x
Dubai

Vize İşlemleri

Dubai

Telefon/Faks

+90 (462) 215 60 13

Eposta

trabzon@eagvs.com

Dubai Vize Başvurusu, Trabzon

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Trabzon şubesi sayfamıza hoş geldiniz. Bu yazımızda sizlere Dubai vizesi başvuru süreciyle alakalı çeşitli bilgiler derledik. Aklınıza takılan sorular için şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır? Trabzon

Dubai vizesine başvurular bireysel olarak değil, Dubai Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş aracı kurumlar tarafından yalnızca internet üzerinden yapılır. EAGVS Trabzon şubesi olarak Dubai vize başvurularınızı hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmeniz için yanınızdayız.

Dubai Vizesi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler, Trabzon

  • Dubai vizesi başvuruları, planlanan gezi tarihlerinde sıkıntı yaşamamak adına en az 10 gün önceden konsolosluğa verilmesini öneriyoruz.
  • Dubai vizesi, pasaporta eklenmez. Kişiye e-posta şeklinde gönderilir ve bir barkod biçimindedir.
  • Dubai vizesi, başvuru yapılan şehir fark etmeden sadece internet aracılığıyla yapılır.
  • Dubai vizesi başvurusunda bulunabilmek için pasaport geçerlilik süresi, Dubai seyahati sonrasında 6 ay daha devam etmelidir. Aksi takdirde başvuru onaylanmaz.

Dubai Vizesi Kimler İçin Gereklidir? Trabzon

Dubai vizesi, Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri için ülkeye girebilmek adına zorunlu bir vizedir. Bunun dışında, azı durumlarda bu vize zorunlu değildir. Avrupa Birliği vatandaşları, vize alma zorunluluğu almadan Dubai’ye giriş yapma hakkına sahiptirler. Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport ve Diplomatik Pasaport sahipleriyse 90 günü aşmayacak biçimde yaptıkları gezilerde Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) vizesi almadan ülkeye giriş yapabilirler.

Dubai vizesinde ilgi çekici ve önemli konulardan biri de Yabancı uyruklu vatandaşların durumudur. Yabancı uyruklu kişiler, Dubai vizesi başvuru sürecinde Türk vatandaşlarıyla yanı süreçten geçerler. Tabi bunun için Türkiye’de oturum izni sahibi olmaları, Dubai vizesi başvurusundan önce 90 gün Türkiye’de bulunmuş olmaları ve seyahat sonrasında oturum izinlerinin 3 ay daha devam ediyor olması gereklidir. Bu durumla ilgili bir istisna, Türkiye oturum izinleri bulunsa da Türkiye’den başvuru yapamayacak bazı ülkelerdir. Bu ülkeler, Suriye, Filistin, İsrail ve Afganistan’dır. Belirtilen ülke vatandaşları dışında kalan tüm Orta Doğu ülkeleri vatandaşları Dubai vizesi başvurularını Türkiye üzerinden gerçekleştirebilirler.

Dubai Vizesi Başvuru İşlemleri, Trabzon

EAGVS Trabzon Şubesi olarak sizlere 3 farklı vize kategorisinde hizmet vermekteyiz. Bunlar:

Aynı zamanda Dubai vizesi, ülkede geçireceğiniz süreye ve yapacağınız giriş çıkış sayısına göre farklılaşır. “30 gün içinde tek girişli kısa dönem, 30 gün içinde çok girişli kısa dönem, 90 gün içinde tek girişli uzun dönem ve 90 gün içinde çok girişli uzun dönem”den birini seçebilirsiniz.

Dubai Vizesi Başvuru Adımları

  • Başvuru kategorinizin belirlenmesi: Başvuru sürenizi kısaltan adımlardan biri olan kategori belirlenmesi, hazırlanacak belgelerin belirlenmesi açısından önemlidir. Kategorinizin belirlenmesinde size yetkili bir danışmanımız yardımcı olacaktır.
  • Belgelerin Hazırlanması: Daha öncede belirttiğimiz gibi Dubai vizesi başvurusu internet üzerinden yapılır ve bu sebeple hazırlanacak belgelerin bilgisayar üzerinde düzenlenmesi gerekir. Kategoriniz uygun belgelerin belirlenmesi ve size sunulmasının ardından, sıra belgeleri hazırlamaya gelir. Siz belgeleri hazırladıktan sonra bizlere iletirsiniz ve belge kontrol süreci başlar.
  • Belgelerin Kontrol Edilmesi: Hazırladığınız belgeler uzmanlarımız tarafından dikkatlice incelenir ve başvuru dosyası hazırlanır. Bu kontrol sayesinde belgelerde oluşabilecek hataların, dolayısıyla başvuru onay süresinin uzamasının önüne geçilir.
  • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvuru dosyanızın son bir kontrolden sonra sisteme yüklenerek konsolosluğa sunulabilmesi için başvuru ücretinin ödemesi şarttır. Başvuru ücretinizi ödeme şekli sizin tercihinize bırakılmıştır. İster şubemizi ziyaret ederek elden, isterseniz yetkililerimizden almış olduğunuz banka hesap numaramıza yatırabilirsiniz.
  • Başvuru Süreci ve Başvurunun Sonuçlanması: Dubai vizesi başvurunuz, başvuru ücretinin ödenmesinin ardından sisteme yüklenerek Dubai Konsolosluğunun değerlendirmesine sunulur. Değerlendirme süreci boyunca dilediğiniz zaman şubemizle iletişime geçerek başvuru dosyanız hakkında bilgi alabilir ve sorularınızı sorabilirsiniz. Başvurunuzun onaylanması halinde, vizeniz sisteme belirttiğiniz e-posta adresine gönderilir.

Dubai Vize Ücreti Ne Kadar? Trabzon

Başvuru ücretleri, her vize tipinde olduğu gibi Dubai vizesinde de bazı durumlara göre değişiklik gösterir. Bu durumlardan biri, başvuru yaptığınız seyahat kategorisidir. Ayrıca ülkede kalmayı planladığınız süre de başvuru ücretini etkiler. Dubai vizesi başvuru ücreti, yabancı uyruklu başvuru sahipleri için değişiklik gösterebilir.

Dubai vizesi başvuru ücretinin kapsadığı ücretler EAGVS danışmanlık hizmeti bedeli, işlem ücretleri ve konsolosluk harcıdır.

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar? Trabzon

Dubai vizesi kararlaştırılma süresi genel olarak 3 gün sürmektedir fakat bazı durumlar bu süreyi uzatır. Eksik belgeler vize başvuru süresini olumsuz yönde etkilemektedir. Ayrıca konsoloslukta oluşan başvuru yoğunluğu da onay sürecini aksatabilmektedir.

Dubai Vizesi Başvurusunda Şahsen Bulunmam Gerekir mi? Trabzon

Dubai Konsolosluğu vize başvurularını internet üzerinden aldığı için, başvuru sahiplerinden mülakat talep etmez. Dolayısıyla başvuru esnasında şahsen bulunmanızı gerektiren hiçbir durumla karşılaşmazsınız.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle +90 (462) 215 60 13 numaralı telefonumuzdan veya trabzon@eagvs.com mail adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dubai ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';