x
İngiltere

Vize İşlemleri

İngiltere

İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul

İngiltere konsolosluğu istanbul

İngiltere Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: Meşrutiyet Caddesi No 34 , Tepebaşı Beyoglu/ 34435 Istanbul (British Consulate General Istanbul)

Tel: +90 212 334 64 00

Fax: +90 212 334 64 01

E-mail: britembcon@fco.gov.uk

Birleşik Krallık Türkiye Başkonsolosu

Judith Mary Slater

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30–13.00 / 14.00–16.45
İstanbul İngiltere Konsolosluk/Vize bölümü : 09:00-12:30
İstanbul İngiltere Konsolosluk Acil Durum Hattı : İstanbul’da bulunan İngiliz vatandaşlarının acil ihtiyaçlarında (saldırı, kaçırılma, pasaport kaybı),  212 334 64 00 no'lu telefondan yardım isteyebilirler.

Görev Bölgesi
Tüm Türkiye’den yapılan İngiltere Vize başvurularını İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu, İngiltere Ankara Büyükelçiliği ve İzmir İngiltere Konsolosluğu kabul etmek ve sonuçlandırmakla yetkilidir. İstanbul üzerinden İngiltere Vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu'nun yetkilendirdiği İngiltere Vize Başvuru Merkezi'nden vize işlem başvurusu için randevu almaları gerekmektedir. Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Yalova  illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, konsolosluk işlemlerini İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’ndan yapmalıdırlar. Marmara Bölgesinde ikamet eden kişilerin İngiltere vize başvurularını, İngiltere İstanbul Başkonsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu Vize Başvuru Merkezlerine randevu ile yapmaları gereklidir.

İngiltere Acil Durum Seyahat Belgesi

Türkiye’de pasaportu kaybolan, çalınan, hasar gören veya süresi dolan İngiliz vatandaşları acil durum seyahat belgesine başvurabilirler. Seyahat tarihine 3 haftadan uzun bir süre kalmış başvuru sahipleri yeni bir pasaport için başvuruda bulunabilirler. 24 saat içinde yolculuk yapacak İngiliz vatandaşlarının vakit kaybetmeden İngiltere Konsolosluğu ile iletişime geçmesi gerekmektedir.
Acil durum seyahat belgesine ihtiyaç duyan başvuru sahibi 16 yaşın altındaysa, kendi adına bir ebeveyn veya yasal vasi başvuru yapabilir.  

ingiliz konsolosluğu

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu'na vize başvurusunda bulunacak kişiler İngilizce hazırlanmış ve eksiksiz doldurulmuş online İngiltere vize başvuru formu ile başvuruda bulunmalıdır. İngiltere Vize Başvuru Formu İngilizcedir.İngiltere Vize Bilgi Formuna ulaşmak için tıklayınız. 

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu Vize Talep Dilekçesi

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu'na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve seyahat şartlarının başvuru sahibi tarafından garanti edildiğine dair bir vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu Ulaşım

İstanbul İngiltere Konsolosluğu, İstanbul ili Beyoğlu ilçesi Kamer Hatun Mahallesi'nde yer almaktadır. Bu bölgeye ulaşım için İETT Otobüs Seferleri;

32T Cevatpaşa-Taksim
35C Kocamustafapaşa-Taksim
36T Cebeci-Taksim
54HT Hasköy-Taksim-Harbiye
54HŞ Hasköy-Şişli
54KT Kaptanpaşa-Dolapdere-Taksim
55T Gaziosmanpaşa-Taksim
61B Beyazıt-Taksim
71AT Ataköy-Taksim
72T Yeşilköy-Taksim
73 Yenibosna Metro- Taksim
73F Florya-Taksim
76D Bahçeşehir- Taksim (Çift katlı)
83O Otogar-Taksim
93T Zeytinburnu-Taksim
96T Atatürk Havalimanı-Taksim
97T Basın Sitesi-Taksim

İngiltere Konsolosluğu Nerede?

İngiltere ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İngiltere Konsolosluğu
K. Vatansever 30/04/22, 18:06 Cevabı Görüntüle
Merhaba benim İngiltere Konsolosluğu üzerinden vize başvurusu yapmam gerekli. Ablam yaklaşık altı yıldır İngiltere’de yaşıyor. Eniştem bunun daha öncesinde Ankara Antlaşması ile oraya taşınmış ve işini kurmuş. Ablamla zaten semtimizden tanışıklıkları vardı, 6 yıl kadar önce evlendiler. Şimdi 2. çocukları doğmak üzere bu yüzden annem doğumun öncesinde ve sonrasında ablamın yanında olmak istiyor. Yine 4 yıl kadar önce ilk çocukları doğduğunda da annem 6 aylık kısa süreli vize alıp çocukla ve ablamla ilgilenmek için seyahat etmişti. O dönemde annemle aynı şehirde olduğumuz için ben tüm vize başvuru sürecinde yardımcı olmuştum ama şimdi ben de taşındım ve yanında yokum. Bu yüzden uzman danışman desteği almamız gerekiyor. Bir de sanırım başvuru sistemi değişmiş biraz internette kurcaladım okudum da eskiden yaptığımız gibi değildi sanki. Hem web sitesi yenilenmiş ya da taşınmış bilmiyorum, hem de her şey dijital hale gelmiş. Durumundan kısaca bahsedeyim annem 7 – 8 yıllık emeklidir. Ben uzun yıllardır özel sektörde çalışmaktayım, gelirim iyi durumda. Annemin bankasında da uzun süreli ve sürekli artan bir birikimi mevcuttur. Yani kendisi kendi seyahat masraflarını karşılayabilir, gerek olacaksa ben de destek olabilirim. Diğer yandan ablamlar da zaten ona para harcatmayacaklar orada illa ki, dilerseniz banka evrağı vs. sunabilirler başvuruda göstermek amacı ile. Annem Antalya’da ikamet ediyor, daha önceki başvurusunu buradan tamamlamıştı yine yapabiliyor mu bilmiyorum şu an orası açık mıdır.. Pandemide birçok şey değişti siz de takdir edersiniz ki. Başka ne gibi bilgilere ihtiyacınız varsa bana verdiğim iletişim bilgilerimden ulaşabilirsiniz. Bir de başvuru süresi bizim için önemli, doğum 3 ay sonra gerçekleşecek diye bekleniyor. Bunun biraz öncesinde oraya varmak istiyor ki hamileliğin son dönemleri zaten dikkatli geçirmek gerekli ve yardıma ihtiyacı olacağı bir çok konu olabilir. Bir de küçük çocuk var tabi ki ona da bakması gerekecek. Dönüşünüzü bekliyorum teşekkürler.
İngiltere Başkonsolosluğu
T. Metiner 30/04/22, 17:57 Cevabı Görüntüle
İyi günler ben İngiltere Başkonsolosluğu üzerinden İngiltere vize başvurusu yapmak istiyorum. Nasıl başvuru yapacağımı bilmiyorum konsolosluğa direkt olarak gitmek mi yoksa randevu almak mı gerekli? Ben Burdur’da yaşıyorum ve çalışıyorum Antalya’da konsolosluk olduğunu duydum. Oradan mı başvuru yapacağım? Daha önce Schengen vize başvurumda İstanbul’a gitmek zorunda kalmıştım yine gitmek zorunda mıyım? Bir de parmak izi vermiştim 5 yıl kadar geçerli demişlerdi şimdi yine vermem gerekli mi Durumumdan kısaca bahsetmem gerekirse Burdur’da 3 yıldır çalışıyorum ve İngiltere’de bir arkadaşımı ziyaret etmek istiyorum. Kendisi bana davet gönderecek. Kalışımı da onun kendi evinde yapacağım. Harcamalarımı kendim yapacağım zaten bir hafta on gün kadar sürecek ziyaretim. Bankamda param var ama maaşım asgari ücretten yatıyor kalanı elden alıyorum bu bi sorun oluyor mu acaba. Yani başvuruda maaşın üzerine elden aldığım parayı da gösterebiliyor muyuz yoksa sadece asgari ücret olarak mı göstermiş olacağız. İngiltere vizesi alması zor diye okudum hep ret almamam lazım bu yüzden en iyi şekilde başvuru yapmam lazım... Sizinle çalışırsak faydası olur ücretlerinizi de iletin lütfen teşekkür.
İngiltere Konsolosluk
H. Ömeroğlu 18/02/22, 12:47 Cevabı Görüntüle
Merhaba benim İngiltere Konsolosluk üzerinden vize başvurusu yapmam gerekiyor. Ablam yaklaşık 7 yıldır İngiltere’de yaşıyor. Eniştem daha öncesinde Ankara Antlaşması ile oraya taşınmış ve iş kurmuş. Ablamla zaten tanışıklıkları vardı, 7 yıl önce evlendiler. Şimdi 2. çocukları doğacak bu yüzden annem doğum öncesinde ve sonrasında ablamın yanında olmak istiyor. 5 yıl kadar önce ilk çocukları doğduğunda da 6 aylık vize alıp çocukla ve ablamla ilgilenmek için ziyaret etmişti. O dönemde aynı şehirde olduğumuz için ben vize başvurusunda yardımcı olmuştum ama şimdi ben de yanında yokum. Bu yüzden danışman desteği almamız gerekiyor. Bir de sanırım sistem değişmiş biraz internette kurcaladım da eskiden yaptığımız gibi değildi, hem web sitesi değişmiş hem de her şey dijital olmuş. Durumdan kısaca bahsedeyim annem emeklidir. Ben uzun yıllardır çalışıyorum, gelirim iyi durumda. Annemin bankasında da birikimi mevcuttur. Yani kendisi kendi masraflarını karşılayabilir, ben de destek olabilirim. Diğer taraftan ablamlar da zaten ona para harcatmayacaklar, dilerseniz banka evrağı sunabilirler başvuruda göstermek amacıyla. Annem Bursa’da ikamet ediyor, daha önceki başvurusunu buradan yapmıştı yine yapabiliyor mu bilmiyorum. Pandemide birçok şey değişti takdir edersiniz ki. Başka ne tür bilgilere ihtiyacınız varsa bana iletişim bilgilerimden ulaşabilirsiniz. Bir de süre bizim için önemli, doğum 3 ay sonra. Biraz öncesinde oraya varmak istiyor ki son dönemleri zaten dikkatli geçirmek gerekiyor ve yardıma ihtiyacı olacağı birçok konu olabilir. Dönüşünüzü bekliyorum teşekkürler.
İngiltere Baş Konsolosluğu
S. Ekinalp 18/02/22, 12:16 Cevabı Görüntüle
İyi günler ben İngiltere Baş Konsolosluğu üzerinden İngiltere vizesi başvurusu yapmak istiyorum. Nasıl başvuru yapıldığını bilmiyorum konsolosluğa direkt gitmek mi yoksa randevu almak mı gerekiyor? Ben Muğla’da yaşıyorum ve çalışıyorum İzmir’de konsolosluk olduğunu duydum. Oradan mı başvuru yapılacak? Daha önce Schengen vizesi başvurumda İstanbul’a gitmek durumunda kalmıştım yine gitmek zorunda mıyım? Bir de parmak izimi vermiştim 5 yıl geçerli demişlerdi şimdi yine vermem gerekiyor mu? Durumumdan kısaca bahsetmem gerekirse Muğla’da 3 yıldır çalışıyorum ve İngiltere’de bir bayan arkadaşımı ziyaret etmek istiyorum. Kendisi bana davetiye gönderecek. Kalışımı da onun evinde yapacağım. Harcamalarımı kendim yapacağım zaten 1 hafta kadar sürecek ziyaretim. Bankamda param var ama maaşım asgari ücretten görünüyor kalanı elden alıyorum bi sorun oluyor mu acaba. Yani başvuruda elden aldığım parayı da gösterebiliyor muyuz yoksa sadece bankaya yatanı mı göstermiş olacağız. İngiltere vizesi almak zor diye okudum hep ret almamam lazım bu yüzden mutlaka en iyi şekilde başvuru yapmam lazım ücretlerinizi de iletin lütfen teşekkür.
Yazıdırılabilir Versiyonu
Aile Birleşimi Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
Vize Dilekçesi
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';