x
İngiltere

Vize İşlemleri

İngiltere

İngiltere Kırmızı Liste Kararını Yine Değiştirmedi

İngiltere Kırmızı Liste Kararını Yine Değiştirmedi

İngiltere kırmızı liste kararını yine değiştirmedi. Covid-19 döneminde yaşanılan sıkıntılardan etkilenen ve toparlanmaya çalışan ülkelerin başında gelen İngiltere vize konusunda da kesin ve net kararlar aldı. Önemli bir gerekçe belirtmeyen ve turistik amaçla seyahat etmek isteyene vize vermedi. Pandeminin başından beri istikrarlı kararı ile maalesef seyahat planları olanları, dil okuluna kayıt yaptırıp vizesini bekleyen ve aile ziyareti yapacak olan kişiler zor durumda kaldı. Türkiye’de aşılama işlemleri tamamlanıyor tüm her şey yoluna girecek derken yaklaşık 2 ay önce Türkiye başta olmak üzere vaka sayıları yüksek olan ülkelere giriş çıkış yasağı koyan ve kendi içinde tekrar kapanmaya giden İngiltere kırmızı liste adında bir seyahat kısıtlama listesi oluşturdu.

İngiltere vizesi almak daha da zorlaştı. Pandemi bitene kadar da açılacağı pek mümkün gözükmüyor gibi. Kırmızı Listede yer aldığımız için başvuruları maalesef şu an yapamıyoruz. Vizesi biten yeniden vize almak isteyen herkes gözünü İngiltere’ye dikti ve 25 Haziran’da yapılacak olan açıklamaya dikti ama maalesef oradan da güzel haber gelmedi İngiltere Türkiye için 3 hafta daha kırmızı listede kalma karar verdi. Yapılan başvurular maalesef ret olarak sonuçlandı. Alınan randevular ise ertelendi. Kısa sürede düzeleceğini umduğumuz bu durum tüm hayatı alt üst ederken vize süreçlerini, turistik hayatı ve sosyal hayatı çok etkiledi. Ülkeler kendi içinde kapanmalara gitti. Aşılama işlemleri hızlandı ve vize başvurusunda bulunacak kişilere aşı şartı, PCR testi zorunluluğu ve karantinada kalma gibi şartlar getirdi.

Ne yazık ki İngiltere kırmızı liste kararını yine değiştirmedi. İngiltere turistik vizelerle ilgili verilen kararlar geçici bir süre ile verildiğini ve pandemi dönemi hafifleyince başvurularımızın açılacağını ve dosyasını eksiksiz hazırlayan yolcularımızın en doğru şekilde başvurularının yapılacağını temin ederiz. İngiltere vize işlemleri İngiltere’nin kırmızı listesinden çıkar çıkmaz aynı şekilde tüm hızıyla devam edecektir. Gerekli evrak listesini hazırlamak için en az 1 hafta harcamanız gerekiyor ve işlemleriniz 1 iş gününde biter ve randevunuz aynı gün alınır. 0212 963 08 86 hattımızdan arayabilirsiniz.

Tüm Duyurular
Aile Birleşimi Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
Vize Dilekçesi
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES