x
İngiltere

Vize İşlemleri

İngiltere

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

canakkale@eagvs.com

İngiltere Vizesi Çanakkale

Bugün birçok Avrupa ülkesi için vize talebi gerçekleştirilirken, Schengen bölgesi dahilinde bulunan ülkelerde vize talepleri Schengen vizesi olarak alınmaktadır. Ancak İngiltere ise uzun bir süre öncesinde Schengen bölgesine dahil olmayı kabul etmemiş ve Avrupa Birliği'nden dahi ayrılmayı tercih etmiştir. Bu nedenle İngiltere üzerinden vize talep edilmesi gerektiğinde, Schengen vizelerinden farklı bir şekilde İngiltere hükümetinin belirlediği vize prosedürleri ile işlem gerçekleştirilir. Bu bağlamda danışmanlık hizmetlerinin alınması ve vize başvurularının gerçekleştirilmesi için yetkili danışmanlık hizmetleri açısından ise EAGVS olarak sizlere nitelikli bir hizmet yapısı sunuyoruz. Yani büromuz üzerinden almış olduğunuz danışmanlık hizmetleri ile birlikte İngiltere vizesi Çanakkale gibi işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. 

Euroasia Global Visa Services olarak sizler için sağladığımız hizmetler ile birlikte İngiltere vizesi almanız konusunda turistik vize, aile-arkadaş ziyareti vizesi, öğrenci vizesi, sporcu vizesi, transit vize, dil eğitimi vizesi, tıbbi tedavi vizesi veya ticari vize gibi türlerde danışmanlık sağlıyoruz. Bu vize türleri kısa süreli seyahat için talep edilen vizeler olmakla birlikte uzun süreli vizeler kategorisinde ise oturum vizesi, aile birleşimi vizesi, akademik değişim vizesi, çalışma vizesi ve Ankara Anlaşması'na bağlı vize gibi birçok farklı çeşit yer almaktadır. Bu vize türlerinden herhangi birini seçtikten sonra Çanakkale merkez ofisimiz üzerinden hizmet talebinde bulunarak, İngiltere vize departman yetkililerimizin sunduğu destekten yararlanabilir ve güncel evrakları temin edip vize ücretini ödemeniz vasıtasıyla randevu alarak vize talebi oluşturabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Çanakkale'den Alınır mı?

Firmamız Çanakkale ilinde ofis kurmuş olması ile birlikte ister Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ister Türkiye'de bulunan yabancı ülke vatandaşlarının İngiltere vizesi talep etmesi açısından danışmanlık hizmetleri gerçekleştirmektedir. Bu bağlamda İngiltere vizesi talebinizi gerçeğe dönüştürmek için öncelikle firmamız ile görüşme gerçekleştirmeniz gerekir. Bu sayede vize danışmanları tarafından size özel bir şekilde evrak listesi hazırlanır ve bu evrak listesindeki tüm kalemlerin teker teker temin edilmesi gerekir. Hiçbir zaman kaybı yaşamadan sırasıyla bu evrakları hazırladıktan sonra tekrar ofisimize ulaşarak veya kurye kargo yöntemi ile evrakları danışmanınıza ulaştırabilirsiniz. Bu sayede başvuru işleminiz hazırlanır ve İngiltere vize işlem ücretini ödemeniz gerekir. Ardından İngiltere vizesi için randevu işlemleri gerçekleştirilerek, yetkili personelimiz rehberliği ile birlikte randevu için İngiltere konsolosluğuna veya büyükelçiliğine müracaat yapılarak evraklar teslim edilir ve vize talebinin sonucu beklenir.

Firmamızın sunmuş olduğu bu pratik hizmet yöntemi takip edildiğinde ilk noktada sorulan Çanakkale'den İngiltere vizesi alma imkanın bulunup bulunmadığı sorusunun cevabı elde edilebilir. Görüldüğü üzere sadece konsolosluk randevusu gününde Çanakkale dışına çıkmamız ve danışma personeli refakati ile birlikte konsolosluk işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu işlem dışında Çanakkale'de ikamet eden vatandaşlar kendi illerinde İngiltere vizesi alma imkanına sahiptir. Üstelik konsolosluk tarafından yapılan incelemeler sonrasında pasaportunuz için vize onayı verilirse, hazırlanan pasaportunuz isteğinize bağlı şekilde kurye veya posta yolu ile adresinize gönderilebildiği gibi tarafınızdan bizzat teslim alınabilir.

İngiltere Vizesi Çanakkale Başvuru Merkezi Nerede?

Firmamız tarafından bugün Türkiye'nin birçok farklı ilinde vize başvuru merkezleri kurulmuş ve bu sayede Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için farklı ülkelerin vize başvurularını gerçekleştirme açısından danışmanlık hizmetleri verilmeye devam edilmiştir. Bu bağlamda hiçbir ofisimiz sadece belirli bir ülkenin vizesi için hizmet vermemekle birlikte özellikle İngiltere vizesi alınması açısından da Çanakkale ofisimiz üzerinden hizmet talep edilebilir. Bu nedenle İngiltere vize başvuru merkezi Çanakkale noktası olarak ofisimiz, kentin çok merkezi bir noktasında yani çok kolay şekilde ulaşabileceğiniz bir konumda bulunmaktadır. Çanakkale ofisimize ulaşmak isteyen herkes pratik bir şekilde web sayfamız üzerinde açık adresimizi, konum bilgisini ve harita bilgisine elde edebilir. Ayrıca yine web adresimiz üzerinde bulunan telefon numaraları ve mail adreslerinin kullanılması vasıtası ile iletişim kurularak, açık adres bilgisi talep edilebilir. 

Çanakkale, yapısı gereği çok geniş ve yayılmış bir şehir oluşturmakla birlikte şehir içerisinde birçok farklı adres kolaylıkla bulunabilir. Bu bağlamda Çanakkale ofisimiz kentte birçok farklı resmi kurumun ve evrak hazırlama sırasında ihtiyaç duyacağınız noktanın gayet yakınında yer almaktadır. Kent içerisinde araç ulaşımı olmadan dahi yürüyerek ulaşabileceğiniz ofisimiz üzerinde, yaptığınız görüşmeler sonrasında birkaç günlük bir süreç içerisinde tüm evraklarınızı tamamlayabilir ve istediğiniz her zaman yine kolaylıkla ofisimize ulaşarak dosya hazırlığınızı tamamlayabilirsiniz. Farklı kentlerden araç ile veya toplu ulaşım araçları ile Çanakkale’ye ulaşan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve yabancı vatandaşlar tarafından da Çanakkale ofisimizi gayet kolaylıkla bulunabilir.

İngiltere Vize Randevu Çanakkale'den Nasıl Alınır?

İngiltere hükümeti vize işlemlerini kendi prosedürlerine bağlı olarak kendi kurumları üzerinden yürütmektedir. Bu nedenle yanlış bir işlem gerçekleştirmemek ve İngilizce konusunda sıkıntı yaşamamak için İngiltere vize departmanımız tarafından verilen danışmanlık hizmetlerini almanız faydalı olacaktır. Yetkili personellerimiz tarafından gerçekleştirilen rehberlik hizmetleri ile birlikte hazırlanmış olan vize evrakları ve ücret ödeme evrakları bir araya getirilerek randevu alma işlemi sağlanır. Operasyon yetkilisi personelimiz tarafından randevu talep edilirken internet üzerinden işlem gerçekleştirilir. Bu işlem bağlamında genellikle seyahatinizin aksamaması için seyahat tarihinden 3 ay öncesine kadar randevu alınması tercih edilebilir. Genellikle alınmış olan randevu tarihinin öncesinde yaklaşık bir hafta gibi bir süreç içerisinde tüm hazırlıklar gerçekleştirilebilir ve randevu gününde mutlaka tarih ve saatte riayet edilerek konsoloslukta bulunulmalıdır. 

Talebinize uygun bir şekilde danışman personel tarafından refakat edilerek konsoloslukta gerçekleştirilecek randevuya katıldığınızda, öncelikle evraklarınız teslim edilir, sonrasında biometrik veri işlem kaydı gerçekleştirilir. Temel olarak İngiltere vize randevu Çanakkale işleminin en önemli noktasını biometrik veri kaydı oluşturmaktadır. Çünkü İngiltere hükümeti tarafından bu veri kaydı güvenlik açısından gayet önemli bir noktada yer alır. Daha önce farklı bir ülke vize başvurusu için parmak izi kaydı vermiş olmanız İngiltere için geçerlilik oluşturmaz. Ayrıca vize randevusu sırasında mutlaka yanınızda başvuru formunun çıktısı, İngiltere vize randevu bildirimi, orijinal belgeleriniz ve fotokopileri, istenen ek belgeler, vize harç bedelinin ödendiğine dair bildirimin mail çıktısı olması gereklidir. 

