x
İngiltere

Vize İşlemleri

İngiltere

İngiltere Türkiye'yi Red List'ten Çıkardı

ingiltere-turkiyeyi-red-listten-cikardi.

Uzun zaman sonra beklenen haber geldi. İngiltere Türkiye'yi Red List'ten çıkardı ve seyahatlere onay verdi. Üstelik aşı olanlar da PCR testi ile giriş yapabilir. Karantina şartı hala geçerli olmakla birlikte otelde değil evde devam edilecek. Sadece otel zorunluluğu kaldırıldı. 

İngiltere’nin bu kararı almasındaki başlıca sebep Korona olmakla birlikte iyiye gitmeyen sağlık sorunları nedenidir. İngiltere başvurularını pandeminin başından beri hiç kapatmadı fakat başvuruları bazen bekletip bazen de maalesef pandemi döneminde turistik seyahati uygun bulmayıp ret ile sonuçlandırdı. Mayıs ayının başlarında Türkiye’yi ve hasta sayıları yüksek olan ülkeleri kırmızı listeye alan İngiltere uzun bir süre bu kararında sabit kaldı. Başvuruları kabul etmemekle birlikte yapılan başvuruları ret ile sonuçlandırdı. Başvuru yapmak isteyen ve acil işleri olan kişiler dosyası hazırlandığı takdirde başvuru yaptı. Fakat başvuru merkezi bizlere ileti mesajında başvuru yapan kişilere istinaden Kırmızı listeden çıktıktan sonra sonuçlandırılacağı bilgisini verdi.

Kırmızı listeden çıkan Türkiye İngiltere vize başvurularına büyük ilgi gösterdi haberi duyan ve tatil rotasını İngiltere’ye çeviren yolcular harekete geçti bile. Eksiksiz evraklarını hazırlayan yolcularımızın randevularını aldığımız takdirde rahatlıkla seyahat edebilirler. Aşı şartı aramayan İngiltere aşı olmayan yolculara da olan yolculara da PCR testi zorunluluğu sunuyor. Karantinada kalma zorunluluğu otel olmamakla birlikte ev karantinasına dönüşmüştür. Birlikte rahatlıkla seyahat edilebilir durumda. Türkiye’yi kırmızı listeden çıkaran İngiltere’ye seyahat artık daha kolay başvuru yapmak isteyenleri bekleriz.

İngiltere Türkiye'yi Red List'ten çıkardı duyurusu sonrasında İngiltere vizesi için başvuru yapmak için bizleri arayabilirsiniz. 0212 963 02 10

Tüm Duyurular
Aile Birleşimi Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
Vize Dilekçesi
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';