x
İngiltere

Vize İşlemleri

İngiltere

İngiltere Vize Randevu

İngiltere vize işlemleri konusunda en çok merak edilen noktalardan biri de İngiltere vize randevu. Bu ülkeye yapılan başvurularda telefon veya e-mail gibi bildiğimiz randevu alma yöntemlerinin dışında bir sistemin kullanılması gerekiyor. Ayrıca randevu, başvurunun neredeyse son aşaması olduğundan dolayı acil durumlarda önce randevuyu alıp sonrasında işlemlere başlamak da mümkün değil. Bu tür durumlarda farklı yöntemler kullanılıyor.

Standart bir İngiltere vize randevu 2023 işleminde ilk etapta başvuru hesabınız oluşturulur. Konsolosluk tüm iletişimi bu hesabı açarken verdiğiniz mail adresi üzerinden kuracaktır, bu yüzden gerçek bir mail adresi vermek çok önemli. Bununla birlikte yarım kalan forma devam etme işlemi, ödeme onayı, randevu onayı, başvuru takibi gibi tüm kritik kısımlar, başlangıçta vermiş olduğunuz giriş bilgilerinizle yapılacağı için aktif olarak kullandığınız bir mail adresi vermelisiniz.

Oluşturmuş olduğunuz hesapla başvuru formunuz doldurulmaya başlanır. Form doldurmak, başvurunuzun en önemli kısımlarından biridir. Bir defa tamamladıktan sonra geriye dönüp düzeltme yapamazsınız, bu yüzden acele bir şekilde randevu alabilmek için formu hızlıca doldurup geçmek hatasına düşmeyin. Formunuz tamamlandığında son aşamada ödeme ve bir takım hızlandırma hizmetleri seçilir. Eğer seyahatiniz acilse, bu noktada Priority Visa (Öncelikli Vize, Ekspres vize ya da 5 Günde İngiltere Vizesi) veya Super Priority Visa (Süper Öncelikli Vize, Süper Ekspres Vize, 1 Günde İngiltere Vizesi ya da 24 Saatte İngiltere Vizesi) seçeneklerinden birini seçerek ilerlemeniz gereklidir.

Seçimleriniz sonrası ödeme noktasına gelinir, gerekli ödemeler yapıldıktan sonra ise konfirmasyon belgelerinizi çıkarmanız gerekir. Burada hangi belgelerin indirilip yazdırılması gerektiği başvuru için önemlidir. İngiltere Konsolosluğu vize randevu günü bu evraklar üzerinde gerekli noktaları kontrol eder. Bu noktadan sonra sistem sizi ek hizmetler ve randevu alabileceğiniz bölüme aktarır. Eğer bir önceki ödeme kısmında standart servis seçip hiçbir hızlandırma hizmeti satın almadıysanız bu noktada sistem size yine ek hızlandırma hizmetlerini sunar. Dilediğiniz takdirde burada geriye dönüp  ek hizmetler satın alabilirsiniz. Örneğin randevunuzu belirlediniz ve randevu gününüzü beklerken yeni bir durum ortaya çıktı, sistem bir önceki randevunuzu iptal edip yeni bir randevu tarihi ve ekspres servis almanıza izin verir.

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere Öncelikli Vize Çeşitleri

Ek hizmetler noktasında başvuru anındaki durumunuzu doğru bir şekilde analiz etmeniz gereklidir. Örneğin pasaport iadeli başvuru yapmanıza gerek olabilir ya da başvurunuzun takviminize uygun şekilde sonuçlanması gerekebilir. Bir sonraki aşamada gün ve saat seçimi noktasına gelirsiniz. İngiltere Başkonsolosluğu yoğun çalışan bir konsolosluktur ve sürekli olarak yakın zamanlı randevuların dolu olduğu görülebilir. Bu noktada İngiltere vize randevu önceliği tanıyan bazı hizmetlerden yararlanmanız gerekebilir:

  • Prime Time Appointment (Erken Saatte Başvuru): 590 TL

Sabah saatlerinde 07:30 – 08:30 arası başvuru yapma şansı sunar. Ücretli hizmetlerden olduğundan genelde açık slot bulunur ve yakın tarihe randevu alabilirsiniz.

  • Premium Lounge: 620 TL

Başvurunuzu size özel odada şahsi asistanınızla birlikte gerçekleştirirsiniz, bu hizmeti satın aldığınızda yakın tarihli randevu oluşması çok muhtemeldir.

  • Flexi Appointment (Esnek Randevu): 530 TL

Seçmiş olduğunuz randevu günü dilediğiniz saatte gelerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

  • Walk-In (Randevusuz Giriş): 500 TL

Randevuların kapalı olduğu günlerde bu hizmeti satın alabilirsiniz, ancak bu, sistem üzerinden alınabilen bir hizmet değildir. Başvuru merkezine gelip sıraya girmek ve yoğunluğun azalmasını beklemek gereklidir, duruma göre yoğunluk azalmayabilir, garantili bir hizmet değildir, başvurunuzu gerçekleştireceğinizin kesinliği yoktur. İngiltere Konsolosluğu randevu alma işlemlerinde yalnızca riski kabul ediyorsanız istiyorsanız bu sistemi kullanmanızı öneririz.

İngiltere Hızlı Vize Hizmetleri Ücreti

İngiltere hızlı vize hizmetleri, randevu önceliği sağlayan servisler ve diğer servisler arasından tercihlerinizi yaptığınızda ve gün ile saati de seçtiğinizde randevu işleminiz neredeyse tamamlanmış olur. Burada sistemin size ek ücret çıkarıp çıkarmadığını kontrol etmeniz gereklidir. İngiltere başvuru merkezlerinin bir kısmı ücretlidir ve bu ücretli şehirlerde 55 Pound tutarında ek masraf çıkmaktadır. Ayrıca evrak tarama ücreti de bu noktada oluşur, eğer randevunuzu yardımlı servis olarak seçtiyseniz 210 TL tutarında evrak tarama ücreti ödemeniz gerekecektir.

Bunun sonrasında yardımsız servis seçildiyse evrak tarama kısmına geçersiniz, burası da en kritik noktalardan biridir, evraklarınızı kendiniz taratacaksanız doğru şekilde ayırıp kategorilendirmeniz gereklidir. Tüm dokümanlar kabul edildikten sonra size bir onay kağıdı verilir. Bu kağıtla birlikte tüm konfirmasyon belgelerinizi ve başvuru başlangıcında vermiş olduğunuz mail adresinize gelmiş olan ek hizmetler ödeme onaylarını dosyanıza eklemeniz gerekmektedir.

İngiltere vize randevu işlemlerinizi Euroasia ile gerçekleştirebilirsiniz. Firmamız size ilk danışmanlıktan pasaport teslimine kadar tüm noktalarda en detaylı şekilde yardımcı olur. İngiltere randevu sürecinin karmaşık bir yapısı vardır ve sistem sizden sürekli ek ödemeler talep eder. Bunlardan kaçınmak, durumunuza en uygun başvuruyu yapmak, İngiltere vizesi için gerekli evraklar ve formları doğru şekilde hazırlamak için uzmanlarımızın deneyimlerinden yararlanmanızı öneririz. Kendi yapacağınız bir başvuru çok zamanınızı almakla birlikte muhtemelen maddi anlamda size normalden daha pahalıya mal olacaktır. Ayrıca formunuz ve evraklarınız arası sorunlar kontrol edilmemiş olacak, konsolosluğun nelerden hoşlanmadığını da bilmediğiniz için doğru zannettiğiniz yanlış bir başvuru yapmanız mümkün olacaktır. Sorularınız, durumunuza uygun detaylı evrak listesi iletmemiz ve başvurunuzu başlatmamız için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İngiltere ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İngiltere Vizesi Randevu
E. Çelik 23/11/19, 14:16 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben İngiltere Konsolosluğu'ndan vize randevusu almak istiyorum. Ama konsolosluğa ulaşabileceğim bir numara bulamadım, ne yapmam gerek? Sitenizdeki yorumları okuduğumda biraz fikir sahibi oldum. Başvurularda siz de yardımcı oluyormuşsunuz. Biraz daha açmanız mümkün müdür? Başvuruyu nereden yapıyoruz, görüşme olacak mı, daha önce Almanya vizesi aldım bunun bir faydası var mıdır? Yani tekrar başvuruya gelmek zorunda mıyım? Bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. Biz aile olarak kalabalık bir başvuru yapmayı planlıyoruz, herkes için farklı evraklar istenecek sanırım. Duyduğum kadarıyla da çok ret veriliyormuş, bu süreci nasıl yöneteceksiniz? En azından benim için bilgilendirme yaparsanız planlamamızı bu yönde yapacağız. Şimdiden teşekkürler.
İngiltere Vize Başvurusu Merkezi
H. Kurnaz 30/04/22, 18:14 Cevabı Görüntüle
İyi günler İngiltere vize başvurusu merkezi tam olarak neresidir? Ben İstanbul’da yaşıyorum Anadolu yakası Altunizade taraflarındayım. Önümüzdeki yaz için İngiltere’ye gitme planım var internetten başvuru yöntemleri ile ilgili bilgi almaya çalışıyorum başvuruların online yapıldığını öğrendim. Sonra bir de randevu oluşturuyor sistem sanırım. Bu randevuya nerede giderek katılıyoruz? Mecidiyeköy’de bir başvuru merkezi görünüyor, Beyoğlu’nda konsolosluk görünüyor, Şişli’de de bir Vize Merkezi mevcut. Anadolu yakasında herhangi bir başvuru merkezi göremedim sadece birkaç reklam ile karşılaştım. Seyahat amacım ticaridir, sahibi olduğum dekorasyon şirketi için yeni pazarlar oluşturmak istiyorum. İngiltere’de bir firma ile bir süredir iletişim halindeyim, daha doğrusu görüştüğüm kişi Ankara Anlaşması ile oraya gidip şirket kurmuş olan benim bayaa eski bir dostum. Buradan dekorasyon malzemesi ihracatı yapmayı düşünüyoruz. İlk etapta toplantı ve ticari görüşmeler yapılacağı ile ilgili bir davet yolladı bana kendisi. Davetiyede ayrıca bizim Türkiye’den eskilerden tanışık olduğumuzu da yazdı. Böyle yazması bir sorun teşkil eder mi? Yani davetiyemde hem ticari şekilde görüşme yapılacağı yazılmış hem de konaklamasını onun evinde gerçekleştireceğimi belirtiyor ve dostu olarak seyahat masraflarıma da destek olacağını da söylüyor. Böyle bir ticari davetiye kabul edilir mi? Sürekli İngiltere’ye gidip geleceğim için uzun süreli vize istiyorum bu arada. İlk yapacağım seyahatim yalnızca genel konuları görüşmek için olacak, sonrasında iş yapmaya başlayacağız bu yüzden eğer ne kadar uzun alınabiliyorsa o kadar uzun süreli bir vize talebim olacak. Daha önce çokça yurt dışı seyahatlerim oldu, 10 yıllık Amerika vizem var. Dubai, Almanya, Irak, Bulgaristan, Fransa giriş çıkışlarım var. Durumum aşağı yukarı bu şekilde yani… Sizce vize almamda sıkıntı yaşanır mı? Başvurumla ilgili eğer uygunsam sizinle çalışmak isterim.
İngiltere Konsolosluğu Randevu
T.N. 06/05/20, 15:12 Cevabı Görüntüle
Merhaba, vize başvurusunda bulunacağım İngiltere Konsolosluğu Randevu alımı zorunlu mu randevusuz işlem yapamaz mıyım? Acil vize almam gerekiyor Beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.
İngiltere Vize Başvuru Merkezi Profilo
E.B. 19/03/20, 16:38 Cevabı Görüntüle
İyi günler biz İngiltere vize başvuru merkezi Profilo adresinden işlem yaptırmak istiyoruz bununla ilgili internetten bilgi almaya çalışıyorum ama her tarafta farklı bilgiler mevcut. İstanbul’daki vize başvuru merkezinin Profilo’da olduğunu duydum ama nasıl başvuru yapıldığını bilmiyorum. Burada konsolosluk mu var yoksa başka bir kurum mu? Konsolosluğun Beyoğlu tarafında olduğunu okumuştum oradan başvuru yapmak mümkün olmuyor mu? Evraklarımız hazır sayılır ama Schengen vizesine göre hazırladık, bir listeden kontrol ettirme şansı bulamadık. Avrupa için vize alırken net evrak listeleri oluyor, İngiltere’de böyle bir şey yok mu neye göre hazırlanıyor? Evraklarımızı alıp başvuru merkezine mi gidiyoruz? Randevu nasıl alınıyor? Yardımlarınızı rica ederim.
İngiltere Vize Başvuru Merkezi
R. Ovye 20/01/20, 13:11 Cevabı Görüntüle
İyi günler İstanbul İngiltere vize başvuru merkezi hakkında bilgi almak istiyorum. Başvuruları konsolosluğa yapabiliyor muyuz? Vize işlemlerinin özel şirketlere devredildiğini duydum sizin üzerinizden vize işlemimizi gerçekleştirebilir miyiz? Hafta sonu başvuru yapmak mümkün mü? Ve işlemler ne kadar sürüyor? Yaklaşık 3 hafta sonra İngiltere’de olmamız gerekiyor 3 kişi seyahat edeceğiz toplantı sebebiyle. Davetiyelerimiz ulaştı. Konu hakkında bilgilendirmelerinizi rica ederim, teşekkürler.
İngiltere Vize Randevu 2020
A. Naz 18/01/20, 14:41 Cevabı Görüntüle
Merhabalar ben Naz, İngiltere vize randevu 2020 prosedürleri hakkında bilgi almak istiyorum. Schengen ülkelerinde olduğu gibi telefonla randevu şansı var mı? Randevu günü konsolosluğa mı gitmek gerekiyor? Hangi formlar doldurulmalı? Hangi evraklar hazırlanmalı? Yönlendirmenizi rica ediyorum.
İngiltere Vize Randevusu Nasıl Alınır
B. Ellidört 11/12/18, 10:21 Cevabı Görüntüle
iyi günler,
ingilteredeki arkadaşımı ziyaret etmek istiyorum, anladığım kadarıyla telefondan vize randevusu alınmıyor. başvuru konusunda yardımlarınızı rica ediyorum, ayrıca işlemlerimi ankara'dan gerçekleştirebilir miyim?
cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
Yazıdırılabilir Versiyonu
Aile Birleşimi Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
Vize Dilekçesi
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';