Çanakkale İngiltere Vize Başvuru Merkezi Telefonu

Çanakkale ilinde ikamet eden vatandaşlarımız ofisimize başvurarak vize talebinde bulunduktan sonra süreç içerisinde sürekli bir şekilde iletişimi sürdürerek bilgi sahibi olabilir. Hatta vize başvurusu gerçekleştirmenizden öncesinde dahi telefon iletişimi gerçekleştirmeniz, sürecin nasıl işlediği ve neler yapmanız gerektiği konusunda bilgi almanız için doğru olacaktır. Bu bağlamda mesai gün ve saatleri içerisinde kesintisiz bir şekilde iletişim kurmanız için sabit hat numaralarımız web sayfamız üzerinde paylaşılmıştır. Firmamız politikası gereği hizmet öncesi veya hizmet sonrasında ihtiyaç duyulan her an vize hakkındaki sorularınız için gerçekleştirdiğiniz telefon görüşmeleri açısından hiç bir ücret talep edilmez. Yani hizmet çerçevesi ve hizmet süreci hakkındaki bilgilendirmeler ücrete tabi olmadan sunulmaktadır.

Çanakkale İngiltere Vize Ücreti 2023

Bahsedilen prosedür içerisinde evrakların hazırlanması ve randevu işleminin gerçekleştirilmesi arasındaki en önemli noktalardan birini İngiltere vize ücreti oluşturmaktadır. Bu bağlamda Çanakkale İngiltere vize ücreti 2023 rakamlarını incelediğinizde, birçok farklı vize türüne göre farklı rakamlar talep edildiği görülebilir. Ayrıca tercih ettiğiniz vizenin süresine bağlı olarak da yine talep edilen ücretlerde değişiklik görülmektedir. İngiltere vizesi talep ettiğinizde ödemeniz gereken ücretler arasında konsolosluk vize harç ücreti, yetkili vize servisi danışmanlık bedeli ve firmamızın hizmet bedeli yer almaktadır. İstenilen konumda VIP hizmetler veya hızlı bir şekilde vize taleplerinin gerçekleştirilmesi için farklı ücretlerin ödenmesi de gerekebilir. Farklı noktalarda aile olarak talep ettiğiniz vizelerde veya grup şeklinde talep edilen vizelerde hizmet bedelinde farklı rakamlar elde edilebilir. Bugün İngiltere vize başvurusu için ödenen ücret vize başvurusunun onaylanmaması durumunda size iade edilmez. Yapılan her müracaat için bu ücretlerin tekrar ödenmesi gereklidir. 

Standart bir şekilde vize ücretleri konusunda inceleme gerçekleştirirseniz, özellikle vizenin süresine bağlı olarak değişen rakamlar ortaya çıktığı görülebilir. Bu çerçevede;

 • 6 aylık vize başvurusu sağladığınızda, harç ücreti için 130 dolar ve danışmanlık hizmet bedeli için 120 dolar olarak 250 dolar ödeme gerçekleştirilir.
 • 2 yıllık vize başvurularında harç ücreti için 495 dolar ve danışmanlık hizmet bedeli için 155 dolar olmak üzere 650 dolar ödeme gerçekleştirilir. 
 • 5 yıllık vize başvurularında, harç ücreti için 896 dolar ve vize danışmanlık hizmet bedeli için 204 dolar olmak üzere toplam 1100 dolar ödeme gerçekleştirilir. 
 • 10 yıllık vize başvurularında ise vize harç ücreti 1124 dolar olarak belirlenirken, vize danışmanlık hizmet bedeli 326 dolar olmak üzere 1450 dolar ödeme gerçekleştirilir. 

Standart olarak talep edilen bu ücretler dışında İngiltere vizesi başvurusu için firmamız üzerinden danışmanlık hizmetleri talep ettiğinizde, Euroasia danışmanlık ve hizmet ücreti açısından 100 dolar ücret talep edilmektedir. 

Çanakkale İngiltere Vize İçin Gerekli Evraklar

İngiltere vizesi başvurusunun gerçekleştirilmesi için mutlak bir şekilde, hazırlanması gereken evraklar listesi ile de karşılaşılacaktır. Aslında Çanakkale ofisimizi ziyaret ettiğiniz ilk an yetkili personellerimiz tarafından sizin için bu liste hazırlanır ve hem mail üzerinden hem de basılı olarak liste size sunulur. Ancak talep ettiğiniz vizenin türüne ve süresine bağlı olarak da vize için gerekli evraklarda değişiklikler ortaya çıkabilir. Örnek olarak temel şekilde talep edilen turist vizesi açısından gereken evraklar incelenirse, standart bir liste ile karşılaşılabilir. Bu standart liste içerisinde çalışma durumu değişen veya öğrenim gören insanların hazırlayacağı İngiltere vizesi için gerekli evraklar Çanakkale listesi bağlamında;

 • Kimlik fotokopisi
 • Aile bireylerini gösteren nüfus kaydı
 • Seyahat rezervasyonu
 • Konaklama rezervasyonu
 • Seyahat için belirli bir amaç bulunuyorsa, ispatlayan evraklar
 • Vize talep dilekçesi
 • Biometrik fotoğraf
 • Güncel pasaport
 • Eski pasaportlar yer almaktadır. 

Liste halinde sunulmuş olan bu standart evraklar sayesinde turistik amaçlı pasaport başvurularınızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Ancak yine de bu standart evraklar dışında çalışma durumunuza göre özel sektör çalışanlarının SGK bildirim belgesi ve maaş bordrosu gibi belgeler sunması, kamu çalışanlarının ise son 3 ay maaş bordrosu ve işyeri izin belgesi gibi belgeler sunması gerekir. Şirket sahibi veya ortağı olan kişilerin şirket evraklarını sunması ve emekli olan kişilerin emeklilik belgesi sunması veya gelir sahiplerinin bu gelir belgelerini sunmuş olması gerekir. Yani örnek olarak kira geliri ya da tapu geliri elde ediyorsanız, bu gelirler ile ilgili belge talep edilir. Ayrıca öğrencilerden de öğrenci belgesi, veli muvafakatnamesi ve sponsorluk belgesi gibi belgeler talep edilebilir. Vize başvurularında İngiltere hükümeti tarafından yeterli incelemenin ve bilginin elde edilmesi kapsamında bu belgelere çok yüksek önem verilmektedir.

Çanakkale'den İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Son noktaya kadar bahsedilmiş olan tüm bu prosedürler ve işlem aralıkları doğru bir şekilde gerçekleştirildikten sonra artık son aşamada teslim edilen evraklar konsolosluk tarafından incelenir ve başvuran kişinin vize alıp almamak için uygun olup olmadığı tespit edilir. Bu bağlamda yapılan incelemeler belirli bir süre sonrasında sonuca bağlanırken, pasaport onayı verilir ise vize sağlanmış pasaportunuzu isteğe bağlı şekilde büromuz üzerinden şahsen teslim alabilir veya kurye vasıtası ile teslim alabilirsiniz. Her iki durumda da vize onayının verilmesi için beklenmesi gereken süre genellikle 15 iş günü yani 3 hafta gibi bir süre olarak görülmektedir. Kısa süreli turistik vize başvurularında ortalama olarak bu süre görülmesine rağmen uzun süreli oturum vizesi ve yerleşim tipi vize başvuruları genellikle 3 ay yani 12 hafta gibi bir süreye kadar uzayabilir. 

Genellikle firmamız üzerinden vize danışmanlık hizmeti alarak, eksiksiz bir şekilde belgelerinizi hazırlayıp, harç ücretlerini ödeyerek randevuya katıldığınızda, teslim edilen belgelerin incelenmesi 15 günün altında dahi olabilir. Çünkü İngiltere güvenlik sıkıntısı bulunmayan ve evrakları da doğru bir şekilde hazırlanmış olan kişilerin vize onayını daha kısa sürede verebilmektedir. Ancak önemli bir nokta olarak randevu almış olduğunuz dönem veya sonrasında yani inceleme süresi içerisinde Türkiye Cumhuriyeti veya İngiltere hükümeti tarafından belirlenmiş bir resmi tatil gününün olmaması gereklidir. Çünkü hem Türkiye Cumhuriyeti hem de İngiltere tarafından belirlenmiş olan resmi tatil ve dini tatillerde konsolosluklar tarafından mesai gerçekleştirilmez. Bu durumlar dışında başvuru işlemlerini ve randevu işlemlerini seyahatinizde göre 3 ay ya da en geç 1 ay öncesine kadar yaparsanız, hazırlık ve sonuç aşamasında daha ideal bir süre elde edilebilir.  

İngiltere ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İngiltere Vizesi Çanakkale
M.K. 11/05/20, 13:54 Cevabı Görüntüle
iyi günler, ben SGK emeklisiyim. 10 günlük bir İngiltere seyahati planlamaktayım. Bu seyahatindeki tüm masraflarımı kendim karşılayacağım. İngiltere vizesi Çanakkale den alınır mı? Yoksa başka bir yerden mi başvuru yapmalıyım? Bir de hazırlamam gereken evraklar nerelerdir belirtirseniz sevinirim. Saygılar.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';