x
 • Yat Sahipleri İçin İspanya Schengen Vizesi

  Yat Sahipleri İçin İspanya Schengen Vizesi

  İspanya'ya deniz yoluyla seyahat etmeyi planlayan kişiler için tüm başvuru detayları..

  Devamı
 • Freelance Çalışanlar İçin İspanya Schengen Vizesi

  Freelance Çalışanlar İçin İspanya Schengen Vizesi

  Serbest çalışan kişilerin İspanya için planladıkları Schengen vizesi başvurularına dair tüm detaylar..

  Devamı
 • Uzun Süreli İspanya Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

  Uzun Süreli İspanya Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

  Euroasia Global Visa Services uzmanlarının tecrübesiyle uzun süreli İspanya Schengen Vizesi almak için dikkat edilmesi gerekenler..

  Devamı
 • İspanya Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılmalı?

  İspanya Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılmalı?

  İspanya vizesi başvurunuzda sunacağınız dilekçede hangi ayrıntılara dikkat etemelisiniz?

  Devamı
 • Banka Hesabınız Tek Başına Yeterli Değildir!

  Banka Hesabınız Tek Başına Yeterli Değildir!

  İspanya vizesi başvurunuz için konsolosluğa sunacağınız evraklarda nelere dikkat edilmeli?

  Devamı
Dikkat:
İspanya Başkonsolosluğu vize bölümü, 2020 itibarıyla vize başvurularında yeni bir uygulamaya gitmiştir. İspanya Konsolosluğu, Turistik, Kültürel, Öğrenci ve Ziyaret amacıyla yapılacak vize başvurularında artık başvuru ile seyahat tarihinin arasında 17 gün olmasını talep etmektedir. Diğer bir deyişle 1 Aralık 2020 tarihinde İspanya vize başvurusu yapacak bir kişinin en erken 18 Aralık'ta seyahat etmesi gerekecektir ve başvurular buna uygun olması koşuluyla kabul edilecektir.
 
Diğer bir değişiklik ise İstanbul'dan yapılacak İspanya Ticari vize başvurularında başvuru ile seyahat tarihi arasında 8 iş günü aranması zorunluluğudur. Söz konusu tarihleri dikkate alınarak seyahat planlaması yapılmasını önemle rica ederiz. Aksi takdirde İspanya vize başvurularınzı kabul edilmeyecektir.

İspanya Vizesi

İspanya Vizesi İçin En Çok Sorulan Sorular

İspanya vizeleri kaç günde sonuçlanır?

İspanya temsilcilikleri vize başvurularını genelde 5 ile 15 iş günü arasında sonuçlandırmaktadır. Sonuçlandırma süresi için konsolosluk veya elçilikler bir garanti vermemektedir.

Schengen vizesi ile İspanya’ya girebilir miyim?

Schengen vizesi ile İspanya’ya girilebilmektedir ancak pandemi nedeniyle koşullar değişkenlik gösterebilir. Alınan bir başka

İspanya vizesi ile diğer schengen ülkelerine giriş yapabilir miyim?

İlk girişinizi İspanya’dan yaparak diğer schengen ülkelerine seyahat etmenizde fayda var. Seyahat planınızda İspanya ve diğer ülkeler var ise bunu başvuru sırasında belirtmeniz daha sağlıklı olacaktır.

İspanya seyahat sağlık sigortası istiyor mu?

İspanya dahil tüm schengen ülkeleri seyahat sağlık sigortalarını başvuru sırasında zorunlu tutar.

İspanya başvurularında dikkat edilmesi gereken en önemli husus nedir?

 • Seyahat tarihlerine dikkat edilmelidir. Randevu günü ile seyahat günü arasında en az 17 gün kuralı bulunmasından dolayı seyahat planlamasını bu husus göze alınarak yapılmalıdır.
 • Ticari vizelerde şirket çalışanının masrafları şirket tarafından karşılanacağı antetli kağıda dilekçede belirtiliyorsa banka hesaplarına gerek yoktur. Ortaklı şirketlerde şirketin banka hesabı değil şahsi banka hesabı koyulmalıdır. Sadece Türk bankaları kabul edilip yeni açılan ve içerisine para eklenen bankalara kabul edilmemektedir.
 • Yabancı uyrukluların Türkiye oturum kartları seyahat dönüşünden itibaren en az 105 gün olmalıdır.
 • Vizeli pasaportunuz elinize geçer geçmez üzerindeki bilgileri mutlaka kontrol edin.
 • İspanya’ya seyahat gerçekleştirmeden önce www.spth.gob.es adresinden halk sağlığı formu doldurulmalıdır. Verilen QR kod istenilen alanlarda gösterilmelidir.

İspanya için otel ve uçak biletimi satın almak zorunda mıyım?

Otel ve uçak biletlerinin satın alınması İspanya için zorunlu değildir. Geçerliliği devam eden rezervasyonlar dosyaya eklenebilir. Konsolosluk eklenen her evrakın üzerinden bir değerlendirme yapmaktadır. Buna göre rezervasyonların süresinin başvuru sonuçlanıncaya kadar geçerli kalması olumlu olacaktır.

Dikkat: Yukarıda sağlık alanı ile ilgili verilen tüm bilgilerin doğruluğunu seyahat etmeden önce konsolosluk veya ilgili ülkelerin sağlık bakanlığı sayfalarından teyit ediniz

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services’e Hoş geldiniz. Bu sayfamızda sizlere İspanya Vizesi ile ilgili en kapsamlı ve güncel bilgileri ulaştıracağız.

Avrupa Birliği üyesi ülkelerden biri olan İspanya aynı zamanda Schengen ülkesidir. Turistik, ticari, aile ziyareti, kısa süreli eğitim veya transit gibi amaçlarla İspanya’ya gerçekleştireceğiniz seyahatlerde İspanya Schengen Vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. 

Sayfamızın devamında İspanya vizesi başvuru adımları, başvuru bölgeleri, İspanya vize ücreti, İspanya Schengen vize başvuru formu, İspanya vize reddi ve dikkat edilmesi gerekenler hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Euroasia GVS, İspanya vize işlemleriyle ilgili danışmanlık veren bir ofistir. İspanya’ya yapacağınız seyahatin türüne karar verdikten sonra yapmanız gereken şey, size ulaştıracağımız vize başvurunuz için gerekli evraklar listesini tamamlayıp şahsen ya da kargo yoluyla ikamet ettiğiniz bölgeye en yakın ofisimize ulaştırmaktır. 

Kısa Süreli İspanya Vizeleri

İspanya Turistik vize 
İspanya Ticari vize
İspanya Aile/ Arkadaş ziyareti vizesi
İspanya Transit vize
İspanya Transit Denizci Vizesi
İspanya Kültür Vizesi 
İspanya Öğrenci Vizesi (90 güne kadar) 

Uzun Süreleri İspanya Vizeleri

• İspanya Oturum vizesi
• İspanya Çalışma vizesi
• İspanya Eğitim vizesi (90 günden uzun)
• İspanya Aile birleşimi vizesi

İspanya’ya yapacağınız 90 günden az sürecek seyahatleriniz için kısa süreli Schengen Vizesi, 90 günden uzun seyahatler içinse ‘D Vize’ alınması gerekmektedir. 

İspanya Konsoloslukları Görev Bölgeleri

İstanbul - İzmir - Antalya Bölgesi

İstanbul İspanya Konsolosluğu Görev Bölgesine Dahil Olan İller;
Antalya, Artvin, Aydın, Balikesir, Bartin, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Canakkale, Denizli, Düzce, Edirne, Giresun, Isparta, Istanbul, Izmir, Karabuk, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tekirdag, Trabzon, Yalova, Zonguldak.

Ankara - Gaziantep Bölgesi

Ankara İspanya Büyükelçiliği Görev Bölgesine Dahil Olan İller;
Adana, Adiyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Corum, Diyarbakır, Elazig, Erzincan, Erzurum, Eskisehir, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Igdir, Kahramanmaras, Karaman, Kars, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Mersin, Mus, Nevşehir, Nigde, Osmaniye, Sanliurfa, Siirt, Sirnak, Sivas, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat.

İspanya Vizesi Ankara

Ankara İspanya Büyükelçiliği’nin yetki alanına giren iller ise şöyle sıralanmaktadır. Adıyaman, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ağrı, Ankara, Amasya,  Ardahan, Bayburt, Batman, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Corum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Karaman, Kahramanmaraş, Kayseri, Kars, Kilis, Kırşehir, Kırıkkale, Kütahya, Konya, Mardin, Malatya, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Sivas, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat. Bu illerde ikamet edenler vize başvurularını Ankara’daki İspanya Büyükelçiliği’ne ve İspanya vize servislerine yapabilirler. Eğer bu iller dışında bir yerde ikamet ediyorsanız, İspanya vizesine nereden başvuru yapabileceğinizi öğrenmek için ofisimizi arayabilirsiniz. 

İspanya Vize Başvuru Formu

İspanya vize işlemlerinin ilk ve en önemli aşaması İspanya Vize Başvuru Formu'nun doldurulmasıdır. İspanya Konsolosluğu tarafından hazırlanan bu 4 sayfalık formu tüm başvuru sahipleri elle ya da bilgisayar üzerinde doldurabilir. Vize yetkilisi, başvuru sahibi hakkında kapsamlı bilgiye bu formdan ulaşmakta ve başvuru değerlendirmesini burada beyan ettiği bilgilere göre yapmaktadır. Bu nedenle vize başvuru formunun eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurulması gerekmektedir. Başvuru sahibi formda beyan ettiği bilgileri, belgeleriyle kanıtlamak zorundadır. Eğer vize mülakatında bu belgeleri sunamaz ve beyanları birbiriyle çelişirse vizesi reddedilebilir. Hatta asılsız ve eksik bilgiler suç sayılabileceğinden kişinin ceza almasına neden olabilir. 
Başvuru formu İspanya Başkonsolosluğundan, İspanya Başkonsolosluğu internet sitesinden, yetkili vize merkezinden veya İspanya vize işlemleri yapan acente ve danışmanlık ofislerinden temin edilebilir. 

İspanya Vize Başvuru Formu, başvuru sahibi tarafından İspanyolca, İngilizce ve Türkçe olarak doldurulabilmektedir. Kişi, başvuru formunu tükenmez kalemle ve eksiksiz bir şekilde elle doldurduktan sonra imzalamalı, fotoğraf bölümüne istenilen ebatlardaki biometrik fotoğrafını yapıştırmalıdır. 

Schengen Vize Formu için burayı tıklayınız. 

İspanya başvuru formunu hatasız ve eksiksiz doldurmak vizenizin olumlu sonuçlanmasında etkili olacaktır. Eğer sizde formunuzu zaman kaybetmeden doldurmak ve kısa sürede vizenize kavuşmak isterseniz ofisimizi arayarak danışmanlık alabilirsiniz. Ofisimiz ayrıca tercüme hizmeti de sunmaktadır. Yetkililerimizden destek almak için EAGVS Vize Takip Formunu doldurmanız gerekmektedir. 

Vize Takip Formu için bu linki tıklayınız.

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya Vize başvurularında karar yetkisi sadece İstanbul İspanya Başkonsolosluğu ve İspanya Büyükelçiliğindedir. Bu iki temsilcilik başvurularınızı aldıktan sonra belgelerinizi inceler ve vize alıp alamayacağınıza karar verir. Vizeniz, başvurunuzdan itibaren yaklaşık 7-15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre İspanya Konsolosluğu ve Büyükelçiliğinin yoğunluğu ve resmi tatiller nedeniyle uzayabilmektedir. Bu nedenle vize başvurunuzu seyahat tarihinizden en az 17 gün önce yapmanızı tavsiye ederiz. 17 günden az süre kalan İspanya turistik schengen vize başvurular kabul edilmemektedir. Ayrıca vize görevlileri vizenizin değerlendirilmesi aşamasında sizden ek evraklar isteyebilir. Bu belgelerin hazırlanması da vizenizin sonuçlanma süresinin uzamasına neden olabilir. 

İspanya Vize Ücreti

İspanya vize ücretleri başvuru yapılacak vize türüne ve kalış süresine göre değişiklik gösterir. Kısa süreli Schengen vize ücretleri ile uzun süreli D Vize ücretleri birbirinden farklıdır. İspanya vizesi için ödeyeceğiniz ücret, konsolosluk harcı, yetkili vize merkezi servis bedeli ve bizim hizmet bedelimizi kapsamaktadır. Seyahat Sağlık Sigortası ya da VIP hizmet almak isterseniz bunun için ekstra ücret ödemeniz gerektiğini unutmayınız. 

İspanya Vizesi Biyometrik Beyanı

İspanya vize başvurusu sırasında diğer Schengen üyesi ülkelerde olduğu gibi parmak izi verme uygulaması vardır. Eğer son 5 yıl içinde aldığınız bir Schengen vizeniz yoksa İspanya Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği vize başvuru merkezine giderek parmak izi vermeniz gerekmektedir. Bu işlem için randevu almalısınız. 

İspanya Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya vize başvuru işlemlerinin en önemli aşamalarından biri de gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanmasıdır. Evraklar başvuru yapılacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Evraklarını hazırlayan kişinin, başvuru merkezinden parmak izi vermek için randevu alması gerekmektedir. Sitemizde İspanya vize evrakları ve vize prosedürüyle ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. Eğer vize prosedürüne ayıracak zamanınız yoksa Euroasia Global Visa Services yetkililerimizi arayabilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınızın tamamlanmasından randevunuzun alınmasına, parmak izi verme işlemine kadar tüm aşamaları sizin adınıza takip edecektir. Siz sadece randevu günü parmak izi vermeye gelerek kısa sürede vizenize kavuşabilirsiniz. 

Parmak izi vermeniz gerekmiyorsa evraklarınız kargo yoluyla ofisimize göndermeniz yeterli olacaktır. Bu durumda vize başvurunuz yetkilimiz tarafından yapılacak, sizin konsolosluğa ya da vize başvuru merkezine gitmenize gerek kalmadan vizeniz alınacak ve pasaportunuz adresinize gönderilecektir. 

Yazımızın devamında İspanya Vize başvuru prosedürünün detaylarını okuyabileceksiniz.  

Evraklarınızı kargoyla ofisimize gönderin: Yetkililerimizle yapacağınız görüşmeler sonucunda kişisel durumunuz ve vize türünüze göre hazırlamanız gereken güncel evrak listesini öğrenebilirsiniz. Ardından bu evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak kargo yoluyla ofisimize ulaştırmanız gerekmektedir.

İspanya Vize İşlemleri

Yetkililerimiz sizi arayacak: İspanya vize başvurusu için gerekli evraklarınız yetkilimizin eline ulaşır ulaşmaz dikkatli bir şekilde kontrolleri yapılacaktır. Eğer eksik ve hatalı belgeleriniz varsa yetkilimiz sizi arayarak ya da e-mail göndererek bu belgeleri en kısa sürede tamamlamanızı isteyecektir. İspanya Schengen vize başvurularında eski tarihli ve eksik belgeler sunmamaya özen gösterilmelisiniz. Aksi takdirde vize sürecinizin uzayabileceğini hatta vizenizin onaylanmayabileceğini unutmayın. 

Vize ücretinizi ödeyin: İspanya vize başvuru evraklarınız eksiksiz bir şekilde hazırlandıktan ve kontrolleri yapıldıktan sonra sıra vize ücretinizin ödenmesine geliyor. Yetkilimiz size e-posta aracılığıyla ne kadar vize ücreti ödemeniz gerektiğini bildirecektir. Belirtilen bu ücret, konsolosluk harcı, vize merkezi servis bedeli ve bizim hizmet bedelimizi kapsamaktadır. Bu tutarı banka hesap numaramıza TL karşılığı yatırabilirsiniz. Dilerseniz de döviz olarak evraklarınızla birlikte ofisimize bırakabilirsiniz. 

Vize başvuru randevunuzu alacağız: İspanya vize başvuruları sırasında verilen parmak izi uygulaması için konsolosluğun yetkilendirdiği vize merkezine şahsen gitmek gerekiyor. Ancak, bunun için randevu alınması şart. Yoğunluk nedeniyle randevu almak bazen uzun sürebilmektedir. Randevu almak için uzun zaman kaybetmek istemezseniz ofisimizi arayabilirsiniz. Yetkilimiz size en uygun gün ve saate randevunuzu en kısa sürede alacaktır.

İspanya Vize Başvurusu

Parmak izi verirken yetkilimiz yanınızda olacak: Tüm Schengen üyesi ülkeler 25 Eylül 2014 tarihinden bu yana parmak izi alma uygulaması yapmaktadır. Buna göre, eğer pasaportunuzda son 4 yıl içinde alınmış VIS ibareli (parmak izi alınmış) bir Schengen vizeniz yoksa, parmak izi vermeniz şarttır. Bunun için sizi adresinize en yakın şehirdeki başvuru merkezine parmak izi vermeye davet edeceğiz. Eğer pasaportunuzda VIS ibareli vizeniz varsa, Türkiye’nin hangi şehrinde yaşıyor olursanız olun, evraklarınızı kargo ile İstanbul ofisimize gönderdiğiniz takdirde sizin gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştireceğiz. Randevu günü parmak izi vermeye gittiğinizde sizi yetkilimiz karşılayacak ve işlemleriniz süresince hiçbir sorun yaşamamanız için size eşlik edecektir. 6 yaşından küçük başvuru sahiplerinin parmak izi vermesi gerekmiyor. Vize yetkilileri İspanya vize başvurunuzu değerlendirirken gerekli gördükleri takdirde ek evraklar isteyebilir ya da sizi mülakata çağırabilir. 

Pasaportunuzu size gönderiyoruz: İspanya kısa süreli vize başvuruları genellikle 7-15 iş günü içerisinde sonuçlanabilmektedir. Ancak bu süreler resmi tatiller ve yoğunluk nedeniyle uzayabilmektedir. İşlemleriniz devam ederken vizeniz ve pasaportunuzun durumuyla ilgili bilgi almak isterseniz çağrı merkezimizi arayabilir ya da adınızı ve soyadınızı yazıp ask@eagvs.com veya help@eagvs.com adresine e-mail gönderebilirsiniz. Eğer vizeniz onaylanırsa pasaportunuz ofisimize gelmektedir. Dilerseniz şahsen ofisimize gelerek pasaportunuzu alabilirsiniz. İsterseniz de yetkilimiz pasaportunuz adresinize kargo/kurye yoluyla gönderebilir. 

İspanya Vizeniz Çıktıktan Sonra Yapmanız Gerekenler: İspanya vizeniz onaylandı ve pasaportunuz elinize ulaştıysa ilk yapmanız gereken vizenizin olduğu sayfayı dikkatlice kontrol etmektir. Vizenizin tarihlerini, adınız ve soyadınızın doğru yazılıp yazılmadığını, fotoğrafın size ait olup olmadığını, multi vize talebinizin karşılanıp karşılanmadığını kontrol edin. Eğer bilgilerinizde her hangi bir hata ya da eksiklik varsa zaman kaybetmeden hemen yetkilimizi bilgilendiriniz. 

Öte yandan İspanya vize başvurunuzun onaylanmış olması kesin olarak İspanya’ya girebileceğiniz anlamına gelmez. Ülkeye giriş yapıp yapamayacağınıza ve kaç gün kalacağınıza sınır polisi karar verecektir. 

İspanya Vize Reddi

İspanya vize başvuru işlemleri sırasında tüm evraklarınızı eksiksiz sunmuş olsanız bile vizenizin onaylanmama ihtimali bulunur. Konsolosluk yetkilisinin vize başvurunuz reddetme verme hakkı vardır. Vizenizin olumsuz sonuçlanmasının birçok nedeni olabilir. Biz sizler için en önemli olanları aşağıda sıraladık. 

Belgeleriniz sahte ve eksikse: İspanya vize başvurularında gerekli evrakların eksiksiz ve gerçeğe uygun hazırlanması gerektiğini daha önce hatırlatmıştık. Eğer seyahat amacınızı kanıtlayıcı belgeler sunmazsanız, belgeleriniz orijinal ve güncel olmazsa ya da sahte belgeler ibraz ederseniz İspanya konsolosluk yetkilisi vizenizi reddedebilir.

Schengen üyesi ülkelere giriş yasağınız varsa: İspanya vize başvurunuzun reddedilme gerekçelerinden biri de Schengen üyesi ülkelerden birine giriş yasağınızın olmasıdır. Ayrıca Schengen üyesi ülkeler için kamu güvenliğini tehlikeye atacak kişilerinde vize başvuruları olumsuz sonuçlanmaktadır. 

Seyahatiniz bitince geri döneceğinizi kanıtlayamazsanız: İspanya vizesine başvuru yapan kişilerin seyahatleri bittikten sonra ülkelerine geri döneceklerini kanıtlamaları gerekmektedir. Eğer vize görevlisi başvuru sahibinin geri döneceğine ikna olmazsa vize vermeme yetkisine sahiptir.

İspanya Vize Ret

Mali gücünüz yeterli bulunmazsa: İspanya vizesine başvuru yapan kişi, bu ülkede kalacağı süre boyunca kendisine yetecek miktarda parayı banka hesabında gösterebilmelidir.  Eğer vize yetkilisi mali durumunuzu ispat eden belgeleri (banka hesap özeti gibi) yeterli bulmazsa başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.  Yukarıda saydığımız nedenlerin biri ya da bir kaçı gerekçe gösterilerek İspanya vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Böyle durumlarda başvuru sahibinin karara itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Kişi vizenin reddedilmesine gerekçe gösterilen maddelerle ilgili düzeltmeler yapıp, eksik ve hatalı evraklarını tamamlayarak 30 gün içerisinde İspanya Başkonsolosluğu ya da İspanya Büyükelçiliğine başvuru yaparak vize başvurusunun yeniden değerlendirilmesini isteyebilir. 

UYARILAR!

 • İspanya vizesi almak kadar onu doğru kullanmak da önemlidir. Çünkü İspanya Schengen vizenizi doğru kullanmazsanız bir dahaki vize başvurularınız olumsuz sonuçlanabilir. Örneğin, seyahatiniz süresince birden fazla ülkeye gidecekseniz ve İspanya’dan Schengen vizesi almak istiyorsanız en uzun kalacağınız ülkenin İspanya olması gerekmektedir. Eğer kalacağınız tüm ülkelerdeki gün sayınız aynıysa bu durumda da ilk giriş yapacağınız ülkenin İspanya olmasına dikkat edin. 
 • İspanya vize başvurusu sırasında sunacağınız evraklar güncel ve orijinal olmalı. Resmi belgelerinizin maksimum son 10 gün içinde alınmış olmasına dikkat edin. 
 • 12 yaşından küçük çocukların İspanya Vize başvuruları sırasında parmak izi vermelerine gerek yoktur. Eğer 12 yaş altı başvuru sahibi İspanya’ya tek başına gidecekse anne ve babasının imzaladığı noter onaylı muvafakatname sunmalıdır.  Eğer anne veya babasıyla birlikte seyahat edecekse muvafakatname vermesine gerek yoktur. 
 • 12-18 yaş arası başvuru sahiplerinin ise İspanya Schengen vize başvurusu sırasında şahsen gelerek parmak izi vermesi gerekmektedir. 

UYARILAR!

 • İspanya’ya aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusu yapacak olanların mutlaka davet mektubu sunması gerekmektedir. Bu mektup, İspanya Belediyesi onaylı orijinal bir davet mektubu olabileceği gibi, davet eden kişi tarafından İspanyolca veya İngilizce yazılmış bir davetiye de olabilir. 
 • Davet eden kişinin yazdığı mektubu e-mail veya faksa aracılığıyla temin edebilirsiniz. Davet eden kişinin ayrıca İspanya oturum kartı, İspanya pasaportu, oturduğu evin kira sözleşmesi ya da tapusunun fotokopilerini de göndermesi gerekmektedir. 
 • İspanya Schengen vizelerinin en önemli evraklarından bir tanesi de İkametgâh Belgesi’dir. Başvuru sahibinin bu belgeyi sunması şarttır. 
 • Evlilik ya da boşanma nedeniyle soyadı değişen kişilerin başvuruları kabul edilmez. Bu durumdaki kişilerin pasaport ve nüfus cüzdanındaki isim ve soy isimlerinin aynı olması gerekmektedir. 

İspanya Schengen Vizesi 2023 güncel evrak listesi ve vize başvuru prosedürüyle ilgili destek almak isterseniz Euroasia Global Visa Services yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz. Yetkililerimiz vize evraklarınızın hazırlanmasından, randevunuzun alınmasına, konsolosluktaki vize mülakatına kadar tüm aşamalarda sizin yanınızda olacaktır.

İspanya Vizesi

İspanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İspanya Vizesi 2020
B. Aslan 09/04/20, 14:20 Cevabı Görüntüle
Merhaba, bu yaz İspanya'daki kuzenimin yanına ziyarete gitmek istiyorum, ilk kez yurtdışına çıkacağım için süreç hakkında sizden yardım almak istiyorum. Öncelikle kuzenimin bana göndermesi gereken davetiyeyi nereden almalıyız diye sormak istiyorum, KPSS’ye hazırlanıyorum herhangi bir gelirim yok bana vize verilir mi? İspanya vizesi 2020 şartları ve gerekli evraklar hakkında bilgilendirir misiniz beni?
İspanya Vizesi
H. Yeşilpınar 08/04/20, 16:56 Cevabı Görüntüle
Merhaba, bu yaz ağustos ayında İspanya’ya turistik tatil amaçlı gitmek istiyorum. İlk kez yurt dışına çıkacağım ve 3 kişilik bir arkadaş grubuyla gideceğiz. Hepimiz özel sektör çalışanıyız hangi tür vizeye başvuru yapmalıyız SGK’lılar için vize mi almalıyız? Arkadaşlarımın eski Schengen vizeleri var, sizin aracılığınızla almışlar vizelerini, yine sizinle başvuru yapmayı düşünüyoruz. Bu durumda İspanya vizesi için nasıl bir başvuru süreci izlememiz gerekiyor? Size evrak vermemiz yeterli olur mu? Bana gerekli evraklar, vize türü ve genel süreç hakkında bilgi verirseniz çok memnun olurum.
İspanya Vize Başvuru Formu
N. Gültutmaz 11/04/20, 15:43 Cevabı Görüntüle
Merhaba, İspanya'daki kuzenimin yanına gitmek istiyorum, 1 aylığına, kuzenim İspanya vatandaşı. İlk sorum bana 1 aylık vize çıkar mı? İlk kez yurt dışına çıkacağım. İkinci sorum da İspanya vize başvuru formu 18. soruda AB vatandaşıyla aile ilişkisini nasıl cevaplamalıyım? Bu durumda vize harcından da muaf olur muyum?
İspanya Vize Başvurusu
E. Güzel 09/04/20, 16:11 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Kırıkkale’de yaşıyorum burada memurum, İspanya’ya gitmek istiyorum eşimle eşim de memur. Kırıkkale’den işlemlerimi nasıl yürütebilirim. Web sitenizi inceledim sanırım başvuruyu size yapmıyoruz evraklarımızı size veriyoruz siz bizim için başvuru yapıyorsunuz. Size İspanya vize başvurusu için hangi evrakları göndermemeniz gerekiyor? Randevuyu da siz mi alıyorsunuz, bizim randevuya gelmemiz gerekiyor mu?
İspanya Vize
M. Tutmaz 09/04/20, 13:28 Cevabı Görüntüle
Merhaba, 10 yıllık bankacıyım, geçen yıl bir doğum yaptım 16 haftalık doğum izni sonrası 6 aylık ücretsiz izin hakkımı da kullandım ve mayıs ayında tekrar aynı iş yerinde göreve başlayacağım. 2 ay sonra da İspanya’ya gitmek için İspanya vize başvurusu yapmayı düşünüyorum. Gerekli evraklarda 3 aylık bordro isteniyor, ben işe başladıktan sonraki 3. ayda mı başvurmak zorundayım yani? Müşteri temsilcileriniz bununla ilgili bana evrak listesi gönderebilir mi? Ne yapmam konusunda sizden profesyonel yardım rica ediyorum.
İspanya Schengen Vizesi
M. Gürel 09/04/20, 11:32 Cevabı Görüntüle
Merhaba, eşim ve 10 yaşındaki kızımla İspanya’ya gitmek istiyoruz, çalıştığım şirket ticari vize işlemlerini sizinle yapıyordu ben de ilk kez yurtdışına çıkacağım için yardımınızı rica ediyorum. Planladığımız seyahatte eğer yeteri kadar uzun vize verilirse Fransa ve İtalya’ya da gitmek istiyoruz. Bu durumda bizim vize başvurusunu hangi ülkeden yapmamız gerekiyor? İspanya Schengen vizesi kaç günlük veriliyor? Bir de son sorum, talep edilen vize gününe göre ödememiz gereken ücretler değişiyor mu?
İspanya Vize Randevu 2020
Ş. Altıntaş 10/04/20, 14:13 Cevabı Görüntüle
Merhaba, tarım makineleri üretimi yapan bir firmayız. İspanya'ya sattığımız makinelerin kurulumu için 3 mühendis arkadaşımıza İspanya vizesi almak istiyoruz. Masraflar şirketimiz tarafından karşılanacak 3 kişinin de 2018 ve 2019’da başka Schengen ülkelerinden bitmiş vizeleri var. İspanya vize randevu 2020 yılında yine de gerekli mi? Kişilerin parmak izi olduğu için randevuya gitmelerine gerek yok diye şeyler duyduk. Bu durumda nasıl vize alabiliriz?
İspanya Vize Randevu
S. Vural 10/04/20, 13:18 Cevabı Görüntüle
Merhaba İspanya vize randevu almak için Google'dan gördüğüm numarayı aradım benden randevu parası istediler telefondayken yatırdım parayı randevu aldılar ve randevu mektubunu emailime gönderdiler ama ben bu randevuya yetiştiremedim evraklarımı, randevu iptali için aynı numarayı aradım ama kimseye ulaşamadım. Uçak biletimi satın almıştım, vizede gecikme olursa biletim de yanacak sizi arkadaşım önerdi. Evraklarımı size göndersem acil İspanya vizesi başvurumu yapar mısınız? Lütfen acil olarak yardım eder misiniz bana?
İspanya Vize İşlemleri
K. Alıcı 11/04/20, 14:46 Cevabı Görüntüle
Merhaba, 2017 yılında Fransa’ya gitmek için vize başvurusu yapmıştım ama inandırıcı kanıt bulunmadığı için red aldım. Bu sene İspanya'ya gitmek istiyorum ve vize işimi şansa bırakmak istemiyorum bu sefer. Sizleri Google'dan gördüm, müşteri yorumlarınız filan okudum. İspanya vize işlemleri için sizden hizmet aldığımda vize garantisi veriyor musunuz?
İspanya Vize Evrakları
N. Şener 10/04/20, 17:43 Cevabı Görüntüle
Babam İspanya'da çalışıyor 2 yıldır orada ve oturumu var. Ben de bu yaz yanına gitmek istiyorum 1 aylığına bunun için hazırlamam gereken İspanya vize evrakları nelerdir? 17 yaşındayım yalnız seyahat edeceğim, babamın yanına gideceğim için yine de muvafakatname gerekir mi? Babam bana İspanya’dan sponsor olabilir mi?
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Kültür Vizesi İşlemleri
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Dilekçesi
Vize Reddi
Vize Başvuru Formu
BASE_URL = '';