x
İngiltere

Vize İşlemleri

İngiltere

İngiltere Ekspres/Süper Ekspres Vize İşlemleri

ekspres ingiltere vize başvuruları

İngiltere'de kalış süresi 180 günü aşmayan kısa süreli vize başvurularının sonuçlanma süresi yasal olarak 15 iş günüdür. Bu süreç başvuru sahibi için seyahatinin yetişmesine engel teşkil ediyorsa İngiltere Ankara Büyükelçiliği ve İngiltere İstanbul Başkonkolosluğu tarafından alınan karar gereğince ek servis bedeli ödenerek sonuçlanma süresi kısaltılabilmektedir. İngiltere Ekspres Vize Başvuru prosedürü ikiye ayrılmaktadır. İlki işlem süresinin, 3-4 iş günü sürdüğü Ekspres (Priority Visa) İngiltere Vizesidir. Diğeri ise daha acil vize başvuruları için geliştirilmiş Süper Ekspres (Super Priority Visa) İngiltere Vizesidir. İki başvuru çeşidi de 15 günü bulan işlem süresini hızlandırmak, aciliyeti olan başvuru sahiplerinin işlemlerini kolaylaştırmak, yoğun çalışan iş insanlarına evde ve ofiste hizmet vermek adına geliştirilmiştir. Priority (Ekspres) ve Super Priority (Süper Ekspres) Vize Başvurusu için ayrıntılı bilgiyi sayfamızın devamında görüntüleyebilirsiniz.

24 saatte ingiltere ekspres vize

1. (Priority) İngiltere Ekspres Vize Servisi

İngiltere’ye acil seyahat etmeniz gereken durumlarda firmamız tarafınıza İngiltere Ekspres Vize servisi ile kolaylık sunmaktadır.

İngiltere Ekspres Vize Başvuruları yalnızca İstanbul’dan yapılan başvurularda daha kısa sürmektedir. Kurye teslimat biriminin İstanbul Başkonsolosluğu'nda olması nedeni ile İstanbul dışında ikamet ediyorsanız ekspres vize başvurunuzun işlem süresi 5 iş gününü bulabilir. İngiltere Ekspres Vizesi, İstanbul için ortalama olarak 3-4 iş gününde sonuçlanmaktadır. Belirtilen süre parmak izi beyanı sonrasında geçerli olan süreyi ifade etmektedir. Kişinin randevu günü ve saati biyometri işlemlerinin başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından sonuçlanma süresi başlamaktadır. Türkiye'deki resmi İngiltere Başvuru Merkezleri ile yapılan tüm başvuruların değerlendirilmesi İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu tarafından yürütülmektedir.

Ekspres İngiltere Vizesi müracaat işlemleriniz ile ilgili detaylı bilgi için help@eagvs.com adresimize e-mail göndererek veya telefonla çağrı merkezimizi arayarak Birleşik Krallık Vize Departmanı yetkilimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Yetkilimiz Expres (Fast Track) İngiltere Vizesi Başvuru Prosedürleri ile ilgili vize ücret ve işlem hızlandırma servis bedelini içerir evrak listesini e-mail adresinize gönderecektir. E-Mailde belirtilen evrakları eksiksiz ve belirtilen direktiflere uygun olarak hazırlamak sorunsuz bir vize işlem sürecinin ilk ve en önemli adımını oluşturmaktadır.

Ekspres İngiltere Vizesi ile ilgili belgelerinizi kargo, kurye ile göndermeniz ya da elden ofisimizi ziyaret ederek teslim etmeniz yeterli olacaktır. Parmak izi beyanınız için randevu günü ve saati tarafınıza yetkililerimiz aracılşığı ile bildirilecektir. Randevu değişiklikleri için en az 2 iş günü önce iletişime geçerek değişiklik talep etmeniz tavsiye edilir. İstanbul ve Ankara Başvuruları için 2 gün sonrasına başvuru merkezinden randevu alınabilecekken diğer şehirler için su süre daha uzun olabilir.

Vize başvuru işleminiz neticelendiğinde pasaportunuz operasyon görevlimiz tarafından teslim alınarak size elden ya da ev adresinize veya iş adresinize kargo yolu ile gönderilecektir.

2. (Super Priority) 24 saatte İngiltere Vizesi

İngiltere’ye çok acil seyahat etmeniz gereken durumlarda için İngiltere Süper Ekspres (24 saatte/Walk-in) vize olanağı bulunmaktadır. Acil İngiltere Vizesi ile başvuru işlemleriniz İngiltere Konsolosluğu tarafından 1 iş günü içinde sonuca ulaştırılmaktadır. 24 saatte İngiltere Vizesi olarak bilinen Süper Ekspres vizesi için başvuruda bulunursanız parmak izi beyanınızdan sonra 24 saat içerisinde vize sonucunuz çıkmaktadır.

24 saatte İngiltere Vize İşlemleri ile ilgili detaylı bilgiyi lütfen Birleşik Krallık Vizesi departmanımızdan alınız. Yetkilimiz aynı gün içinde vize başvuru işlemlerinizi başlatacak, şahsi durumunuza göre talep edilen evrakları sizinle e-mail yoluyla paylaşacaktır. İşlemleriniz neticelendiğinde pasaportunuzu iş veya ev adresinize kargo/kurye ile göndermekteyiz.

İngiltere Vize Başvurularında, Randevusuz Hizmet (Walk-in) parmak izi veremeyecek kadar yoğun olan iş insanları için hazırlanmıştır. Bu hizmette vize dosya memurları evinize veya ofisine gelerek parmak izinizi almaktadır. Süper Ekspres İngiltere Vizesi ile ilgili tüm sorularınız için biz arayabilirsiniz. help@eagvs.com

İngiltere hızlı vize hizmeti sadece belli kategorilerdeki vize başvurularını kapsamaktadır. Oturum izni başvurularında hızlı vize başvuru servisi bulunmamaktadır.  İngiltere Priority ve Super Priority Vize Başvuru Süreciniz ve hazırlamanız gereken evraklarla ilgili detaylı bilgiyi yetkililerimizden alabilirsiniz. İngiltere Vizesi için doğru ve tam bir başvuru hayatiş önem taşımaktadır. Hazırlanmış kişisel evraklarınız ve gelir beyanlarınız ile eksiksiz başvuru yapmanız değerlendirme sürecinizi de olumlu etkileyerek hızlı sonuç almanıza fayda sağlayacaktır.

İngiltere Süper Ekspres Hizmetinde, vize işlemleri 24 saatte sonuçlanmaktadır. Noel Tatili öncesi gibi resmi tatillerde konsolosluğun yoğun olduğu tarihlerde işlem süresi 3 iş gününe kadar uzayabilmektedir.

3. Randevusuz (Walk-in) İngiltere Vizesi Başvurusu

İngiltere Vize Başvurularında, Randevusuz Hizmet (Walk-in) yoğun olan iş insanları için hazırlanmıştır. Walk-in Hizmetinden faydalanan başvuru sahibi dilediği zaman ilgili vize birimine giderek parmak izi verebilmektedir. İngiltere’ye acil seyahat etmek isteyenler ‘Walk-in’ hizmeti ile randevusuz vize başvurusu yapabilirler. Walk-in servisi isteğe bağlı bir hizmet olmakla birlikte belirli bir ücret karşılığında yapılmaktadır.

4. Mobil Vize Başvurusu

İngiltere Mobil Vize Başvurusunda dosya memurları evinize veya ofisine gelerek parmak izinizi almaktadır. Böylece randevu sürecinden muaf olursunuz ve işlemleriniz randevusuz gerçekleşeceği için değerlendirme süresi kısalacaktır. Vize başvurusu için randevu almaya vakti olmayan ve acil İngiltere vizesi alması gereken kişiler bu hizmeti alabiliyorlar. Daha ayrıntılı bilgi için vize danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

ingiltere ekspres vize uygulaması

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

İngiltere kısa süreli ve uzun süreli vize başvurularının sonuçlanma süreleri aşağıda belirtilmiştir. Konsolosluğun yoğun olduğu tarihlerde ve ek incelemeler yapıldığında işlemler uzayabilmektedir. Kişinin İngiltere'yi seyahat amacı, İngiltere'deki kalış süresi ve vize kategorisi gibi konular İngiltere Vize Başvuru Sonucunu etkileyen faktörlerdir. Bu sebeple her başvuru sahibi için net bilgi vermek adına çağrı merkezimizi arayarak yetkililerimizden bilgi almanız tavsiye edilir. İngiltere Vizesi, her vize başvurusu gibi hassas ve ciddi bir süreçtir. Seyahatinizin zamanında gerçekleşmesi için tüm kriterlere uygun olarak hareket etmeniz gerekmektedir. 

 • Super Priority Vizesi : 24 saat 
 • Priority Vizesi: 4-5 iş günü
 • Ticari Vize: 5-15 iş günü
 • Turist Vizesi: 8-15 iş günü
 • Tier 1, 2, 4, 5 Vizesi: 7-15 iş günü
 • Oturum İzni: 45-60 iş günü

UYARI!:İngiltere'ye seyahat edecek Türk Vatndaşları için resmi sonuçlanma süresi; başvuru türü ve gidiş amacına göre değişmektedir. Bu sebeple her başvuru sahibine İngiltere Vize İşlemlerini minimum 1 ay öncesinden başlatmaları tavsiye edilir. Resmi açıklanan işlem süresi 15 iş günü olmasına rağmen bu süreç bazen elçilik/konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmektedir. Bazı durumlarda kişisel evraklarınızın ekstra inceleme işlemine girmiş olması da vize sürecinizi uzatabilir. Bu gibi durumlarda her başvuru tipi için geçerli olmamakla beraber İngiltere Konsolosluğu tarafından sunulan ek ekspres vize servislerinden faydalanabilirsiniz. 

ingiltere ekspres ve super ekspres vize

İngiltere Ekspres ve Süper Ekspres Vize Uygunluk Kriterleri

İngiltere Ekspres Vize uygulamaları için her başvuru sahibi bu servisi kullanım hakkına sahip değilir. İngiltere Başkonsolosluğu ve İngiltere Büyükelçiliği tarafından bazı kriterler sunulmu ve bu kriterlere sahip olmayan kişiler için ek servis olan Ekspres Vize (Priority Visa) ve Süper Ekspres Vize (Super Priority Visa) uygulaması kullanımına izin verilmemektedir. Uygunluğu olan kriterleri ana hatları ile listeleyecek olursak:

 • Kalış süresi 180 günü aşmayan Turist Vize amaçlı seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri ( Turistik 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vize kategorisinde başvuruda bulunamka isteyen Türk Vatandaşlarını kapsar)
 • Kalış süresi 180 günü aşmayan Ticari Vize amaçlı seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri ( Turistik 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vize kategorisinde başvuruda bulunamka isteyen Türk Vatandaşlarını kapsar)
 • Çalışma Vizesi Başvuruları
 • T2 (Tier 2) Çalışma Vize Başvurusu
 • T5 (Tier 5) Uluslararası Anlaşma Geçici Çalışma Vize Başvuru gibi türleri kapsamaktadır.

Bu nedenle Öncelikli Ekspres Vize Uygulamalarından faydalanmak istiyorsanız; gidiş amacınızı tam ve doğru bir şekilde yetkililerimize aktarmanız gerekir. Yanlış kategoride yapılan ek servis hizmet bedeli ödemelerinin geri talebi bazen olumsuz sonuçlanmakta ve sonucun olumlu olması halinde minimum 3 ay sürmektedir. Örneğin; Kalış süresi 180 günü aşan İngiltere Aile Birleşimi Vize kategorisi sonuçlanma süresi yasal olarak 3 ay iken ekspres vize uygulaması ile bu süreç 30 iş günü olarak hızlandırılmaktadır. Kişinin gidiş amacı, seyahat türü ve ikamet şehri gibi etkenler ekpsres vize uygulama kriterlerini belirlemektedir.

Dikkat! İngiltere Ekspres Vize Başvuruları kişinin başvuru sonucunu değil, yalnızca vize kararı çıkış süresini etkilemektedir. Bu nedenle dosyanız, aynı değerlendirme kriterlerinden geçerek tarafınıza sadece daha hızlı beyan edilmiş olacaktır! Hızlı Vize Servisinin vize sonucuna herhangi bir olumlu ya da olumsuz etkisi yoktur.

p>İngiltere Vize Başvuru Formu

 

daha fazla göster

İngiltere ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Acil İngiltere Vizesi
U.Ö. 13/05/20, 15:44 Cevabı Görüntüle
İyi günler, ben emekli öğrenim oğlum İngiltere’de üniversite okudu ve mezuniyet töreni var katılmak istiyorum oğlum mezuniyetine katılacağıma dair bana bir davet yazısı gönderdi en fazla 1 hafta kalacağım konaklama için bir hotel rezervasyonu da yaptım şimdiden. Farklı bir vize şirketi aracılığıyla başvuru yaptım fakat yanlış başvuru yapıldığından dolayı vize başvurum red edildi. Yeniden vize başvurusu yapmalıyım. Çok zamanım yok bu yüzden acil İngiltere vizesi başvurusu yapmam gerekiyor. Bu vize süreci ve ücretleri hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.
İngiltere Express Vize
T.B. 06/05/20, 14:40 Cevabı Görüntüle
İyi günler, İngiltere Express vize almak istiyorum. İngiltere’ye bir iş görüşmesi için gideceğim ama önümüzdeki hafta mutlaka orada bulunmam gerekiyor normal başvuru yaparsam yetiştiremeyeceğimi biliyorum zaman kaybetmeden biran evvel işlemlerimi başlatmak istiyorum sanırım siz her şeyi benim adıma yapabiliyorsunuz bunun için benim neler yapmam gerekiyor beni bilgilendirirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.
Yazıdırılabilir Versiyonu
Aile Birleşimi Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
Vize Dilekçesi
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES