x
Dubai

Vize İşlemleri

Dubai

Dubai Aktarma Vize Gerekli Mi

D. Erdem 02/10/19, 14:47
Merhabalar Türkiye’den iş seyahati için aktarmalı bir şekilde Dubai’ye gitmem lazım Dubai aktarma vize gerekir mi orada sadece 24 saat geçireceğim bunun için yinede o günü kapsayan bir vize almam lazım mı, nasıl alabilirim ?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba;

Dubai aktarma vize gerekli mi? Dubai aktarma vize Dubai Uluslararası Havalimanı'nda terminal değişikliği yapılmadığı ve bekleme süresi 24 saati aşmadığı sürece T.C. vatandaşları için gerekli değildir.

Dubai aktarma vize Birleşik Arap Emirliklerine 24 saati aşan bekleme süreli transit aktarmalı seyahatlerde başvurmaları gereken vize türüdür. Dubai Uluslararası havaalanında bekleyeceğiniz süre 24 saatten fazla değilse havaalanı sınırları dışarısına çıkmamak şartıyla Dubai aktarma vize almanız zorunlu değildir.Eğer bulunduğunuz havaalanından uzaklaşma ihtimaliniz varsa sınırları dışarısına çıkmanız gerekli ise bu durumda Dubai aktarma vize gerekmektedir. Aktarma vize transit ve olarak da bilinir.

Dubai transit vize almanın şartları vardır. Transit vizeler 48 saat ve 96 saatlik olarak alınabilmektedir. Transit yolcuların üç ayaklı uçak biletini sunması zorunludur fakat 96 saatlik vize için üç ayaklı uçak biletinin sunulması gibi bir zorunluluk söz konusu değildir.Transit vize almak için gerekli bir takım evraklar vardır. Pasaportun kişisel bilgileri içeren fotoğraflı ön yüzü renkli taranmış görüntüsü, önlü arkalı nüfus cüzdanı taranmış görüntüsü talep edilmektedir. Dubai aktarma vize başvurusu başvuru tarihi itibari ile 48-36 saatte neticelenir. Dubai aktarma vizesi tek girişli bir vize türüdür. Kişiler Dubai üzerinden aktarma olarak her geçişleri için aktarma vize başvurusunda bulunmaları zorunludur. Geçerlilik süresi sadece alındığı günü kapsar. Dubai online vize başvurusu yapılarak alınabilmektadır. Başvuruyu yalnızca yetkili acenteler yapabilmektedir. bu sebepten dolayı pasaporta basılmamak da aktarmalı vize için en uygun olduğu bilinen 48 saatlik aktarma vizedir, genel olarak 48 saatlik transit vize alımı tercih edilir. Dubai 48 saatlik vize ücreti 50 USD, 96 Saatlik vize ücreti ise 79 USD’dir. Belirtilen bilgiler dahilinde hareket ederseniz 48 veya 96 saatlik Dubai aktarma vizesi kolaylıkla alabilirsiniz.

Dubai transit vize bilgi ve başvuru bilgi hattı: +90 (212) 963 39 80

 

Cevap Ver