x
İspanya

Vize İşlemleri

İspanya

Telefon/Faks

0 342 255 50 15

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

İspanya Vize Başvuru, Gaziantep

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubemiz tarafından sizler için hazırladığımız İspanya vize başvurularına dair gerekli, güncel ve detaylı bilgilendirmelerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Gaziantep Nizip, Şahinbey, Yavuzeli, Şehitkamil, Karkamış, Oğuzeli, İslahiye, Nurdağı ve Araban ilçelerimiz başta olmak üzere Kilis, Adıyaman, Kahramanmaraş gibi çevre illerimizden gerçekleştirmek istediğiniz İspanya vize başvurularına dair kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

İspanya Vizesi Kimlere Gerekir? Gaziantep 

İspanya Schengen vize uygulamasına üye olan ülkelerden birisidir. Bu yüzden İspanya seyahati yapmak isteyen Gri (Hizmet), Siyah (Diplomatik) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 180 gün içinde 3 ayı aşmayacak şekilde diledikleri gibi İspanya seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin İspanya seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir.

İspanya Vizesi İçin Gereken Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Gaziantep şubemiz tarafından sizler için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için İspanya vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz için ihtiyaç duyulan belge listelerine ilgili kategori bağlantısına tıklayarak erişebilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun başlık bulunmuyor veya seyahat amacınızın hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0342 255 50 15 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da gaziantep@eagvs.com adresimize e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

İspanya Vize Başvuru Formu Gaziantep

İspanya seyahati gerçekleştirmek isteyenlerin doldurması zorunlu ve seyahatleri için en gerekli belge olan İspanya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık sürecindeyken internet üzerinden online olarak doldurulur, örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Vize başvuru formu doldurulurken girilen gerçeğe aykırı, hatalı veya eksik bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilir. Uzmanlarımız bu konuda size gereken desteği sağlayarak sizden gelen bilgilerle formunuzu hazırlar ve sizi bu zahmetten kurtarır.

İspanya Vizesi Kaç Gün İçinde Tamamlanır? Gaziantep

Gerçekleştirilecek olan İspanya vize başvuruları yaklaşık olarak 7-15 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Bu zaman ortalama olmakla birlikte İspanya resmi tatilleri, İspanya konsolosluk dönemsel yoğunlukları ve İspanya konsolosluk yetkililerinin ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir gecikme ya da aksama yaşamak istemiyorsanız seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz. 
0342 255 50 15 numaralı telefonumuzu arayarak veya gaziantep@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak yetkililerimizle görüşöe sağlayabilirsiniz.

İspanya Vizesi Kaç Günde Alınır? Gaziantep

Diğer ülkelerde olduğu gibi İspanya’nın da vize işlemleri için uyguladığı bazı prosedürler ve aşamalar bulunmaktadır. Kurumumuz aracılığı ile sizlere bu aşamaları adım adım listeledik.

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizleri arayarak, dinleyerek ve sorular sorarak hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: İspanya konsolosluk yetkililerinin meslek ayrıntılarınıza göre, konaklama sürenize göre ve seyahat gerekçenize göre sizden istediği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Belgelerinizi hazırlarken hangi belgeye nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Hazırlayıp kurumumuza ulaştırdığınız belgeler eksiksiz bir biçimde uzmanlarımız tarafından kontrol edilir ve incelenir. Herhangi bir belgenin eksik, hatalı veya gerçeğe aykırı olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • İspanya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: İspanya konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğine sahip olması nedeniyle İspanya vize başvuru formunun doldurulması ayrı bir bilgi birikimi ve tecrübe gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber gereken tüm girişlerinizi yapar ve size geriye kalan tek şey imzalamak olur.
  • İspanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınabilmesi için yerine getirmeniz gereken ön koşul başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harç bedelleri, işlem ücretlerimiz, danışmanlık hizmet bedelimiz ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizin ödenmesini dilerseniz ofisimize ziyarette bulunarak gerçekleştirebilir ya da banka hesabımıza transfer ederek gerçekleştirebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: İspanya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşerek sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar. 
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: İspanya vize başvuruları için parmak izi verme şartı söz konusudur. Parmak izinizi verdikten sonra dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürler arka planda yetkilimiz tarafından halledilir.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu değerlendirmeye almasının ardından yetkililerimiz günlük olarak başvurunuzu takip eder ve sorgular. Başvurunuzla ilgili her türlü gelişmeden anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Başvuru işleminizin sonuca ermesinin ardından yetkilimiz pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu isterseniz ofisimize uğrayarak teslim alabilir ya da isterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

İspanya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Gaziantep 

25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınmış olan Schengen vizesine sahip olmayan 12 yaşından büyük bireylerin parmak izi vermeleri için başvuru merkezine şahsen gelmeleri gerekmektedir. Bizden alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberliği sayesinde bu aşamayı hızlıca ve sorunsuzca tamamlarsınız.

2016 tarihinden sonra almış olduğunuz Schengen vizeniz varsa verilen parmak izleri ortak bilgi sistemi VIS denilen sisteme kaydedildiğinden şahsen gelmenize gerek olmadan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İspanya konsolosluk yetkilileri gerek duyduklarında sizi görüşmeye davet edebilirler. Bu sürekli olan bir uygulama olmayıp ender karşılaşılan bir durumdur.

İspanya Vize Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılır? Gaziantep

İspanya vize başvuruları vize ayrımına göre yalnızca 2 farklı ilimizden gerçekleştirilmektedir. Bu illerden birisi de Ankara ilimizdir. Gaziantep, Adana, Antalya, Bitlis, Ankara, Çorum, Nevşehir, Niğde, Çankırı, Tokat, Sivas, Siirt, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Hatay ve Kilis gibi illerimizde ikamet eden ziyaretçilerimiz Ankara şubemizle irtibata geçerek vize başvurularını gerçekleştirebilirler. 
0312 963 04 91 numaralı telefondan ya da ankara@eagvs.com adresinden şubemizle görüşme sağlayabilirsiniz.

İspanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İspanya Vizesi Gaziantep
K. Öktem 17/04/20, 12:06 Cevabı Görüntüle
Gaziantep’te tekstil makinaları üretimi yapıyoruz. Makine ihracatı için İspanya’daki müşterimizle toplantıya gitmemiz gerekiyor. İspanya vizesi Gaziantep merkezden yapılabiliyor mu? Satış müdürümüz ve bir mühendisimiz gidecek. Hangi evrakları hazırlamamız nasıl bir vize başvurusu yapmamız gerekiyor?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';