x
İngiltere

Vize İşlemleri

İngiltere

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 05

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

adana@eagvs.com

İngiltere Vize Başvuru, Adana

Değerli Ziyaretçimiz, Euroasia GVS Adana Şube Sayfasına Hoş geldiniz.

Euroasia GVS Adana Şube olarak,  Adana İngiltere vizesi sayfamızı, 2023 Yılı İngiltere Vize Başvuru prosedürlerine göre hazırladık. İngiltere vizesi ile ilgili ihtiyacınız olan ön bilgiyi sayfamızda bulabilir, detaylar için şubemizle iletişim kurabilirsiniz.
İngiltere vizesi için Merkez, Seyhan, Çukurova, Yüreğir, Ceyhan gibi Adana ilçelerinden ya da Mersin, İskenderun, Osmaniye, Antakya gibi çevre illerden başvurularınızı EAGVS Adana Şubesi aracılığı ile yapabilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services Adana Şubesi olarak İngiltere de dahil tüm dünya ülkelerinin vize başvurularında danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Şubemizden İngiltere vizesi ile ilgili  olarak aşağıda listelediğimiz seyahat amaçlarına uygun başvurularınıza dair evrak listesi, baştan sona vize prosedürleri ve İngiltere vize ücretleri ile ilgili bilgi ve danışmanlık alabilirsiniz.

İngiltere vize işlemleri için 2023 yılı güncel evrak listesinin yanı sıra, gerekli evrakların hazırlanması aşamasının kolaylaşması amacıyla şube yetkililerimiz tarafından desteklenecek, vize sürecinin son adımı olan mülakat sürecinde yetkilimiz size eşlik ederek mülakat aşamasında da yardımcı olacaktır.

İngiltere Vizesi İçin Konsolosluk Görev Bölgeleri, Adana

İngiltere Diplomatik temsilcilikleri olan, İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu ve İngiltere Ankara Büyükelçiliği görev alanı kısıtlaması olmadan vize başvurularını kabul etmektedirler. Bu nedenle konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş temsilciliklerden dilediğinizde başvuru yapılmasını isteyebilirsiniz. Türkiye'de 7 farklı ilde İngiltere Vize Başvuru Merkezi Ofisleri yer almaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bursa, Antalya ve Adana olmak üzere dilediğiniz il üzerinden randevu kaydınızın oluşturulmasını yetkililerimizden talep edebilirsiniz. Başvurunuzun son aşamasında biyometrik verilerinizi sunmanız gerekeceğinden, ulaşımda sorun yaşamayacağınız temsilciliği seçmenizi önermekteyiz. Hazırlanmış vize başvuru dosyanız ile beraber randevu günü yetkilimizin size refakat edeceğini hatırlamak isteriz.

İngiltere Vizesi Kimlere Gerekir, Adana

İngiltere Hükümeti, Türkiye Cumhuriyeti pasaport türlerine göre ayrım yapmaksızın, tüm pasaport türleri için, seyahat öncesi vize alınmasını talep etmektedir. Bu nedenle hangi tip pasaport (Umuma Mahsus–Bordo, Hususi-Yeşil, Hizmet-Gri, Diplomatik-Siyah) sahibi olursanız olun, İngiltere ziyaretiniz öncesi vize almanız gerekmektedir.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır, Adana

  • Seyahat Amacınıza Göre Belge Hazırlanması : İngiltere vizesi için başvurmadan önce seyahatinizin gerekçesini belirlemeniz gerekir. Turistik, Ticari, Transit ya da diğer gerekçelerden hangisinin size uygun olduğunu belirledikten sonra, EAGVS Adana şubemizi arayarak 2022 Yılı İngiltere vizesi için gereken evrakların bilgisini yetkililerimizden alabilirsiniz. Seyahatinizin amacına uygun olarak tarafınızdan istenen belgeleri kendiniz ya da arzu ederseniz kargo ile şubemize ulaştırabilirsiniz.
Belgeleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra, alanında uzman ekibimiz gerekli kontrolleri yapacak, eksik ya da hatalı bir belge olması halinde mümkün olan en kısa zamanda size ulaşarak gereken bilgiyi tarafınıza iletecektir.
  • İngiltere Online Başvuru Formunun Doldurulması: İngiltere vize başvurusunun en önemli aşaması size ve seyahatinize dair çok sayıda bilginin giriş yapıldığı, İngiltere online başvuru formunun doldurulmasıdır. Bu Formun online ortamda, İngilizce olarak doldurulması gerekir. Giriş yapılırken Türkçe karakter kullanılamaz. Form üzerinden istenen 50’ye yakın bilginin eksiksiz, hatasız ve gerçeğe uygun girilmesi gerekir. Bu koşullara aykırı yapılan bilgi girişleri, diğer belgeleriniz tam olsa bile İngiltere vize başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir.
Adana EAGVS şubemiz diğer aşamalar da olduğu gibi bu aşamada da aklınıza takılan tüm soruları yanıtlamak ve size rehberlik etmek için yanınızda olacaktır.
  • İngiltere Vize Ücretinin Ödenmesi: Vize başvurunuzun bir sonraki aşaması ise, konsolosluk tarafından istenen ve seyahatinizin gerekçesine göre farklılık gösteren İngiltere vize ücretinin ödenmesidir. Çocuklar da dahil olmak üzere, İngiltere vize için başvuran her birey için vize  ücreti ödenmesi gerekir. 2023 yılı güncel İngiltere vize ücretlerini öğrenmek için Euroasia GVS Adana şubemizi arayabilirsiniz.
İngiltere dış temsilciliklerinin, vize talebinizin olumsuz olarak yanıtlanması durumda ücret iade etmediğini hatırlatmak isteriz. Başvurusu reddedilen kişi eğer yeniden başvuru yapmak isterse, vize ücretini yeniden ödemesi gerekir. 
  • İngiltere Vize Randevunuzun Alınması: Turistik, Ticari, Öğrenim gibi göçmen olmayan tüm vize başvuruları için randevu alınması gerekir. Randevu planlaması İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu ve İngiltere Ankara Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezi resmi web sitesi üzerinden online olarak yapılmaktadır. Yetkililerimiz, tarafımıza ulaştırdığınız belgeleri inceledikten hemen sonra sizi arayarak, uygun tarih ve saat aralıklarında sizin adınıza randevu alacaklardır.
Konsoloslukların dönemsel yoğunlukları göz önüne alındığında, seyahat tarihinizden 1 ay öncesinde tarafımıza ulaşmanız olası gecikmelerin önlenmesinde faydalı olacaktır.
  • Biyometrik Verilerin Sunulması: Randevu tarihinizde parmak izinizin verilmesi ve konsolosluk tarafından outsource edilmiş vize başvuru merkezi görevlisi ile gireceğiniz mülakat için şahsen, daha önce belirlenmiş olan İngiltere temsilciliğinde hazır bulunmanız gerekmektedir. Bu aşamada yetkililerimiz, mülakatınızın sorunsuz geçmesi adına tavsiyelerde bulunacaklardır. Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş ilgili vize başvuru merkezi görevlisinin size soracağı soruları doğru ve eksiksiz yanıtlamanız oldukça önemlidir.
Konsolosluk yetkililerinin gerek gördüğü durumlarda ek evrak talep edebileceğini ve yeniden görüşmeye çağırabileceklerini belirtmek isteriz. 
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Başvurunuz yapıldıktan ve parmak iziniz alındıktan sonra başvurunuzun değerlendirme süreci başlayacaktır. İngiltere vize başvurunuzun olumlu ya da sonuçlanması halinde, pasaportunuz tercihinize bağlı olarak sunmuş olduğunuz adrese kargo yolu ile ya da elden teslim alınmak koşulu ile 2 farklı seçenek ile teslim edilmektedir.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar, Adana

Mülakat yapılması ve parmak izinizin alınması ile başlayan konsolosluk  değerlendirmesi 15 iş günü sürmektedir. Haftasonları, resmi tatil günleri gibi konsolosluğun çalışmadığı günler başvuru sonuçlanma süresini uzatabilir. Dönemsel yoğunluklar ve konsolosluğun ek belge isteme ihtimalini göz önünde bulundurarak, seyahatinizden en geç 1 ay öncesinden tarafımıza müracaat etmenizi önermekteyiz.

Gerekli belgelerin hazırlanması, online başvuru formunun hatasız ve eksiksiz doldurulması, randevu alma ve başarılı mülakat değerlendirmesi gibi çok sayıda aşamadan oluşan İngiltere vize başvuru sürecini kolaylaştırmak, ayrıntılı bilgi almak ve rehberlik hizmetimizden faydalanmak için bizi arayınız.

İngiltere ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İngiltere Vizesi Adana
C.N. 11/05/20, 15:07 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Adana’da ikamet ediyoruz İngiltere vizesi Adana üzerinden başvuru yapabilir miyiz? Eşim ve oğlum Ağustos ayında İngiltere’ye gidecekler. 6 aylık ve 2 yıllık İngiltere vize fiyatlarını öğrenebilir miyim? Eşim çalışıyor oğlum da öğrenci ben sponsor olsam olur mu? bir de şimdiden vize başvurusu yapabilir miyiz? Son olarak vize başvurusu kaç gün içinde sonuçlanıyor. Teşekkürler.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';