x
İngiltere

Vize İşlemleri

İngiltere

İngiltere Ticari Vize

ingiltere ticari vize

İngiltere diplomatik mecraları, Schengen Vizesi başvuru prosedüründen farklı olarak Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili haricinde Hizmet ve Hususi (Yeşil) pasaport hamillerini de vizeye tabi tutmuştur. Bordo, Yeşil ve Gri pasaporta sahip vatandaşlarımız geçerli bir Birleşik Krallık Vizeleri olmadan ülkeye giriş yapamazlar. Diplomatik pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydı ile İngiltere standart kısa süreli ziyaretçi vize kategorisine dahil olan İngiltere ticari vize işlemlerinden muaftırlar.

İngiltere Avrupa Birliği’nden çıkış sürecini (Brexit) başlatmıştır. İngiltere Avrupa Birliği üyesiyken de Schengen sahasına dahil olan ülkelerden olmamıştır. Dolayısıyla İngiltere Vizesi, Schengen ortak kullanım alanı statüsüne sahip bir vize değildir. Schengen Vizesi sahibi kişi Birleşik Krallık’a giriş yapamazken, Birleşik Krallık Vizesine sahip bir kişi de Schengen Bölgesi’ne geçiş yapamamaktadır. Birleşik Krallık Vizesi Ülkeleri ile 4 büyük ülke olan; İngiltere, Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya’ya giriş yapılabilir. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Birleşik Krallık vizeleriyle İrlanda Cumhuriyeti’ne doğrudan giriş yapamazlar. İngiltere vizeleriyle ilk girişi Büyük Biratanya topraklarına yaptıkları sürece İrlanda Cumhuriyeti’ne girebilirler.

İngiltere Vize İşlemlerinde başvuru sahibi parmak izi prosedürüne tabidir. Daha önce alınmış bir İngiltere Vizesi dahi olsa kişi her defasında şahsen başvuruya katılmak ile yükümlüdür. İngiltere vize başvurularında bölge ayrımı yoktur. Bu nedenle, İstanbul merkez ofisimiz başta olmak üzere işlemlerinizi Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya ve Gaziantep ofislerimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Sayın yolcumuz, İngiltere vize işlemlerinde bölge ayrımı olmasa da İngiltere yetkili vize başvuru merkezleri haftanın belirli gün ve saatlerinde çalıştığı için işlemlerinizi hızlandırmak adına İstanbul’dan yürütmenizi tavsiye ederiz. Başvuru evraklarınızı İstanbul merkez ofisimize iletmeniz gerekebilir. Lütfen başvurunuzdan önce bu bilgiyi yetkililerimizi arayarak teyit ediniz. Birleşik Krallık birimi yetkililerimize tüm sorularınız için ask@eagvs.com adresine mail atarak ya da +90 (212) 963 02 10 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

ingiltere ticari vize

İngiltere Ticari Vizesi için Gerekli Evraklar

İngiltere Ticari Vizesi için meslek gruplarına ayrılmış müracaat evraklarınızı sayfamızın devamında görüntüleyebilirsiniz. Şahsi durumunuza uygun İngiltere Ticari Vize evrak listelerine ulaşabilir ve gerekli belgeleri hazırlayarak kurumumuza başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Evrak listesinin dışında sayfamızın devamında İngiltere Konsolosluğu'nun Ticari Vize başvurusu sahiplerine tanıdığı ayrıcalıklı hizmetler, İngiltere ticari vize ücreti ve vize işlem süreleri ile ilgili bilgilere de ulaşabilirsiniz. İngiltere vizesi için gerekli evraklar şöyledir:

Tüm Başvuru Sahipleri İçin Gerekli Ortak Evraklar:

 • Pasaport
 • Kimlik bilgilerinizi içeren evraklar (Güncel fotoğraflı kimlik fotokopisi, ikametgah belgesi, nüfus kayıt örneği vb.)
 • Banka hesap dökümleri (Son 6 aylık hesap hareketlerinin işletilmiş olması, bankadan ıslak imzalı kaşeli olarak alınması, randevudan maksimum 15 gün önce alınması ve içerisinde seyahat masraflarınızı karşılayacak kadar bakiye bulunması gereklidir)
 • Uçak ve otel/konaklama rezervasyon belgeleri (Rezervasyon olarak sunulması yeterlidir satın alınması zorunlu tutulmamıştır, kişinin adı soyadı ve seyahat tarihleri mutlaka doğru bir şekilde görünmelidir) gibi İngiltere’ye mesleksel bir faaliyette bulunmak amacıyla seyahat planlayan her başvuru sahibi için geçerli evraklardan oluşmaktadır.
 • Mesleksel evraklar: İş durumunuzu içerir evraklardan oluşmaktadır. Aşağıda detaylıca belirteceğiz.

Dikkat: Kişinin İngiltere Vizesi için sunmuş olduğu seyahat tarihi tüm evraklarda tutarlı olmalıdır. İzin yazısı, davetiye, vize talep dilekçesi, başvuru formu ve konaklama/uçuş kanıt belgeleri gibi dokümanlarda aynı tarihler beyan edilmelidir. Aksi takdirde yanlış basılan vize tarihinden İngiltere Konsolosluğu sorumlu olmayacağı için itiraz hakkınızı kullanmanız mümkün olmayacaktır. İngiltere Ticari Vizesi için Gerekli Evraklar listesinin çalışma evrakları kısmı ise şöyle:

Çalışma Evrakları:

 • Şirketin Faaliyet Belgesi ve Oda Sicil Kayıt Sureti, 
 • Vergi Levhası Fotokopisi,
 • İmza Sirküleri Fotokopisi, 
 • Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi
 • Maaş bordroları (Son 3 ya da 6 aylık maaş bordrosu, şirketin ıslak imza kaşeli ile beraber olmalı)
 • SGK Tescil ve Hizmet Dökümü
 • SGK İşe Giriş Bildirgesi
 • Danışmanlık Sözleşmesi / İş Sözleşmesi (Sözleşmeli çalışanlar için)

Hazırlamış olduğunuz meslek grubunuza ait evraklarınızı kargoyla size en yakın ofisimize gönderebilirsiniz. İngiltere vize işlemlerinizi İstanbul merkez şubemiz başta olmak üzere Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Adana ve Gaziantep şehirleri üzerinden tamamlayabilirsiniz. Bu illerin dışında ikamet ediyorsanız yetkilimizden İngiltere vize işlemlerinizi hangi vize servisinden tamamlayacağınıza dair bilgi alabilirsiniz.

Evrak listesinin dışında sayfamızın devamında İngiltere Büyükelçiliği ve İngiltere Konsolosluğu'nun ticari vize başvuru sahiplerine tanıdığı ayrıcalıklı hizmetler, İngiltere 2020 vize ücreti ve vize başvurularının sonuçlanma süreleri ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

ingiltere ticari vize

Standart Evraklar

İngiltere Vizesi Bilgi Formu

 • İngiltere Vizesi Başvuru Formu online olarak bilgisiyar üzerinde gov.uk sisteminde düzenlenen bir başvuru formudur. Bu nedenle kişinin vermiş olduğu bilgileri dikkatlice doldurması ve akabinde kontrol ederek formu tamamlaması gerekmektedir. İngiltere Vize Başvuru Formu üzerinde yapılan hatalar için formu yeniden düzenle seçeneği bulunmamaktadır. Yanlış beyan edilen bilgi nedeniyle yeniden form doldurup sıfırdan bilgileri girmeniz beklenir. Kurumumuz tüm bu hataların önüne geçmek, tam ve doğru bir başvuru süreci yaşamak adına sizlerden İngiltere Vizesi Bilgi Formu talep eder. Bu sayede yazılı olarak beyan ettiğiniz bilgileri doğru olarak kabul edip online başvuru formunuza gerekli süzgeçlerden geçirerek ve ekleme yaparak aktarır. Başvuru sahibinden bu nedenle İngiltere Vizesi Başvuru Formunu dikkatli ve büyük bir hassasyetle doldurması beklenir. Aşağıda İngiltere Ticari Vizesi için gerekli bilgi formu linkine ulaşabilirsiniz. Tarafımıza bu bilgi formunu bilgisiyar üzerinde ya da elle doldurarak iletmeniz mümkündür.
 • İngiltere Vizesi Bilgi Formu

Pasaport

 • Seyahat bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğini koruyan pasaport aslı, 10 yıldan eski olmamalı, en az iki adet karşılıklı boş sayfa içermelidir. Varsa İrlanda, Amerika, Schengen, Kanada, Avustralya vize fotokopileri ve geçerliliği sona ermiş eski pasaportlarınızı da ibraz etmelisiniz. Evlilik veya boşanma durumlarından dolayı kimlik bilgileri değişen kişiler güncel ad ve soyadlarını içeren pasaportlarıyla başvurularını tamamlamalıdırlar. Aksi takdirde başvurular işleme alınmamaktadır.

Kimlik fotokopisi

 • Ulusal kimliğinizin arka ve ön yüzünün fotokopisini sunmalısınız. (Okunaklı olarak çekilmiş bir fotokopi ve güncel eklenmiş fotoğraflı kimlik belgesi)

Ulaşım ve Konaklama Rezervasyonları

 • Gidiş-dönüş uçak rezervasyonları ve otelde konaklayacaksanız otel iletişim ve ulaşım bilgilerini içeren rezervasyon dokümanlarınızı sunmalısınız. Uçak ve otel dokümanları her başvuru sahibinin adına ayrı ayrı olarak düzenlenmelidir. Rezervasyonda başvuru sahibinin adı ve doğru seyahat tarihleri mutlaka görünmelidir. 

Banka Hesap Dökümü

 • İngiltere vize başvurusunda bulunacak kişi kendi adına açılmış banka hesap dökümleri sunulmalıdır. Banka hesap dökümleriniz geriye dönük 6 aylık hesap hareketlerini içermelidir. Bakiyenin şahsi banka hesabında (TL/Euro/GBP/USD) görülmesi gerekmektedir. Banka hesap dökümlerinin vize randevu tarihinden en geç 15 gün önceden edinilmesi gerekmektedir. Banka hesap cüzdanınızda veya hesap dökümünüzde en az 8.000 TL bakiye bulunmalıdır. Banka hesap dökümünüzün aldığınız banka tarafından kaşeli, ıslak imzalı olması, bankanın imza sirküleriyle birlikte sunulması gerekmektedir. ATM’den ve internet bankacılığı üzerinden alınan çıktılar ıslak imzalı kaşeli olamayacağı için kabul edilmemektedir.

Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

 • Aile ve adres bilgilerini içeren Nüfus Müdürlüğü'nden temin edilmiş Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği sunulmalıdır. Nüfus kayıt örneğinin “düşünceler” ve açıklamalar kısmı işlenmiş olmalıdır. Nüfus kayıt örneğinin sunulmasındaki amaç; kişinin yurtdışında yaşayan birinci derece aile bireyinin olup olmadığını resmi olarak kanıtlamak ve Türkiye’deki ikamet durumu ve aile üyeleri hakkında bilgi sahibi olmaktır.

Finansal Yeterliliği Destekleyici Ek Belgeler

 • Ev tapusu,
 • Araç Ruhsatı,
 • Ek banka hesap ve birikim hesabı dökümleri,
 • Hisse senedi evrakları
 • Kira sözleşmeleri ve
 • Gayrimenkul belgelerinizi destekleyici ek belgeler olarak sunabilirsiniz.

İngiltere’de Faaliyet Gösteren Şirketten İstenen Evraklar

 • Davetiye (Şirketin antetli kağıdına, şirketin ve daveti gönderen kişinin bilgilerini, iş seyahatinin amacını ve süresini içeren davet belgesi ibraz edilmelidir. Davetiye yetkili kişinin pasaport veya ulusal kimlik fotokopisiyle birlikte sunulmalıdır. (Davetiye yazı dili mutlak suretle İngilizce olarak talep edilirken içeriğinin anlaşılır ve başvuru sahibine ait tüm bilgileri içerir olması beklenir.)
 • Fuar Davetiyesi (Fuar giriş kartı, fuar bileti ya da fuar bilgilerini içeren dokümanlar sunulmalıdır. İngiltere'de fuara katılmak için başvuru yapanlar için geçerlidir.)

Çalışanlar için ek evraklar

 • İşveren İzin Yazısı (Şirket Antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben ingilizce olarak yazılmış, Kişinin şirketteki pozisyonunu, işa başlama tarihini, maaş tutarını ve seyahat tarih aralığını belirten dilekçenin ıslak imzalı kaşeli olarak orijinali istenmektedir)
 • SGK İşe Giriş Bildirgesi ( Islak imzalı ve kaşeli olarak temin edilmelidir)
 • SGK tescil hizmet dökümü (Güncel tarihli olmasına dikkat edilmeli ve E-Devlet şifrenizle birlikte barkodlu olarak temin etmelisiniz.)
 • Maaş Bordrosu (Son 3 aya ait, kaşeli ve imzalı olarak alınmış maaş bordrosu sunulmalıdır.)
 • Şirket evrakları (Faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası)

Şirket sahipleri / ortakları için ek evraklar

 • Vize Talep Dilekçesi (Türkiye’deki şirketinizin antetli kağıdına, Birleşik Krallık Konsolosluğu’na hitaben, şirketteki pozisyonunuzu, seyahat tarih aralığınızı ve seyahat edeceğiniz şehri belirten dilekçe ingilizce olarak düzenlenmelidir.)
 • İngilizce Faaliyet Belgesi ve Oda Sicil Kayıt Sureti (Son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Şirketin İmza Sirküleri Fotokopisi
 • Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi
 • Vergi Levhası Fotokopisi (Matrahı son tarihli olmalıdır.)

Avukat / Eczacı / Diş Hekimi / Esnaflar için ek evraklar

 • Avukat, Eczacı, Diş Hekimi ya da Esnaf kişiler mesleği ile ilgili Oda Sicil Kayıt Sureti ya da Meslek Kimlik Kartı sunulmalıdır. Temin edilen belgelerin güncel tarihli olmasına dikkat edilmelidir.

Yabancılar için ek olarak istenen evraklar

 • En az 6 geçerliliği bulunan Türkiye Cumhuriyeti Oturum İzni Belgesi fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır.

ingiltere ticari vize

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere Ticari Vize başvurularının ilk adımını, VAF1C başvuru formunun doldurulması oluşturmaktadır. Resmi Birleşik Krallık diplomatik portalın “register an account” bölümünden hesap oluşturularak başvuru yapılacak vize kategorisi üzerinden online İngiltere Vize Başvuru Formu doldurulmalıdır. ‘Sign declaration’ bölümü onaylandıktan sonra, başvuru sırasında yapılan beyanın kabulü için imzalanması ile online başvuru sistemden kabul edilmesi gerekmektedir. İngiltere online vize başvuru formu ilgili soru ve görüşlerinizi yetkililerimize iletebilirsiniz.

Örnek başvuru formu için tıklayınız: İngiltere Ticari Vize Başvuru Formu

Euroasia ile çalışmanız halinde, başvuru formunuz uzmanlarımız tarafından doldurulacaktır. Her başvuru sahibi için form doldurulurken dikkat edilmesi gereken hususlar birbirinden farklı olacaktır. Bu nedenle seyahat amacınız, başvuru tipiniz ve kişisel bilgileriniz gibi hayati önem taşıyan konuları yetklilierimize doğru bir şekilde iletmeniz tavsiye edilir.

ingiltere ticari vize

İngiltere Ticari Vize Ücreti

İngiltere Ticari Vizeleri 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık, 10 yıllık olarak verilmektedir. Ancak standart vizelerle İngiltere’de maksimum konaklama süresi 6 aydır (180 gün). İngiltere Ticari Vize işlemlerinizde talep ettiğiniz her süre seyahat amacınızı desteklemelidir. Talep edilen vize sürelerine göre İngiltere ticari/iş gezisi vize ücretleri değişmektedir. Seyahat sebebinize uygun İngiltere vize ücreti ve belgeleri içerir e-maili çağrı merkezi yetkililerimizden isteyebilir veya iletişim bilgilerinizi ve seyahat amacınızı içerir maili ask@eagvs.com adresimize gönderebilirsiniz. Yetkililerimiz size en kısa zamanda geri dönüş yapacaktır.

Belgeleriniz firmamıza ulaşır ulaşmaz Birleşik Krallık Vizesi Departmanı yetkililerimiz tarafından kontrol edilecektir. Eksik veya yanlış beyan içeren evrak tespit ettiğimizde tarafınıza bilgi vermekteyiz. 2 gün içinde parmak izinizi vereceğiniz randevu gününü almakta, randevu gününüzün gün ve saatinizi size bildirmekteyiz. Randevu gününüzde operasyon yetkilimiz size eşlik edecektir. 

İngiltere vizesi 2020 işlemlerinizin parmak izi verilerek tamamlanmasının ardından süreç vize sonucunuzun çıkmasını beklemek ile devam edecektir. Vize sonucunuzun çıkmasının ardından firmamız tarafınıza pasaportunuzu ve seyahat için gerekli diğer dokümanları iletecektir.

İngiltere Vize Ücreti 2020 detayları için lütfen ilgili sayfamızı inceleyiniz

İngiltere Ticari Vize Reddi

İngiltere Vizesi pasaporta basılan bir vize türüdür. Bu nedenle vizenizin olumlu sonuçlanması halinde vizeniz pasaportunuza Birleşik Krallık (United Kingdom) Vizesi olarak basılacaktır. Olası bir durumda olumsuz cevap almanız halinde pasaportunuza red kaşesi basılmaz, İngiltere ticari vize reddi kararı tarafınıza bir belge / mektup olarak teslim edilir. İngiltere Vizesi sonucunun olumsuz olması halinde kişinin yeniden başvuru yapma hakkı, sunulan gerekçeye bağlı olarak bulunmaktadır. Kişiye özel verilen red belgesinde neden red verildiği detaylı olarak anlatılmaktadır. Şahsen yaptığınız başvuruların olumsuz sonuçlanması halinde Euroasia uzmanları yeni başvurunuzu ret mektubunuza dayanarak detaylı bir şekilde gerçekleştirebilir ve vize almanızı sağlayabilir.

İngiltere Ticari Vize Davetiye Örneği

İngiltere ticari vize işlemlerinde kritik noktalardan biri de adınıza gelecek olan davetiyedir. Eğer bir şirketi ziyaret edecekseniz, şirketin antetli kağıdınıza, iş seyahatinin tarihlerini, amacını, gelecek kişinin bilgilerini, davet eden kişinin ve şirketin bilgilerini içeren davetiye haırlanmalıdır. Eğer bir fuar ziyareti yapacaksanız adınıza düzenlenmiş davetiye ya da fuar giriş kartı sunulabilir. İkisi de mümkün değilse web sayfası, broşür vb. tanıtım evrakları kullanmak gerekebilir. İngiltere ticari vize davetiye örneği için lütfen uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

İngiltere Ticari Vize Özel Hizmetleri

İngiltere Ekspres Vizesi (Priority Visa)

İngiltere Ekspres Vizesi (Priority Visa), 15 iş günü olan vize işlem süresini 4-5 güne indiren özel bir servistir. Ek hizmet bedeli ile işleme alınan uygulama İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerde hizmet veren vize başvuru ofislerinden yapılan başvurularda geçerlidir.

ingiltere ticari vize

24 saatte İngiltere Vizesi (Super Priority Visa)

İngiltere Konsolosluğu'nun başvuru sahiplerine tanıdığı ayrıcalıklardan biri de 24 saatte İngiltere Vizesidir. Acilen İngiltere’ye seyahat etmesi gerekenlerin parmak izi beyanına müteakip 24 saat içinde vize başvuruları sonuçlandırılmaktadır. 24 saatte İngiltere Vizesi olarak bilinen ‘Super Priority’ vize imtiyazından faydalanmak isterseniz lütfen yetkilimizi bilgilendirin. Ek hizmet bedeli ile işleme alınan uygulama yalnızca İstanbul, Ankara ve İzmir'den yapılacak İngiltere Vize Başvurularında geçerlidir.

Walk-in hizmeti

İngiltere Konsolosluğu'nun yoğun çalışan iş insanlarına sunduğu bir diğer hizmet de walk-in hizmetidir. Opsiyonel bir hizmet olan 'walk-in' servisi, müşterilerin İngiltere vize randevu tarihi olmaksızın diledikleri zaman vize başvuru merkezine gelerek başvurularını tamamlamasına olanak sağlar.

Mobil Parmak İzi

Vize işlemleriniz sırasında beyan edilmesi zorunlu olan mobil parmak izinizi vize dosya görevlileri evinize veya ofisinize gelerek size zaman kaybettirmeden almaktadır.

Pass Back Hizmeti

İngiltere vize randevu 2020 işlemi sonrasında pasaportunuza ihtiyacınız var ise Pass Back hizmetinden faydalanabilirsiniz. Pasaportunuzu randevu gününüzde geri alabilir, pasaportunuzun fotokopilerini sunarak işlemlerinize devam edebilirsiniz. Genelde aynı süreçte birden fazla vize başvurusunda bulunacak başvuru sahiplerinin tercih ettiği pasaport iadeli başvuru servisinde İngiltere Konsolosluğu işleminizin sonuçlandığını bildiren mail gönderdiğinde parmak izi verilen vize başvuru ofisine pasaportunuzu teslim etmeniz gerekir. Pasaportunuz teslim edildikten sonra vizenin pasaportunuza işlenmesi süreci 3-4 iş günü sürebilir.

İngiltere Konsolosluğu'nun yukarıda belirtilen premium hizmetlerinden faydalanabilmek için yetkilimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

İngiltere Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar

İngiltere Ticari Vizeleri 15 iş günü (3 Hafta) içerisinde neticelenmektedir. İngiltere Ekspres Vize Başvuruları 3-4 iş günü içerisinde, Süper Ekspres Vize Başvuruları ise 24 saatte neticelenmektedir. Ekspres ve Süper Ekspres vizelerinde ek hizmet bedeli uygulanmaktadır. Standart, ekspres ve süper ekspres vize başvuru ücretlerini içerir maili yetkililerimizden isteyebilirsiniz. İngiltere vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı satın alacağınız hizmetlere göre değişmektedir diyebiliriz.

İngiltere Ticari Vize Başvurunuzda Bilmeniz Gerekenler

 • İngiltere vize başvurusu evraklarında, başvuru sahibi erkekse ve öğrenci değil ise İngilizce askerlik durumunu açıklayıcı belge sunması talep edilebilir.
 • İngiltere Ticari Vize “standart ziyaretçi vizesi” kategorisindedir. İngiltere iş toplantısı, konferansa katılım, fuara katılım, uluslararası ticari organizasyonlara katılım amacıyla yapılan ziyaretleri kapsamaktadır. İngiltere vizesi için 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık İngiltere İş Ziyareti Vizesi için başvuru imkanı bulunmaktadır. Ancak İngiltere İş Vizeleri ile ülkede toplam konaklama hakkı 6 aydır(180 gün). Bu nedenle 6 ayın sonunda İngiltere’den çıkış yapılması gerekmektedir. Vaktinde yapılan giriş çıkışlar bir sonraki vizeniz ve pasaport durumunuz için önem arz eder. Her giriş ve çıkış esnasında havaalanında ilgili görevli tarafından basılan giriş çıkış damgası vize süresi ihlal durumlarınızın takip edilmesi için yapılan bir uygulamadır.

İngiltere Ticari Vize İle İlgili Detaylar

 • İngiltere vizesi için kişinin ilk etapta mesleki durumuna uygun olarak gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlaması beklenir. Eksik veya hatalı evraklar nedeni ile vize sonucunuzun olumsuz olması İngiltere Konsolosluğu’nun sorumluluğunda değildir. Hatalı yapılan başvuruların itiraz hakkı bulunmamaktadır.
 • Profesyonel ekipler tarafından size sunulan gerekli evraklardaki nüanslara dikkat etmeniz tavsiye edilir. İngiltere Vizesi için yapılan herhangi hata ya da eksik evrak sunumu başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Örneğin; sunulan evrakların tamamı güncelliğini korumalıdır. Şirket Sahibi ve çalışan konumunda olan kişiler için şirketin oda kaydı ve faaliyet belgesi evraklarını son 6 ay içerisinde İngilizce olarak alınmalıdır. Tarihi eski olan evraklar başvuru merkezi tarafından kabul edilmiş dahi olsa hatalı evrak olması nedeni ile red almanıza yol açabilir.
 • Banka Hesap Dökümü alınırken dikkat edilmesi gereken 3 kural vardır; Birincisi mutlaka güncel tarihli (randevudan maksimum 15 gün önce) ve banka tarafından ıslak imzalı kaşeli olarak alınmalı. İkincisi eğer kişi çalışan konumunda ise mutlak suretle maaşının yattığı banka hesap dökümünü de dosyasına eklemelidir. Üçüncü ve en önemli kural ise seyahat masraflarınızın karşılanacağı kadar bakiyenin hesabınızda bulunmasıdır. Kişi birden fazla banka hesabı sunabilir ancak çok yüklü miktarda sunulan banka hesaplarında kaynağının ne olduğu çelişki uyandırmamalıdır.
 • Gidiş amacınıza uygun olarak gerekli evrakların sunulması. Örneğin; kişi ticari bir iş görüşmesi için İngiltere’ye gideceğini beyan ediyorsa İngiltere’deki kurum/kuruluş ya da şirket tarafından adına davet yazısı gönderilmiş olması gerekir. Bu davet yazısı; şirketin antetli kağıdına imzalı kaşeli olarak düzenlenmeli, kişinin pasaport numarası ile beraber adı soyadı ve çalıştığı şirketin ismi yer almalıdır. Davet yazısında kişinin kaç günlük ve hangi amaç için davet edildiği bildirmesi gerekirken davetiyeyi imzalayan yetkili kişinin oturum kartı veya pasaport ön yüzü talep edilmelidir.
 • Gelir Bilgilerini beyan etme. İngiltere kişinin gelir düzeyini ve bu bilgiler verilirken dürüst beyana önem veren bir ülkedir. Bu nedenle öncelikle gelir bilgilerinizi resmi olarak ibraz edebilecek şekilde başvuru formunuzda belirtmelisiniz. Örneğin; maaş bordronuzda maaş bilginiz 3,200 olarak görünüyorsa banka hesabınızda yatan maaş tutarı ve çalışma belgenizdeki maaş yazınızda aynı bilgiyi veriyor olması beklenir. Aksi durumlarda neden birbirinden farklı olarak göründüğünü resmi olarak açıklamanız istenir.

Sorularınız, görüşleriniz ve işlemlerinizi başlatmak için bize +90 (212) 963 02 10 veya ask@eagvs.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

ingiltere ticari vize

İngiltere ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
Vize Randevu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES