x
İngiltere

Vize İşlemleri

İngiltere

İngiltere Vize Türleri

P.V. 20/03/20, 17:15
Merhaba ben İngiltere’de dil eğitimi almak istiyorum, İngiltere vize türleri arasından hangisine başvurmalıyım? Normalde eğitim vizeleri Tier 4 kategorisinde oluyormuş ama benimki dil eğitimi. Toplamda 8 ay boyunca eğitim alacağım, uzun süreli bir kurs olduğundan hangi vize türüne başvurmam gerektiğini bilemedim. Normalde Short Term Study Visa yani Kısa Süreli Öğrenci Vizesi kategorisi mevcut, benim okulum 6 ayı geçtiği için bu kategoriye giriyor mu? Yoksa Tier 4 vizesine mi başvurmalıyım? Ayrıca gerekli evraklar ve vize ücretleri konusunda da bilgilendirmenizi rica ediyorum. Duruma göre sizinle çalışmak isterim şimdiden teşekkürler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, sizin durumunuzda İngiltere vize çeşitleri arasından Kısa Süreli Öğrenci Vizesi (Short Term Study Visa) kategorisi uygun olacaktır. Bu vize kategorisinde 0 – 6 ay arası ve 6 – 11 ay arası eğitimleri kapsayan 2 vize çeşidi bulunur. 8 aylık bir eğitim alacağınızdan ötürü 6 – 11 aylık vizeye başvurmalısınız. 6 aya kadar olan eğitimler için başvurulan vizeden farklı olarak sizin başvurunuzda zorunlu sigorta ücreti (Immigration Health Surcharge) oluşacaktır. Bu ücret, başvuru ücretine ek olarak ödenir ve dil eğitimi vizeleri için ortalama 300 Pound civarındadır.

İngiltere vizesi için hazırlamanız gereken evraklar, sizin ve sponsorunuzun okul / çalışma durumuna göre oluşacaktır. Eğer öğrenciliğiniz devam ediyorsa özlük evraklarınızla birlikte öğrenci belgeniz, bununla birlikte okuldan nasıl 8 ay ayrı kalabildiğinize dair ek yazı gerekecektir. Bazı dosyalarda kişinin öğrenciliği sürmekte ancak sadece stajı kalmış durumdadır, bazılarında ise yine öğrencilik sürmekte fakat derslere katılma zorunluluğu yoktur ya da yalnızca alttan birkaç ders alıyordur. Bu tür durumları konsolosluğa uygun bir evrakla açıklamak yararlı olacaktır. Bunlarla birlikte bir de sponsorunuzun hazırlaması gereken İngiltere vize işlemleri evrakları bulunmaktadır. Eğer masraflarınızı karşılayacak kişi özel sektör çalışanı ise çalışma evrakları, maaş bordroları, banka hesap dökümleri ve tüm masrafların garantisi altında olduğunu belirten dilekçe sunmalıdır.

İngiltere vize türleri ve sponsorunuzun hazırlaması gereken evraklar hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bize mail ya da telefon üzerinden ulaşarak durumunuz hakkında detaylı bilgi veriniz. Uzmanlarımız, başvurunuzu en iyi şekilde yapmanızı sağlayacaktır.

Saygılarımla

Yusuf Üzümcü

B.M. 28/03/20, 15:25

Merhabalar, ingiltereye Turistik vize almak mi daha kolay yoksa aile ziyareti vizesi mi? yani tum evraklar eksiksiz hazirlanirsa, acaba Aile ziyareti vizesi biraz daha mi avantajli ve alinmasi daha mi garanti ??? bu İngiltere vize türleri arasindan hangisi bana uygun?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 28/03/20, 15:36

Merhabalar, planlanan vize başvurusunun doğru ve uygun bir şekilde yapılması gereklidir. Yani başvuru yapılacak vize türünden ziyade yapılan vize başvurunuzun seyahat amacınıza yönelik doğru, güncel ve eksiksiz evraklarla başvuru yapılması esastır, başvuruda belirttiğiniz bilgiler ile sunmuş olduğunuz evrakların tutarlılığı da çok önemlidir. Başvuruda oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir ve tüm bu hususları göz önünde bulundurarak başvuru yapmanız gerekmektedir, seyahatinizin asıl amacı ne ise buna yönelik çalışmalar yapılmalı. Bizler başvuru sürecinde, randevu gününde ve işlemde olan vizeniz sonuçlanana kadar tüm işlemleri yürütüyoruz. Sonuçlanması durumunda da pasaportunuzu kargo/kurye veya elden sizlere teslim etmekteyiz. Doğru ve eksiksiz bir başvuru için sizlere hizmet vermekteyiz. Siz de seyahat amacınıza uygun bir başvuru yapabilmek ve İngiltere vize türleri arasından sizin için doğru olana başvurmak için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşarak vize uzmanlarımızdan gerekli desteği alabilirsiniz. İyi günler dileriz.

Saygılarımla,

Şehriban Güner.

Y.B. 28/03/20, 16:23

kızımla birlikte bahar tatilinde İngiltere'ye seyahat etmeyi planlıyorum. daha önceden 6 aylık ve 2 yıllık İngiltere vizelerim var. online form doldurup randevu alarak belgelerimi izmir'de merkeze teslim ediyordum daha önce. Kasım ortası gitmeyi planlıyoruz. İngiltere vize türleri arasından hangisini seçmem gerekiyor?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 28/03/20, 16:27

Merhabalar, daha önce İngiltere’ye seyahat etmeniz ve vizelerinizi doğru kullanmanız yeni alacağınız vizeyi olumlu etkileyecektir bununla birlikte sunacağınız güncel ve güçlü evraklarla uygun bir başvuru yapabilirsiniz. Sizin ve kızınız için ayrı ayrı başvuru yapılıp birlikte seyahat edeceğinize dair ortak evraklar kullanabilirsiniz. Yeniden yapacağınız başvuruda da aynı şekilde başvuru formu, harç ödemesi, randevu alımı ve evraklarınızın yüklenmesi için online işlemler yapılacaktır. Kızınızla birlikte tatil yapmayı düşündüğünüz seyahatin vize başvuru türü turistik olacaktır. Hala İzmir’de ikamet ediyorsanız yeniden aynı yere başvuru yapabilirsiniz başka şehirde ikamet ediyorsanız da size en yakın başvuru merkezinde tercih ederek başvuru yapabilirsiniz. Tüm vize işlemlerinizi bizim aracılığımızla gerçekleştirebilirsiniz, İngiltere vize türleri hakkında güncel bilgileri öğrenmek ve hizmet almak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak vize uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. İyi günler dileriz.

Saygılarımla,

Şehriban Güner.

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES