x
İngiltere

Vize İşlemleri

İngiltere

İngiltere Turist Vizesi

ingiltere turist vizesiDeğerli yolcumuz,

İngiltere turistik vize için başvuru sürecini, gerekli evrakları, vize ücretlerini kişisel kriterlerinizi baz alarak sizler için derledik. Yazımızın devamında kendinize uygun evrak listelerine ulaşabilir ve belgelerinizi hazırlayarak kurumumuza başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere vizeleri 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık olarak verilmektedir. İngiltere turist vizesi başvurularında talep edilen her süre seyahat amacınızı desteklemelidir. Talep edilen vize sürelerine göre İngiltere vize ücretleri değişmektedir. Seyahat amacınıza uygun vize ücretlerini ve evrakları içerir bilgi e-mailini yetkilimizden isteyebilirsiniz veya evrak listelerini sayfamızın devamında görüntüleyebilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi Nasıl Alınır

İngiltere'ye turistik amaçla seyahat etmek isteyen kişiler Genel Ziyaretçi (General Visitor) vize kategorisine başvurmalıdır. İlk etapta online başvuru formu doldurulur. Başvurunun en kritik noktası formu doğru şekilde doldurmaktır. Özellikle finansal konularda verilen cevaplar başvurunun reddeedilmesindeki en önemli sebeplerden biridir. Doğru olduğunu düşündüğünüz bir cevap konsolosluk gözünde uygun olmayabilir, tutarsız olabilir, mantıksız olabilir. Ayda ortalama 1000 vize başvurusu gerçekleştiren Euroasia uzmanları, formunuzu en uygun şekilde dolduracaktır.

İknci kritik nokta, detaylı ve uygun şekilde evrak sunmaktır. Mesleksel (şirket sahibi, şirket ortağı, çalışan, emekli vb.) ve mevcut durumunuza (öğrenci, ev hanımı, çocuk vb.) uygun turistik vize evrak listesini sayfamızın devamında görüntüleyebilirsiniz. İngiltere vize işlemlerinizi firmamız aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa, Adana ve Gaziantep dışında ikamet ediyorsanız yetkilimizden İngiltere vize işlemlerinizi hangi size en yakın ve en uygun hangi vize servisinden tamamlayacağınıza dair bilgi alabilirsiniz.

İngiltere vize işlemlerinde her başvuru sahibinden parmak izi alınması gerekmektedir. Çocuklardan parmak izi alınmasa da çocukların da vize randevu gününde hazır bulunmaları gerekmektedir.

İngiltere Konsolosluk harç ücretleri ödenmeden randevu tarihi alınmadığı için İngiltere vize başvurularında ücreti ödenmemiş dosyaya randevu günü verilmemektedir. İngiltere vize başvurunuzu firmamız aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz yetkilimizin gönderdiği bilgi e-mailinde belirttiği tutarı döviz kuru karşılığı olarak kurumumuza iletmeniz gerekmektedir.

Kısa süreli İngiltere vizesi için gerekli olan evrakları sayfamızın devamında belirteceğiz. İş durumunuza uygun evrakları ofisimize şahsen, kargo/kurye ile veya 3. bir kişi aracılığıyla iletebilirsiniz. Belgeleriniz firmamıza ulaşır ulaşmaz yetkililerimiz tarafından kontrol edilecektir. Eksik veya değiştirilmesi gereken evrak olduğunda tarafınıza bilgi verilecektir.1-2 gün içinde İngiltere vize başvuru randevunuz alınarak gün ve saatinizi size bildirmekteyiz.

Sayfamızın devamında  2020 yılına ait standart evrak listesi ve mesleksel/yaş (çalışan, işveren, serbest meslek sahibi, öğrenci, emekli, 18 yaş altı...) durumunuza uygun evrak listelerini bulabilirsiniz. İngiltere turist vizesi nasıl alınır sorusuyla ilgili diğer ayrıntıları yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar

İngiltere turist vizesi başvuruları ortalama 15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Resmi tatil günleri öncesi ve esnasında bu süre ister istemez uzayabilmektedir. Örneğin Noel öncesi konsolosluk hem çok yoğun çalışmakta, hem de Noel ve Yılbaşı tatillerinden ötürü eksik çalışmaktadır. Bu durum vize başvuru süreçlerinin uzamasına yol açar, seyahatiniz riske girebilir. Euroasia uzmanları seyahat tarihinize en uygun başvuru sürecini planlayacaktır. Eğer acil bir durum oluşmuşsa hızlandırılmış vize servislerine başvurmanız gerekebilir. Bunlarla ilgili detayları İngiltere Ekspres / Süper Ekspres vize sayfamızda bulabilirsiniz.

İngiltere Turistik Vize Ücreti

İngiltere Turist Vizesi Ücreti 2020 her yol konsolosluk tarafından Amerikan Doları para biriminde belirlenir. 6 aylık başvurularda ortalama 125 ila 135 USD arasında konsolosluk harcı bulunmaktadır. Bu tutar yalnızca harç kısmıdır ve süreç boyunca bir takım ek ücretler de oluşmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen ilgili İngiltere Vize Ücreti sayfamızı inceleyiniz.

İngiltere Turistik Vize Başvurusu

İngiltere Turistik Vize başvurunuzu Euroasia uzmanlarıyla gerçekleştirebilirsiniz. İlk etapta bize +90 (212) 963 02 10 veya ask@eagvs.com üzerinden ulaşarak seyahat amacınız, seyahat tarihleriniz ve çalışma durumunuzla ilgili bilgi verin. Uzmanlarımız size özel gerekli evrak listesini hazırlayarak en hızlı şekilde tarafınıza ulaştıracaklar. Evrakları tamamlamanızın ardından şahsen ofisimize gelerek, kargo/kurye yöntemiyle ya da tarama yöntemiyle bize ulaştırın. Eğer tarama yapacaksanız evrakları renkli, net ve eksiksiz olarak taramaya dikkat edin. Evrak kontrolünün ardından vize danışmanınız size eksik ya da yanlış evraklar konusunda bilgi verecek. Tamamlandığında ise başvuruyu yapmaya hazır olacağız. Online form doldurma, randevu alma, ücret ödeme, İngiltere hükümet sistemine evrak tarama gibi işlemlerin hepsi vize danışmanınız tarafından yapılacaktır. Size sadece randevu günü başvuru merkezine gelerek parmak izinizi vemek, imza atmak ve fotoğrafınızı çektirmek kalacak.

İngiltere turist vizesi

İngiltere Turistik Vize Başvuru Evrakları

Kişisel/Standart evraklar: Standart evraklar kimlik bilgilerinizi içerir evraklar, banka hesap dökümleri ve ulaşım konaklama rezervasyon belgeleri gibi her başvuru sahibinin ibraz etmesi gereken evraklardan oluşmaktadır.

Mesleksel durumunuzu destekleyici evraklar: Çalıştığınız iş pozisyonuna göre hazırlamanız gereken evraklardan oluşmaktadır. Çalışan veya şirket sahibiyseniz; şirketin faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, ticaret sicil gazete fotokopisi, duruma göre SGK İşe Giriş Bildirgesi, Maaş Bordroları, emekli iseniz; SGK Tescil ve Hizmet Dökümü, öğrenciyseniz, orijinal öğrenci belgenizi sunmalısınız. Öğrenci ve ev hanımlarının İngiltere için tüm seyahat masrafları aile üyesi tarafından karşılanacaksa sponsora ait gelir belgeleri sunulmalıdır.

İngiltere Vizesi Standart Evrakları

Aşağıdaki İngiltere turist vizesi 2020 için gerekli evraklar, her başvuru sahibinni hazırlaması gereken evraklardır:

 • İngiltere vizesi başvuru formu.
 • Kimlik Fotokopisi
 • Pasaport (Seyahat sonrasında en az 6 ay geçerliliği bulunmalıdır. Varsa eski pasaport ve Schengen, Amerika, İrlanda, Kanada,  Japonya, Yeni Zelanda, Avustralya...vizeleri de ibraz edilmelidir.)
 • Şahsi vize talep dilekçesi (İngilizce) - İngiltere Turistik Vize Dilekçe Örneği için ilgili sayfamızı inceleyebilirsiniz. Dilediğiniz takdirde bu dilekçe uzmanlarımız tarafından sizden bilgi alarak yazılmaktadır.
 • Ulaşım ve konaklama rezervasyonları
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Tüm Aile bilgilerini eksiksiz olarak içermelidir. Nüfus müdürlüklerinden veya e-devlet'ten temin edilmiş orijinal belge sunulmalıdır.)
 • Eğer varsa ek gelir Belgeleri (Kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsat fotokopileri vb.)
 • Banka Hesap Dökümleri

ingiltere turist vizesi
İngiltere Vizesi Çalışma Evrakları

Aşağıdaki İngiltere turistik vize başvuru evrakları, kişinin durumuna göre şekillenmektedir:

SGK’lı çalışanlar için;

 • Şirket dilekçesi (Şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben yazılmış, izinli olunacak tarihler belirtilmiş, kaşe ve ıslak imzalı olarak sunulmalıdır.)
 • Güncel Şirket Evrakları (Orijinal İngilizce faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • SGK İşe Giriş Bildirgesi ile SGK Tescil ve Hizmet Dökümü
 • Maaş Bordrosu (son 3 aylık, kaşe ve ıslak imzalı olarak ibraz edilmelidir.)

İşverenler için;

 • İngilizce vize talep dilekçesi (Şirketinizin antetli kağıdına, İngiltere Konsolosluğuna hitaben hazırlayacağınız, seyahat tarihlerinizi ve seyahat sebebinizi içeren kaşeli, imzalı dilekçe sunmalısınız.)
 • Güncel Şirket Evrakları (Orijinal İngilizce faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • SGK Tescil ve Hizmet Dökümü

Devlet memurları / Kamu çalışanları için;

 • Çalışma ve İzin Dilekçesi (Kurumunun antetli kağıdına, İngiltere Konsolosluğuna hitaben hazırlanmış, kurumda izinli olduğunuz tarihleri içerir imza ve kaşeli dilekçe )
 • SGK Tescil ve Hizmet Dökümü
 • Görev Kimlik Kartı (önlü-arkalı fotokopi)
 • Maaş Bordrosu (orijinal, son 3 aylık, kaşe ve imzalı)

Emekliler için;

 • İngilizce Vize Talep Dilekçesi (Tüm masrafları kendinizin karşılayacağını teminatını içeren İngiltere Konsolosluğa hitaben yazılmış, ıslak imzalı dilekçe)
 • SGK Tescil ve Hizmet Dökümü
 • Emekli maaşını gösterir hesap dökümünüz veya banka hesap cüzdanınız (Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte ibraz edilmelidir.)

Ev Hanımları için;

 • Evlilik cüzdanı fotokopisi
 • Evlilik veya boşanma durumlarından dolayı soyadı değişikliği yaşamış kişiler güncel kimlik bilgilerini içeren pasaportlarıyla başvurmalıdırlar.

Öğrenciler için;

 • Öğrenci belgesi: Orijinal, İngilizce dilinde, güncel olmalıdır.
 • Muvafakatname: Bu belge; başvuran şahıs 18 yaşından küçük ise İngilizce olarak, anne ve babanın kontrolünde, noter onaylı olarak temin edilmelidir.
 • Ev hanımlarına, öğrencilere, 18 yaş altı başvuru sahiplerine ve çalışmayanlara sponsor olacak kişiler; İngilizce yazacakları başvuru sahibinin seyahat masraflarını karşılayacak teminat dilekçesinin yanı sıra kendileri vize başvurusunda bulunacakmış gibi mesleksel gruplarına göre gelir ve ek gelir belgelerini ibraz etmeleri gerekmektedir. Şahsi durumunuza ait evrakları dilerseniz İngiltere departmanı yetkilimizden de mail olarak isteyebilir; talep edilen vize süresine göre değişen 2020 vize ücretlerini öğrenebilirsiniz. 

İngiltere Vizesi Sponsor Evrakları

Öğrenciye ve ev hanımlarına sponsor olacak kişiler iş durumlarına göre değişen aşağıdaki evrakları sunmalıdırlar.

Sponsor olacak kişi devlet memuru ise;

 • Çalışma belgesi
 • Resmi kurum görev kartının fotokopisi
 • Maaş bordrosu
 • Banka hesap cüzdanı
 • Eğer varsa kira gelirleri, tapu ve araç ruhsat fotokopisi
 • Sponsorluk yazısı
 • Pasaport, kimlik ya da ehliyet fotokopisi
 • SGK hizmet dökümü

Sponsor olacak kişi özel sektör çalışanı ise;

 • Sponsorluk yazısı
 • İngilizce ve güncel tarihli faaliyet belgesi
 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • Şirketin imza sirküleri fotokopisi
 • Vergi levhası fotokopisi
 • SGK işe giriş bildirgesi
 • SGK hizmet dökümü
 • Maaş bordrosu
 • Banka hesap dökümleri ya da banka hesap cüzdanı
 • Kira gelirleri, tapu ve araç ruhsat fotokopisi
 • Pasaport, kimlik ya da ehliyet fotokopisi

Sponsor olacak kişi şirket sahibi / ortağı ise;

 • Sponsorluk yazısı
 • İngilizce faaliyet belgesi
 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • Şirketin imza sirküleri fotokopisi
 • Son tarihli vergi levhası fotokopisi
 • SGK Tescil ve Hizmet Dökümü
 • Banka hesap dökümleri ya da banka hesap cüzdanı
 • Kira gelirleri, tapu ve araç ruhsat fotokopisi
 • Pasaport, kimlik ya da ehliyet fotokopisi

Sponsor olacak kişi emekli ise;

 • Emeklilik kartı fotokopisi
 • Emekli maaşını gösteren banka hesap dökümü ya da banka hesap cüzdanı
 • Şahsi banka hesap cüzdanı veya banka hesap dökümleri
 • Kira gelirleri, tapu ve araç ruhsat fotokopisi
 • Sponsor yazısı
 • SGK hizmet dökümü

İngiltere Turist Vizesi Ayrıcalıklı Hizmetleri

Değerli ziyaretçimiz İngiltere kısa süreli (turist) vize başvurularında il sınırlaması bulunmamaktadır. Türkiye’nin her yerinden kurumumuz aracığıyla İngiltere vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ancak İngiltere Konsolosluğunun özel hizmetleri (walk-in, priority, süper priority, pass back) yalnızca İstanbul’dan gerçekleştirilen başvurular için geçerlidir.

Dilerseniz walk-in servisinden faydalanarak randevusuz olarak hizmet alabilirsiniz. Walk-in Premium vize başvurusunda randevu gününüzü kendiniz belirleyebilir, dilediğiniz zaman ilgili birime giderek parmak izi beyanında bulunabilirsiniz. 

İngiltere’ye acil seyahat etmeniz gerekiyorsa İngiltere Konsolosluğunun sunduğu diğer hizmetler olan İngiltere ekspres vize ve İngiltere süper ekspres vize başvurularından faydalanabilirsiniz.

İngiltere standart turist vizeleri 15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Ekspres vize başvuruları 3-4 iş günü içinde, süper ekspres vize başvuruları 24 saatte sonuçlanmaktadır.

İngiltere turist vizesi başvurularınız için bizi arayabilir, Birleşik Krallık departmanı yetkililerimizden güncel evrak listesini talep edebilir, başvuru süreci ve İngiltere turistik vize ücreti konusunda ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. İngiltere vize ücreti, başvuru formu, vize başvuru prosedürleri ve dikkat edilmesi gerekenler hakkında deneyimli kadromuz size en güncel bilgiyi verecektir. Euroasia GVS ailesi olarak şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

Not: İngiltere vizesi işlemlerinde, başvuru sahibinin ikametine göre değişen başvuru merkezi uygulaması yoktur. 2020 yılı için, Türkiye’nin herhangi bir yerinde ikamet eden kişiler, belirlenmiş 7 merkez olan İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, Adana ve İzmir’den İngiltere vizesi işlemlerini tamamlayabilirler.

İngiltere turist vizesi kaç günde çıkar ya da İngiltere turist vizesi nasıl alınır gibi sorularınızı sizin durumunuza uygun olarak cevaplayabilmemiz için bize ulaşın: +90 (212) 963 02 10

ingiltere turist vizesi

İngiltere ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İngiltere Turist Vizesi Ücreti 2020
H. Yiğit 20/01/20, 15:05 Cevabı Görüntüle
Sayın ilgili önümüzdeki yaz ailemle İngiltere’ye seyahat etmeyi planlıyorum, İngiltere turist vizesi ücreti 2020 yılı için ne kadar? Biz 4 kişi seyahat edeceğiz ben, eşim ve 2 çocuğum. Çocuklarımdan biri 4 yaşında diğeri ise 9 yaşında, ilkokul 2. Sınıfa gidiyor. Daha önce İngiltere’ye seyahat etmedik. Çocuklardan da ücret alınıyor mu? Schengen vize başvurumuzda küçük çocuğum için vize ücreti ödememiştik, 9 yaşındaki oğlum için ise yarım ücret ödemiştik. İngiltere vizesinde de benzer bir durum geçerli mi? Ayrıca gerekli evraklar konusunda da bilgi almak istiyorum, ben devlet memuruyum, eşim ise eczacı, bu yüzden standart bir özel sektör çalışanından farklı evraklar hazırlamamız gerekiyor sanırım. Konular hakkında yardımlarınızı rica ederim, teşekkürler.
İngiltere Vizesi İçin Gerekli Belgeler
D. Hüseyin 20/01/20, 13:57 Cevabı Görüntüle
Selamlar İngiltere vizesi için gerekli belgeler konusunda yardımlarınızı rica ediyorum. Turizm ve aile ziyareti amacıyla seyahat edeceğim. İngiltere’de halamlar ve kuzenlerim yaşıyor, hem onları görmek hem de ülkeyi dolaşmak istiyorum. Daha önce yurtdışına çıkmadım bu sorun yaratır mı? Üniversite’den geçen yaz mezun oldum ve 5 aydır çalışıyorum. Maaşım asgari ücret ve birikimim yok. Okuduğum kadarıyla bankada bir miktar para göstermek gerekiyor, aslında ailemden aldığım destek var ama bunu kanıtlamak için elimdeki parayı bankaya koymam gerekir. Onun yerine babam bana sponsor olabilir, kendisi emekli. Annem ise ev hanımı. Çalışıyor olmama rağmen sponsorla başvuru yapabilir miyim? Ayrıca halamların durumu çok iyi, enişten şirket sahibi, onlar tüm masraflarımı karşılayacaklarına dair garanti yollasalar iyi olur mu? Evraklar konusunda dikkat etmem gereken bir durum var mı? Şimdiden teşekkürler.
Yazıdırılabilir Versiyonu
Vize Randevu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES