x
İngiltere vizelerinizi 10 yıllık alabilirsiniz. 10 yıllık İngiltere vizeleriniz için yetkilerimizi bilgilendirmeyi unutmayın.

10 Yıllık İngiltere Vizesi

İngiltere vizelerinizi 10 yıllık alabilirsiniz. 10 yıllık İngiltere vizeleriniz için yetkilerimizi bilgilendirmeyi unutmayın.

Devamı
İngiltere vize başvurularınızı online olarak ofisinizden veya evinizden tamamlayabilirsiniz.

Online İngiltere Vizesi Başvurusu

İngiltere vize başvurularınızı online olarak ofisinizden veya evinizden tamamlayabilirsiniz.

Devamı
Kurumumuz aracılığıyla İstanbul'dan yapacağınız başvurularda vizenizi başvuru günü sonrası 24 saatte alabilirsiniz.

24 Saatte İngiltere Vizenizi Alabilirsiniz

Kurumumuz aracılığıyla İstanbul'dan yapacağınız başvurularda vizenizi başvuru günü sonrası 24 saatte alabilirsiniz.

Devamı
Priority vize başvuru ayrıcalığı ile işlem süreci 5 güne iniyor. İngiltere Konsolosluğunun sunduğu özel hizmetler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız...

5 Günde İngiltere Vizesi (Priority Visa)

Priority vize başvuru ayrıcalığı ile işlem süreci 5 güne iniyor. İngiltere Konsolosluğunun sunduğu özel hizmetler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız...

Devamı

İngiltere vize başvurularınızı kendinize göre planlayın!

hizli ingiletere vizesi 1 gündeİngiltere seyahatinizin acil olduğunu düşünüyor veya İngiltere vize başvurularınızın sonuçlanma süresini bekleyecek yeteri kadar vaktiniz yok ise; başvuru tarihi sonrası 24 saatte sonuçlanan  Devamını Oku...

İngiltere Vize İşlemleri

Euroasia Global Visa Services’e Hoş Geldiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz, İngiltere vize başvuru sürecinizi kolaylaştırmak için hazırladığımız web sayfamızda İngiltere Konsolosluğu ve İngiltere Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş vize başvuru kriterlerini bulabilirsiniz. İngiltere vize başvurunuzu hizmetlerimizden faydalanarak kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. İngiltere vizesi başvuru sürecinin ilk ve en önemli adımını online vize başvuru süreci oluşturmaktadır. İngiltere vize başvuru formu online olarak ve eksiksizce tarafımızdan doldurulmaktadır. İngiltere vize başvuru süreci ile ilgili gerekli desteği online destek hattımızdan alabilirsiniz.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Antalya veya Adana’da ikamet ediyorsanız, İngiltere vize başvurunuzu bulunduğunuz bölgedeki ofislerimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. İstanbul dışındaki başvurular ile ilgili detaylı bilgiye ve İngiltere vize işlemleri 2020 yılına ait güncel başvuru prosedürleri, İngiltere vize ücreti hakkındaki detaylı bilgilere sayfamızın devamını inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla,

 • İngiltere turistik vize (Genel Ziyaretçi Vizesi) 
 • Aile / Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Ticari Vize (Toplantı, Konferans, Fuar)
 • Öğrenci Vizesi
 • Dil Eğitimi Vizesi
 • Sporcu Vizesi
 • Medikal Tedavi Vizesi
 • Transit Vize

gibi kısa süreli seyahatleriniz için gerekli vize kategorileriyle birlikte, aşağıda belirttiğimiz uzun süreli seyahatleriniz için gerekli vize kategorilerine de başvurabilirsiniz:

 • Oturum Vizesi
 • Aile Birleşimi (EEA Family Permit)
 • Eğitim Vizesi (Tier 4)
 • Akademik Değişim (Exchange)
 • Çalışma Vizesi
 • Girişimci Vizesi
 • Tier 1 Vizesi
 • Tier 2 Vizesi
 • Tier 5 Vizesi
 • Ankara Antlaşması

ingiltere vizesi

İngiltere Vize Başvuru Prosedürü

İngiltere vize işlemlerinizi kurumumuz rehberliğinde İstanbul merkez ofisimiz başta olmak üzere Ankara’dan, Bursa’dan, İzmir'den, Adana'dan, Antalya’dan ve Gaziantep’ten tamamlayabilirsiniz. İngiltere vize başvurularınız için web sayfamızda bulunan bilgilerin sizin için yeterli olmaması halinde İngiltere’nin de dahil olduğu online departman yetkililerimizi arayarak gereken desteği alabilir, seyahat amacınıza göre 2020 yılı İngiltere evrak listesini ve İngiltere vize ücretini içeren bilgilendirme e-mailini talep edebilirsiniz.

1. Gerekli belgeleri hazırlayıp ofisimize ulaştırın.

Vize danışmanınız tarafından size özel olarak ulaştırılan evrak listesindeki tüm belgeleri tarafımıza ulaştırın. Evraklarınızı dikkatli ve eksiksiz bir şekilde hazırlayarak bağlı bulunduğunuz bölgedeki ofislerimize ulaştırırsanız, olası zaman kayıplarının önüne geçebilirsiniz. Evraklarınızı hazırlama sürecinde vize danışmanınız size mail ya da telefon üzerinden destek verecektir. Birleşik Krallık vize başvuru evraklarınızı size en yakın ofisimize şahsen, üçüncü bir kişi aracılığıyla elden veya kurye/kargo yöntemleriyle ulaştırabilirsiniz.

2. Evraklarınızı detaylı şekilde kontrol edecek ve başvuruya hazırlayacağız.

Birleşik krallık vize departmanı yetkililerimiz gönderdiğiniz belgeleri teslim aldıktan sonra kontrol etmektedirler. Eksik veya hatalı şekilde temin edilmiş evraklar tespit edildiğinde sizi bilgilendirmekte; sizle birlikte sorununuzun çözümüne yönelik çalışma yürütmektedirler. Lütfen bu süreçte evraklarınızı eksiksiz bir şekilde ve sayfamızda bulunan uyarıları dikkate alarak hazırlayınız. Birleşik Krallık vize başvuru aşamaları konusunda dilerseniz telefon ile canlı destek ya da mail ile destek hizmetlerimizden de faydalanabilirsiniz.

3. İngiltere vize işlem ücretinizi ödeyin.

İngiltere vize ücretleri, talep edilen vize kategorisine ve vize süresine göre değişmektedir. İngiltere vize ücreti, konsolosluk vize harç bedeli, yetkili vize servisi koordinasyon bedeli ve firmamızın hizmet bedelinden oluşmaktadır. Acil durumlarda hızlandırılmış hizmetler talep edilebilir, bunlar ek ücret olarak yansımaktadır. İngiltere’ye ailece veya grup halinde seyahat etme planınız varsa yetkililerimizi toplum işlem ücreti teklifi alabilirsiniz. İngiltere vize başvurunuzun ret ile neticelenmesi halinde ücret iadesi yapılmamaktadır. İngiltere vize ücretleri vize müracaatınızın işleme alınabilmesi içindir.

4. Randevu işlemlerinizi tamamlayın.

İngiltere yetkili vize servisinde operasyon yetkilimiz rehberliğinde vereceğiniz parmak izi beyanınızdan sonra başvurunuz değerlendirme aşamasına geçecektir. İşleminiz sürerken vize sonucunuzu her gün düzenli olarak sorgulayacağız. Siz de yetkililerimizi arayarak vizenizi sorgulatabilir ya da vize sorgulama talebinizi e-mail olarak ask@eagvs.com adresimize mail olarak iletebilirsiniz. İngiltere vize başvuruları istisnai durumlar haricinde 15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Vize başvurularınız, öngörülen tarihten daha uzun bir sürede de neticelenebilir. İngiltere Büyükelçiliğinin ve İngiltere Konsolosluğunun vize müracaatlarını sonuçlandırma süresine müdahale edilememektedir.

5. Pasaportunuzu teslim alın.

İngiltere vize başvurunuzun neticelenmesinin ardından işlenmiş pasaportunuzu şahsen ofisimize gelerek veya 3. bir kişi aracılığıyla teslim alabilirsiniz. Dilerseniz, pasaportunuzu ev veya iş adresinize kargo/kurye ile de gönderebiliriz.

ingiltere vize başvuru formu

İngiltere Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur

İngiltere vizesi başvuru işleminin en önemli adımını online vize başvuru süreci oluşturmaktadır. İngilizce olan İngiltere vize başvuru formu online olarak ve eksiksizce EAGVS vize yetkilisi tarafından verdiğiniz seyahat bilgileri referans alınarak doldurulur.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

İngiltere vize başvurularında standart işlem süresi ortalama 15 iş günüdür, oturum ve yerleşim tipi vize başvuruları ise ortalama 12 hafta içerisinde neticelenmektedir. Birçok durumda başvurular 15 iş gününden kısa sürede sonuçlanabilmektedir, ancak Birleşik Krallık Konsolosluğunun yoğun olduğu zamanlarda başvuruların sonuçlanması 15 iş gününden uzun da sürebilir. Türkiye ve İngiltere’deki belirli tatil dönemleri öncesinde veya esnasında vize işlem süresinin uzayabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Vize başvurunuzu planladığınız seyahat tarihinden üç ay öncesine kadar yapabilirsiniz.

Acil Durumlarda İngiltere Vizesi

Bir anda ortaya çıkan seyahatler, takviminizin sıkışık olması, geç gelen davet evrakları vb. durumlarda hızlandırma servislerinden yararlanmanız gerekebilir. Hızlandırma servisleriyle İngiltere vizenizi 24 saatte veya 5 iş gününde alabilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen 24 Saatte İngiltere Vizesi ve 5 Günde İngiltere Vizesi sayfalarımızı inceleyin.

Schengen Vizesiyle İngiltere'ye Giriş Yapılır Mı ?

Schengen vizesi sahipleri İngiltere’ye giriş yapamazlar. Aynı şekilde İngiltere vizesi sahipleri de Schengen sahasına giriş yapamamaktadır. İngiltere 23 Haziran 2016’da yapılan referandumla Avrupa Birliği’nden ayrılma kararı almıştır. İngiltere’nin Brexit süreci devam etmektedir ve muhtemelen 31.12.2020 tarihinde tüm detaylar netleşmiş olacaktır.

İngiltere Vizesi İrlanda Cumhuriyeti'nde Geçerli Midir ?

Birleşik Krallık vizeniz ile İngiltere haricinde İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda'ya seyahat edebilirsiniz. Birleşik Krallık vizesiyle İrlanda Cumhuriyeti'ne girmek için ise özel şartlar bulunmaktadır. Türkiye, İrlanda Cumhuriyeti vize muafiyet programına dahil olan ülkelerden biridir. Bu sebeple kişiler, önce Büyük Britanya'ya girmek koşuluyla İngiltere vizesiyle İrlanda'ya seyahat edebilir. Bu şart, vizenizi İngiltere'den aldığınız için vize kontrolünüzün de İngiltere'de yapılması gerekliliğinden oluşmaktadır.

Bir defa pasaport kontrolü yapıldıktan sonra, İrlanda'ya rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Sonraki seyahatlerinizde uçuşlarınızı direkt olarak İrlanda Cumhuriyeti'ne de yapabilirsiniz. Lütfen bu şartın vize sahibiyle ilgili değil, vizeyle ilgili olduğunu unutmayın. Bir önceki vizenizle İngiltere'ye girmiş olmanız, yeni aldığınız ve hiç kullanmadığınız İngiltere vizesiyle direkt olarak İrlanda'ya girmenizi sağlamaz. Bu yeni vizenin açılışını da Büyük Britanya'da yapmanız gereklidir.

