x
Dubai

Vize İşlemleri

Dubai

Dubai’ye Nasıl Gidilir?

Dubai Emirlikleri’ni oluşturan 7 Emirlikten biri olan Dubai’ye havayolu ile veya Cruise turlara gidilebilmektedir. Arap Yarımadası’nın İran Körfezi’ne bakan yüzünde yer alan Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Abu Dhabi’den sonra en kalabalık şehirlerinden biridir. Dubai turkuaz denizi, safari turları,kayak pistleri, yolları, dünyanın en ihtişamlı mimari yapılarıyla dünyanın dört bir yanından gelen milyonlarca kişinin bir buluşma noktası konumunda. 

Dubai’ye Türkiye’den haftanın her günü çeşitli havayolu firmalarından direkt veya aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır. THY, Emirates Havayolları, Pegasus Havayolları, Flydubai Havayolları, Singapur Air ve Air Arabia ile Türkiye’den Dubai’ye direkt uçuşlar bulunmaktadır.  Bununla birlikte Doha aktarmalı olarak Qatar Havayolları, Bahreyn aktarmalı olarak Gulf Air ve KLM ile, Lufthansa, Air France, British Airways ile Londra veya Paris aktarmalı olarak Türkiye’den Dubai’ye ulaşım mümkündür. 

Bununla birlikte Dubai'ye gemi turu ile de ulaşım mümkündür. Gemi turu seyahatleri için 30 günlük vize değil Dubai Cruise vize alınması gerekmektedir. 

Dubai Havalimanı (DXB)’den Merkeze Nasıl Gidilir?

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük havalimanı olan ve Dubai şehir merkezinden 4 km uzakta olan Dubai Havalimanı’dır. Dubai Uluslararası Havalimanı’ndan merkeze ulaşmak için birden fazla seçenek bulunmaktadır. Üç terminale sahip havalimanından Terminal 1 ve Terminal 2’nin hemen önünde yer alan otobüs duraklarından 401 ve 402 numaralı otobüsler hareket etmektedir.

401 ve 402 numaralı otobüsler havalimanı ve şehir merkezi arasında hizmet vermektedir. Havalimanı 1 ve 3 nolu terminallerinden direkt olarak Burj Khalifa metrosuna çıkılabilmektedir.  Dubai Havalimanı çıkışlarında yer alan taksileri kullanarak 20 dakikada ortalama 60-70 AED (14-20 USD) karşılığında şehir merkezine taksi ile gidebilirsiniz veya araç kiralaybilirsiniz. 

Dubai Uluslararası Havalimanı içerisindeki 3 terminal arasında ulaşımı sağlayan ücretsiz shuttle servisleri bulunmaktadır. Bunların dışında ücretsiz olarak havalimanından şehir merkezine hareket eden otobüsler bulunmaktadır. 

Kaynak: Gezi Evreni

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES