x
İngiltere

Vize İşlemleri

İngiltere

İngiltere Turistik Vize

İngiltere Turist Vizesi

Daha önce Schengen vizesi kapsamındaki prosedürle yürütülen İngiltere Turistik Vize işlemleri artık İngiltere idari yönetiminin şart ve uygulamaları çerçevesinde yürütülmektedir.

Kısa süreli İngiltere seyahatlerinizde almanız gereken İngiltere turist vizesi için ülke uzmanlarımız tarafından hazırlanan bu sayfamızda İngiltere turistik vize ücreti, İngiltere vize evrakları, vize reddi gibi konularda detaylı bilgiye ulaşabilir, kişisel özelliklerinizi kapsayan sorularınız için danışmanlarımıza ulaşarak iş birliğimizden faydalanabilirsiniz.

İngiltere vize alımlarının zaman aralıkları 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıl olarak belirlenmiştir. İngiltere vize başvurusunda talep edilen vize süresine göre İngiltere vize ücreti 2023 tarifeniz de değişecektir. Seyahat amacınıza uygun vize ücretlerini ve kişiye özel evraklarınızı içerir bilgi e-mailini yetkilimizden isteyebilir veya genel uygulama bazında tanımlanan evrak listelerini sayfamızın devamında görüntüleyebilirsiniz.

İngiltere konsolosluğu vize merkezinde mülakat sonucunda incelemeye alınan dosyanızın karar merci İngiltere Büyükelçiliği’dir. Başvurunuzun yasalara, uygulanan vize prosedürüne göre inceler ve karar alır. Bu sebeple sisteme online olarak kaydedilecek bilgilerinizin nitelik ve niceliği ayrıca ispatlanabilir olması öncelikli olarak önemlidir.

İngiltere Turistik Vize işlemlerinize başlamadan önce pasaportunuzun durumunu kontrol etmeli, kategorinizin doğruluğundan emin olmalı evrak ve şartlara uygunluğunuzu kontrol etmelisiniz. Başvurunuz henüz tasarı aşamasındayken başlayan İngiltere vize danışmanlık ofislerimize ulaşarak tüm süreci profesyonel bir ekiple tamamlayabilirsiniz. EAGVS Merkez ofis ve şubelerimiz için tıklayınız.

İngiltere Turistik Vize İşlemleri

İngiltere turistik vize işlemleri Büyükelçilik tarafından yönlendirilen web adresi kaydı ve başvuru formunun online doldurulması ile başlamaktadır. Sitemizde yer alan Vize Bilgi Formunu doldurarak yine bizden temin ettiğiniz evrak listenizdeki evraklarla birlikte ofislerimize kargo ya da kurye yoluyla ilettiğinizde başvuru formunuzu doldurarak ilk İngiltere Vize İşlemleri adımınızı yerine getirmiş olacağız. Vize Talep Formu için tıklayınız.

İngiltere vizesi kategorisine ve süresine göre kişisel, mesleki ve maddi durumunuzu içeren evraklar talep etmektedir. Bu evraklar eğer özel bir durumunuz var ise değişebilir.

İngiltere vize randevu uygulaması ile mülakata çağrılabilir, biometrik kaydınız yok ise kaydınız alınabilir. İstisnai bir durum yok ise mülakatta bulunmanız gerekemez eğer var ise Büyükelçilik sizden İngiltere Turistik Vize başvuru süresince alternatif belge isteyebilir ve birden fazla mülakat için görüşmeye çağırabilir.

İngiltere Schengen vizesi prosedürlerinden ayrıldığından beri güncel değişikliklerle şartnamesinde revize yapabilmektedir. Bu sebeple güncel olay, durum ve değişiklikler neticesinde yeni eklenen ya da iptal edilen vize durumlarını kontrol etmelisiniz. Ofislerimizi arayarak güncel şartları öğrenebilirsiniz.

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere Turistik Vize Başvuru Evrakları

İngiltere Turistik Vize Başvuru Evrakları açık ve net olmalı, güncel tarih taşımalı ve geçerlilik kriterlerini taşımalıdır. Yanlış belge, güncel olmayan tarih ya da eksik bilgilendirme İngiltere Vize Başvurusu işleminizi geçersiz kılabilir ve hatta vizenize ret alabilirsiniz.

İngiltere vize başvuru formu

İngiltere vizesi gerekli evraklar listesinin asli belgesidir. Bu formda yazacaklarınıza istinaden aşağıda vereceğimiz listedeki evraklar ispat için talep edilmektedir. İngiltere Turistik Vize formunun dikkatle ve özenle doldurularak şahsen imzanız ve fotoğrafınızla teslim edilmesi gerekmektedir.

Pasaport

İngiltere vize belgelerinin aslını teslim istenilen belgelerden biri pasaportunuzdur. Pasaportunuz 10 yıldan eski, yıpranmış olmamalı, vize basımı için 2 sayfası boş ve seyahat dönüşünüzden sonra 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Daha önceki seyahatlerinizi de içine alan eski pasaportunuz varsa başvurunuzda ibraz etmelisiniz.

Kimlik Fotokopisi ve Nüfus Kayıt Örneği

Pasaportta yer alan kişisel bilgilerinizle örtüşür olmalıdır. Kızlık soyadı taşıma, isim değişikliğinin güncel olmaması vize işleminizi olumsuz etkileyecektir. Nüfus kayıt örneğiniz ise aile bağlarınızı ve ikame bilgilerinizin tamamını içermelidir.

Ulaşım ve konaklama rezervasyonları

İngiltere Turistik Vize alımınızla gideceğiniz seyahatiniz süresince şehir değişikliklerini de kapsayacak olan ulaşım ve konaklama rezerve belgeleriniz İngiltere Vizesi Başvuru Evrakları arasında olmalıdır.

Banka Hesap Dökümleriniz ve diğer gelir ve taşınmaz belgeleriniz

Banka hesap dökümleriniz 3 ayı kapsamalı son 10 gün içinde Bankanızın yetkilisinden alınmış olmalıdır. Hesabınızda olacak nakdi paranın belirleyicisi yine İngiltere Büyükelçiliği’dir. İngiltere Turistik Vize için Hesabınızda bulunması gereken rakam için bize ulaşabilir, güncel değerleri öğrenebilirsiniz.

İngiltere Turistik Vize Mesleki Evraklar

SGK’lı çalışanlar

 • Şirket dilekçesi - Şirketin antetli kağıdına, belirtilen yazım şekline uygun, izinli olunacak tarihler belirtilmiş, kaşe ve ıslak imzalı olarak sunulmalıdır.
 • Güncel Şirket Evrakları -  İngilizce tercümesi yapılmış faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri İngiltere Turistik vize için önemli evraklardır. Türkiye’ye geri döneceğinizin garantisini vermiş olursunuz.
 • SGK İşe Giriş Bildirgesi ile SGK Tescil ve Hizmet Dökümü - Bu evraklar şirket muhasebesinde elde edilecektir. Eğer yeni işe başladıysanız önceki iş yeri bilgileriniz de alternatif belge olarak istenebilir.
 • Maaş Bordrosu  - Güncel olmalıdır, son 3 aylık, kaşe ve ıslak imzalı olarak ibraz edilmelidir.

İşverenler

 • Vize Talep Dilekçesi  - Çalıştığınız şirketin antetli kağıdına İngilizce olarak yazılmış, seyahat tarihlerinizi ve sebebinizi içeren kaşeli, imzalı dilekçe İngiltere Turistik Vize evraklarınız arasında olmalıdır. İngiltere turistik vize dilekçe örneği için tıklayınız.
 • Güncel Şirket Evrakları – Yukarıda belirttiğimiz şirket evraklarının başvuru sahibinin aidiyetini göstermesi gerekir.
 • SGK Tescil ve Hizmet Dökümü – 4B Sigortalılığınıza dair evrakları kapsar.

Devlet memurları / Kamu çalışanları

 • Çalışma ve İzin Dilekçesi – Görevli olunan Kurumun antetli kağıdına, İngiltere Konsolosluğuna başlığıyla hazırlanmış, izinli olduğunuz tarihleri içerir imza ve kaşeli dilekçe dosyanıza eklenmelidir.
 • SGK Tescil ve Hizmet Dökümü – Kamu dairesine bağlı sigortalılığınızın evrakları sunulmalıdır.
 • Görev Kimlik Kartı Fotokopisi – Ön ve arka yüzü de çekilmelidir.
 • Maaş Bordrosu – Kurumunuzdan aldığınız ücreti gösteren, orijinal, son 3 ayı kapsayan, kaşeli  ve imzalı bordro ekli olmalıdır.

Eğer ziyaretiniz işinizle alakalı bir durumu kapsıyorsa, İngiltere Ticari Vize sayfamıza tıklayarak detayları öğrenebilirsiniz.

Emekliler

 • İngilizce Vize Talep Dilekçesi - Tüm masrafları kendinizin karşılayacağının teminatını içeren ıslak imzalı dilekçe İngiltere Turistik Vize belgelerinizin arasında bulunmalıdır.
 • SGK Tescil ve Hizmet Dökümü
 • Emekli maaşını gösterir hesap dökümünüz veya banka hesap cüzdanınız 3 aylık, kaşeli ve imzalı –imzalayan yetkiliye ait imza sirküleri fotokopisi ile birlikte beyanda bulunmalıdır

Ev Hanımları

 • Evlilik cüzdanı fotokopisi - Evlilik veya boşanma durumlarından dolayı soyadı değişikliği yaşamış kişiler güncel kimlik bilgilerini içeren pasaportlarıyla başvurmalıdırlar.

Öğrenciler

 • Öğrenci belgesi - Orijinal, İngilizce dilinde, güncel tarihli olmalıdır. Başvuran şahıs 18 yaşından küçük ise İngilizce olarak, anne ve babanın iznini onayan, noter kaşeli olarak İngiltere Turistik Vize dosyasına eklenmelidir.

İngiltere Turistik Vize Sponsor Evrakları

 • Öğrenciye ve ev hanımlarına sponsor olacak kişiler iş durumlarına göre farklılık gösteren belgeleri aynen başvuru sahibi için yukarıda belirttiğimiz İngiltere Turistik Vize Başvuru Evraklarını sunmalıdırlar. Ayrıca tüm masrafların karşılayacağını bir dilekçe ile beyanda bulunmalıdırlar.

İngiltere Turistik Vize İşlemleri

İngiltere Turistik Vize Ücreti

İngiltere Turistik Vize Ücreti seyahat sürenize göre değişiklik gösterecektir. Schengen vize ücreti fiyatlarının daha önce standart olması sizi şaşırtabilir bu sebeple İngiltere Vizesi AB Standartlarını artık uygulamadığı için İngiltere vize fiyatları başlığı altıda ücret belirlemesi yapmıştır. Buna göre standart bir başvuruda İngiltere Turistik Vize için ödeyeceğiniz rakam 129 Dolar civarında olacaktır. Tekli ya da çoklu giriş kullanıyor olmanız da vize ücretinizi belirler. Ziyaretinize uygun vize harç ücretini öğrenmek için lütfen bizi arayın.

İngiltere vizesi kaç günde çıkar?

Ofislerimizin en sık cevaplandırdığı İngiltere vizesi ne kadar? Ve İngiltere vizesi kaç günde çıkar? Soruları spesifik olmakla birlikte, sizin davranış ve seyahat özelliklerinizi tamamlayıcı şekilde cevaplandırılması zorunlu odaklardır. Vize ücretiniz de vize çıkış süreciniz de aslen size bağlıdır. Dosyanız vize yetkilisine teslim edilmeden önce harcadığınız süre ve eğer yanlış bir başvuruda bulunduysanız ret durumunda kaybedeceğiniz zaman değişecektir.

Dosyanız tam, eksiksiz ve tüm prosedürü karşılar nitelikte yapılmış olduğunda ise dosyanız içeri veriliş tarihi baz alınarak ortalama 15 iş günü zarfında vize sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

İngiltere Vize Reddi

İngiltere vize reddi karşılaşabileceğiniz olasılıklardan biridir. Başvuruların ret cevabı alma sebepleri genel olarak evrakların düzensiz ve eksik teslim edilmesiyle alakalıdır. Vize reddi aldığınızda yeniden başvuru yapabilirsiniz lakin süreciniz uzayacak ve ödediğiniz tüm ücretler yanacaktır. Bu durum siz başvurudan vaz geçtiğinizde de geçerlidir.

İngiltere vize şartlarını tam olarak yerine getiren bir başvuru için deneyimli bir danışmandan yardım alarak ilerlemek sizi olası tüm risklerden koruyacak, çözümleme yapılması gereken zamanlarda anlık müdahale yapabilecek ayrıcalığa sahip olursunuz.

İngiltere vize ücreti, ret durumunda yapılacaklar, işlem süresince oluşabilecek riskler hakkında bilgi almak için ofis ve şubelerimizle iletişime geçebilir, danışmanlığımızdan faydalanabilirsiniz.

İngiltere Turistik Vize Ayrıcalıklı Hizmetler

İngiltere Turistik Vize alımlarınızda İngiltere Konsolosluğu’nun standart başvurunun dışında verdiği özel hizmetlerden de faydalanabilirsiniz. İngiltere Turist Vizesi Ayrıcalıklı Hizmetler olarak tabir edilen walk-in, priority, super priority, pass back gibi randevu şartı uygulanmayan, randevu tarihini belirleyebildiğiniz, kısa sürede vize sonucunuzu ileten özellikli uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Bu hizmetler sadece İstanbul Konsolosluğu tarafından yapılan başvurularda söz konusudur.

Örneğin; İngiltere Turistik Vize başvurunuz 15 iş gününde sonuçlanırken İngiltere Ekspres vize başvuruları 3-4 iş günü içinde, İngiltere süper ekspres vize başvuruları 24 saatte sonuçlanmaktadır.

Keyifli Seyahatler… 

İngiltere Turist Vizesi

 

İngiltere ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?
S. Çelikoğlu 28/12/18, 10:40 Cevabı Görüntüle
Sayın ilgili, eşimle ve çocuklarım ile birlikte okulların yarıyıl tatilinde bir İngiltere seyahati planlıyoruz, evraklar konusunda aşağı yukarı bir bilgi edindim, geç kalmamak adına başvurumu ne zaman yapmalıyız, İngiltere vizesi kaç günde çıkar? Teşekkürler.
İngiltere Turizm Vizesi
R. Yerli 30/04/22, 18:01 Cevabı Görüntüle
Kolay gelsin 2022 ingiltere turizm vizesi başvurusunda bulunmak istiyorum ama bazı konularda yardıma ihtiyacım var. Ben İzmir’de oturuyorum 6 yıldır çalışıyorum daha önce yurt dışına hiç çıkmadım. 20 - 25 yıl kadar önce amcamlar Birmingham’a yerleşmişler ve düzen kurmuşlar. Restoran açtılar aile şirketi şeklinde çalışıyorlar durumları ve kazançları da gayet iyi. İlk başta amcamlar ve kuzenlerim işlere yetişiyordu ama 4 sene kadar önce işler iyice açıldığında beni de restoranda çalışmak için davet ettiler. İngiltere vizesi başvurusu yaptım, bana davetiye de göndermişlerdi. Tabi bu davetiyede çalışacağımı falan bahsetmediler, bizi ziyaret etmeye görmeye gelecek dediler. Ben o dönemde zaten işimde çalışmaktaydım işten izin kağıdı da aldım gerekli tüm belgeleri hazırladım. Banka hesabıma bana gönderdikleri bir miktar parayı da eklemiştim. Daha önce yurt dışına çıkmışlığım seyahatim falan yoktu ama gerek iş hayatım gerekse de maddi yeterliliğim yeterli durumdaydı. Bunun yanında davetiyem de vardı yani avukata yaptırmışlardı onaylı bir davetiyeydi. Yani sadece akrabalarımı ziyaret etmek üzere vize başvurusu yapmıştım. Tüm bu detaylara rağmen ne yazık ki ret aldım. Reddi açıkladıkları mektubumda bankamdaki para kaynağının belirsiz olduğunu ve seyahatimin sonunda İngiltere’de kalma ihtimalimin yüksek olduğunu yazmışlar. İş yerinden izin alan ve de uzun süreli bir çalışan kişi, ülkesine geri döneceğini kanıtlamak için daha başka ne gösterebilir bilmiyorum. Şimdi yine yeni bir vize başvurusu yapmak niyetindeyim. Bu başvuruda danışman desteğine ihtiyacım var. Niyetim gerçekten İngiltere’de çalışmak ve yaşamak ama nitelikli çalışan statüsünde değilim bu yüzden önce bir şekilde oraya gidip sonrasında duruma bakmam, belki de sığınma talep etmem gerekiyor. Konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum. Sağolun.
İngiltere Vize Veriyor Mu
L. Şaner 30/04/22, 17:46 Cevabı Görüntüle
Kolay gelsin şu an İngiltere vize veriyor mu diye merak ettim. 2021 yazında oğlumla birlikte İngiltere’ye seyahat etmeyi planlıyorduk ama başvurularda problem olduğunu söyledikleri için vazgeçtik. Sanırım önceki kış aylarında da başvuru almama ya da alıp reddetme gibi problemler olmuş. Oğlum şu anda lise 3. Sınıf öğrencisi, seneye yazın üniversite sınavlarına girecek. Üniversite dönemine gelmeden İngilizcesini belli bir seviyeye çıkarması için yaz kursu düşündük. Daha önce Türkiye’de kısa süreli bir kurs almıştı sertifikası var, okulunda da her dönem İngilizce dersleri oluyor oradan da katkı sağlıyor dilinin gelişmesine. Transkript alarak bunları gösteririz zaten.
Ben bankada çalışıyorum yaklaşık 15 yıllık bankacıyım, 3 haftalık kursta İngiltere’ye oğlumla birlikte seyahat etmek istiyorum, hem daha reşit olmadığı için onun yanında olsam iyi olacak, hem de yıllık iznimde biraz ülkeyi gezmek istiyorum, uzun süredir merak ettiğim ülkelerden biri İngiltere. Aslında oğlumla birlikte kursa katılmayı düşünüyordum ama vazgeçtim. İngilizce benim işimde de önemli. Daha önce gençken İrlanda’da dil kursu almıştım, o dönem İngiltere’yi de görmek istiyordum ama olmadı. Şimdi sadece turizm amacıyla gideceğim sonuç olarak. Eğer şu an başvurular açıksa yani İngiltere vize veriyorsa oğlumla birlikte başvuru yapmak istiyoruz. Temmuz sonundan itibaren 3 haftalık bir kurs olacak, eğitim danışmanımız okulu ayarladı sayılır ama kabul belgeleri henüz gelmedi. Konaklamayı da birlikte yapacağız, iki kişi gittiğimiz için öğrenci yurdu değil de küçük bir otel tutmayı düşünüyoruz. Evraklar, bankamızda gerekli olması gereken para tutarı ve başvuru sürecimiz hakkında yardım rica ediyorum.
Freelance Çalışanlar İçin İngiltere Vizesi
C.N. 29/05/20, 12:10 Cevabı Görüntüle
Selamlar ben freelance çalışıyorum, 3 dil biliyorum ve evimde İngilizce özel dersler veriyorum, ayrıca bir kursta saat başı ücretle çalışıyorum. Sözleşmem var ama sigortalı değilim. Bu durumda Freelance çalışanlar için İngiltere vizesi alınabilir mi? Şimdiden teşekkürler.
Kira Geliri İle İngiltere Vizesi
U.B. 14/05/20, 14:54 Cevabı Görüntüle
Merhaba ben ve bir arkadaşım turistik bir gezi için İngiltere’ye gitmek istiyoruz. İç mimarım, kirada evlerim var. Web sitem üzerinden müşterilerle iletişim kuruyorum ve bu şekilde iş yapıyorum düzenli gelirim yalnızca kira gelirlerimdir SGK’lı değilim. Ara ara çalıştığım işlerden kazandığım gelirim ve kira gelirim var. kira geliri ile İngiltere vizesi alabilir miyim? Sigortalı olarak çalışmadığım için bir sorun olur mu vize başvurumun red olmasını istemiyorum. Hazırlayacağım evraklar nelerdir? Teşekkürler.
İngiltere Tatil Vizesi
O.M. 13/05/20, 15:35 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben ve 3 arkadaşım 6 aylık çok girişli çıkışlı İngiltere tatil vizesi başvurusu yapmak istiyoruz. 6 aydan daha kısa süre çıkması gibi bir olasılık söz konusu mu? Biz üçümüzde sigortalı çalışanız ama farklı iş yerlerinde çalışıyoruz kendi birikimlerimiz var tüm masraflarımızı kendimiz karşılayacağız. Sadece kısa süreli bir tatil yaparak turistik yerleri gezmeyi düşünüyoruz birlikte başvuru yaparsak bir sorun yaşar mıyız? Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.
İngiltere Transit Vize
O.N. 12/05/20, 10:53 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Türk vatandaşıyım. Temmuz ayında Londra aktarmalı olarak Amerika’ya gideceğim. 2025 yılına kadar geçerli Amerika vizem var. Londra’da aktarma için hem gidişte hem dönüşte sadece 4 saat kalacağım. İngiltere transit vize almam gerekli mi? Eğer transit vize almam gerekmiyorsa kaç saat İngilterede kalabilirim? Dikkat etmem gereken konular nelerdir? Değerli bilgileriniz için şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar dilerim.
Galler Vizesi
E.V. 07/05/20, 15:16 Cevabı Görüntüle
İyi günler Galler vizesi nasıl alınır, İngiltere vizesinin Galler’de geçerliliği var mı? Ayrıca ben yeşil pasaport sahibiyim benim de vize almam gerekiyor mu? Değerli bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.
İngiltere Vizesi Schengen
E.B. 06/05/20, 15:37 Cevabı Görüntüle
Merhaba küçük bir sorum var, İngiltere vizesi Schengen mi? İngiltere vizesi ile Fransa’ya gidebilir miyim? Fransa’ya gidip daha sonra İngiltere’ye gitmeyi düşünüyorum ayrıca Brexit süreci devam ediyor bildiğim kadarıyla ama vize ile ilgili resmî bilgiye ulaşmadım. Bu konuyla ilgili yardımlarınızı rica ediyorum. Teşekkür ederim.
İngiltere'ye Vize Almak
A. Azbay 28/02/20, 15:01 Cevabı Görüntüle
İyi günler ben İngiltere’ye vize almak istiyorum ama hangi tür vize olduğu önemli değil ülkeye giriş yapmam gerekiyor. En kolay İngiltere vizesi nasıl alınır? Brexit süreci sonlanmadan gidip Ankara Antlaşması’na başvurmak istiyorum. Türkiye’deki ekonomik şartlar artık beni çok zorluyor, evli ve çocuklu değilim o yüzden yeni bir hayat kurabilmem daha kolay. Daha önce 2 defa yurtdışına çıktım Ukrayna’ya ve Yunanistan’a gittim. Şu anda özel bir şirkette çalışıyorum yaklaşık 1 yıl oldu. Maaşım asgari ücretten ödeniyor. Turistik vize dışında ticari vize ya da dil eğitimi için öğrenci vizesi almam mümkün olur mu? Ne gibi şartlar aranıyor, hangi vize türünü önerirsiniz?
Yazıdırılabilir Versiyonu
Aile Birleşimi Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
Vize Dilekçesi
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';