x
İngiltere

Vize İşlemleri

İngiltere

İngiltere Hakkında Sorular & Yorumlar

İngiltere ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Soru Sor

İngiltere Ticari Vize
Y.N. 20/03/20, 17:31 Cevabı Görüntüle
Merhaba biz Türkiye’de bir şirkette çalışıyoruz ve İngiltere ticari vize almak istiyoruz. Bir şirket müdürü ve 2 çalışan olarak seyahat edeceğiz, İngiltere firmasından nasıl bir davetiye almak gerekiyor? Şirket müdürü ve bizim hazırlamamız gereken evraklar arasında fark olacak mı? Biz giyim üzerine çalışan, Türkiye’de birçok mağazası bulunan ve şimdi de yurtdışına açılan bir şirketiz. Ben mimar olarak çalışıyorum, benimle birlikte seyahat edecek olan diğer arkadaş da insan kaynakları yöneticisi. Sonrasında personel gönderme süreçlerimiz de olabilir, sanırım o işler için başka bir başvuru yapılacak. Şimdilik İngiltere ticari vizesi almak istiyoruz.
İngiltere 6 Aylık Vize Ücreti
P.B. 20/03/20, 17:22 Cevabı Görüntüle
Merhaba ben İngiltere 6 aylık vize ücreti hakkında bilgi almak istiyorum. Önümüzdeki yaz İngiltere’ye 4 günlüğüne seyahat etmek istiyorum, ilk defa gideceğim ama duyduğum kadarıyla en kısa süreli vize 6 aylık çıkıyormuş, daha kısa bir vize türü varsa bilgi vermenizi rica ediyorum yani ücret olarak daha uygun fiyatlı oluyorsa benim için daha iyi olur. Ankara’da yaşıyorum ve Askeriye personeliyim. Hazırlamam gereken evraklar hakkında da bilgi vermenizi rica ediyorum çok teşekkürler.
İngiltere Vize Türleri
P.V. 20/03/20, 17:15 Cevabı Görüntüle
Merhaba ben İngiltere’de dil eğitimi almak istiyorum, İngiltere vize türleri arasından hangisine başvurmalıyım? Normalde eğitim vizeleri Tier 4 kategorisinde oluyormuş ama benimki dil eğitimi. Toplamda 8 ay boyunca eğitim alacağım, uzun süreli bir kurs olduğundan hangi vize türüne başvurmam gerektiğini bilemedim. Normalde Short Term Study Visa yani Kısa Süreli Öğrenci Vizesi kategorisi mevcut, benim okulum 6 ayı geçtiği için bu kategoriye giriyor mu? Yoksa Tier 4 vizesine mi başvurmalıyım? Ayrıca gerekli evraklar ve vize ücretleri konusunda da bilgilendirmenizi rica ediyorum. Duruma göre sizinle çalışmak isterim şimdiden teşekkürler.
İngiltere Konsolosluğu Vize
N.H. 20/03/20, 17:10 Cevabı Görüntüle
İyi günler ben İngiltere Konsolosluğu vize müracaatı yapmak istiyorum. Çanakkale’de yaşıyorum eşimle birlikte seyahat etmeyi planlıyoruz. Her ikimiz de devlet memuruyuz. Daha önce sadece İtalya’ya seyahat ettik, başka bir yurtdışı çıkışımız bulunmuyor. Duyduğumuza göre İngiltere vize işlemleri biraz karışık ve ret oranı fazlaymış, bu yüzden bir danışmanla çalışmak istiyoruz. Bizim durumumuzda hangi evraklar hazırlanmalı, başvuruyu ne zaman yapmalıyız, hangi şehirden başvuru yapabiliriz bu konularda bilgilendirme rica ediyorum. Teşekkürler.
Londra Vize Başvurusu
O.G. 20/03/20, 10:38 Cevabı Görüntüle
İyi günler ben Londra vize başvurusu yapmak istiyorum. Orada yaşayan bir arkadaşım var internetten konuşmaya başladık şimdi görüşmek istiyoruz hem ben de İngiltere’yi merak ediyorum. İstanbul’da üniversite öğrencisiyim çalışmıyorum nasıl başvuru yapabilirim bilmiyorum. Aslında annem ve babamın haberi olmadan gidip gelmek istiyorum ama sponsor olmadan vize almam mümkün değilse yapacak bir şey yok. Londra vize işlemleri başvuru şartları ve ücretleri ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorum teşekkürler.
Londra Vize Ücreti 2020
H.U. 19/03/20, 17:18 Cevabı Görüntüle
İyi günler ben Londra vize ücreti 2020 zamları hakkına bilgi almak istiyorum. Bursa’da yaşıyorum, Londra’daki akrabalarımı ziyaret etmek istiyorum fiyatlara zam geldiğini duydum. Benim durumum şöyle, daha önce 1 defa vize reddi aldım 2017 yılında. O dönem çalışmıyordum, İngiltere’ye turist ve ziyaret vizesine başvurdum hem akrabalarımı görmek hem de ülkeyi gezmek için ama eğer kalabilirsem kalmayı da düşünüyordum, başvurum maalesef reddedildi. Ret mektubumda bankamdaki para giriş çıkışlarını yazmışlar bir de Türkiye’ye geri dönmeyebilirsiniz demişler. Açıkçası biraz acemilik ettik hem boş pasaportla başvurdum, hem işsizdim. Şimdi yaklaşık 1,5 yıldır çalışıyorum, 4 ülkeye de seyahat ettim: Ukrayna, İtalya, Gürcistan ve Yunanistan. Bunların yararı olur inşallah diye düşünüyorum ama bu sefer Londra vize işlemleri için bir uzmanla çalışmak istiyorum, internet sayfanızdaki yazılar güzel bir yol yordam gösterirseniz sizinle çalışmak isterim saygılar.
İngiltere Vize Başvuru Merkezi Profilo
E.B. 19/03/20, 16:38 Cevabı Görüntüle
İyi günler biz İngiltere vize başvuru merkezi Profilo adresinden işlem yaptırmak istiyoruz bununla ilgili internetten bilgi almaya çalışıyorum ama her tarafta farklı bilgiler mevcut. İstanbul’daki vize başvuru merkezinin Profilo’da olduğunu duydum ama nasıl başvuru yapıldığını bilmiyorum. Burada konsolosluk mu var yoksa başka bir kurum mu? Konsolosluğun Beyoğlu tarafında olduğunu okumuştum oradan başvuru yapmak mümkün olmuyor mu? Evraklarımız hazır sayılır ama Schengen vizesine göre hazırladık, bir listeden kontrol ettirme şansı bulamadık. Avrupa için vize alırken net evrak listeleri oluyor, İngiltere’de böyle bir şey yok mu neye göre hazırlanıyor? Evraklarımızı alıp başvuru merkezine mi gidiyoruz? Randevu nasıl alınıyor? Yardımlarınızı rica ederim.
İngiltere Vizesi Online Başvuru
A.S. 19/03/20, 12:40 Cevabı Görüntüle
İyi günler ben İngiltere vizesi online başvuru ile ilgili bilgi almak istiyorum. İnternetteki forumlarda okuduğuma göre başvuru online yapılıyormuş, web sitesi üzerinden formu doldurduktan sonra evraklarımızı da sisteme taratabiliyormuşuz ama başka bir bilgim yok. Başvurumu nasıl başlatabilirim? Online formu doldurduktan sonra tüm işlem bitiyor mu, vizemin çıkıp çıkmadığı bana nasıl haber verilecek mail mi atılacak? İngiltere vizesi elektronik vize mi yoksa pasaporta mı basılıyor? Ben önümüzdeki Haziran ayında yani yaklaşık 4 ay sonra seyahat etmeyi planlıyorum, şu anda başvuru yapabilir miyim? Turizm amacıyla seyahat edeceğim ve Trabzon’da yaşıyorum bu yüzden başvurumu İstanbul ya da Ankara’ya gitmeden yapabiliyorsam çok iyi olur.
İngiltere Dil Okulu Vizesi
M.K. 19/03/20, 11:08 Cevabı Görüntüle
İyi günler ben İngiltere dil okulu vizesi ile ilgili bilgi almak istiyorum. Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3. Sınıf öğrencisiyim. Önümüzdeki yıl mezun olacağım ve İngilizcemi en iyi seviyeye getirmiş olarak mezun olmak istiyorum, bu yüzden yaz tatilinde 3 aylık bir kursa katılacağım. Sonrasında iş başvurularım olacak, uluslararası firmalarda çalışmak istiyorum. Bölümümde bazı dersler İngilizce ve hazırlık eğitimi de aldım ama yeterli seviyede değilim. Ayrıca hazırlık sınıfı sonrası Malta’da 2 aylık dil eğitimi de almıştım. Daha önce Schengen ülkelerini dolaştım ama İngiltere’ye hiç gitmedim. Dil okulu vizesiyle ilgili gerekli evraklar, ücretler ve sürece dair bilgileri rica ediyorum.
İngiltere Vize Şartları
M.D. 17/03/20, 16:11 Cevabı Görüntüle
Merhabalar ben İngiltere vize şartları ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorum. Schengen vizesine göre daha zor alındığını duydum, daha önceden 3 tane Schengen vizem var sonuncusu 6 aylık verilmişti birkaç ay önce bitti. Şimdi önümüzdeki yaz İngiltere’yi gezmeyi planlıyorum, Schengen için bankama para koymuştum ve vizemi rahat bir şekilde almıştım, İngiltere vizesinde bunun sorun olduğunu duydum. Ayrıca Bursa’da yaşıyorum, başvurumu İstanbul ya da Ankara’ya gitmeden yapabilmem mümkün mü? Kendimle ilgili bilgi vermem gerekirse, özel bir bankada çalışıyorum, yaklaşık 3 yıldır aynı işteyim. Seyahatimi önümüzdeki yaz için planlıyorum. İngiltere vize ücreti konusunda da bilgi vermenizi rica ederim. Saygılarımla.
İngiltere Oturum İzni
Ö. Bahtıyar 28/02/20, 15:11 Cevabı Görüntüle
İyi günler ben İngiltere oturum izni almak istiyorum. Dayımın oğulları 14 yıldır İngiltere’de çalışıyor yanlarına gitmek istiyorum bunun için çalışma izni, oturum izni ne gerekiyor yapmak istiyorum. Onların İngiltere’de kebap dükkanı var işleri iyi gidiyor ben de Türkiye’de çalışıyorum ama asgari ücretliyim, çalışan ihtiyaçları olduğu için ve önce aile dedikleri için benim gelmemi istiyorlar ama bu işler nasıl oluyor bilmiyorum. Daha önce yurtdışına çıkmadım. Turist vizesiyle gidip çalışmaya başlayabilir miyim? Yardımlarınızı rica ederim.
İngiltere'ye Vize Almak
A. Azbay 28/02/20, 15:01 Cevabı Görüntüle
İyi günler ben İngiltere’ye vize almak istiyorum ama hangi tür vize olduğu önemli değil ülkeye giriş yapmam gerekiyor. En kolay İngiltere vizesi nasıl alınır? Brexit süreci sonlanmadan gidip Ankara Antlaşması’na başvurmak istiyorum. Türkiye’deki ekonomik şartlar artık beni çok zorluyor, evli ve çocuklu değilim o yüzden yeni bir hayat kurabilmem daha kolay. Daha önce 2 defa yurtdışına çıktım Ukrayna’ya ve Yunanistan’a gittim. Şu anda özel bir şirkette çalışıyorum yaklaşık 1 yıl oldu. Maaşım asgari ücretten ödeniyor. Turistik vize dışında ticari vize ya da dil eğitimi için öğrenci vizesi almam mümkün olur mu? Ne gibi şartlar aranıyor, hangi vize türünü önerirsiniz?
İngiltere Vizesi Schengen Mi
G. Bahadır 19/02/20, 15:42 Cevabı Görüntüle
Benim İngiltere'de bir arkadaşım var. Turistik vize almak istiyorum. Üniversite öğrencisiyim . Neler yapmam gerekiyor . Hangi evraklara ihtiyacım var . Sponsor olarak babamı göstereceğim Babamın hangi evrakları hazırlaması gerekiyor . Ve bana İngiltere'den davetiye gelecek. Bu bana ne kadar yardımcı olur? İngiltere vizesi Schengen mi? İngiltere vizesiyle Schengen ülkelerine seyahat edebilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim. İyi günler dilerim.
İngiltere Ankara Anlaşması 2020
N. Büyüksanalan 19/02/20, 14:43 Cevabı Görüntüle
İngiltere Ankara Anlaşması 2020 yılı başvuruları için genel bilgi lütfen teşekkürler
İngiltere'ye Davetiye İle Gitmek
M. Kayaoğlu 19/02/20, 14:26 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, İngiltere'ye ailemi ziyarete etmek amaçlı gitmek istiyorum yaklaşık iki haftalık bir süreç için öğrenciyim. İngiltere'ye davetiye ile gitmek için ne yapmalıyım?Teşekkürler
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES