ihtimali var mı? Bu süre içerisinde T.C. vatandaşlığına geçtim ve T.C. pasaportumu da edindim. Türk pasaportumla başvuru yapcam. Sitenizde yabancılardan ek olarak 274 USD alındığını duydum. 274 USD ek bedel verince vize kesin çıkar mı? Yardımlarınızı ve cevabınızı bekliyor olacağım.
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Çalışma Vizesi
Cruise Vize
Öğrenci Vizesi
Oturum İzni
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';