x
İngiltere

Vize İşlemleri

İngiltere

İngiltere Büyükelçiliği Ankara

İngiltere konsolosluğu ankara

Birleşik Krallık Büyükelçiliği, Birleşik Krallık ile Türkiye arasındaki ilişkileri geliştirmek amacıyla hizmet vermektedir. Birleşik Krallık Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve Türkiye’de yaşayan üçüncü ülke vatandaşlarının İngiltere vize başvurularını değerlendirme ve karara bağlama yetkisine sahiptir. 
Birleşik Krallık’ın Türkiye’de, Ankara’da bulunan Büyükelçiliğin yanı sıra İstanbul'da Başkonsolosluğu, İzmir'de Konsolosluğu, Antalya, Bodrum ve Fethiye’de Fahri Konsoloslukları bulunmaktadır. 

İngiltere Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Adres: Şehit Ersan Cad.,No: 46/A, Çankaya / ANKARA

Telefon: +90 (312) 455 33 44

Faks: +90 (312) 455 33 20

E-posta: britemb@fco.gov.uk, britembcon@fco.gov.uk

Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi
Dominick Chilcott

Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cuma: 09.00:12.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Ankara Başkonsolosluğu Görev Bölgesi

Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Karabük illerinden yapılan İngiltere Vize başvurularını İngiltere Ankara Büyükelçiliği kabul etmek ve sonuçlandırmakla yetkilidir. Bu illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve yabancılar, konsolosluk işlemleri için İngiltere Ankara Büyükelçiliği'ne başvuru yapmalıdırlar. İç Anadolu Bölgesinde ikamet eden kişilerin İngiltere vize başvurularını, İngiltere Ankara Büyükelçiliği'nin yetkilendirmiş olduğu Vize Başvuru Merkezlerine randevu ile yapmaları gereklidir.

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere Ankara Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunacak kişiler İngilizce hazırlanmış ve eksiksiz doldurulmuş online İngiltere vizesi başvuru formu ile başvuruda bulunmalıdır. Birleşik Krallık vize başvurusunda buluancaklar Visa4UK internet adresinde profil oluşturarak, sayfada yer alan online İngiltere Vizesi başvuru forumunu doldurmalıdırlar. Vize müracaatını başarıyla tamamlanması halinde başvuru sahipleri, doldurma işlemi onaylanan formun çıktısını alıp imzalamalı ve e-posta adreslerine gönderilen müracaat numarası ile birlikte randevu alarak vize müracaatlarını gerçekleştirmelidir. İngiltere Vize Başvuru Formu İngilizcedir. İngiltere Konsolosluğunun hazırlamış olduğu İngiltere vize bilgi formuna ulaşmak için tıklayınız. 

İngiltere Vize Talep Dilekçesi

İngiltere Ankara Büyükelçiliği'ne yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve seyahat şartlarının başvuru sahibi tarafından garanti edildiğine dair bir vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır.

İngiltere Turistik Vize Dilekçe Örneği için tıklayınız.

İngiltere Ticari Vize Dilekçe Örneği için tıklayınız.

ingiliz büyükelçiliği


İngiltere Büyükelçiliği Nerede?

İngiltere ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
Aile Birleşimi Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
Vize Dilekçesi
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';