x
İngiltere

Vize İşlemleri

İngiltere

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 11 73

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

edirne@eagvs.com

İngiltere Vize Başvurusu, Edirne

Bugün dünyanın global bir yapıya sahip olması ile birlikte birçok farklı ülke vatandaşı seyahat etme ihtiyacı hissetmekte ve çoğu zaman mecbur konumda bulunmaktadır. Örnek olarak İngiltere, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının eğitim, ticaret, iş, sağlık veya diplomatik olarak çok sık ziyaret ettiği ülkeler arasında görülmektedir. Ancak hangi konumda bulunursanız bulunun, İngiltere'ye seyahat gerçekleştirmeniz için mutlaka İngiltere vizesi almış olmanız gereklidir. İngiltere vizesi, Türkiye'de belirli kentlerde konsolosluklar vasıtasıyla talep edilen bir vize olmakla birlikte her kentte de firmamız tarafından kurulmuş bürolar vasıtasıyla da kolay bir işlem yapısı elde edilebilir. Örnek olarak İngiltere vizesi Edirne sayesinde şehirde yaşayan vatandaşların vize talep etmesi mümkündür. Edirne, birçok kente yakın konumda bulunarak, gün içerisinde kolaylıkla ulaşabileceğiniz ve işlemlerinizi hızlı şekilde tamamlayabileceğiniz bir yapıya sahiptir.

Avrupa'nın geçiş kapılarından birini oluşturan Edirne üzerinden de her gün yüzlerce kişi İngiltere’ye seyahat etmek için vize talebinde bulunmakta ve EAGVS sayesinde çok kolay bir şekilde vize işlemlerini tamamlamaktadır. Çünkü Euroasia Global Visa Services firması olarak vatandaşlarımızın firmamız üzerinden aldığı hizmetlerde sağladığımız danışmanlık sayesinde daha pratik bir sonuç elde etmelerini ve kalite elde etmelerini amaçlıyoruz. Bu konuda da Edirne üzerinden İngiltere vizesi talep eden herkes kolaylıkla ofisimizi ziyaret edebilir. Bu sayede yetkili personellerimiz tarafından verilen danışmanlık hizmetleri ile İngiltere vizesi Edirne başvuruları için ilk aşamadan son aşamaya kadar nitelikli bir destek hizmeti alınabilir.

İngiltere Vizesi Edirne'den Alınır mı?

İngiltere vize başvurularının gerçekleştirilmesi için öncelikle bir başvuru formu doldurulması sonrasında başvuru evrakları hazırlanması, ücret yatırılması ve randevu işlemlerinin alınması gerekmektedir. Bu konuda birçok kişi Edirne üzerinden İngiltere vizesi talebinin gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceğini merak etmektedir. Bu konuda EAGVS sayesinde alınan danışmanlık hizmetleri sayesinde Edirne vatandaşlarının da kendi kentlerinde vize başvuruları sağlaması ve vize sonucunu yine aynı kentte elde etmesi mümkün olacaktır. Bugün firmamızın sağladığı danışmanlık hizmetleri ile birlikte sadece bulunduğu noktada başvuru işlemlerini gerçekleştiren, evraklarını hazırlayan ve randevu alma gününe kadar danışmanlığın sürdürülmesi ile hatta randevu noktasında hizmetlerin sürdürülmesi ile sonuca ulaşan birçok kişi bulunmaktadır.

Temel hizmet mantığı ile firmamıza başvurduğunuz andan itibaren yetkili personellerimiz size her noktada danışmanlık sağlar. Bu kapsamda gerçekleştirdiğiniz randevu işlemi ile konsoloslukta gerçekleştirilecek görüşme ve evrakların teslim edilmesi sırasında da danışmanlar sizin için refakat avantajı oluşturacaktır. Sonrasında belirtmiş olduğunuz adresin kullanılması vasıtasıyla kurye teslimatı sayesinde vize sağlanmış pasaportunuz size çok kolay bir şekilde teslim edilebilir. Yani ilk aşamada sorulan Edirne'den İngiltere vizesinin alınıp alınamayacağı sorusunun cevabı net bir şekilde görülmektedir. Her vatandaş eksiksiz bir şekilde hazırladığı evrakları ve doğru bir şekilde yürütülen hizmet süreci sayesinde Edirne'de kolaylıkla İngiltere vizesi alma imkanına sahiptir. Sadece danışmanlar tarafından verilen destek hizmetlerine uygun bir şekilde işlem aralıklarına dikkat etmeniz ve iletişimi koparmamanız gerekmektedir.

İngiltere Vizesi Edirne Başvuru Merkezi Nerede?

Bir önceki aşamada bahsedildiği şekilde İngiltere vizesi başvurusu gerçekleştirmek ve başvurunun sonuca ulaştırılması açısından firmamız önemli bir danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Bu danışmanlık hizmetinin alınması açısından da öncelikle Edirne'de yer alan vatandaşların ofisimize ulaşması önemlidir. Avrupa'ya geçiş noktasında çok önemli bir noktada bulunan Edirne ilinde kurulmuş olan büromuz, çevre kentlerden de birçok kişinin kolaylıkla ulaşabileceği bir konumda bulunmaktadır. Çünkü Edirne ofisimiz kent merkezinde kurulmuş olmakla birlikte hem ulaşım açısından hem de adresin kolaylıkla bulunması açısından önemli bir avantaja sahiptir. Bugün İngiltere vize başvuru merkezi Edirne kentin çok merkezi bir konumunda birçok farklı resmi daire ve ihtiyaç duyulan birçok farklı ticari noktaya yakın konumda bulunmaktadır.

Özellikle farklı kentlerden de İngiltere vizesi talep etmek için Edirne kentine ulaşmış olan herkes yine kentte bulunan birçok farklı ulaşım yöntemini tercih ederek ofisimize ulaşabilir. Örneğin, kent merkezinde bulunan toplu ulaşım hizmetleri veya ticari taksi hizmetlerini kullanarak ofisimize ulaşabilirsiniz. Ayrıca yine çevre bölgelerden özel araçlarınız ile Edirne’ye ulaşmanız sayesinde de kolaylıkla ofislerimizin adresini bulabilirsiniz. Pratik bir hizmet mantığı çerçevesi sunulması amacıyla telefon numaralarımız üzerinden firmamız ile iletişime geçen herkes gereken noktada Edirne ofis adresimizi talep edebilir. Hatta bu konuda özel araçla ulaşmak isteyen kişiler internet üzerinden konum bilgisi ve harita bilgisi talep ederek de daha kolay bir ulaşım yardımı elde edebilir.

İngiltere Vize Randevu Edirne'den Nasıl Alınır?

İngiltere vize başvurusu gerçekleştirmek isteyen bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, öncelikle İngiltere başkonsolosluğu tarafından belirlenmiş koşullara göre bazı belgeleri hazırlamalı ve vize ücretini yatırarak randevu almalıdır. Bugün birçok ülke internet üzerinden de randevu alma imkanı sağlamakla birlikte İngiltere konsolosluğu tarafından randevu fiziki olarak sağlanmaktadır. Bu bağlamda büromuza başvuran kişiler İngiltere vize randevu Edirne hizmetleri için öncelikle belirtilen ilk talepleri yerine getirmelidir. Randevu işlemleri gerçekleştirilirken genellikle başvurunun seyahat tarihinden 3 ay öncesine kadar yapılması mümkün olmaktadır. Sonrasında vize başvuru merkezlerinde başvuru sahibinin randevu için bizzat bulunması gerektiğinden dolayı ofis yetkililerimiz tarafından bu süreçte size refakat edilecektir.

Yetkili personellerimiz ile birlikte İngiltere konsolosluğunda bulunduğunuz andan itibaren parmak izi kaydının alınması, evrakların teslim edilmesi ve evrakların incelenmesi sürecinde de başvuran kişinin bizzat bulunması gerekmektedir. Çünkü vize başvuru sürecinde vize talep eden kişinin yerine herhangi bir yakını akrabası veya yetki vermiş olduğu bir kişi işlem gerçekleştiremez. Randevu sürecinde konsolosluğa teslim edilecek şekilde yanınızda mutlaka başvuru formunun çıktısı, İngiltere vize randevu bildirimi, orijinal belgelerin fotokopileri ve ek belgeler, vize harç bedelini yatırdığınıza dair bir çıktı belgesi yer almalıdır. Alınan randevu günü ve saati mutlak bir şekilde takip edilmeli ve hiçbir şekilde aksama ile karşılaşılmadan bu tarihe riayet edilerek, randevu gününde konsoloslukta refakatçı yetkili personel ile bulunulmalıdır.

Edirne İngiltere Vize Başvuru Merkezi Telefonu

Firmamız üzerinden vize konusunda danışmanlık hizmetleri talep edebilmeniz için öncelikle ilk görüşmeyi telefon vasıtasıyla gerçekleştirebilirsiniz. Edirne kentinde şehir içi ulaşım ile mesai saatleri içerisinde ofisimizi ziyaret etmeniz ve yetkili danışman personel ile görüşmeniz gerekecektir. Bu durumda ihtiyaç duyacağınız telefon numaralarını web sayfamız üzerinde çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Bürolarımızın mesai saatleri dahilinde bu telefonlar sayesinde iletişim kurarak, gereken tüm bilgileri talep edebilir ve daha nitelikli bir işleyiş süreci elde edebilirsiniz. Ayrıca telefon numaraları dışında paylaşılmış olan mail adreslerini tercih ettiğinizde de bu sayede elektronik posta yöntemi ile bilgi alışverişinde ve evrak alışverişinde bulunabilirsiniz. Hatta gereken noktalarda web sayfamız üzerinde yine sosyal medya hesaplarımıza da ulaşabilirsiniz.

Edirne İngiltere Vize Ücreti 2023

Resmi bir evrak niteliğinde bulunan vize, talep ettiğiniz ülkenin standartlarına bağlı bir ücretin ödenmesi sayesinde alınabilir. Bu nedenle İngiltere konsolosluğu tarafından da belirlenmiş olan bir konsolosluk harcı ödemesi gerçekleştirilir. Ayrıca vize talebinde, vize danışmanlık bedeli ücreti ödemesi ve firmamız tarafından alınan bir hizmet bedeli ödemesi yapılmaktadır. İngiltere vizesi talebi gerçekleştirirken, sizden istenecek ücretler açısından farklı kategorilerde göre farklı rakamlar ortaya çıkmaktadır. Ancak özellikle Edirne İngiltere vize ücreti 2023 bağlamında yaptığınız başvuruda vizenin kaç aylık olması gerektiği ve vizenin hangi türde olduğu rakamlarda değişikliğe neden olmaktadır. Çünkü almış olduğunuz vizenin süresi, İngiltere'de konaklama sürenizi belirlerken, türü ise İngiltere'de elde edeceğiniz hakları ortaya koymaktadır.

İngiltere vizesi konusunda koşullar ve kullanım hakları göz önünde bulundurulduğunda farklı çerçeveleri incelerseniz, örneğin 6 ay, 2 yıl, 5 yıl veya 10 yıllık vizelere göre vize ücreti değişiklik gösterir. Bu bağlamda;

  • 6 aylık vizede 130 dolar vize harç ücreti ve 120 dolar vize danışmanlık hizmeti ücreti
  • 2 yıllık vizede 495 dolar harç ücreti ve 155 dolar vize danışmanlık ücreti
  • 5 yıllık vizede 896 dolar vize harç ücreti ve 204 dolar danışmanlık hizmet bedeli
  • 10 yıllık vize başvurusunda ise 1124 dolar vize harç ücreti ve 326 dolar vize danışmanlık bedeli talep edilmektedir. 

Aslında birçok farklı vize kategorisinde de örneğin 6 aylık olmasında eğitim veya sağlık için farklı türlerde farklı fiyatlar talep edilebilir. Firmamız tarafından ise Euroasia hizmet bedeli açısından 100 dolar ücret talep edilmektedir.

Edirne İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Edirne üzerinde büromuza başvuru gerçekleştirerek İngiltere vizesi talep eden kişilerin hazırlaması gereken standart evraklar ve vize türüne göre değişen farklı ek evraklar yer almaktadır. Standart evraklar pratik bir şekilde danışmanlık ofislerimizde alınan hizmetler sayesinde temel bir yardım sayesinde kolaylıkla hazırlanabilir. Zira İngiltere vizesi için gerekli evraklar Edirne arasında ilk aşamada yenilenmiş bir kimliğin arkalı önlü fotokopisi bulunmaktadır. Bunun dışında ise listeli şekilde;

  • Seyahatten sonra da en az 6 ay geçerli olacak pasaport
  • Eski pasaportların aslı ve fotokopisi
  • Adres ve aile bilgilerini de bulunduran tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Seyahat için tercih edilecek aracın rezervasyon bilgileri
  • İngiltere'de gerçekleştirilecek konaklama için rezervasyon belgesi
  • Vize istediğinize dair İngilizce olarak hazırlanmış şahsi vize talep dilekçesi bulunmaktadır. 

İngiltere vize başvurusu gerçekleştirmeniz için öncelikli olarak turistik veya ticari vizelerin tümünde online başvuru formunun eksiksiz şekilde doldurulması ve sonrasında çıktısının alınması da gereklidir. Ayrıca tüm bu standart evraklar dışında şirket sahipleri, şirket ortakları, özel çalışanlar, kamu çalışanları, emekliler, öğrenciler, ev hanımları, çocuklar veya tüccarlar farklı olarak talep edilen ek belgeleri de hazırlayarak dosyaları içerisinde bulundurmak zorundadır. Örnek olarak ek belgeler açısından öğrencilerin mutlak şekilde öğrenci belgelerini, reşit durumda olmamaları takdirinde muvafakatname belgelerini, eğitim alınacak kuruluştan alınmış kabul mektubunu ve kendilerine sponsorluk gerçekleştirecek kişinin belgelerini sunması gereklidir. Diğer tüm vize türlerinde de benzer şekilde kişisel ve sponsorluk ile ilgili evraklar talep edilmektedir.

Edirne'den İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Standart şekilde belirlenmiş olan bu evraklar başvuru sürecinin başlatılması ile birlikte hazırlandıktan sonra danışmanlık hizmetlerimiz sayesinde geçerli bir randevu alınabilir. Alınan bu randevuya bağlı olarak İngiltere vizesi çıkış süresi genellikle 21 gün şeklinde bilinmektedir. Yani bu 3 haftalık süreç içerisinde mesai saatleri göz önünde bulundurulduğunda, 15 iş günü İngiltere vizesi onay süreci için yeterli olabilmektedir. Fakat bu geçerli süre içerisinde İngiltere vizesi temin edebilmeniz için tüm evrakların eksiksiz şekilde hazırlanması ve prosedürlere mutlak şekilde uyum sağlanması gerekmektedir. Örneğin, konsolosluk tarafından talep edilen ek belgelerin tam zamanında ve eksiksiz bir şekilde hazırlanarak sunulması önemlidir. Aksi takdirde bu noktalara uyum sağlanmazsa, vize sonucu çok daha geç bir tarihe ulaşabilir.

Vize başvurularında ideal bir süreç ile sonuç elde edilmesi açısından özellikle randevu tarihine birebir uyum sağlanması ve doğru vize türünün seçilmesi önemlidir. Genellikle İngiltere seyahatinin 3 ay öncesinde bir vize randevu başvurusu yapmak en doğru tercihlerden biri olacaktır. Randevu işlemleri gerçekleştirirken danışmanlarınız tarafından dikkat edilecek şekilde hem ülkemizdeki resmi tatillerin ve dini tatillerin göz önünde bulundurulması hem de İngiltere tarafından uygulanan resmi tatiller ve dini tatillerin göz önünde bulundurulması gereklidir. Çünkü konsolosluk her iki durumda da belirlenmiş bu tatil günlerinde mesai yapmadığı için randevunuz geçersiz bir hale gelebilir ve vize için yapılan incelemelerde daha uzun bir süreç ile karşılaşabilirsiniz. 

İngiltere ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İngiltere Vizesi Edirne
Y.G. 11/05/20, 14:54 Cevabı Görüntüle
Selam, İngiltere turist vizesi yeşil pasaportlular için gerekli evrakları mail olarak atabilir misiniz? Edirne’deyim İngiltere vizesi Edirne den hazırlayacağım evraklarımı size kargolamak istiyorum tüm işlemlerimi yapmanız için sizlere teslim edeceğim. Değerli bilgileriniz için şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar dilerim.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';