İngiltere Vize Kategorileri

İngiltere'ye vize başvurusunda bulunacak kişilerin, doğru vize türüne başvurabilmeleri için öncelikle ülkeye ne amaçla seyahat edeceklerini netleştirmeleri gerekmektedir. İngiltere’ye aşağıdaki gerekçelerle seyahat edecek kişiler genel ziyaretçi (General Visitor) vize kategorisine başvurmalıdır:

 • Turistik amaçlı seyahatler,
 • İngiltere’de bulunan aile veya arkadaşları ziyaret etmek,
 • Toplantı amaçlı veya akademik ziyaret gerçekleştirmek,
 • Fuar veya konferanslara katılmak,
 • İngiltere’ye özel tıbbı tedavi desteği almak için gitmek,
 • Bir başka ülkeye seyahat ederken İngiltere'den aktarma yapmak,
 • İngiltere limanlarında gemiye ya da uçağa katılmak,
 • İngiltere'de evlenmek.

Bunun dışında,

 • Öğrenci vizeleri (6 Aylık Kısa Süreli Öğrenci Vizesi, 11 Aylık Kısa Süreli Öğrenci Vizesi (Short Term Study), Tier 4 vb.)
 • Çalışma vizeleri (Tier 1, Tier 2, Tier 5, Ankara Antlaşması (Turkish Businessperson), Start-Up, Girişimci, Mucit vb.)
 • Aile Birleşimi ve Yerleşim Vizeleri (EEA Family Permit, Yerleşim, Geri Dönüş Vizesi, Aile Birleşimi vb.)

gibi kategoriler bulunur. Bu vize türleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için lütfen gerekli sayfalarımızı inceleyiniz.

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Vize Reddi

Genel Ziyaretçi vize kategorilerinde itiraz hakkı bulunmamaktadır. Vize başvurunuzu itiraz hakkı bulunan bir kategoride yaptıysanız ve beyan edilen ret nedenlerine karşı ikna edici açıklamalarınız varsa başvurunuzun yeniden değerlendirmesini istediğiniz talebinizi Birleşik Krallık Konsolosluğuna iletebilirsiniz. Ret kararını bildiren yazıda karara nasıl itiraz edebileceğinize dair bilgiler bulunmaktadır. Konsolosluğun belirttiği direktiflere göre tarafınıza verilmiş olan ret kararına itiraz hakkınızı kullanabilirsiniz. İngiltere vize başvuruları itiraz ve şikayet talepleri ortalama olarak 20 iş günü içerisinde değerlendirilmektedir. Ancak özel inceleme gerektiren durumlarda bu süre uzayabilmektedir. 

Vize başvuru kategorinizde itiraz ya da idari inceleme hakkınız bulunmuyorsa başvurunuz yeniden değerlendirmeye alınmaz. Bu durumda yeni başvuru yapma hakkınız bulunur. Ancak yeni başvurunuzu ret nedenlerinizi göz önünde bulundurarak tamamlamaya özen gösteriniz. Şahsen yaptığınız ve olumsuz sonuçlanan başvurunuz sonrası, ret mektubunuzu ulaştırmanız halinde Euroasia uzmanları detaylı bir çalışma yürüterek yeni başvurunuzu hazırlayabilir ve vize almanızı sağlayabilir.

İngiltere Vize Ücreti

İngiltere Vize ücreti, vize kategorisine ve talep edilen süreye göre değişkenlik göstermektedir. 6 aylık standart genel ziyaretçi vizesinin konsolosluk harcı yaklaşık 130 USD civarında değişmektedir. Fiyatlar Amerikan Doları üzerinden belirlenmiştir ve bu şekilde ödenir. Birçok noktada ek ücretler de talep edilmektedir. Vize ücretleriyel ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen İngiltere Vize Ücretleri sayfamızı ziyaret ediniz.

İngiltere Vize Başvuru Merkezleri

İngiltere vize başvuru merkezleri, İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Gaziantep, Antalya veya Adana’da ikamet ediyorsanız, başvurunuzu bulunduğunuz bölgedeki ofislerimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Bu şehirlerin dışında başvuru merkezi bulunmamaktadır, eğer bu 7 şehrin dışında ikamet ediyorsanız uzmanlarımızın yönlendirmesiyle size en yakın ya da en uygun şehirden başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekecektir.

İngiltere Vize İşlemlerinizde Dikkat Etmeniz Gerekenler

 1. İngiltere vize başvurularınız için ibraz edeceğiniz belgelerin son 3 ay içinde temin edilmiş olması gerekmektedir. Banka hesap dökümleriniz ise en fazla 1 aylık olmalıdır.
 2. İngiltere vize başvurunuzda ibraz ettiğiniz belgelerin orijinali konsolosluğa gönderilmez, yalnızca taratılır. Diploma vb. orijinal tüm belgeleriniz size iade edilir.
 3. İngiltere Konsolosluğu standart olarak ibraz edilmesi gereken evraklara ek olarak vize işlem sürecinde ek belge talebinde bulunabilir. İngiltere Konsolosluğunun talep ettiği ek belgeleri mail ile ulaştırmanız yeterli olacaktır.
 4. İngiltere vize başvuruları Schengen vize başvurularından farklı olarak seyahat amacına göre 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıllık başvuru seçenekleri sunmaktadır. Her bir başvurunun konsolosluk harç ücretleri ve başvuru servis bedelleri değişiklik göstermektedir.
 5. Schengen vizesinden farklı olarak Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin dışında Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri de vizeye tabidirler. Diplomatik pasaporta sahip kişiler ise 180 gün içinde maksimum 90 gün süreyle vize prosedüründen muaftırlar.
 6. Tier vize kategorisi başvurularında tüm evrakların İngilizce olarak sunulması gerekmektedir. İngilizce ibraz edilmesi gereken evraklarda belgelerinizin tercümesi bizim tarafımızdan yapılabilmektedir. Detaylı bilgiyi çağrı merkezi yetkililerimizden alınız.
 7. İngiltere vize başvurularında başvuru ücretleri, vize türü ve süresine, başvuru değerlendirme süresine ve erken randevuya göre farklılık göstermektedir.
 8. İngiltere vize başvurunuzu geri çekmek isterseniz firmamıza bu durumu vakit kaybetmeden bildirmeniz gerekecektir. Dilerseniz İngiltere Konsolosluğu danışma servisi aracılığıyla vize başvurusunu geri çekme talep formunu doldurabilirsiniz. Başvurunuzu geri çektiğinizde vize başvurunuzun değerlendirmesi yapılmaz ve belgeleriniz tarafınıza iade edilir. Ancak Konsolosluk harcı da dahil ücret iadesi bulunmaz.
 9. İngiltere vizesi başvuru işlemlerinde ibraz edilmesi gereken evraklarla ilgili güncel evrak listesini web sitemizden temin edebilir, telefonla arayarak ya da ask@eagvs.com mail adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.  
 10. Bize telefonla ulaşmanız durumunda İngiltere vizesi başvurusunda sunmanız gereken evrak listesini sizinle e-posta yoluyla paylaşacağız.
 11. İngiltere vize başvurunuzu kolayca gerçekleştirmek için belgelerinizi adresimize kargo veya kurye vasıtası ile ulaştırabilirsiniz. Dilediğiniz takdirde tamamını tarama da yapabilirsiniz.
 12. Başvurunuz uygun olan ilk başvuru gününde tarafımızdan yapılacaktır.  İngiltere vizesi parmak izi işlemleri ile ilgili randevunuzu organize edip sizinle paylaşacağız. 

İngiltere vizesi ile ilgili diğer tüm soru ve görüşleriniz için bize +90 (212) 963 02 10 veya ask@eagvs.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

ingiltere vizesi

İngiltere ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İngiliz Vizesi
M. Sinan Ayaz 23/01/20, 11:22 Cevabı Görüntüle
Selamlar İngiltere’de yaşayan kızımızı ziyaret etmek amacıyla İngiliz vizesi istiyoruz. Kızım 2 yıl önce eşiyle İngiltere’ye taşındı şimdi 4 ay sonra doğum yapacak biz de doğumun öncesinde ve sonrasında yanında olmak istiyoruz. Daha önce İngiltere’ye seyahat etmedik ilk defa gideceğiz ama bundan sonra düzenli olarak gitmek istediğimiz için başvurmuşken 2 ya da 5 yıllık vizeye başvurmak istiyoruz. Ayrıca ilk gidişimizde 6 ay kalmayı planlıyoruz mümkün mü? Doğumun 3 ay öncesi ve 3 ay sonrasında destek olacağız. Ben ve eşim emekliyiz, bankamızda birikim de var, kızım ve eşi de İngiltere’de şirket sahibi, gerek olacaksa onların evraklarını da sunabiliriz. İngiltere uzun süreli vize konusunda yardımlarınızı rica ederiz. Ayrıca Balıkesir’de yaşıyoruz, hangi şehirden başvuru yapabiliriz? Bu işin bize maliyeti ne olur? Teşekkürler.
İngiltere Vize Ücreti 6 Aylık
M. Ece Altıok 23/01/20, 10:53 Cevabı Görüntüle
İyi günler İngiltere vize ücreti 6 aylık ne kadar? Geçtiğimiz ay eşim ve ben bir firmanın ucuz uçak bileti kampanyasından Londra’ya bileti aldık ama Schengen vizesi ile İngiltere’ye gidildiğini zannediyorduk, biraz araştırınca hem daha farklı hem de daha zor bir vize olduğunu gördük ve biraz endişelendik açıkçası. Vize işlemini kendi başımıza yapmamız zor görünüyor bu noktada yardım almamız gerekli çünkü eğer yanlış yaparsak hem uçak biletlerimiz yanacak, hem vize ücretimiz yanacak hem de vize reddi almış kişiler olacağız. Bu sebeplerle hizmet bedeliniz dahil 6 aylık İngiltere vize ücreti ve süreç hakkında yardımlarınızı rica ediyorum. Ben devlet memuruyum, eşim özel sektörde çalışıyor Eskişehir’de yaşıyoruz. Daha önce 2 defa yurt dışına çıktık biri 2018’de Ukrayna diğeri de 2019’da Yunanistan. Teşekkürler.
İngiltere Vize Danışmanlık
P. Aksöz 23/01/20, 10:39 Cevabı Görüntüle
İyi günler İngiltere vize danışmanlık firmalarını araştırıyorum sizinle ilgili güzel yorumlar duydum, benim durumum biraz karışık, kısaca bahsedeyim. İngiltere’ye 1 defa vize aldım ve 4 aylık dil eğitimine gittim, üniversiteden yeni mezun olmuştum 3 sene oluyor. Bu vizemle İngiltere’de 6 ay kaldım, okulum sonrası ülkede biraz dolaşmak istedim ve vizemin tamamını kullanmış oldum. Türkiye’ye döndükten sonra işe girdim ve 3500 TL maaşla çalışmaya başladım ama maaşım bankaya asgari ücretten yatıyordu ve kalanını elden alıyordum. Bankamda da bir miktar toplu para giriş çıkışı vardı, vize başvurusu yaptım ve reddedildim. Ret mektubumda ilk olarak neden 6 ay boyunca İngiltere’de kaldığımı sormuşlar, ikinci olarak söylediğiniz maaş, bankanıza yatan maaşınızla uyumsuz demişler ve son olarak da bankamdaki toplu para giriş çıkışlarına takılmışlar. Bu reddi geçen yaz aldım, şimdi bu yaz yeniden başvuru yapmak istiyorum ama çok düzgün bir başvuru yapmam gerekiyor ve sizin gibi bir firmadan yardım almam gerekiyor. İngiltere vize danışmanlık Beşiktaş bölgesinde özellikle birkaç kişiden firmanızın ismini duydum, yardımlarınızı rica ederim.
İngiltere Vize İşlemleri
Ş. Ağnar 23/01/20, 10:26 Cevabı Görüntüle
Merhaba kız arkadaşımı ziyaret etmek için İngiltere vize işlemleri başlatmak istiyorum. Durumumla ilgili kısaca bilgi vereyim, ben üniversiteden yeni mezun oldum önümüzdeki dönem yüksek lisansa başlayacağım kabulüm geldi, kız arkadaşım da mezun olduktan sonra İngilizce dil eğitimi amacıyla İngiltere’ye gitti 5 aylık eğitim almaya başladı şu an 2 aydır orada. Çalışmadığım için gelirim yok ama annem ve babam sponsor olabilir her ikisi de emekli. Bankamda bir miktar para var aslında onu da gösterebilirim. İngiltere’de kız arkadaşımın yanında kalacağım ücretli öğrenci rezidansında kalıyor ve misafir kabul edebiliyorlar. Yapmam gerekenlerle ilgili kısaca bilgi almak istiyorum, teşekkürler.
İngiltere'ye Vize
M. Ezgi Kabukçu 22/01/20, 17:06 Cevabı Görüntüle
Selamlar İngiltere’ye vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Kocaeli’de yaşıyorum turistik amaçla gideceğim daha önce 1 defa ret aldım 2018 yılında. Ret mektubumda bankamdaki paranın benim özel kullanımım için olmayabileceği söylendi elimdeki parayı bankaya yatırmıştım. Tamamen benim paramdı ancak vize başvurusunda göstermek üzere başka bir yerden bulduğumu falan düşündüler sanırım ve ret aldım böylece. Şimdi yeni bir İngiltere vize başvurusu yapmak istiyorum güncel durumumla ilgili bilgi vereyim, 3,5 yıldır özel bir şirkette pazarlama bölümünde çalışıyorum, daha önce 2 defa yurtdışına çıktım 1 defa İtalya ve 1 defa Gürcistan olmak üzere. İngiltere’de tanıdıklarım var ama onları karıştırmak istemiyorum ilk başvurumda da davet almadım turistik olarak gitmek istiyorum, yardımlarınızı rica ederim.
İngiltere Vize Başvuru Ücreti
G. İçten 22/01/20, 17:00 Cevabı Görüntüle
İyi günler ben İngiltere vize başvuru ücreti ve başvuruların sonuçlanma süreleri hakkında bilgi almak istiyorum. Yaklaşık 1 ay sonra İngiltere’de olmam gerekiyor, konferans amacıyla gideceğim. Başvurumu kendim yapmaya çalıştım ama formun finansal konularla ilgili bölümünde takılıp kaldım, hata yapmak istemiyorum, duyduğum kadarıyla çok kolay ret veriyorlarmış eğer bir sorun olursa hem başvuru ücretim yanar hem de önümde zaman kalmamış olacağı için ekspres hizmetlere başvurmak zorunda kalırım ki onlar da aşırı pahalıymış sanırım. İşlemlere sizle devam etmek istesem ne yapmam gerekir? Ben özel bir hastanede doktor olarak çalışıyorum ve Pediatri ile ilgili bir konferansa dinleyici olarak katılacağım. Şimdiden teşekkürler.
İngiltere Aile Birleşimi
A. Hilmi 22/01/20, 16:45 Cevabı Görüntüle
İyi günler ben Bulgaristan vatandaşıyım İngiltere aile birleşimi ile ilgili bilgi almak istiyorum. Şu anda İngiltere’de yaşıyor ve çalışıyorum buraya 1 yıl önce geldim. Eşim Türkiye’de bir mağazada satış temsilcisi olarak çalışıyor. Onu da yanıma aldırmak istiyorum ama şu anda nitelikli bir işe sahip değilim, restoranda çalışıyorum. Maaş bordrolarımı sunabilirim ama aile birleşimi için yeterli olur mu bilmiyorum. İngiltere’de şu anda paylaşımlı bir evde kalıyorum kendime ait bir odam var, bankamda da bir miktar para birikmiş durumda. İlk etapta işlemlere direkt aile birleşimi olarak değil de eşim beni ziyaret edecek gibi başlasak sorun olur mu? EEA Family Permit vize türüyle başvurmak istiyoruz nasıl bir yol izleyelim ret almak istemiyoruz teşekkürler.
İngiltere Vize Fiyatları 2020
M. Göymen 22/01/20, 16:40 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben ekspres İngiltere vize fiyatları konusunda bilgi almak istiyorum. Yakın bir zamanda toplantı amacıyla İngiltere’ye seyahat etmem gerekiyor, normal başvuruların yaklaşık 1 ay sürdüğünü duydum ve benim bu kadar vaktim yok. Şu andaki takvimime baktığımda en hızlı şekilde randevumu gerçekleştirmem gerekiyor çünkü 8 gün sonra yine iş amacıyla Azerbaycan’a seyahat edeceğim ve pasaportum gerekli. Azerbaycan’da 1 hafta kalacağım, döndüğümde 3 gün içerisinde Londra’da olmam gerekiyor. Bu durumda hangi vize türü benim için uygun olur? Yardımlarınızı rica ederim ve işlemlerimi hemen başlatmak istiyorum.
İngiltere Vizesi Ne Kadar 2020
B. Yıldırım 20/01/20, 15:19 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben ekspres İngiltere vize fiyatları konusunda bilgi almak istiyorum. İngiltere vizesi ne kadar 2020 yılında fiyatlara zam geldi mi? Yakın bir zamanda toplantı amacıyla İngiltere’ye seyahat etmem gerekiyor, normal başvuruların yaklaşık 1 ay sürdüğünü duydum ve benim bu kadar vaktim yok. Şu andaki takvimime baktığımda en hızlı şekilde randevumu gerçekleştirmem gerekiyor çünkü 8 gün sonra yine iş amacıyla Azerbaycan’a seyahat edeceğim ve pasaportum gerekli. Azerbaycan’da 1 hafta kalacağım, döndüğümde 3 gün içerisinde Londra’da olmam gerekiyor. Bu durumda hangi vize türü benim için uygun olur? Yardımlarınızı rica ederim ve işlemlerimi hemen başlatmak istiyorum.
İngiltere Turist Vizesi Ücreti 2020
H. Yiğit 20/01/20, 15:05 Cevabı Görüntüle
Sayın ilgili önümüzdeki yaz ailemle İngiltere’ye seyahat etmeyi planlıyorum, İngiltere turist vizesi ücreti 2020 yılı için ne kadar? Biz 4 kişi seyahat edeceğiz ben, eşim ve 2 çocuğum. Çocuklarımdan biri 4 yaşında diğeri ise 9 yaşında, ilkokul 2. Sınıfa gidiyor. Daha önce İngiltere’ye seyahat etmedik. Çocuklardan da ücret alınıyor mu? Schengen vize başvurumuzda küçük çocuğum için vize ücreti ödememiştik, 9 yaşındaki oğlum için ise yarım ücret ödemiştik. İngiltere vizesinde de benzer bir durum geçerli mi? Ayrıca gerekli evraklar konusunda da bilgi almak istiyorum, ben devlet memuruyum, eşim ise eczacı, bu yüzden standart bir özel sektör çalışanından farklı evraklar hazırlamamız gerekiyor sanırım. Konular hakkında yardımlarınızı rica ederim, teşekkürler.
Vize Randevu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES