x
İngiltere

Vize İşlemleri

İngiltere

İngiltere Vize Başvuru Merkezi Profilo

E.B. 19/03/20, 16:38
İyi günler biz İngiltere vize başvuru merkezi Profilo adresinden işlem yaptırmak istiyoruz bununla ilgili internetten bilgi almaya çalışıyorum ama her tarafta farklı bilgiler mevcut. İstanbul’daki vize başvuru merkezinin Profilo’da olduğunu duydum ama nasıl başvuru yapıldığını bilmiyorum. Burada konsolosluk mu var yoksa başka bir kurum mu? Konsolosluğun Beyoğlu tarafında olduğunu okumuştum oradan başvuru yapmak mümkün olmuyor mu? Evraklarımız hazır sayılır ama Schengen vizesine göre hazırladık, bir listeden kontrol ettirme şansı bulamadık. Avrupa için vize alırken net evrak listeleri oluyor, İngiltere’de böyle bir şey yok mu neye göre hazırlanıyor? Evraklarımızı alıp başvuru merkezine mi gidiyoruz? Randevu nasıl alınıyor? Yardımlarınızı rica ederim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, İstanbul’daki İngiltere vize başvuru merkezi Mecidiyeköy’de, Profilo AVM içinde bulunmaktadır. Burası tüm başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra yalnızca pasaportu teslim etmek ve imza atmak için gidilen bir veri ulaştırma kurumudur diyebiliriz. Bu yüzden İngiltere vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, önce online başvuru formu doldurma, evrak tarama ve ücret ödeme noktalarından geçmiş olmalıdır. Tüm bu aşamalar sonrasında randevu günü bahsi geçen başvuru merkezine gelinir ve pasaport teslim edilir.

İngiltere Konsolosluğu, İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde bulunmaktadır, bir bölümü vize işlemlerine ayrılmıştır ancak başvurular buraya yapılmaz, yalnızca gelen başvuruların değerlendirmesi burada yapılır. Başvurunuzu online olarak başlatmanız sonrası form doldurma, ücret ödeme ve randevu alma noktalarından geçilir. Sonrasında sistem sizi seçtiğiniz randevu türüne göre evrak tarama bölümüne yönlendirir. Eğer evrakların randevu günü taratılmasını isterseniz tamamını yanınızda götürmeniz gerekecektir. Randevu günü yapılan evrak tarama işleminin bir takım sorunlara yol açtığını belirtmeliyiz. Form doldurma kısmıyla birlikte doğru evrakları doğru şekilde ulaştırmak başvurunuzun en önemli kısımlarıdır, bu aşamalarda mutlaka bir vize danışmanıyla çalışmanızı öneririz. Hazırlamanız gereken evraklar da Schengen vizesine göre farklılık gösterecektir. Avrupa Birliği ülkelerine yapılan başvurularda keskin bir evrak listesi bulunur ve bunun dışına çıkılamaz, eksik evrakla başvuru yapmak mümkün olmadığı gibi fazla evrakları da kabul etmezler. İngiltere vizesinde ise evraklar genel bir listeye bağlı değildir. Kendinizi, hayatınızı, işinizi, ailenizi, finansal durumunuzu, seyahat amacınızı kanıtlayacak çeşitli evraklar gerekir, bunlar başvuru sahibinin içinde bulunduğu duruma göre değişmektedir.

Tüm bu aşamalarda bir uzmanla birlikte ilerlemeniz, sonrasında İngiltere vize başvuru merkezi Profilo üzerinden başvurunuzu tamamlamanızı öneririz. Detaylı bilgi almak ve işlemlerinizi başlatmak için bize ulaşabilirsiniz.

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES