x
İspanya

Vize İşlemleri

İspanya

İspanya Vize Ücreti

ispanya-turist-vizesi.jpg

İspanya vize ücreti, İspanya seyahatinden önce vize almak isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları vize başvurusu sırasında ödenen ücretin tamamını ifade eder. İspanya vize ücretleri İspanya ve AB makamları tarafından belirlenir ve uygulanır. Vize reddi durumunda ücret iadesi yapılmaz. Vize ücretleri Konsolosluk harcı ve başvuru merkezi koordinasyon bedelini kapsar. Ayrıca Konsolosluğun yetkilendirdiği başvuru merkezinin ek hizmetlerinden ek ücret karşılığı faydalanılabilir. Ek hizmetlerden faydalanmak isteğe bağlıdır ve zorunlu değildir. Ek hizmetlerden faydalanmış olmak İspanya Konsolosluğu’nun vereceği vize kararını etkilemez.

İspanya Vize Ücreti Ne Kadar?

Vize ücretleri Konsolosluğun yayınladığı karar gereği 2020 yılında zamlanmıştır. EAGVS aracılığı ile İspanya Schengen vizesi başvurusu yapacak kişilerin ödemesi gereken ücretler aşağıdaki gibidir;

Vize Türü Vize Resmi Harç Bedeli Danışmanlık Bedeli
İspanya Turistik Vizesi 120 USD 40 €
İspanya Ticari Vize 120 USD 40 
İspanya Aile Ziyareti 120 USD 40 
İspanya Kültür Vizesi 120 USD 40 
İspanya Gemici Vizesi 120 USD 40 
İspanya Eğitim Vizesi 120 USD 40 
6-12 Yaş Arası 70 USD 40 

0-6 yaş arası başvuru sahipleri Konsolosluk vize harcı ve başvuru merkezi koordinasyon bedelinden muaftır. İspanya vizesi ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için EAGVS müşteri temsilcilerini arayarak fiyat teklifi talep edebilirsiniz.

İspanya vize ücreti 2021 ek olarak bir başka ödeme kalemi ise zorunlu seyahat sağlık sigortasıdır. Schengen vize başvurularında tüm ülkelerde olduğu gibi İspanya da zorunlu seyahat sağlık sigortasının vize başvurusunda sunulmasını ister. Sigorta 30.000 Euro teminatlı olmalı, seyahat tarihlerinizi kapsamalı, en az 7 günlük olmalı ve Schengen ülkelerinde geçerli olmalıdır. Seyahat sağlık sigortası poliçe bedeli ise kişinin seyahat tarihlerine bağlı olarak değişir. EAGVS müşteri temsilcinizle yapacağınız görüşmede zorunlu seyahat sağlık sigortası fiyat teklifi de talep edebilirsiniz.

47a4b9b8-c0a7-4f29-9a0f-e4c69b12b63b.jpg

EAGVS Danışmanlık Hizmeti

EAGVS 20 yıllık kurumsal geçmişi, alanında uzman ülke temsilcileri, Türkiye geneli 13 şube ve 200 çalışanı ile vize hizmetlerinde güveni esas alan bir kurumdur. EAGVS İspanya vize başvurularınızda da profesyonel destek ile vize öncesi ve sonrası süreçlerde de kolay ulaşılabilirlik sayesinde sizlerin yanındadır. EAGVS danışmanlık ücretinin kapsamı;

  • İspanya vize ücreti ile birlikte evrak kontrolü
  • Randevu alımı
  • Başvuru formlarının doldurulması,
  • Vize talep dilekçelerinin yazılması (İngilizce/Türkçe)
  • Fotokopi hizmetleri
  • Dosyanın Konsolosluk gözüyle değerlendirilmesi
  • Randevu günü başvuru merkezinde işlemlerin yürütülmesi
  • Başvuru sonrası pasaport takibi ve pasaportunuzun adresinize teslimi

Müşteri temsilcinizle yapacağınız görüşmede dilerseniz doğrudan vize bedelini müşteri temsilcinize ödeyebilir veya randevu günü başvuru merkezinde ödeme yapabilirsiniz. Vize alma garantisi vereceğini söyleyen, hiçbir işlem yapmadan sizden direkt ücret talep eden kişi veya kişilere karşı dikkatli olunması tavsiye edilir.

Vize Danışmanlığı Almak Şart Mıdır?

İspanya vize başvurularında danışmanlık hizmeti zorunlu değildir. Kişi vize başvuru dosyasını kendisi hazırlayabilir, başvuru merkezinde başvuru yapabilir. Ancak vize başvurusunun Konsolosluğa evrak sunmaktan ibaret bir süreç olmadığı bilinmelidir. Konsolosluk vize başvurularında tüm evraklar tam olsa bile red kararı verebilir. Vize red kararı nedenlerinden en sık karşılaşılanı seyahat amacının anlaşılamaması, yeterli finansal kanıt görülememesi veya kişinin vize bitiminde ülkesine döneceğine dair inandırıcı kanıtların bulunamamış olmasıdır. Bu red kararları vize evrakı sunmanın yeterli olmayacağının bir göstergesidir. Sizler ilk veya ikinci vize başvurusu yaparken müşteri temsilciniz sayısız vize başvurusundan bir tanesini yapıyor demektir. Bu da bilgi ve deneyim demektir. Müşteri temsilciniz dosyanızdaki evrakları Konsolosluk gözüyle inceleyerek vize red ihtimallerini azaltır, seyahat amacının ispatını belgelerle güçlendirir. Ayrıca müşteri temsilciniz finansal kanıt yeterliliğinin ne kadar olacağı, kişinin ülkesiyle vazgeçemeyeceği bağlarının olduğunu da belgelerle ispatlama tecrübesine sahiptir. Bu nedenle vize danışmanlığı red ihtimalinizi azaltarak İspanya vize ücreti ödemenizin boşa gitmemesini ve tasarruf etmenizi sağlar.

vize%20kap%C4%B1nda.jpeg

İspanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İspanya Turistik Vize Ücreti
A. Harman 11/04/20, 17:16 Cevabı Görüntüle
Bu sene 68 yaşındaki annem ve 16 yaşındaki kızımla birlikte İspanya tatili yapmak istiyoruz. Ben kamuda çalışıyorum 12 yıldır. Her ikisinin seyahat masraflarını da ben karşılayacağım annem emekli ama yine de tatilli ona hediye etmek istiyorum. Vize başvurusu sırasında yaşları nedeniyle annem ve kızımın İspanya turistik vize ücreti için bir indirim veya muafiyet olacak mı? Bizim için toplam vize maliyeti ne olur acaba?
İspanya Vize Ücreti 2020
K. Altun 09/04/20, 18:20 Cevabı Görüntüle
Merhaba, bu yaz için İspanya’daki arkadaşlarımın davetiyle İspanya'ya gitmek istiyorum. Daha önce bir kez Fransa’ya bir kez de Danimarka’ya gittim ama 2010 yılında gitmiştim. İspanya vize ücreti 2020 vize şartları gibi güncel bilgilerden haberim yok. Sizin aracılığınız ile İspanya vizesi başvurusu yapmam halinde hangi evrakları vermem gerekiyor ve toplam ne kadara mal olur vize bana?
İspanya Vize Ücreti
B. Karahan 12/02/19, 16:45 Cevabı Görüntüle
Merhaba ben 2 yıl önce vize başvurusu yapmıştım fakat seyahat amacımın anlaşılamaması nedeniyle red almıştım. Bu yıl tekrar İspanya vize başvurusu yapmak istiyorum, bankada birikmişim var Euro ve TL olarak, başvuru yaptığımda vize alma şansım var mı? Vize başvurusu yaptığımda bankada ne kadar para göstermem gerekiyor bir de İspanya vize ücreti ne kadar? Sizin aracılığınızla başvuruyu yaptığımda bana vize maliyeti ne olacak?
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Kültür Vizesi İşlemleri
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Dilekçesi
Vize Reddi
Vize Başvuru Formu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES