x
İngiltere

Vize İşlemleri

İngiltere

İngiltere Vizesi Online Başvuru

A.S. 19/03/20, 12:40
İyi günler ben İngiltere vizesi online başvuru ile ilgili bilgi almak istiyorum. İnternetteki forumlarda okuduğuma göre başvuru online yapılıyormuş, web sitesi üzerinden formu doldurduktan sonra evraklarımızı da sisteme taratabiliyormuşuz ama başka bir bilgim yok. Başvurumu nasıl başlatabilirim? Online formu doldurduktan sonra tüm işlem bitiyor mu, vizemin çıkıp çıkmadığı bana nasıl haber verilecek mail mi atılacak? İngiltere vizesi elektronik vize mi yoksa pasaporta mı basılıyor? Ben önümüzdeki Haziran ayında yani yaklaşık 4 ay sonra seyahat etmeyi planlıyorum, şu anda başvuru yapabilir miyim? Turizm amacıyla seyahat edeceğim ve Trabzon’da yaşıyorum bu yüzden başvurumu İstanbul ya da Ankara’ya gitmeden yapabiliyorsam çok iyi olur.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, İngiltere online vize işlemleri, başvuru formunuzun doldurulmasıyla başlar. Başvurunuzun en kritik noktalarından biri form doldurma kısmıdır ve yapacağınız bir yanlışlık vize reddine veya daha kötüsü Birleşik Krallık’tan 10 yıl menedilmeye yol açabilir. Form doldurma işlemi dikkatli ve doğru bir şekilde tamamlandıktan sonra sistem sizi ödeme ve randevu noktalarına götürür. Burada sistem bir takım ek ücretler çıkarmaktadır ve bunların bir kısmı aslında zorunlu değildir. Bu noktada da dikkatli bir şekilde ilerlenmesi gerekir. Sonraki aşama, seçtiğiniz randevu tipine göre sizi evrak tarama bölümüne götürür ya da evraklarınızı randevu günü yanınızda getirmenizi belirtir. İngiltere vize başvurusu, karmaşık bir süreçtir ve tüm bu aşamalar başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına veya ciddi miktarlarda ek ücretler ödemenize yol açabilir.

İngiltere vizesine başvuru yapan her başvuru sahibinin, Türkiye’de belirlenmiş 7 şehirden birine (İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara, Antalya, Adana, Gaziantep) gelerek randevusunu gerçekleştirmesi, imza vermesi ve fotoğraf çekilmesi zorunludur. İngiltere vizesi elektronik bir vize değildir, pasaportunuza basılır. Vize değerlendirmenizin bittiği ve pasaportunuzun teslime hazır olduğu ya da kargoya verildiği tarafınıza mail ile iletilir. İngiltere vizesine, seyahatinize 3 ay kala başvuru yapabilirsiniz. Yani 1 Haziran’da seyahat edecek bir kişi, 1 Mart itibarıyla vize başvurusu yapabilir.

İngiltere vizesi online başvuru, uzmanlarla birlikte ilerlemeniz gereken bir süreçtir. Yanlış bilgiler ve hatalı seçimler ağır sonuçlar doğurabilir. Bu sebeple başvurunuzu Euroasia uzmanlarıyla birlikte ilerletmenizi öneririz.

Saygılarımla.

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES